2

@koziar W końcu to "LewitującyUmysł" XD

3

Kondominium nie odpuszcza podając przy tym trochę fejkowych liczb:D

https://x.com/LewitujacyUmysl/status/1282598249933742081

0

Stanowski to zwolennik PiS i Dudy? Pytam ponieważ pod jego postami dużo jest tego typu insynuacji a jestem ciekawy czy to prawda czy po prostu wynika z tego że jest symterystą

0

@Karzel Już pisałem nie jest to żadna segregacja, a wyjściem byłoby obowiązkowe głosowanie w kraju i tyle;)

1

@Janiama Racja z drugiej strony system elektorski to przedziwna konstrukcja, obowiązuje to gdzieś jeszcze poza USA? Przypominam że gdyby nie ten system prezydentem zostałaby Hilary Clinton a nie Trump

1

@barcelonaLM Nie przecze ale różnica byłaby zdecydowanie mniejsza, pomijając już fakt że gdyby obowiązywałby system elektorski kampania wyglądałaby zupełnie inaczej;)

2

@barcelonaLM Jest mały problem wtedy nikt by nie przypisywał głosów Polonii wyłącznie do Mazowsza bo tam bez głosów z zagranicy wygrałby Duda.

0

@Janiama No nie wiem czy Hiszpania to taki dobry kierunek choćby ze względów ekonomicznych a Tajladnia przyznam się że jeszcze tam nie byłem ale z tego co słyszałem bardzo interesujący kierunek pytanie tylko czy nie jest nadzbyt egzotyczny. Australia wydaje się idealna ale raz że bardzo daleko a dwa o pobyt może być na prawde trudno.

0

@Bykunn Lub możliwość głosowania tylko w Polsce, jeżeli ktoś na prawde chce oddać głos żaden problem żeby przyleciał do kraju

0

@Bykunn Zgoda znam również takie osoby, które powiedziały nie mieszkam tutaj nie wiem co się dzieje więc z jakiej racji mam głosować. Niestety znam też kilka przypadków, które zdecyowało inaczej a co więcej musiałem z nimi bardziej rozmawiać po angielsku...

0

@SHIBA Szczerze martwiło mnie to trochę że Polonia mogła zdecydować kto zostanie prezydentem bo gdyby załóżmy Trzaskowski wygrał różnicą kilku lub kilkunastu tysięcy głosów to wybuchłaby niewyobrażalna awantura i część społeczeństwa miałaby racje że zdecydowali ludzie którzy ani tu nie mieszkają ani nie płacą podatków.

2

@Karzel Jeżeli ktoś tu mieszka to ma nawet minimalny ogląd sytuacji więc marne porównanie. To nie jest żadna segregacja a zasadnicze pytanie czy osoby które wiedzą jedynie że istnieje takie państwo jak Polska poprzez to że posiadają obywatelstwo po rodzicach powinny mieć jakikolwiek wpływ na życie osób które w nim żyją i które płacą podatki...

0

@Karzel Aha... Czyli osoby, które nie mają pojęcia o życiu w Polsce mają mieć prawo głosu i wpływać na wynik wyborów, bardzo ciekawe;)

0

@Janiama A Austria?

0

@Karzel Nawet takie które w kraju nie były a obywatelstwo mają po rodzicach? Co takie osoby wiedzą o życiu w Polsce, wątpliwe nawet że mają jakiś ogląd na obecnie panującą sytuacje.

0

Dyskusja, czy Polonia powinna mieć możliwość głosowania w wyborach?

Tutaj doprecyzuje nie chodzi mi o osoby które są poza granicami tymczasowo lub deklarują że po paru latach zamierzają wracać ale o takie osoby, które nigdy w kraju nie były lub są sporadycznie a obywatelstwo mają po rodzicach, osoby które mówią wprost że do kraju już nie zamierzają wracać oraz osoby które deklarują że do Polski wrócą dopiero na emeryture. W internecie po tym jak już wiadomo że większość protestów wyborczych będzie zgłaszała właśnie Polonia wywiązała się dyskusja na ten temat. Moim zdaniem udział w wyborach osób które z Polską mają tylko tyle wspólnego że po rodzicach mają obywatelstwo, a także te które już zdecydowały że wracać nie będą a co za tym idzie nie płacą tutaj podatków jest co najmniej kontrowersyjne, a wy co sądzicie?

1

@Ratamahatta Racja wcześniej też nie było jakoś kolorowo ale zawsze były jakieś perspektywy teraz w tym klubie panuje straszny marazm:/

1

Zwycięzcy wyborów w gminach

/photo/1

1

Taka mała ciekawostka gdyby przełożyć wyniki z 2 tury wyborów na okręgi senackie PiS plus Lidia Staroń mieliby 51 miejsc w senacie.

1

@norbi77 No tyle fejków co on daje to chyba nawet TVP by nie dała rady:D

9

Cóż no te wyniki wyborów niezbyt mi się podobają ale lament twitterowego indywiduum kondominium poprawia mi humor:D

0

@justfootball Nie ponieważ nikt nie wie jaki ogląd sytuacji mają ci owi ignoranci gdyby był on negatywny z pewnością poszliby na wybory

5

@Chwytliwy Coś częste te ich błędy

3

Chwalony przeze mnie IBRiS w tym roku przed rugą turą to kompletna porażka, Kantar to samo, ale prawdziwa kompromitacja to prognozy ze stanpolityki który był pewny że w 90% wygra Trzaskowski powinni się zwijać ze sceny

0

@Janiama To się jeszcze zobaczy jak będzie wyglądała sytuacja za 3 lata na razie za wcześnie by coś prorokować.

1

@tobiasson92 Przeceniasz ich już niedługo zacznie się kwestionowanie pozycji Budki, Schetyna już czeka. Trzaskowski wróci do Warszawy a tam mu będzie ciężko utrzymać popularność zresztą samemu Budce jest na ręke to by został w ratuszu. Za pare tygodni entuzjazm się skończy a inne partie juz zaczynają mówić że PO nie jest w stanie wyhrać z PiSem

7

@Janiama Pisałem że late polls prawie się nie myli to spora część i tak wolała puszczać fejki z śmiesznych twitterowych kont no cóż...

0

PO to jest to samo co PiS, jakim prawem oni i ich akolici obwiniają Szymona o porażkę Trzaskowskiego? Taki sam problem mają do Biedronia i Kosiniaka-Kamysza już abstrahując od tego że akurat PSL-owi i Lewicy jest na ręke ta ich porażka. Platforma niech się obudzi bo nie jest obowiązkiem innych partii opozycjnych by prowadzić kampanie ich kandydatowi znowu zaczynają mówić do innych z pozycji siły a przypominam że spora większość która głosowała na Trzaskowskiego to po prostu ludzie którzy nie chcieli Dudy na stanowisku prezydenta a nie dlatego że Rafał to ich idealny kandydat...

20

@Ratamahatta Ja też głosowałem na Trzaskowskiego ale w życiu nie popre PO w wyborach parlamentarnych chyba im się coś pomieszało

0

Nie wiem po co Polsat dawkuje tak emocje jak już wiadomo że Trzaskowski nie ma nawet matematycznych szans na zwycięstwo

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?