Destroyer_of_Worlds
Dołączył/a: luty 2021
8 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@Sau_Ron ale umówmy się, jak Martin Braithwaite i Luuk de Jong będą zdrowi, to cała reszta nie ma do nich podjazdu w 1 składzie. Do tego za plecami kreatywny Riki Pucz, w obronie skała Lenglet i masz przepis na wygrane Gran Derbi.
0
@Pawel13sz a pamiętasz jak grali Coutinho, Dembele, Griezmann, Ibrahimović, Villa, Fabregas itd. przed przyjściem do Barcelony? To jak ktoś gdzieś grał niestety nie ma przełożenia potem na grę w Barcelonie...analogii lepiej więc szukać w zawodnikach, który tutaj grali i odnieśli sukces.
0
@Messibestplayerintheworld
Gouiri wydaje się, że będzie bardzo ciekawym lewym napastnikiem, tylko jest francuzem, a ci w Barcelonie...z drugiej strony jest też Algierczykiem, a taki jeden w La Liga do dzisiaj całkiem nieźle kopie u rywala.
0
@Pawel13sz ja się "wychowałem" na Eto'o. Pamięć może już po latach mylić albo koloryzować, ale pamiętam go jako napastnika dużo bardziej ruchliwego, dynamicznego i łatwiej dochodzącego do sytuacji strzeleckich, niż Suarez. Minusem była skuteczność, ale jak był w formie, to tworzył sobie tyle sytuacji, że rezultat na końcu był zadowalający.
ps. a Suarez to taki trochę wóz z węglem z świetną techniką, który świetnie pasuje do dynamicznych skrzydłowych żeby przyjąć piłkę, odegrać na ścianę...tylko takich skrzydłowych nie mamy, stąd Eto'o mim zdaniem bardziej by się przydał.
0
@Ronmes Po pierwsze, nie możesz stawiać UEFA i FIFA w jednym rzędzie. Mają sprzeczne interesy i są to organizacje konkurencyjne. Po drugie, Superliga powstanie przy aprobacie FIFA ze względu na Mundial co dwa lata, bo to oznacza de facto likwidację Mistrzostw Europy, chyba że UEFA do ME brałaby pod uwagę...wyniki el. do Mundialu (czyli np. ktoś nie dostaje się na Mundial, ale dostaje na ME). W każdym razie raczej jest to mało prawdopodobny scenariusz, bardziej prawdopodobna jest "wojna" między organizacjami. Wtedy zacznie się szukanie sojuszników i tutaj mamy naszą Superligę. Najlepszym motywatorem jest pieniądz - czyli FIFA coś tam Superlidze będzie musiała dać, pewnie zostanie sponsorem i cześć zwiększonego zarobku z "drugiego" z Mundiali będzie trzeba tam oddać. W zamian dostają terminarz i format rozgrywek Superligi dostosowany pod potrzeby FIFA, żeby gracze na turniej jeździli wypoczęci, w formie i żeby dobrze sprzedać swój nowy-stary produkt.
Po trzecie, Superliga nie potrzebuje dużo drużyn z Europy. W zasadzie przydałby się jeszcze np. Man. United i Milan, może PSG i Bayern, ale to by było na tyle. Docelowo Superligę zawiązujemy na wiele lat do przodu, będzie tam miejsce dla drużyny/drużyn z USA, Chin, Japonii, Dubaju, Brazylii, RPA i Indii, ew. Australii, Korei i Rosji. Mecze będą odbywać się na całym świecie, może w formacie mini turniejów, jakaś faza zasadnicza każdy z każdym raz, a potem play-off. Najbardziej dochodowe ligi świata wcale nie muszą grać przez 300 dni w roku. Do tego w lidze salary cup, sprzedawane licencje na wejście, różne obowiązki nakładane na uczestników, bo inaczej będą wyrzucani, wewnętrzne audyty. Mówimy o przeniesieniu piłki z XX do XXI wieku. Części się nie spodoba, szkoda, ale generalnie Europa jest dziś w świecie stosunkowo słaba i ma mało do powiedzenia.
2
@Kondziubarca ps. zdaję sobie sprawę, że może część szuka tylko piłki i sportu, ale Ja akurat obecnie prócz wydarzeń sportowych (IO, MŚ w różnych sportach itd.) to oglądam tylko mecze Barcelony, więc dla mnie idealnie. Jego HejtParki różnią się od innych tym, że co do zasady nie są mdłe, albo są merytoryczne, albo zabawne, a inne wydają się czasem takie nijakie. Pewnie to też zależy od odbiorcy, ale jak wracam między 19 a 21 z pracy, to dużo chętniej posłucham sobie jakieś merytorycznej rozmowy z kimś ciekawym (albo zabawnej), ale już niekoniecznie będę słuchał chętnie o taktyce Brighton czy Sassuolo, których żadnego meczu pewnie i tak nie zobaczę w życiu.
12
tak jak wydawało mi się przy starcie KS, że Stanowski to jest tam trochę na "doczepkę", tak dzisiaj to cała reszta jest na "doczepkę" do niego. 18/19 najpopularniejszych materiałów KS jest jego, ew. z jego udziałem. Powinni zamienić Kanał Sportowy na Kanał Stanowskiego ;)
a tak poza tym bardzo fajnie, że robi większość materiałów z dziedziny poza-sportowej, takie jak Hejt Parki z Bartosiakiem i Zychowiczem, Kapelą (tak inne, a jednak tak samo dobre, jeden w ujęciu merytorycznym, drugi w ujęciu humorystycznym), cały format dziennikarskiego zera i inne.
Zrobił super robotę i oby więcej, a mniej już męczącego Borka próbującego na siłę czymś się wybić.
1
@SenoX niezły to za mało, potrzebujemy prawdziwego goleadora...i nie twierdzę, że Haland to opcja idealna, bardziej bym widział takiego nowego Samuela Eto'o, tylko gdzie go szukać?
0
@lukgruszer City może pozwolić sobie obecnie na eksperymenty, my nie, bo z takich transferów czasem coś wyjdzie, a czasem nie. Popatrz na transfery z sezonu 16/17 - Andre Gomes, Paco Alcacer, Umtiti, Digne. Wszyscy z nich 22/23 lata. Udał się tylko jeden, co jest dzisiaj pewnym chichotem historii - Umtiti.
3
To nawet nie chodzi o to czy Haland byłby dobrym transferem, tylko kogo kupić na "9" zamiast niego? Dla mnie zostały 3 alternatywy: Adeyemi, Nunez i Gouri. Na Demirze z ligi austriackiej się przejechaliśmy, Nunez pierwszy sezon w Benfice miał bardzo przeciętny, a Gouri jest francuzem...żadna z tych opcji nic nie gwarantuje, wiele tańsze nie będą...Haland to też trochę potencjalny transfer z powodu braku innych opcji.
1
Icardi to za dobra "9" jak na standardy Barcelony, na pewno na to nie pójdą. Wezmą zamiast tego jakiegoś no-name'a i będą zadowoleni.
0
Co do tych covidów przed IO w Pekinie, to aż nie wierzę, że wszyscy nagle się obudzili i "walczą z czasem"....czemu z miesiąc czy dwa temu specjalnie się nie zakazili, żeby mieć teraz spokój? Szczególnie szkoda Kramer i Maliszewskiej, które prawdopodobnie nie powalczą o medale...
0
@Ronmes
jeżeli zadowala Ciebie...to cóż, każdy ma jak widać inne wymagania. Dla mnie HBO GO to dramat, jeżeli chodzi o jakość obrazu, layout aplikacji czy płynność działania...
0
@pempo13 generalnie tak, ale jak sprawdzam tą ofertę, to bym no twoim miejscu poczekał parę dni, do miesiąca max na potwierdzenie, że konta z HBO GO zostaną zamienione na HBO MAX. Wtedy bym do tego dodał HBO MAX za 82/107 PLN.
ps. tak, HBO GO to gówno, ale HBO MAX będzie dużo lepsze.
0
@barcelonaLM "niewiele"...czyli pewnie wielkości naszych sił w Adazi (170-200 osób).
https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-joe-biden-wkrotce-wyslemy-zolnierzy-do-europy-wschodniej,nId,5798795#crp_state=1
3
Moim zdaniem to plotka. Spółki akcyjne zupełnie inaczej działają. Ze stanu opisanego w artykule, powstałaby spółka akcyjna, w której stowarzyszenie (socios) miałoby 51% akcji, a 49% pozostali prywatni akcjonariusze. Nigdy nie miałem do czynienia z hiszpańskim prawem handlowym, ale polegałoby to raczej na tym, że np. Font zostaje przewodniczącym stowarzyszenia, na walnym zgromadzeniu wybiera swoich 3/5 członków Rady Nadzorczej (bo np. 2/5 inni akcjonariusze wybiorą w głosowaniu oddzielnymi grupami). Następnie członkowie Rady Nadzorczej wybierają tego Fonta i wskazane przez niego osoby do zarządu klubu. Pojawiają się jednak 2 problemy:
1. Jeżeli jeden z jego delegowanych ludzi do RN go oszuka, zdradzi etc., to może zostać do zarządu na stanowisko Prezesa powołana zupełnie obca dla socios osoba.
2. Członkowie RN mają wgląd do ksiąg rachunkowy spółki...myślicie, że ktoś z tych "Prezydentów" tego chce? Plus jest ryzyko przecieków informacji.
No chyba, że hiszpańskie prawo nie przewiduje głosowania w oddzielonych grupach na członków RN. Może ktoś posiada wiedzę w tym zakresie, albo w jakimś hiszpańskim kodeksie handlowym mógłby sprawdzić? Chodzi o regulację analogiczną do naszego art. 385 § 3 k.s.h.
0
@kamyk_23 VPNa mam, problem jest inny. Musisz mieć dostęp do australijskiego "sklepu" z aplikacjami dla LG. A dostępne mam tylko europejskie wersje :(
0
wie ktoś, czy da się ustawić w jakiś sposób - WebOS TV kraj korzystania z usług LG jako Australię? Bo generalnie na liście są tylko państwa europejskie...ew może ktoś ma inny pomysł, żeby zainstalować aplikację Stan. ?
1
Gosens w Interze za 25 mln euro...szkoda, że my go nie wzięliśmy...
1
@JarekS o ile ten VeganNation to nie wiadomo właściwie co to jest, tak Tencent to poważna firma - 69 mld $ obrotu w 2020, 23 mld $ zysku i posiadająca majątek 204 mld $, w dodatku za którą stoi system polityczny (partii) Chin...jeżeli taka firma by poręczyła (poprzez swoje aktywa położone na terytorium UE) zapłatę określonej dużej kwoty przez tego wegańskiego krzaka, to ja bym był jak najbardziej "za".
https://fortune.com/global500/2021/search/?assets=desc&fg500_country=China&name=tenc
0
@Gall wybitny masz na myśli nudny, przydługi i nie budzący żadnych emocji u widza? To zdecydowanie tak.
Z kolei, jeżeli chcesz przeżyć niezapomniane emocje, to wybierasz się na przedpremierę MCU z największymi fanami ;)
0
@waletpl nie wiedzą ile mają pieniędzy w budżecie na ten sezon, bo możliwe są wypożyczenia. Możliwe, że jak zrobimy jakieś transfery, to zamiast stałego wynagrodzenia zrobią mu jakieś progresywne z latami kontraktu.
0
@igor69 @lukaszbarca15
a Wy się z takimi nie kłóćcie, nie ma naprawdę to sensu ;) Tutaj to zupełnie jak z fanami DC - nie umiemy zrobić uniwersum, nie umiemy zrobić eventu, to nagle uznajemy, że solowe filmy są lepsze i wszystkim wciskamy ściemę, że tak od razu zakładaliśmy....
Swoją drogą moim zdaniem, prawdziwy kunszt MCU dopiero teraz wychodzi. Zazwyczaj studia idą na łatwiznę, aktorzy odchodzą, robimy chwilę przerwy, jakiś reboot i od nowa. Zobaczcie ilu w ostatnich latach było batmanów itd. Śmierć supermana - śmiech i tyle. I tak go ożywią, bo nie ma nikogo innego. Aktor zrezygnuje - recasting i po problemie.
Tutaj mamy sytuację zupełnie inną, poza Hulkiem (a tego filmu osobiście nie zaliczam do kanonu) i postacią pierwszego płk. Rhodesa, to nie było zmian aktorów. Jak postać umiera to umiera ze wszystkimi tego konsekwencjami.
I dochodzimy do sedna - zamiast wprowadzać całą masę nowych postaci, to w części na pierwszoplanowe role przypisują bohaterów drugoplanowych. Falcon, Winter Soldier, War Machine, Okoye, Yelena Belova, pewnie Kate Bischop i She-Hulk - jeżeli to wypali, to będzie prawdziwe mistrzostwo świata. Chyba nikomu się to nigdy nie udało ww historii - przy zachowaniu jakości i oglądalności zastąpić bohaterów pierwszoplanowych bohaterami drugoplanowymi. Brawo Kevin Faige, już się nie mogę doczekać #50 filmu w ramach MCU w 2027 roku. Może Avengers vs X-Man? :)
0
@Hosh
zacznijmy może od tego, że wasza kłótnia jest bez sensu, bo Endgame to właściwie nie jest stricte film i pod takim kątem nie można go oceniać.
Endgame jest swego rodzaju prekursorem w swoim gatunku - jest eventem, produkcją zrobioną przede wszystkim dla fanów. Przed Endgame wyszło 20 filmów (Hulka nie liczę). Ja pamiętam jak po seansie w kinie doliczyłem się motywów z 18 wcześniejszych filmów (pewnie wszystko jest, wtedy było na "gorąco"). Jeżeli ich nie oglądałeś, jeżeli ich nie znasz - to nie jest produkcja dla Ciebie. Scena w windzie, podniesienie młota, przekleństwo Capa, chłopak z IM3 na końcu filmu, cheesburger, "I'm Iron Man" i wiele wiele innych - to właśnie buduje nastrój i emocje tego wszystkiego, to tworzy z tego perfekcyjne dzieło, ale nie jest ono dla każdego. Żeby właściwie odebrać to co nam przedstawiono trzeba było być z tymi bohaterami przez lata, trzeba znać wcześniejsze wydarzenia, motywy. Jeżeli ktoś tego nie zna, to nie ma nawet prawa tego oceniać, bo nic nie rozumie. Tak jak ja nie znam się na fizyce kwantowej i nie oceniam publikacji z tego zakresu, tak ten kto nie zna MCU nie ocenia Endgame, proste.
0
@Ronmes No tak jak np. z Benficą:
albo Granadą:
a to czy Pedri czy Gavi by tam schodził to nie ma znaczenia i nie zmienia faktu, że drużyna mogąca płynnie w czasie meczu przechodzić z 4-3-3 na 3-5-2 byłaby o wiele groźniejsza dla przeciwnika, bo zawsze jest jakiś plan "B" na mecz.
1
@Ronmes Iniesta też grywał czasem na lewym ataku, to dlaczego nie Pedri? a Garcia na pivotcie mógłby dać ciekawe opcje taktyczne np. z podłączaniem się Araujo wyżej w niektórych akcjach.
Mamy obecnie gorszych indywidualnie zawodników niż np. Real czy Atletico, jeżeli będzie grać tak jak oni, to na 95% przegramy. Trzeba grać inaczej, spróbować paru niekonwencjonalnych pomysłów, które zaskoczą przeciwnika, jak np. właśnie z Garcią na wyjeździe z Villareal.
1
@Johnnie_Walker no tak, Mingueza lepszy, co pokazał już wiele razy.
0
chciałbym z Atletico zobaczyć Barcelonę w 3-5-2 z wahadłami:
Ter Stegen - Garcia, Pique, Araujo - Alba, Pedri, Gavi, Nico, Alves - Ferran, Depay
jeżeli Eric nie da rady, to wtedy pewnie Lenglet.
Mamy dwóch napastników, którzy nie budzą śmiechu szydery na świecie, to cóż, warto spróbować. Dodatkowo w tym ustawieniu można by w czasie meczu przejść płynnie na 4-3-3 z Garcią na pozycji Pivota i Pedrim na lewym ataku.
0
ktoś poza Araujo i Destem wyjeżdża teraz na kadrę?
0
@KrwawiaceoczyVEB wykończenie ma, ale za to daje się "9"..."10" jest bardziej za rajdy z piłką, kluczowe podania, kreowanie gry ofensywnej itd. i tego Pedri moim zdaniem dużo więcej daje.