8

@Moderacja w jaki sposób określenie ruska swołocz w kontekście ich wojsk i obecnie podejmowanych działań na Ukrainie narusza regulamin? uważacie, że powinniśmy takim osobom okazywać jakikolwiek szacunek?

0

@Joint21 to pewnie wymyślił jakiś generał, dla którego przed '89 rokiem nawet 1 dolar to było dużo xD

0

Chyba się zdenerwowali :(


6

Komentarz usunięty

0

@kulek22 i tak sobie turniej pykną, Rosja, Białoruś, Chiny, Korea, Brazylia i Argentyna.

11

Liczba elektrowni atomowych:
1. Czechy - 6
2. Słowacja - 4 (i 2 w budowie)
3. Węgry - 4
4. Słowenia - 1
5. Rumunia - 2
6. Bułgaria - 2
7. Polska - 0

i się potem dziwimy, że mamy drogi prąd i nam limity CO2 szkodzą...

0

@Kamilos84 wiesz po co jest ten program? po to, żeby obniżyć koszty trzymania tej broni w Europie przez USA...nie trzeba trzymać samolotów, pilotów, pilnować schronów gdzie się to znajduje itd. Tylko to ma na celu ten program, a nie przekazanie broni innym państwom przez USA.

0

@Dynak ktoś tu parę dni temu wrzucał info, że zajebali uran z jakiegoś statku.

1

@Kamilos84 poczytaj co to jest za program...i czy Niemcy mogą ich użyć bez zgody USA...

0

@Kamilos84 wiesz, że USA nikomu nie daje głowic?

3

@normasubiektywna armie się buduje wiele lat, niestety za czasów PO zbyt dużo nowego sprzętu nie kupowaliśmy...teraz mamy zakontraktowane m.in. 24 drony Bayraktar TB2, 32 myśliwce F-35, Patrioty, 250 Abramsów, śmigłowce S-70i Black Hawk...to jest naprawdę TOPowy sprzęt, jakiego żadne z ww. państw nie będzie miało. Polska Armia w 2026 roku będzie naprawdę dobrze wyposażona. Warto poczytać, naprawdę sporo kontraktujemy.

1

@VamosRakieta mają tylko 6...znaczy mieli przed wojną...a taka Turcja ok 128...UE powinna od nich odkupić z 6 sztuk i przekazać Ukrainie.

4

Mam nadzieję, że abstrahując od obecnej sytuacji, Polska zacznie wreszcie pełnić rolę lidera w zakresie bezpieczeństwa w Europie Północno-Środkowo-Wchodniej. Mamy możliwości, by na świecie, w UE i NATO mówić nie tylko w imieniu swoim, ale także np. Szwecji, Finlandii, Estoni, Łotwy, Litwy, Ukrainy, może Słowacji. Zrobiliśmy teraz dobrą robotę i mamy niepowtarzalną okazję to "pociągnąć". Polska, obok Francji i Niemiec, mając poparcie całego regionu powinna być obowiązkowym miejscem wszelkich konsultacji z innymi mocarstwami światowymi.

2

@barcelonaLM Mi się wydaje, że Europa rozliczy Węgry po zakończeniu konfliktu...

1

@dmcteam daj sobie spokój z ONZ...nie ma to żadnego znaczenia.

0

@Mr8lack tak sobie myślę...skoro będą mieli te Migi...może czas rozjebać Rosji ten zbudowany za ok. 5 mld $ Most Krymski?

1

@Xxxbarca4ever ale generalnie, to te wszystkie konwoje to strata sprzętu w świecie dronów...szkoda, że Ukraina nie ma ich więcej.
ps. drony to stosunkowo "tanie" uzbrojenie.

1

@Xxxbarca4ever niestety nie wiem :(

31

Jeżeli to prawda, to jest GRUBO ;)


3

@bartekvisca absolutnie nieprawda. Rosyjskie "elity" nie kierują się żadną moralnością, tylko własnym interesem. Dzięki nadaniom politycznym, czy to w wojsku, czy to w gospodarce określona grupa osób weszła w posiadanie ogromnego majątku - nieruchomości, jachty, samochody, najlepsze alkohole i prostytutki. Zamach na Putina odbędzie się dopiero w momencie, kiedy poczują, że jego działania mogą trwale pozbawić ich tego typu dóbr. Taką chwilą prawdopodobnie jest tylko zagrożenie (realne) rozpoczęcia wojny nuklearnej przez Putina. Wszystko co będzie miało miejsce przed tym, nie będzie wystarczającą motywacją dla rosyjskich "elit" do dokonania jakichkolwiek działań w kierunku usunięcia Putina, bo nie będą mieli w tym interesu.

1

Dzisiaj nie było żadnego nagrania Zelensky'ego z Kijowa, myślicie, że mógł zostać zmuszony przez państwa zachodnie do ewakuacji?

1

Komentarz usunięty

1

@Hubsao powinni teraz tym całym zajumanym sprzętem pojechać na rozmowy pokojowe ;)

1

@IronSanHybrid tego niestety nie wiem, zapytaj się Green Cell ;)
ps. to polska firma, jak czegoś potrzeba i nam odpowiada to warto wspierać rodzimy przemysł ;)

1

@barcelonaLM @Kurkmen i jak to z tym, że na to nie możemy sobie pozwolić, albo nas nie stać?

1

@Kondziubarca sformować oddział i wysłać na czeczenów!

1

@IronSanHybrid to polecam do Macbooków, ja kupiłem z 1,5 roku temu, a potem wielu znajomych - https://www.ceneo.pl/78028991

1

@deyna2018 co do zasady ich się nie eksploduje na ziemi.

0

@SinMistico do lipca/sierpnia powinno starczyć. Pamiętajcie, że gaz to nie tylko ogrzewanie, ale też częściowo przemysł.
Z Rosji bierzemy ok. 40% wszystkiego co kupujemy, to nie tak źle w obecnej sytuacji.

0

nowy odcinek GTBT


Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?