Eric_Abidal_22
Dołączył/a: kwiecień 2012
Warszawa
23 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Angielska też się rozstrzygała pomiędzy dwoma zespołami z Manchesteru- teraz po przyjściu Mou do Chelsea dochodzi 3 kandydat. Bo chyba nikt mi nie wmówi, że kluby takie jak Tottenham, Arsenal, Everton czy Liverpool mają JAKIEKOLWIEK szanse na mistrza. Wiecie - u nas Atletico nie odbiega tak straszliwie od czołowej dwójki-owszem jest słabsze, ale pokazali w finale PK że są mocni, poza tym w lidze długo zajmowali 2 miejsce... Wygrali Ligę Europy rok temu... gdyby przyszło tam paru ciekawych zawodników stanowliby realne zagrożenie dla Barcy i Realu...
0
Z resztą nie było co się nad tym zastanawiać od początku. Po pierwsze - Pep ma 2 genialnych DM- Javiego Martineza i Schweinsteigera, więc nie ma po co przesuwać na tą pozycję jakiegoś laika. A po drugie- widać to było od pierwszego meczu- Thiago jest za słaby fizycznie, nie potrafi się dobrze ustawić w defensywie i po prostu tam nie pasuje. Wyobrażam sobie jakiś ważny mecz Bayernu z Thiago na DM... xD CO by w przodzie nie robił Ribery, Mandzukić, Muller, Robben czy Goetze - dostali by tyle bramek, że na nic by się to stało :P
0
Thiago nie będzie bardziej cofnięty, ponieważ grał jako DM tylko i wyłącznie dlatego że Martinez i Gustavo mieli dłuższe urlopy, a Schweinsteiger wracał po kontuzji. Teraz cała ta 3 jest gotowa do gry i Thiago gra jako rozgrywający- i tak będzie grać, z tym że życzę mu powodzenia w rywalizacji ze Schweinsteigerem(który wróci na pozycję '6' jak Pep się przekona że Martinez jest słaby jako ŚO i go przesunie jako DM), Goetze no a oprócz tego jeszcze świetny Kroos czy Muller (grający nieco wyżej)
0
O to że będzie chciał dryblować to się nie martwię. Martwię się o to, że za każdym razem będzie tą piłkę tracić. Nie ma co się oszukiwać- Neymar jest bardzo słaby fizycznie, a samą techniką nic nie zrobi... Od każdego lepszego obrońcy do tej pory odbijał się jak od ściany... Mam nadzieję że tak nie będzie, a dryblingi będą mu wychodzić, ale mam duże obawy...
0
Ale miał teraz szczęscie Ribery... jakby mu się minimalnie inaczej ułożyła noga to miałby pół sezonu z głowy...
0
Oj coś czuję że Bayern polegnie... Pep jest zbytnim niewolnikiem barcelońskiej koncepcji. Teraz Alaba jak dostaje piłkę to zachowuje się identycznie jak Alves z tego sezonu- bo dostaje ją do nogi, nie do przodu, a przecież Alaba to jest taki genialny dynamiczny obrońca-teraz gra pod polem karnym City i nie może się rozpędzić, dlatego w zasadzie jakby go nie było... Nie ma też Messiego, nie ma kogoś takiego jak Xavi (z najlepszych lat) czy Iniesta, żeby zagrać genialną piłkę z niczego... :)
0
Tylko najgorsze w Bayernie jest to (hmmm dla Bayernu to nie najgorsze) że Pepowi te wszystkie eksperymenty wychodzą bo oglądałem już 4 mecze Bayernu(w Telekom Cup, Barcelona i BVB). Ok z Borussią nie wyszło, ale w zasadzie to poza Thiago na DM (z musu, bo Bastian po kontuzji wraca, a Martinez i Gustavo mieli tak jak u nas Hiszpanie i Brazylijczycy dłuższy urlop i dopiero co wrócił) to tam eksperymentów nie było.
A Pep cuduje co nie miara bo ustawia Lahma w pomocy, Dante w pomocy też grał, Muller na środku ataku, Thiago na DM (tak jak wspominałem), przez trochę nawet Kroos był na DM, tutaj Martinez jako ŚO (to już taki "lżejszy" eksperyment bo Javi na ŚO grywał), oczywiście największy eksperyment-robienie z Ribery'ego '10' czyt. Franc miał być kimś a la Messi- tutaj szybko się zorientował że to totalny niewypał. Hmmmm próbował też grać 2 lewymi skrzydłowymi jednocześnie (ma tą wyobraźnię xD) Shakiri i Ribery grali na tym samym skrzydle jednocześnie- na drugim grał wtedy chyba Muller :P
To tyle z eksperymentów, a ja oglądałem tylko mecze Bayernu te "poważniejsze" (bo wiem że wczesniej też mieli jakieś sparingi ale to już ze strasznie słabymi drużynami) to ja się boje wiedzieć co robił w tych wcześniejszych meczach- może Neuer ze Starke (chyba tak ten bramkarz ma) tworzyli duet ŚN? :P
0
Ale nie wiem czy zwróciliście uwagę na postawę Alexisa w meczu z Bayernem na Alianz Arena. Był jedynym który potrafił coś zrobić-bardzo szybko wyczuli to piłkarze Bayernu, że jest w stanie poradzić sobie z 1-2 rywalami i szybko zaczęli go potrajać i atakować nawet większą liczbą zawodników(przypomina mi się scena, jak w promieniu 5 metrów od Alexisa było 5 piłkarzy Bayernu i żadnego Barcelony. On, dopóki miał "normalną liczbę" graczy koło siebie, to piłkę umiał przytrzymać. A pozostali grali tragicznie. Gdyby w takiej formie był Messi(niestety grał z kontuzją) czy Xavi, Busquets i Iniesta, to ten mecz mógłby się inaczej potoczyć, a Alexis nie miał z kim grać, dlatego też trudno napisać coś wiecej o jego występie, skoro raz udało mu się ograć rywala i podać (potem strata następnego zawodnika) a raz nie...
0
Dobrze że to tylko naciągnięcie, a nic poważniejszego.. .;) Maksymalnie tydzień będzie pauzował, może 2 przy dużym pechu :)
0
A kto powiedział że go sprzedamy? Każdy ma prawo złożyć ofertę. Lechia może nawet złożyć oficjalną ofertę za Messiego, w wysokości np. 1 mln euro... ale tu pozostaje kwestia zawodnika i klubu ;)
0
Jeżeli za Bale'a chcą 150 mln, to my powinniśmy zażądać co najmniej 100 mln ;)
0
Ufam tacie, ale wątpię by Dos Santos grał wystarczająco dużo...
Sergi Roberto pokazał wczoraj jak wielki ma talent - nie wiem czy zaliczył w ogóle jakąś stratę-świetnie rozgrywał, radził sobie w gąszczu piłkarzy Lechii, miał dobry przegląd pola, no i na końcu strzelił bramkę ;) Do tej pory widziałem tylko kilka meczów z jego udziałem i dopiero teraz zobaczyłem jak wielki ma potencjał :D
0
No dokładnie- czemu miałbym kibicować Lechii, z której do wczoraj nie znałem żadnego piłkarza, który jako klub jest mi totalnie anonimowy, na którego meczu nigdy nie byłem? Bez sensu? To za słabe określenie ;)
0
Mecz wyglądał tak w wykonaniu Barcelony
Ok panowie, spacerek. GOL DLA LECHII. Kurde, nie możemy przegrać- gramy! GOL DLA BARCY. Ok, to teraz się nie wysilamy. GOL DLA LECHII. No panowie-nie możemy tego przegrać- ciśniemy! GOL DLA BARCY. Ok, to spacerek...
0
On jest świetnym piłkarzem nie tylko na te 20-30 minut... Już w zeszłym sezonie pokazał jak potrafi grać. Policzyłem sobie, ze statystyki bramki/minuty na boisku, że gdyby grał tyle co podstawowi zawodnicy to miałby w lidze 24 bramki. Oczywiście mało to wiarygodne, bo Tello grał najczęściej z "ogórkami" a na Real, Atletico itp to wystawiany był, albo wcale, albo bardzo mało. No ale gość ma ogromne możliwości i gdyby grał w pierwszej '11' myślę że te 20 goli w sezonie by ustrzelił (jak nie więcej).
0
10/11
0
Ile piłek już podpisałeś?
A tak na serio: niby się mówi, jak np. piłkarze przekazują pieniądze na te fundacje itp, że dla nich to tak jak 1 zł czy 10, ale ktoś mądrze napisał: jak często ty dajesz tą złotówkę? Dlatego trzeba to doceniać
0
A przepraszam : czy Silva, Gundogan i Luiz nie zostają w swoich klubach(na Luiza są jeszcze szanse 0,00001% ale są..) ? Więc chyba ma racje, jak tak pisze ;)
0
O ile pamiętam to było 26 mln a reszta to zmienne...
0
Wszyscy się nauczyli jak gra Pedro-pamietacie to co wyjął Luiz na PK w finale? Tu wypowiedź Davida:
"Jeśli chodzi o tę wyjętą piłkę - mam wiele szacunku dla Pedro który uderzał piłkę ale też wiem, jak ją kopie w przypadku wyjścia jeden na jeden z bramkarzem."
0
Nawet powiem więcej: od 6 lat jest tak że LM wygrywa albo Barca albo drużyna która Barcę wyeliminowała:
07/08: Man Utd
08/09: Barca
09/10 Inter
10/11 Barca
11/12 Chelsea
12/13 Bayern
0
Ale nikt z was nie rozumie, że w Messim zaszła poważna przemiana i już nie jest tym radosnym chłopcem zapierdzielającym wzdłuż linii bocznej? Po pierwsze Messi stracił nieco na szybkości, przez to że popracował nad siłą. Przypakował w ostatnim czasie, w końcu on gra na środku, a kilka lat temu to było chucherko, teraz jest piekielnie silnym facetem-nie jednego obrońcę jest w stanie przepchnąć. Więc po pierwsze ucierpiała jego szybkość (jak nie wierzycie to popatrzcie z jaką prędkością Messi mijał obrońców 2-3 lata temu, a jak teraz-dalej jest szybszy, ale już nie zostawia ich w tyle jak chce samą szybkością) Po drugie, przez te 3 (właściwie troszkę wiecej, ale mniejsza) lata na szpicy wykształcił mu się instynkt snajpera -doskonale wie, gdzie i jak się znaleźć - mówi się sporo o "lisach pola karnego" i wymienia się tu Gomeza, Ibrę itd, a prawda jest taka, że Messi pod tym względem wyprzedza ich o lata świetlne. A oprócz tego świetnie dogrywa, drybluje itd...
Kolejna sprawa - jako że nie mamy klasowego napastnika poza Leo, a mamy 4 dobrych skrzydłowych, to jaki jest sens ustawianie Messiego z boku? Kiedy był David-ok, miało to jakiś (w mojej opinii mały) sens. Teraz? Żadnego.
Owszem, warto mieć jakiś zapasowy wariant na ważne mecze, kiedy Leo jest wyłączany. W końcu to nie jest bezmózgi snajper, który dokłada nogę, a jeden z najbardziej wszechstronnych piłkarzy na świecie - może grać za napastnikiem, jako fałszywa '9', jako skrzydłowy... też, jako ofensywny pomocnik (co akurat może nie zdaje egzaminu, ale też jest jakąś opcją). Warto mieć plan B, ale powinien być on stosowany w trakcie meczów, w których Leo nie daje rady na szpicy, a nie próbować sztucznie zmieniać pozycję Leo...
0
A ostatnia sprawa, którą tak sobie analizowałem wczoraj związana z tzw. wirusem FIFA.
Weźmy pod uwagę 1. skład czołowych drużyn Europejskich .
Nie będę się rozpisywał o tym która drużyna jak będzie grała-podstawowe składy przyjmę takie, jakie uważam że będą w przyszłym sezonie.
Więc rozważmy ilośc graczy na prawdę wypoczętych z pierwszego składu(chodzi mi o tych, którzy nie grali w PK ani w młodzieżowych MŚ) Nie biorę pod uwagę GK no bo bramkarz nie musi mieć aż takiej wysokiej formy fizycznej jak gracze z pola
Barcelona: 8-9 "zmęczonych" (w zależności czy będzie grał "wypoczęty Alexis, czy "zmęczeni" Tello lub Pedro)
Real : 3 zmęczonych (Ramos, Marcelo, Isco)
Bayern: 2 zmęczonych (J.Martinez i Dante)
Borussia : 0 zmęczonych(o ile się nie mylę)
Reszty mi się nie chce liczyć (Chelsea, Man Utd, Juventus, PSG) ale w każdym z tych klubów jest co najwyżej paru, tzn 2-3 (tylko Juve ma troche wiecej) "zmęczonych".
Niestety ale to będzie ciężki sezon pod względem kondycyjnym dla naszych piłkarzy...
0
A co do indolencji strzeleckiej Alexisa przez pierwszą połowę sezonu, chciałbym zwrócić uwagę na pewną sprawę.
1. Alexis dochodził do niezliczonej liczby okazji. Myślę że współczynnik okazji do strzelenia gola / rozegrane minuty miał podobny do Messiego, a zauważcie, że w meczach np. z Milanem na San Siro, z Realem, z Bayernem brakowało nam (nie licząc innych elementów) ludzi, którzy wychodziliby do prostopadłych zagrań (Messi w tych meczach był zazwyczaj w środku pola i klepał piłkę z Andresem i Xavim). Alexis to robi wyśmienicie, a strzelanie... cóż jak ma formę to mu to wychodzi ;)
2. Troche myliliśmy role. Skrzydłowy we współczesnym futbolu ma przede wszystkim asystować (nie liczę skrzydłowych/schodzących napastników takich jak Ronaldo czy Neymar) no i Alexis nigdy goleadorem nie był. A asysty czy to w formie czy bez zaliczał
0
Teraz wszyscy chcą Alexisa w ataku, ale chyba dużo osób zapomniało jak grał na początku sezonu 12/13... I jeżeli nie będzie na niego konsekwentnie stawiał Martino(czyli mecz w mecz) to idę o zakład że będzie to samo...
Zauważcie pewną prawidłowość:
Sezon 11/12 : pierwsza połowa w wykonaniu Alexisa: przeciętna
końcówka: bardzo dobra
Sezon 12/13 : Pierwsza połowa w wykonaniu Alexisa: tragiczna
końcówka: genialna
Mimo wszystko, chciałbym,żeby Alexis błysnął formą powiedzmy od marca, nawet gdybym musiał znosić jego słabą grę przez pozostałą część sezonu- w końcu to wtedy zaczynają się najważniejsze mecze.
Ale uważam, że jeżeli dostanie wystarczająco dużo szans od Taty, to będzie błyszczał formą.
Pewnie dostane minusy, od dzieci które na zmianę chcą sprzedawać Alexisa a potem je wychwalają, bo w pierwszym zdaniu przypomniałem o pierwszej połowie sezonu 12/13 która jest teraz tabu w temacie Alexisa :P Ale wyjaśniam: jestem wielkim zwolennikiem jego talentu, a także Alexisa jako osoby. Kiedy przychodził był gwiazdą Serie A i strasznie symulował. Przyjął rolę zmiennika przez większą część sezonu, oduczył się aktorzenia, a pod koniec tego sezonu (zresztą pracował tak mocno przez cały rok) wyglądał na jedynemu któremu się na prawdę "chce".
0
Dopiero teraz na to zwróciłem uwagę :D
No no, południowoamerykański temperament - Brazylia, Argentyna, Chile ;) To musi być mieszanka wybuchowa :D
0
*to na tle trenerów... (bez biorąc)
0
"Trener Białozielonych nazywany jest "polskim Pepem Guardiolą" zarówno ze względu na podobieństwo fizyczne do byłego trenera Blaugrany jak i gestykulację, czy styl ubioru."
No niestety, tylko tyle w nim podobieństwa do Pepa, bo choć trenerem na ekstraklasę jest stosunkowo niezłym, to biorąc na tle trenerów drużyn z Europy wypada bardzo bardzo blado... a zmysłu taktycznego Pepa nie ma za grosz...
0
Powiem tak: Fabregas zawsze był opcją "2. wyboru", bo przecież gdy do gry był zdolny Xavi i Iniesta, to własnie ten duet grał w najważniejszych meczach- Fabs był zapchajdziurą a mimo to... popatrzcie na jego statystyki ! Mimo że gra nie porywała, to liczba asyst i bramek za nim przemawia bez dwóch zdań, dlatego coraz bardziej się do niego przekonuje, tylko powinien grać jako rozgrywający, bo o ile na fałszywą '9' itp ma umiejętności(niezłe wykończenie, dobre ustawienie w ataku, zmysł snajpera) ale jest za wolny... gdyby był tak szybki jak Pedro, Messi, Alexis itd, to nie stałoby na przeszkodzie absolutnie nic, ale tak... jako ŚP będzie genialny :)
0
Kubota Speed III :D