0

Naszym problemem staje sie jednowymiarowosc:
1. Wymiana podan - glownie w rejonach, w ktorych nie stanowi zagrozenia dla przeciwnika
2. Podejmowanie ryzyka - jedynie Messi, przez co ma prawo byc dodatkowo zmeczony
3. Alves jako skrzydlowy - atak glownie jego strona, przy badzmy szczerzy, nie najlepszym prcencie dosrodkowan. Wole zdecydowanie kiedy akcja idzie strona Abidala, ktory jest bardziej precyzyjny, bijac bardzo nieprzyjemne pilki
4. Rzuty wolne - Messi, ewentualnie Xavi jesli Messiemu nie odpowiada miejsce wykonywania lub Alves z racji "kopyta". Dopuszczenie do glosu Fabsa lub Thiago daloby nieprzewidywalnosc.
5. Alexis - niestety za malo ryzyka, gra zbyt bezpiecznie, nie neka obroncow
6. W momentach kryzysowych, a teraz sporo takich Barca uparcie zaczyna grac gorne pilki.
7. Uzaleznienie od Messiego, ktoremu bardzo przydalby sie odpoczynek.

0

Messi bedzie wykonywal karne i wolne, bo jest zakladnikiem wlasnych statystyk. Problemem tej druzyny staje sie fakt, iz nie ma ona drugiego, w miare rownorzednego cracka. Strasznie szkoda, ze Alexis jakos nie moze sie wstrzelic...

0

Po tym starciu nie powinno sie w ogole wybierac ZM. A juz na pewno nie z bloku defensywnego, ktory reprezentowany w nadmiarze, mial ulatwione zadanie . Defensorzy, jak nigdy w tym sezonie, mogli sie wzajemnie asekurowac. Przez to jednak ich wystep nie jest tak naprawde w zaden sposob miarodajny. Z reszta co nam dala asekuracja, skoro cierpiala na tym kreatywnosc...
Poza tym to "8" dla Tello to delikatnie mowiac przesada. Wszedl, zamieszal, ale bramki to nie dalo. W ogole niektorzy go kreuja (podobnie jak swego czasu Cuence) na wielka gwiazde. Za wczesnie na zachwyty.

PS. Po tym meczu jeszcze bardziej bym chcial, zeby redakcja zaczela oceniac rowniez trenera.

0

Rownie zenujacy, co poziom wczorajszej gry, jest ten caly nastroj stypy. Niektorych ta ekipa po prostu rozpiescila, chcielby wszystkiego, w kazdym sezonie.
Po pierwsze, wypadaloby skonczyc dyskusje o sedziowaniu. Co to zmienia, skoro gra ukochanego klubu wyglada nie tak. Trzeba przyznac, ze Real gra skuteczniej, a przede wszystkim LADNIEJ DLA OKA. Nie szukajac wymowek, latwiej bedzie mozna pogodzic sie z faktami i zwyczajnie czekac na kolejne mecze.
Barcelonie przyda sie sezon relatywnie bezbarwny, bo choc jestesmy nadal w grze, to po prostu widac jak oni sie mecza szukajac motywacji. Ale skad ma ja brac taki Messi, skoro do przesady jest rozpieszczany od plebiscytow, po media, na irracjonalnych badaniach na nieomylnosc skonczywszy. O innych nie wspominam, przeciez np. Xavi wygral juz wszystko...
Paradoskalnie, sytuacja jest dobra. Wole zeby wrocili glodni w nastepnym sezonie, z radoscia i wola zwyciestwa, niz maja tak klepac bez ikry.

0

rafkop8, przepraszam za literowke

0

fafkop8

Wiem, ze bede osamotniony w swojej opinii, ale moglbys zmienic styl pisania...Dlaczego zawsze piszesz z takim patosem? I zawsze tyle ozdobnikow...Wole dosadny, ale tresciwy styl IceMana. Ten mecz powinien byc twardo podsumowany, tak jak zrobil to IceMan. Z szacunku dla wszystkich pilkarzy, nie owijajmy w bawelne.

0

Bardzo dobrze napisane, zwlaszcza druga czesc. Masz bezkompromisowy styl, jakbym czytal Stanowskiego z weszlo.
Żoze to buc i arogant, zero klasy. Real zasluzyl nawet na awans, ale nie sam Portugalczyk. Po tym co bylo z Interem w LM, napisze: "Mou, karma is a bitch".

0

jayziembka

Nie zgodze sie z Toba. Bramka z Realem w polfinale jest tylko wyjatkiem od reguly, ktory ma czasem miejsce. Bramki Messiego prawa noga to rowniez element przypadku, a nie premedytacji. Nie ma w nich rotacji i mocy. Gracz kompletny to taki, dla ktorego NIE STANOWI ZASADNICZEJ ROZNICY, ktora noga uderzy. Messi jest wyjatkowym pilkarzem LEWONOZNYM. Gracza kompletnego cechuje fakt, ze nie ma dylematu, ktora noga uderzyc.

0

MichasMichas

Zdecydowanie za mocno napisales.
Jest za duzo watpliwosci zwiazanych z ACTA, zeby przechodzic kolo tego obojetnie. I z tym porozumieniem / umowa jest tak, ze nie tyle chodzi o jej tresc, co momentami ogolnikowe zapisy, ktore mozna dowolnie interpretowac. Radze poczytac co ma na ten temat do powiedzenia dr Piotr Piesiewicz.

Rozumiem, ze oburza Cie nastroj paniki i to, iz tylu ludzi protestuje, nie wiedzac czym tak naprawde jest ACTA. W takim razie jak skomentujesz fakt, ze europosel Migalski podpisal ow akt prawny, nawet nie widzac, co podpisuje ?!. W tym momencie w ogole przestaje mnie dziwic wkurwienie internautow, skoro rzadza nami dyletanci. I jeszcze na deser glowny obronca ACTA - Zbigniew "WSZYSTKOWIEDZACY" Holdys?

Moim zdaniem jesli protest pokazuje, ze wiele osob przylaczylo sie tylko na zasadzie psychologii tlumu, to i tak sam fakt, iz zmusza do dyskusji i patrzenia na rece wladzy jest czyms pozytywnym.

0

1. Pedro za nisko. Powrot po kontuzji, kilkanascie minut pressingu i aktywnosc. Co najmniej ocena wyjsciowa, choc ja bym sie pokusil o 6 dla niego.
2. Jesli Busi "nie zaprezentował w tym meczu niczego ponad swoją standardową, dobrą dyspozycję", to juz automatycznie powinien dostac za taka opinie 8. Gosc jest zwyczajnie niedoceniany, a to co gral w Maladze, to byla poezja. Widzial wszystko, byl pewny siebie i w kazdej akcji asekurowal partnerow.
3. Messi chyba jednak 10, ewentualnie 9,5 ;). Jednak nie zgodze sie z opinia, ze zagral na nosie krytykom. Jest graczem wybitnym, ale mowienie, ze jest kompletny, to pomylka. Podstawowa cecha gracza kompletnego jest umiejetnosc gry OBIEMA nogami.

0

ShawnC

Ja chcialem po prostu podkreslic, zeby naszego podworka tak ostro i jednoznzacznie nie oceniac.
Zeby zakonczyc ten watek lepiej bys moze napisal, jak prognozujesz jutrzejszy mecz:)

0

ShawnC

Ja bym jednak rozroznil dwa zagadnienia. Jest oprawa i chuliganstwo. Kiedy trzeba polscy kibice staja na wysokosci zadania. O chuliganstwie nie chce pisac, bo to temat rzeka, a bez wiekszej analizy wrzucamy w tym momencie wszystkich do jednego worka. Wole podkreslac pozytywy.

Co do Camp Nou, moze cos jest nie tak z mentalnoscia Katalonczykow. Moze ci pilkarze tak ich ropiescili na przestrzeni lat, ze chca tylko czegos "ekstra". Masz racje, ze tam jest sporo turystow, ale mecz z Betisem pokazal, ze jak trzeba, to jest wrzawa. Nie sadze, ze jest choc jeden uzytkownik tutaj, ktoremu naprawde odpowiada standardowy doping na Camp Nou, ze bedac tam dawalby od siebie wiecej niz miejscowi.

0

darkhunter

"polski burdel"?? Akurat przy przy polskich kibicach, z calym szacunkiem do Barcelony, to kibice na Camp Nou wymiekaja. Ba, gina w przedbiegach. To, co potrafi zrobic m.in. Legia lub Lech, to az ciarki przechodza. Wez czasem wyjdz poza stereotypowe myslenie....

0

Eoren

I jeszcze ta wymowna radosc z Coentrao...Mnie smieszy jego monopol na rzuty wolne. Ten "spadajacy lisc" 2 metry od bramki to zenada.
A tak ogolnie szkoda mi Bilbao, wczoraj grali momentami fantastycznie. To byl idealny moment, zeby Real zgubil punkty.

0

Eoren

wlasnie, tez mnie wczoraj strasznie zaskoczylo, ze nie oddal tego karnego Benzemie...Jesli dodamy te akcje z popchnieciem przez Xabiego Alonso w I polowie, to zaczynam wierzyc w ten konflikt w szatni opisywany przez media.

0

Xavi6:)

Ludovico Einaudi - Nuvole Bianche

0

ja8215

zalozylem sobie optymistycznie, ze Barca do konca rozgrywek gra juz bez kompromisow, w kazdym meczu z nozem na gardle = bez wpadek. Bede rozczarowany jesli tak grajaca Barca straci tytul z tak przedziwnie grajacym Realem.

0

Zamiast sie wyklocac o Alexisa, niech mi ktos uprzejmie napisze z kim Real zgubi punkty w lidze. Niby dopiero polmetek, ale po takim meczu jak wczoraj, zle to widze...

0

Transfery Alexisa i Fabregasa pokazuja, jakim niewypalem byla kwota i samo przyjscie na Camp Nou Ibrahimovicia...

0

Artykul typowy do napinki. Po dwoch, jakze niesamowitych meczach z Betisem i Realem, uwazam za zbedne puszenie sie w stosunku do nieco samozwanczego krola lat minionych, czyli Pele. Tylko ignoranci moga toczyc boje na temat: Leo czy moze Pele...DZISIEJSZA BARCELONA to kolektyw, DZISIEJSZA PILKA to tez kolektyw. Jednostki sa niejako tworzone na potrzeby marketingu. Sami to wczoraj podkreslaliscie, a dzisiaj ta cala napinka...

Zacznijmy od poczatku....
Pele i jego zaslugi sa nie do zweryfikowania. To byl inny futbol, inne czasy. To wrazenie poteguje fakt szczatkowych zapisow tv z tamtych wydarzen.
A Messi? Jak racjonalnie okreslic niepodwazalna pozycje nr 1 Messiego? Czy on w kazdym momencie uczestniczy w akcji, ma wplyw na wszystkie boiskowe sytuacje? Nie. Okreslanie Messiego jako totalnie nr 1 jest niewykonalne, a przede wszystkim NIESPRAWIEDLIWE. Jest nietuzinkowy, wyjatkowy - temu nie przecze. Potrafi robic rzeczy, ze rece skladaja sie do oklaskow - to tez fakt. Ale za kazdym razem towarzyszy mu 10 innych, naprawde swietnych pilkarzy, ktorzy w jakims elemencie moga lub (niektorzy) zwyczajnie sa, lepsi od niego. Tylko nie w tym rzecz...Chodzi mi o to, ze jak nigdy wczesniej, liczy sie gra zespolowa i balans miedzy formacjami defensywy i ofensywy.

Nie interesuje mnie dyskusja Pele czy Messi, bo jest z gruntu BEZSENSOWNA. Szkoda, ze wielu tak szybko zapomina o dzisiejszej Barcelonie (i ogolnie tej dyscypilnie), jako grze wybitnie zespolowej.

PS. Duzo bardziej wole Messiego, ktory okazuje swoj geniusz taka asysta do Abidala jak ostatnio, niz jakis wykreowany pojedynek strzelecki miedzy nim a CR7.

0

Koniu37

Cos w tym jest co napisales. Busi w ogole bardzo dojrzal, moze imponowac. ma ten sam "klej" w nodze, co Iniesta i Xavi. Zdecydowanie brakowalo mi go najlepszej jedenstce FIFA. Jedna rzecz, ktora na nim ciazy, to to slynne aktorstwo w meczu przeciwko Interowi. Ale jesli o tym zapomnimy wylania sie obraz fantastycznego (aktualnie najlepszego) DM.

0

duch toma joad

Przesadzasz z tym Pinto. Bardzo trudny, mocny strzal rozpedzonego CR7 - to raz. Po drugie, zamiast szukac winnego tego gola, ja bym raczej gratulowal Benzemie (za kapitalne podanie, idealnie w tempo) i Cristiano (za idealne zachowanie w polu karnym i swietny strzal po zwodzie, na pelnej szybkosci). Po trzecie, jesli koniecznie szukac winnych, to ta bramka predzej obarcza konto Pique. Ale tak jak mowie, tu raczej nalezy chwalic dwojkowa akcje Benz - CR7.
I nie zgodze sie, ze Pinto to slabe ogniwo. Jest odporny psychicznie, wyluzowany i potrafi kierowac obrona ( energicznie dyryguje, a jak trzeba to robi opr., czyli cos czego brak np. Fabianskiemu). Poza boiskiem wprowadza dobra atmosfere, co tez nie jest bez znaczenia.

0

Koeman moglby dac lekcje Cristiano jak sie wykonuje rzuty wolne...

0

Cala formacja defensywna zagrala ponizej oczekiwan, ale grajac tak ryzykownym systemem, zaczalbym od oceny...Pepa. To on powinien wyciagac wnioski, gdyz takie ustawienie sprawdza sie tylko i wylacznie, kiedy zawodnicy sa w najwyzszej formie.
Masche w ogole jest ofiara czestych rotacji. To jest podpora obrony, ale wowczas kiedy gra regularnie. Wiecej minut dla szefa = najrowniej grajacy defensor, tak bylo do niedawna.
Zdecydowanie za wysoka ocena dla Fabregasa. Od jakiegos czasu jest zagubiony, szuka miejsca. Jego mina przy zmianie byla bardzo wymowna. Dalbym mu 6, za checi.
No i Alexis. Pierwszy mecz, po ktorym tylko malkontenci moga napisac, ze to nie jest crack. Ambitny, waleczny, nawet jesli momentami przypominal jezdzca bez glowy, to w kluczowych momentach ta glowa mu odrastala. Byc moze ktos uzna to za herezje, ale dwa momenty (gol na SB i teraz z Betisem), pokazaly, ze z dwoma obroncami na plecach radzi sobie rownie dobrze, co Ronaldo( Luís Nazário de Lima) w najlepszych latach.

PS. Dalbym jeszcze dwie ekstra oceny:
10 - dla calego Camp Nou, za genialny doping
10 - ogolnie dla meczu. Za postawe Betisu, emocje, walke i najlepsze widowisko w tym sezonie.

0

Tak sobie mysle, czy najwiekszym problemem Realu nie jest...Jorge Mendes. Te niezdrowa sytuacje, kiedy czolowa postac druzyny i trenera laczy osoba agenta, widac teraz jak na dloni. Cristiano dobrze zrobiloby posadzenie na lawce, ostatnio gra jak frustrat. Jutro, jesli znowu nie wejdzie w mecz, bedzie popis min, gestykulacji itp. Ale przeciez Mou go nie posadzi, z wyzej wymienionego powodu.
Tak, wiem CR7 i Mou to nie nasz problem, ale nic na to nie poradze, ze widok sfrustrowanych Portugalczykow koi me serce ;)

0

loczek1899

mysle, ze malo jest wsrod nas pewnych co do jutrzejszego meczu. Na pewno bedzie ciezko. Barca, jako druzyna, zostawia sporo znakow zapytania. Cieszy postawa Alexisa, ale martwi mnie Fabregas. Gra ostatnio jakis taki zagubiony, braku mu pewnosci, czesto podejmuje bledne decyzje...

0

ShawnC
Mnie sie marzy Adriano jako joker. Rewanz na Camp Nou z Realem w superpucharze to bylo cos w jego wykonaniu. Takiego chcialbym go zawsze ogladac, ale mam wrazenie, ze Pep nie wykorzystuje jego potencjalu.

0

ShawnC
Ja gralem przemianowany wlasnie na obronce:). Jedna rzecz, ktora mnie zniecheca jak ogladam defensywe, to rzeznickie zapedy niektorych (chociaz glupio sie przyznac, ze do teraz jednym z moich ulubiencow jest Vinnie Jones, rzeznik z Wimbledonu:)).

0

natal11

Dokladnie, przeciez wychodzi jedenastu na boisko i kazdy ma swoje do wykonania. Ja nadal nie wiem, co na mnie zrobilo wieksze wrazenie w ostatnim meczu z Arsenalem: gol Messiego niczym slow motion, czy interwencja Masche, powstrzymujaca Bendtnera w koncowce.

0

ShawnC

Nie wiem co woli "dzisiejsza mlodziez", ale super, ze jest ktos, kto rowniez potrafi sie jarac gra defensywna:). Tak na marginesie musze powiedziec, ze ze wszystkich akcji z zeszlego sezonu, najbardziej podoba mi sie wlasnie ta w defensywie - interwencja glowa lezacego juz Abidala, ktory powstrzymuje Negredo.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?