Eric_Abidal_22
Dołączył/a: kwiecień 2012
Warszawa
23 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Deulofeu też nie był cierpliwy, ale zrozumiał że trzeba poczekać-przedłużył kontrakt, postanowił zostać na dłużej z Barcą. Teraz poszuka szczęscia na wypożyczeniu. I szacun dla niego. A Thiago przepadnie, nie w Man Utd, tylko w Europejskiej piłce. Bo samo bycie w Man Utd to nie jest już taki prestiż jak pare lat temu. Nadal wielki klub, ale bez tego "czegoś". I będzie dobrym graczem jak wielu innych w Europie...
0
Oby tak się stało, ale Tito nie chce tego zrobić. Dlaczego?
Trudno o jednoznaczną ocenę, może moja opinia jest krzywdząca, ale to duma mu nie pozwala tego zrobić...
Prześledźmy erę Guardioli. W sezonie 08/09 graliśmy często 2 defensywnymi pomocnikami (Keita+Yaya, Keita+ Busi)- co prawda Keita nie był typowym DM, ale mimo wszystko zalety Keity w grze w destrukcji, a np. Iniesty to duża różnica. W kolejnym sezonie graliśmy bardziej ofensywnie, w 10/11 to już w ogóle, a sezon 11/12 to była kulminacja gry do przodu. Częste ustawienie 3-4-3, które już samo w sobie jest ultraofensywne, a mecz z Chelsea i ustawienie 3-3-4 to już była kulminacja tego dążenia Pepa do osiągnięcia pełnej dominacji, wszędzie. No i Tito wraca do 4-3-3-ok. 3-4-3 się nie sprawdziło. Ale wracać do gry dwoma DM-ami? To przyznanie się do tego że boimy(?) się przeciwnika. Ale z drugiej strony, wolę taką sytuacje, niż potem wstyd po 4-0... Czy 3-0
0
Dokładnie, w 100% się zgadzam. Roura jak było zresztą słychać we wszystkich wypowiedziach nie chciał brać na siebie odpowiedzialności za drużynę, a Tito nie mógł stosować rotacji. Rotacje to wbrew pozorom nie jest do końca tak, że stwierdza że można dać pograć młodym. Musisz pokazać na treningu że STAĆ CIĘ na występ. Możesz byc gorszy od jakiegoś bardziej doświadczonego zawodnika, możesz nie wnosić tyle do gry, ale jeżeli pokażesz że grasz na poziomie to zagrasz w meczu (jak nie, to nie dostajesz szansy) nawet gdy jest od cb lepszy. Jak wyglądały treningi? No owszem Roura nadzorował, wszystko w perfekcyjnym porządku,ale...
Co na ten temat wiedział Tito?
Niby jak Roura opisywał treningi? Mógł tylko przekazywać komunikaty:
W MOJEJ OPINII XXX grał dzisiaj bardzo pewnie, za to u YYY widać obniżkę formy. Ale to są subiektywne oceny. Każdy z was przecież doświadczył chwili gdy np. uważał że ktoś gra świetne spotkanie a inni twierdzili że gra tragicznie. A to jest mecz-tu wszystko widać jak na dłoni. A treningi? Gra w dziada, treningi szybkościowe... tu dopiero mogą być rozbieżności. Dlatego grali weterani, ci na których Tito wiedział że może liczyć. I nie mogło być rotacji
0
Ale ludzie- w drugiej rundzie Tito prawie w ogóle nie było w Barcelonie.
Chyba nie każdy sobie zdaje sprawę co to znaczy mieć nowotwór.
To nie jest tak że on sobie pojechał do USA wrócił szczęśliwy w marcu i był pełny sił do pracy
1. Nie zdajecie sobie sprawy jak chemia wyniszcza organizm. Człowiek czuje się jakby zdychał, więc i tak podziwiam Tito że był w stanie myśleć o Barcelonie
2. Zdrowie. Nie, on nie przeszedł operacji która wyeliminowała nowotwór. On się W KAŻDEJ CHWILI MOŻE UAKTYWNIĆ. Myślicie że mu to nie siedzi w głowie? A szczególnie siedziało mu to w USA i jak wrócił? Ciężko żyć z czymś takim
Więc trzeba oddać Tito wspaniałą pierwszą rundę, w której niestety nie było drużyny na poziomie z którą moglibyśmy sprawdzić. I teraz 2. runda- dużo zależało od jego choroby. Ale czy wszystko? Tego nie wiemy... więc trzeba mu dać drugą szansę.
A odnosząc się do twojego komentarza: granie tą samą '11' było prostrze dla Tito, który po pierwsze nie wiedział co dzieje się na treningach(co Roura mu opowiadał co robili?) a po drugie miał też własne sprawy na głowie.
0
Cesc to był napastnik gdy Messi miał kontuzje. I gdy Messi miał kontuzje pod koniec sezonu to rzeczywiście Thiago grał często. Ale w trakcie sezonu, już mniejsza kiedy była stosowana ta once de gala, ale gdy Xavi bądź Iniesta nie mógł grać to pierwszym wyborem był Fabregas-trudno się dziwić. Pierwszą połowę sezonu miał genialną(nie chce przypominać kto wypchnął Andresa na skrzydło-to nie był genialny pomysł Tito, tylko próba wciśnięcia na siłę do drużyny Iniesty, do której się nie mieścił z powodu Fabsa-na prawdę przypomnijcie sobie co się działo w drużynie od ok. 8 czy 10 kolejki...) drugą słabszą i wtedy Thiago zaczął w miarę często grać.
Więc Cesc to pomocnik, reasumując...
0
Powiem tak. Do niedawna byłem wkurzony na Tito, ale teraz widzę że wychodzi szydło z worka. Sorry, mógł grać trochę wiecej, ale Xavi w jego wieku też nie miał prosto. A sorry-kiedy do drużyny wchodził Xavi, to nie miał aż TAK wielkiej konkurencji jak teraz... jego rywalem był Guardiola, wtedy był najlepszy, ale... no właśnie, był jeden wielki rywal. Potem został przesunięty do przodu pozmieniało się, no ale mniejsza :P
Więc teraz Thiago musi rywalizować z Xavim, Iniestą, Fabregasem! I on chce otrzymywać niewiadomo ile minut? Jak odejdzie to już mi go zupełnie nie będzie żal. Na prawdę. Jeżeli na prawdę kochał Barcelonę to by został(i nie pierdzielcie że nie.... ktoś kto kocha ten klub i gra w dodatku TYLE co Thiago-bo on nie zbiera ogonów, albo nie siedzi na trybunach jak JdS- nigdy przenigdy nie odszedłby nigdzie).
Jeżeli odejdzie, to strace do niego szacunek(dostane minusy ale trudno), ale pocieszeniem będzie że w reprezentacji zapewne nigdy nie dostanie poważnej szansy. Dowód? Iluż wspaniałych napastników ma Hiszpania a gra Fabregas? Jakim wspaniałym zawodnikiem był Fabregas w Arsenalu-w reprezentacji grał piekielnie mało, transfer do Barcy- nagle gra w prawie każdym meczu, mimo że gra gorzej niż na Wyspach. Jeżeli nie grasz w Realu albo Barcelonie to u del Bosque nie pograsz(Mata, Silva, Martinez...można mnożyć przykłady) I Thiago też nie pogra. Chyba że zostanie. Wtedy cofam co mówie, ale mimo wszystko takie newsy w 99% się sprawdzają. Jak już piszą że ktoś JEST gdzieś, to prawie nigdy się nie mylą
0
W oryginalnym artykule było też napisane, że ten kto to wstawiał miał do wyboru wycięcie Thiago albo Puyola, więc postanowił zostawić Tarzana.
W każdym razie głupie zachowanie-jak zdjęcie jest innego formatu, to powinni go nie wstawiać i tyle a nie bawić się w wycinanie...
0
Jedna wielka brednia. Oszczędzanie się przed Mistrzostwami Świata? Chyba ktoś kto to wymyślił nigdy nie grał w piłkę... co ten redaktorzyna myśli-że Thiago jak będzie zmęczony w meczu a bokiem będzie uciekać skrzydłowy, to za nim nie pobiegnie?
Żałosne są te newsy...
0
Jeżelibyśmy wymieniać na Thiago to chyba Rooney+5 mln...
0
Spokojnie, zaraz Dani wykona telefon do Al-Khelaifiego i mu zmiekną kolana :P
A tak na serio, to zupełnie mnie to nie dziwi, bo chyba tylko głupiec chciałby sprzedać takiego zawodnika. Transfer jest możliwy tylko i wyłącznie wtedy gdy Thiago Silva powie że chce odejść. Czy są na to szanse? Może i są, ale będzie bardzo trudno.
0
No na prawdę: 8 goli w lidze i 23 w sezonie to w takim klubie jak Chelsea to na prawdę dużo... Porównaj sobie te statystyki, już nawet nie mówię do Messiego, ale do jakichkolwiek dobrych napastników: Cavaniego, Suareza, Ibrahimovicia, czy nawet Lewandowskiego. Blado to wypada, nieprawda?
Puchar konfederacji: 4 gola z Thaiti i 1 z Nigerią. Sorry ale to tak, jakby zachwycać się golami Polaków z San Marino...
EURO: 2 gole z Irlandią + gol na dobicie Włochów, którzy przegrywali już 2-0
6 zawodników miało tą samą liczbę bramek co Torres więc...
Dla mnie to jest przeciętny, bardzo przeciętny zawodnik-wielki w L'poolu czy Rojiblancos, ale w The Blues tragiczny
0
Oczywiście w ustawieniu 4-2-3-1 ta '11'
0
Alves za co? Torres za co(no chyba za 4 gole Thaiti...)?
Luiz na LO?
Dla mnie najlepsza jedenastka:
Cesar; Alba,Silva,Ramos/Luiz,Abate/Ramos, Paulinho, Pirlo, Neymar, Iniesta, Hulk, Fred/Cavani
0
Adblock i po kłopocie. Kiedy go zainstalowałem nie widziałem znaczącej różnicy, ale jak ostatnio coś mi się popsuło w chromie i musiałem używać trochę mozilli to aż mnie zatkało ile jest w internecie reklam :) Dlatego polecam.
0
Dla nich 100 mln to i tak będzie za mało, tu jest tylko kwestia tego czy Thiago otwarcie powie, że chce odejść-wtedy będą musieli zaakceptować naszą ofertę :)
0
Od stycznia 2011? To przepraszam cię bardzo, ale kto strzelił bramkę w finale LM? Nie będę tutaj przypominał poszczególnych meczy, ale zapewniam cię -końcówka sezonu 10/11 była w wykonaniu Davida bardzo dobra. To od początku sezonu 11/12 zaczęła się obniżka formy jeszcze pogłębiona kontuzją...
0
Tylko z drugiej strony trzeba te transfery porządne zrobić, bo jak wydamy w tym roku te 100 mln to za rok na transfery będzie max 30 mln i za 2 lata też... Więc warto kupić tego Silvę to myślę że przy takim zawodniku Pique się w końcu ogarnie, więc zostaną nam tylko 2 ważne cele transferowe na najbliższe lata- bramkarz+ PO, a potem juz kosmetyczne poprawki :)
0
*miało być nie kolejny tylko ostatni sezon
0
Kobieta nie kobieta, ktoś kto twierdzi że nasza obrona prezentowała jakikolwiek poziom w tym sezonie(chyba że poziom Ekstraklasy) to chyba jest ślepy, albo tak jak ujął kolega przespał kolejny sezon.
Tak dziurawej obrony to ja nie pamiętam od dawna, chyba tylko sezon 07/08 był pod tym względem gorszy, choć głowy nie dam czy wtedy nie straciliśmy przypadkiem mniej goli niż teraz...
0
Hmmm tylko tak przejrzałem statystyki to Thiago Silva przez kontuzje opuścił w ostatnich 3 sezonach 110 dni... 3 sezony to ok. 30 miesięcy=900 dni czyli 110/900 był poza grą, trochę sporo. A nie zapominajmy że on ma "dopiero 28 lat". Jak będzie miał 30 na karku to ilość kontuzji się zwiększy i szykuje nam się drugi Puyol...
Mimo wszystko jestem za, ale PSG dało za niego 50 mln, więc czy sprzedadzą za mniej? Jeżeli operacja zamknie sie w 40 mln to jestem w 100% na tak, jak więcej to chyba bym już wolał Luiza...który kontuzje łapie duuużo rzadziej :) No i myślę że dałoby się go kupić za 25-30 mln
0
"który ma już dość bycia zmiennikiem i zaoferował się Barcelonie."
No przegrał rywalizację z Ibrahimoviciem(trudno się dziwić) to liczy że wygryzie ze składu Messiego? Powodzenia :)
0
Dani Alves na dyrektora sportowego!
Zubi nie daje rady, a Dani załatwił już Neymara, teraz po dobrze wykonanej robocie obiera kolejny cel-Thiago Silvę :) Oby mu się udało :)
0
Kurde Strootman zostaje w PSV, zatem z potencjalnych wzmocnień środka pola Man Utd został tylko... Thiago... Niedobrze, mam nadzieję że uda nam się go zatrzymac...
0
No kurde, kiedy Thiago wypowiada się pozytywnie o Barcelonie, agent nie zaprzecza kategorycznie że Silva nie odejdzie a Barcelona jeszcze nie podjęła żadnych kroków?
Mówcie co chcecie, ale ja swoje wiem-w ten sposób nie wypowiada się zawodnik, który chce zostać w swoim klubie-ma pewne wątpliwości, ale chciałby dojśc do nas. A kiedy pójdzie do prezesa i przedstawi transfer request to już PSG nie będzie miało nic do gadania-z niewolnika nie ma pracownika.... Więc trzeba z nim zacząć rozmawiać...
0
0
Co do 3-5-2..
Po 1. Hiszpanie nie kontrują więc Włosi nie mogli się nadziać na wady tego systemu, po 2. troche inna stawka meczu- skrzydłowi Włochów byli bardziej uważni, trener też zdawał sobie sprawę z siły Hiszpanów wiec logiczne że to to nie było 3-5-2 ze skrzydłowymi grającymi na hurra! W Brazylii no cóż... swoje wiem, jakieś kilka meczy Santosu widziałem z ciekawości, więc zapewniam cię- tam była caaaaaaaaaaałkiem inna organizacja niż np. Włochów z Hiszpanami... Obrońcy w Brazylii są po prostu beznadziejni, ale mówie-Neymar pokazał wszystkim niedowiarkom swoją klase na PK i nie ma co się nad tym rozwodzić - ja tylko pisałem to żeby pokazać że sceptycy mieli jakieś podstawy by tak sądzić.
0
Hmmm ja rozumiem o co chodziło tym wszystkim sceptykom. Chyba każdy widział grę Neymara w reprezentacji-grał on całkiem inaczej niż w Santosie. Tam wdawał się w dryblingi, przechodził po 4-5 piłkarzy i mijał bramkarza... Tego w reprezentacji nie ma. Dlaczego? Bo grają tam lepsi piłkarze. Kiedy tylko Neymar próbował wchodzić w drybling, kiedy się rozpędził to był faulowany, rzadko kiedy udawało mu się przejść wiecej niż 2 graczy, w ogóle rzadko tego próbował, bo wiedział jak to się skończy. Obrońcy w Brazylii po pierwsze byli na Neymara za wolni z drugiej strony bali się go faulować. Bo takiego gracza bezpiecznie faulować można tylko w strefie środkowej boiska-pare fauli pod polem karnym i już cała obrona wykartkowana-widziały o tym drużyny w PK i dlatego Neymar był gnębiony daleko od pola karnego. W Brazylii co i rusz wchodził w obronę jak w masło.
Kolejna sprawa- w Brazylii bardzo popularny system to system 3-5-2. Dla mnie jest niezbyt ciekawy i jestem wobec niego sceptyczny, bo zostawia dla skrzydłowych za dużo miejsca- zwłaszcza podczas kontrataków, kiedy ci właściwi skrzydłowi jeszcze są pod polem karnym przeciwnika nie mają szans się wrócić za szybką kontrą. No a 3 środkowi obrońcy muszą nagle pokryć teren który normalnie kryje 4 obrońców, albo 5... Awykonalne. Dlatego też Neymar miał dużo swobody i też miałem pewne obawy jak sobie poradzi w Barcelonie. Jednak widać że chłopak jest inteligentny i bardzo elastycznie potrafi przystosować się do stylu gry, który akurat jest wymagany :)
0
Już rok temu mówiłem że Neymar to musi być dla nas priorytet, ale jego gra na pucharze konfederacji przerosła nawet moje oczekiwania :)
On ma to "coś", za wcześnie na takie porównania, ale on cieszy się grą tak jak Ronaldinho, jeszcze mu brakuje umiejętności do wielkiego R10, ale kto wie co będzie za 5 lat? Musi troszkę przypakować i nabrać masy, bo widać to było szczególnie w meczu z Anglią i Francją, że potężni obrońcy potrafią go wyeliminować siłą fizyczną, musi wyeliminować symulowanie(Alexis potrafił, Sergio Busquets też, Neymar też się ogarnie :>) i będzie najlepszy.
Już nie mogę doczekać się przyszłego sezonu. Bo od sezonu 10/11 jedynym piłkarzem który potrafił przesądzić losy meczu w pojedynkę u nas był Leo. Wcześniej potrafił do Villa(momentami też Pedro), bądź co bądź Ibra też, Eto'o, Henry... Było kilku piłkarzy, którzy potrafili zrobić coś z niczego gdy nie szło. A teraz? Owszem Andres, czy momentami Xavi i Cesc potrafią zagrać niesamowitą piłkę, ale kiedy nie ma Leo, albo gdy jest kryty, to nawet jak trafi do Pedro czy innego "maestro" to wiadomo że będzie zmarnowana... Z Neymarem mamy szanse zmienić troche styl gry, mam nadzieję że Messidependencia zostanie zniwelowana a ciężar rozłoży się pomiędzy Messiego i Neymara niemal równomiernie(oczywiście Messi bądź co bądź będzie miał większy wpływ na grę, ale nie moze stanowić 80% tej gry)a w dodatku po cichu liczę na Alexisa... Niech Messi nie strzela 60-70 goli w sezonie, ale 40-50, ale niech Neymar dołoży te 30-40(na 1. sezon chyba za dużo wymagam, ale jakby strzelił >20 czy >25 to już będę zadowolony) i Alexis z 20 i będzie cudo :)
0
Akurat to był smieszny troll :D
0
3 mln euro? To ja bym się nawet nie zastanawiał-sprzedać VV za 10-15 mln, za ok. 15 mln euro kupić Ter Stegena i wypożyczyć z powrotem do Borussi,dać te 3 mln euro i po sprawie.