Eric_Abidal_22
Dołączył/a: kwiecień 2012
Warszawa
23 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Owszem nagonka została nakręcona przez Mou, ale w wymieniając tych piłkarzy ani razu nie miałem na myśli sytuacji które wymyśliłeś, ba! w sytuacji z Pepe nawet nie sądzę by Alves zasymulował, bo wiem jak takie zagranie potrafi boleć... Pedro też symulował nie tylko w meczach z Realem...
Barcelona nie jest kryształowa, ale nie uważam by odbiegała od jakiejś "normy" w symulowaniu....Inne drużyny też to robią... wspomniany przez cb Luiz, czy Drogba w meczu z Napoli w dogrywce, obaj zrobili to samo co Busquets- teraz Sergio ma łatke symulanta, a tamci dwaj... nic. Podejrzewam że mało kto słyszał w ogóle o tamtych sytuacjach
0
Busquets ostatnio nie symuluje - przystopował z symulkami także Alexis i Alves, Pedro i Masche też nie widziałem by udawali, ale niestety... wszystko to psuje Alba...
0
Tylko nie mamy klasowej '9', a gdyby grał Dongu to mielibyśmy totalne marnotrawstwo potencjału w pomocy: Xavi, Cesc, Iniesta na ławce? :)
0
Taaa i Messi gdzie? Na tym waszym skrzydle, które wydaje się być zbawieniem... W ogóle jakiś kult "Messi na skrzydło" powstał na tej stronie...
Zagrałby tam 1-2 mecze i byście błagali by wrócił na środek, gdyż Messi się OBECNIE na skrzydło nie nadaje, jak ktoś jest zainteresowany to mogę wyjaśnić dlaczego, ale już raz to pisałem...
0
Ej człowieku, czy ty nie możesz sobie odpuścić? Które to jest już twoje konto? Chyba czas opuścić tą stronę, skoro nie umiesz się wypowiadać na poziomie, zapewniam że nikt nie będzie płakać po tobie...Żałosne zachowanie, wchodzenie na strone odwiecznego rywala i prowokowanie w co drugim komentarzu... Eh... niektórzy nie mają życia... Przykre
0
Chętnie bym zobaczył skład w ustawieniu 4-2-3-1, z Songiem i Busquetsem jako DM, Fabregasem jako mediapunta, na skrzydłach Neymar i Alexis, a w środku Messi. Mógłby to być dosyć dobry pomysł...
0
Chyba już jest zapUźno na słownik :P
0
Dzisiaj oglądałem jeszcze raz mecz z Levante, ze szczególną uwagą patrzyłem na ustawienie bocznych obrońców, skrzydłowych i właśnie Fabregasa- Cesc często grał bardzo wysoko, niemal w jednej linii z Messim, od Leo najczęsciej dzieliło go tylko kilka metrów, Xavi zaś był schowany głębiej i momentami wyglądało to tak, jakby ubezpieczał Busquetsa i grał coś pomiędzy DM a rozgrywającym. Może Cesc też mógłby tak zagrać no ale właśnie - grał na takiej pozycji jakiej grał i to był jeden z jego najlepszych meczów w Barcelonie :)
0
Gdyby to był Neymar z PK i Pedro z poprzedniego sezonu to nie miałbym nic przeciwko, ale Ney jest daleko od swojej najlepszej dyspozycji i potrzebuje 2-3 tygodni by dojść do optymalnej formy, a Pedro gra wspaniale ;)
Nie wyobrażam sobie braku Cesca w pierwszej 11, tak samo jak nie wyobrażam sobie braku Iniesty czy Xaviego :P Ale z kogoś trzeba zrezygnować, a jako że Xavi ma swoje lata, to zapewne go dziś nie zobaczymy
0
z tą 2 ligą chodziło mi o Barcelonę B, żeby nie było niedomówień :p
0
Jeżeli uwielbia od dziecka Barcelonę, to jeżeli uzna że jest gotowy by walczyć o pierwszy skład u nas, a Barca się po niego zgłosi, na 100%do nas dołączy- nie ma co teraz go kupować, bo na 2 ligę jest za dobry, a u nas by się tylko zmarnował... Lepiej wyłożyć za 2 lata 20-25 mln niż teraz 5-10, które poszły by w błoto bo by się zmarnował...
0
Tylko, że te talenty, to ludzie którzy już do Barcelony się nie nadawali - ci z którymi wiąże się nadzieje, nie odchodzą, a jeżeli już to nie za małe pieniądze- gdybyśmy chceli sprzedać np. Roberto, to przynajmniej 10 mln byśmy wyciągnęli...ale ci którym nie udało się przebić nie są dużo warci...
0
Jest Alba : obecnie ta para jest kapitalna: każdy z nich może zagrać w ważnym meczu i nie zawiedzie- Alba jest lepszy w ataku pozycyjnym, Adriano potrafi huknąć z daleka... Ale mają więcej plusów i plusików :)
0
To obecnie najsilniejsza trójka w ataku, myślę że taka się pojawi, bo w końcu Atletico to rywal nietuzinkowy, ale coś czuję że może być niespodzianka i zobaczymy Tello od pierwszej minuty :)
0
Pierwszy poważny sprawdzian dla Taty- Atletico to uformowana drużyna, myślę, że gra na poziomie klubów z 1/8 ew. 1/4 LM, więc jeżeli zagramy z nimi dobre spotkanie/a to możemy spokojnie spoglądać w przyszłość :)
0
Prawdziwych kibiców Realu powinna raczej bardziej zdenerwować wygrana Atletico, polskich fanboyów - Barcelony
0
Co by nie mówić Simeone zrobił z Atletico porządną drużynę- wygrana LE, PK, 3 miejsce w lidze, pierwszy do 14 lat tryumf nad Realem... Gdyby nie mieli takiego zadłużenia, za pare lat mogliby być realnym rywalem dla wielkiej hiszpańskiej dwójki, a tak... co ktoś się tam wypromuje to odchodzi... Szkoda, że jakiś inteligentny szejk nie zainwestuje, bo z Simeone jako trenerem mogliby szybko wejść do czołówki Europejskiej, a i liga hiszpańska wreszcie byłaby nieco ciekawsza :)
0
Hmmm no nie wiem może mi się pomyliło z Höjbjerg, meczy Bayernu widziałem kilka, ale tylko w presezonie, wydawało mi się że Contento grał w środku, może tak było (kombinacje Pepa :D), a może nie? No trudno ja Bayernu nie śledzę tak dokładnie, więc jeżeli sie pomyliłem to przepraszam :)
0
@blaugrana158
Może nie tyle kopiuje, bo na to w Madrycie by sobie nie pozwolili, ale wprowadza własny styl, którego fundamenty spoczywają w Barcelonie.
Carletto na samym początku mówił, że chcą grać przede wszyskim atakiem pozycyjnym (bo mając takich piłkarzy, ble ble ble... ) i utrzymywać się przy piłce. Grają 4-3-3 (bądź jak kto woli 4-3-2-1, ale ja tam tego nie widze :P), generalnie styl jest podobny do Barcelony, będzie tam widać zdecydowanie charakter Realu, ale ... no własnie :)
0
* co do pkt 6. to chodziło mi o to, że sprowadzili 2 ofensywnych pomocników i MAJĄ 2 świetnych DM i 1 młodego, utalentowanego-nie że sprowadzili :P
0
Dzisiaj niemogłem zasnąć i sobie tak myślałem i zauważyłem zadziwiające podobieństwo między Realem a Bayernem
1. Oba kluby mają nowego trenera
2. Oba kluby przechodzą z taktyki 4-2-3-1 na 4-3-3 i są z tym niemałe problemy
3. Oba kluby zmieniają swój styl gry- z kontrataków, raczej na grę atakiem pozycyjnym, utrzymywanie się przy piłce
4. Liderem zespołu jest genialny lewoskrzydłowy nominowany do ZP (Ronaldo i Ribery)
5. Oba kluby kupiły w tym okienku transferowym wielki hiszpański młody talent (Isco i Thiago)
6. Oba kluby mają problem bogactwa w pomocy ze względu na sprowadzenie 2 ofensywnych pomocników (Real: Isco, Illara; Bayern: Thiago, Goetze) a także 2 świetnych DM (na jedną pozycję) i jednego młodego rozwijającego się (Contento i Casemiro)
7. W obu klubach prawoskrzydłowy nie cieszy się wielkim uznaniem trenera (Robben i Di Maria) i zamiast niego na skrzydle często gra typowy ŚPO (Muller i Ozil)
Można by jeszcze wymieniać, ale styl Realu i Bayernu może być bardzo podobny w tym sezonie :) Oba próbują kopiować Barcę, ale wydaje mi się że mamy do tego lepszych wykonawców... :)
0
Nie czepiam się w żadnym wypadku-to ty na mnie teraz naskoczyłeś :) A używanie pojęcia remontady jako "demolka" trochę dziwne, no ale ok - jak kiedyś nie wiedziałeś i się przyzwyczaiłeś, to trudno to wyeliminować. Sam miałem podobną sytuację, z tym że to wina moich rodziców a mianowicie chodzi o powiedzenie "w ferworze walki". Otóż jeden z uczniówkoleżanki mojej mamy w wypracowaniu napisał "w FETORZE walki". Tak się to wszystkim spodobało, że jeszcze przed moim urodzeniem zaczęli używać tego błędnego sformułowania uznając to za zabawne. Ja się urodziłem, powiedzonko było dosyć częste, ja sam nie wiedziałem wtedy ani co to fetor, ani ferwor więc się przywyczaiłem :P Dowiedziałem się jak powinno być jakieś pół roku temu, a mam juz 18 lat -.- Na prawde nie wiem ile razyw życiu użyłem tego tekstu np. w towarzystwie... :P
0
To że kibicuje Barcelonie od 2006 roku, nie znaczy, że piłką nożną interesuje się od tego czasu, bo pierwsze mecze oglądałem jak miałem 5-6 lat...
Co do historii Ikera... No gdybyś zaczął prawić mi o tym co Casillas robił powiedzmy w 2003/4/5 roku, to zgoda-tego mógłbym nie wiedzieć, ale mówisz o tym co było w ostatnich paru latach wiec nie rozumiem po co mieszać do tego to od kiedy kibicuje Barcie?
Kolejna sprawa: wymieniasz mi osiągnięcia Casillasa, ale... chyba najważniejsza sprawa: gra się za zasługi(nazwisko) czy za to w jakiej jest się formie? Bo wydaje mi się że to drugie. Gdyby było tak jak mówisz, to obecnie powinien grać tu jeszcze Ronaldinho, już nie wspominając o reszcie wspaniałych piłkarzy, którzy odeszli, lub obecnie niestety zaczynają uchodzić powoli w cień( Puyol, Xavi)... Lopez OBECNIE jest dużo lepszym bramkarzem od Ikera a na pewno taki był w zeszłym sezonie... Nie wiem czy oglądałeś jakiś mecz Realu, bo to co wyprawiał Casillas na początku zeszłego sezonu wołało o pomstę do nieba i to głównie dzięki niemu Real tracił tyle pkt i dzięki niemu mogliśmy zagwarantować sobie wygranie La Ligii już w listopadzie...
0
W zasadzie to te wszystkie teksty o Ikerze to totalny brak szacunku wobec Diego Lopeza... Wyobraźcie sobie jak może się czuć ten człowiek? Po pierwsze- gra kapitalną końcówkę sezonu, daje Realowi wreszcie to czego mu brakowało-pewność przy stałych fragmentach, prezentuje się dużo lepiej od Ikera który był totalnie bez formy, a wszyscy wypowiadają się w ten sposób jakby był słaby i nie zasługiwał na posadzenie "wielkiego Ikera" . On się musi czuć okropnie.
Pamiętacie jak del Bosque ogłosił listę powołanych na PK? I nie było Lopeza a był Iker? I jak się tłumaczył Sfinks że oni są jedną wielką rodziną i nie chcą wprowadzać jakiś niesnasek? Co to ma w ogóle być? Gość był najlepszym Hiszpańskim bramkarzem zeszłego sezonu a nawet nie dostał powołania, wszyscy traktują go jak zwykłą szmatę... aż się żal człowieka robi... Szacunek dla Mou chociaż za to, że wystawiał go do końca sezonu, zamiast Ikera, bo gdyby nie to, to każdy następny trener posadził by Diego bez zastanowienia, a tak musiałby się z tego też tłumaczyć...
0
Remontady? Jakiej remontady? Albo pomyliły ci się pojęcia, albo nawiązujesz do meczu Realu(jednak nie za bardzo to rozumiem) :) Skonkretyzuj
0
Właściwie to skoro zarząd nie kupi obrońcy to dziwię się że nie chce zarobionych na Thiago pieniędzy wydać na bramkarza- i tak musimy go kupić, a im wcześniej tym lepiej...
0
Ale to bardzo solidny bramkarz. Przypomnijmy GD, czy Pinto kiedyś popełnił jakiś karygodny błąd? Jak ma dzień to broni kapitalnie, jak nie to solidnie, ale takiej wtopy jak np. VV z Di Marią w SPH 2012 i na Santiago Bernabeu w meczu ligowym (3-1) w 11/12 (też podał do Di Marii...:P) to sobie w wykonaniu Pinto nie przypominam- czasem mógł zachować się lepiej, ale to na prawdę solidny bramkarz ;)
0
*Oczywiście LEWY skrzydłowy, nie PS(już się sam zagmatwałem troche :P)
0
Jedyny negatywny wniosek z tego meczu jest taki że Tello totalnie nie nadaje się na prawe skrzydło i jeżeli ma coś dać Barcelonie to tylko i wyłącznie na lewym skrzydle. W ogóle był nie widoczny, a przecież wszyscy wiemy, że gdy wchodzi Tello, to niezależnie czy jest 5-0 czy 0-0 to daje z siebie wszystko i często jest pod grą, szuka dryblingów, dobrych akcji... Na prawej stronie nie może używać zwodów i ma problem ze strzałami z lewej nogi(widać to było po przyjęciu po tej akcji Neymara-śmiem twierdzić, że gdyby dostał taką piłkę z drugiej strony to skończyłoby to się co najmniej groźnym strzałem, jak nie golem). Jeżeli ma grać to tylko jako PS
0
"Rozmawiałem z Leo kilka tygodni temu i wymieniliśmy spostrzeżenia na temat ważności różnych meczów i zrozumiał, że dobrze jest odpocząć. "
Bardzo dobrze zaczyna Martino swoją prace-pokazuje Leo że to trener jest najważniejszy, nie idzie z nim na wojnę, lecz szuka kompromisu i stara się współpracować - bardzo dobrze :)
"„Chcemy, by boczni obrońcy atakowali. Znajdował luki w środku i to nam idzie dobrze. Zmienia się z Alexisem i to jest w porządku. Dobrze jest, gdy nie poruszają się w tym samym miejscu"."
Ostatnie zdanie: o to własnie chodzi, w zeszłym sezonie bardzo się wkurzałem jak się dublowali pozycjami- po pierwsze boczni obrońcy byli za wysoko ustawieni-nie mogli się przez to rozpędzić i wyglądało to że są wpychani tam na siłę... Teraz są bardziej wycofani-przez to nie dublują się pozycjami, mogą na szybkości podłączyć się do ataków i są bliżej obrony więc łatwiej się mogą wrócić :)