0

Jak tam "debaty" tak się złożyło że postanowiłem nie oglądać tych wątpliwych merytorycznie widowisk;) Ominęło mnie coś ciekawego?:)

4

@Chwytliwy No właśnie nie miejmy klapek na oczach, dokładnie tak samo kłamią i manipulują i żadne sympatie czy antypatie polityczne tego stanu rzeczy nie zmienią;)

2

@sebasek99 Co nie zmienia faktu że na tydzień przed wyborami jest to forma agitacji politycznej. Zresztą w przypadku wyborczej darujmy sobie przypisywanie temu jakiś wyższych celów czy sprzeciwu bo chyba każdy ma świadomość jaki jest tego główny zamysł...

5

@Chwytliwy ale tu nie chodzi tylko o TVP i TVN ale o szereg mediów. Poza tym PO tak samo manipuluje kłamie i atakuje jak PiS określenie POPIS nie jest na wyrost

3

@sebasek99 Plakat z podobizną Trzaskowskiego nie jest stricte materiałem wyborczym ale jest za to formą agitacji politycznej no sorry ale to jest oczywiste

4

@Chwytliwy I że twoim zdaniem zarówno PO jak i media tej partii przychylne nie stosują ani ataku wobec PiSu ani hejtu?

2

@sebasek99 No ale tak czy inaczej będzie to plakat z wizerunkiem Trzaskowskiego więc w czym kłamią?

6

@Chwytliwy Ale czekaj bo nie zrozumiałem kto jest lepszy media czy PO? "oni stosują atak j wręcz hejt" że niby druga strona nie atakuje i nie stosuje hejtu?

2

@Janiama Zrobili to samo przed parlamentarnymi i co to dało?

7

@Chakalaka A czym jest tym osławiony symetryzm? Czy krytyka i wytknięcie niekonsekwencji jest zabronione? No sorry ale jeżeli druga strona odlatuje to krytyka jest w pełni uzasadniona;)

5

@Chwytliwy A jest? Może nie jest tak toporny i nachalny ale chyba nie napiszesz że jedna ze stron jest obiektywna?

2

@sebasek99 Onet: "Dodatkowo do każdego poniedziałkowego wydania "Gazety Wyborczej" ma zostać dołączony plakat z Rafałem Trzaskowskim" Kłamią?

0

@Kompletny Nie pisze akurat o tobie ale pare osób się już znalazło;)

23

Gazeta wyborcza w poniedziałkowym wydaniu dołączy do każdego papierowego egzemplarza plakat Trzaskowskiego. To jest to samo medium które według jego dziennikarki Pani Wielowieyskiej jest obiektywne i apolityczne XDDDD

1

@Kompletny Tu się zgadzam robili to wcześniej co nie zwalnia ich z obowiązku by przy każdym materiale to powtarzali. Dzisiaj był ponownie materiał o tej sprawie ale już nie wspomnieli o woli rodziny a temat był poruszony w kontekście kampanii i o tym że Duda w niej temat rodziny eksponuje. Co prawda muszę przyznać się do błędu i faktycznie wczoraj o tym wspomnieli ale zaraz w kontrze był temat że zrobiły to ze względu materialnych i cały ten materiał na tym się opierał. Jest to spore nadużycie ponieważ dziennikarz nie wie czy były to główne przesłanki czy poboczne, a z materiału wynikało że ta sprawa o wszystkim przesądziła to jest manipulacja i nadużycie. Jeżeli stacja eksponuje ten temat mimo kilku prósb ze strony poszkodowanych by tego nie robić to znaczy że robi to w konkretnej sprawie. Oczywiście media prywatne mogą robić co chcą jeżeli działają w granicach prawa, ale niech ktoś potem nie pisze że są obiektywne i nie sprzyjaja jednej ze stron a przyznasz że wiele jest tu takich opinii.

0

@Kompletny Ty tak na serio? No to obejrzyj i napisz mi w którym materiale i w której minucie mówią o tym że rodzina oświadcza żeby nie wykorzystywać tego tematu w celach politycznych i kto tu manipuluje;)

0

Czy ktoś wie czy ta cała "arena prezydencka" organizowana przez sztab Trzaskowskiego będzie w ogóle transmitowana na jakimkolwiek otwartym kanale? Z tego co wiem Polsat się tego nie podejmie.

0

@Kompletny Nie będziesz tego robił bo nie ma takiego momentu a to dlatego bo jakby to brzmiało robią materiał a za chwile cytat że rodzina sobie tego nie życzy bo czują się wykorzystywani politycznie i tyle;)

1

@Kompletny Proszę mi w takim razie wskazać we wczorajszych i dzisiejszych reportażach przedstawienie lub zacytowania stanowiska rodziny;)

3

@Kompletny Ostatnie dwa dni tego nie wyjaśniali tylko nagłaśniali temat za każdym razem ilustrując to okładką faktu poza tym gdyby był to rzetelny materiał to by zacytowali przynajmniej rodzine która wypowiedziała się już na ten temat 2 razy a dzisiaj zrobili to w sposób dosadny. To jest zwykłe wykorzystywanie tego tematu do celów polityczny tylko ktoś zaślepiony tego nie widzi. Myślę że widzowie tego kanału infomacyjnego nie kupują takiej prymitywnej propagandy i są tym zniesmaczeni. Nie rozumiem ciągłego zasłaniania się TVP to ma być usprawiedliwienie? Skoro krytykuje się kogoś za to że uprawia obrzydliwą propagande a potem usprawiedliwia się tym że druga strona robi to samo to zalatuje tutaj hipokryzją...

1

@EsteBlanco No popatrz a jak są określani widzowie wiadomości? Napiszesz teraz to samo o widzach faktów?

9

Fakty ostatnie 2 dni to chyba żart, ciągłe pochwalne newsy o Trzaskowskim i same negatywne o Dudzie i to kilka z rzędu, jakby tego było mało nadal gadają o tej sprawie z pedofilią mimo tego że dzisiaj matka z córką stanowczo zaprotestowały by tego nie robić bo czują się wykorzystywane politycznie, obrzydliwe. O ile do tej pory TVN był raz mniej raz bardziej anty-pisowski to ostatnie dwa dni to fakty zamieniły sie w wiadomości vol 2.0...

1

Nie ma co owijać w bawełne i napisać wprost mistrzostwo Realu w tym sezonie będzie wysoko kontrowersyjne okraszone sakndalicznymi decyzjami sędziowskimi. Barcelona i media z nią sympatyzujące powinny grzać temat do czerwoności by sytuacja się nie powtórzyła...

4

Jedyna szansa na mistrzostwo to porażka Realu w dzisiejszym meczu innej możliwości niestety nie ma...

0

@tobiasson92 No czy odrobił to bym się spierał bo z tego co się orientuje miał lepsze sondaże dotyczące 2 tury jeszcze przed głosowaniem 28 czerwca;) Myślisz że zdecydowałby się kandydować za 3 lata jeżeli przegra?

0

@tobiasson92 Ciekawe tyle że nie ma tu wliczonych głosów Polonii a grupa 1000 osób jest dosyć mała

1

@tobiasson92 A na Trzaskowskiego?

3

Lech prowadzi 2-0

2

TVP zapowiedziało że "debata" w Końskich na pewno się odbędzie nawet jeżeli nie pojawi się na niej Trzaskowski. W przypadku nieobecności kandydata KO po każdym pytaniu będzie pokazywane jego puste stanowisko. Nie wiem co bym zrobił na jego miejscu z jednej strony będzie teraz narracja że to on się boi "debaty" a co więcej będzie podkreślane że boi się zwykłych wyborców bo to "widzowie" mają zadawać pytania z drugiej zaś strony tam będzie wyjątkowo nieprzychylna wobec niego publika i moderator Adamczyk wrażenie może być takie że większość nie zgadza się z jego poglądami a po każdej wypowiedzi Dudy będzie aplauz, nie wiem czy Trzaskowski poradziłby sobie z taką presją tym bardziej że w wywiadach nawet z neutralnymi dziennikarzami radzi sobie niezbyt dobrze często unikając odpowiedzi.

0

@Kapitan hawk "ledwie pozwala Dudzie na zbliżenie się do Trzaskowskiego, bo idą łeb w łeb." No raczej obaj się zbliżają do siebie ponieważ raz prowadzi jeden raz drugi. Za mocno przeceniasz zasięg TVP z ich mało znaczącymi medialnymi przybudówkami, zobacz jakie zasięgi mają media komercyjne które po części są albo neutralne albo anty-pisowskie. Przecież równie dobrze można napisać że Trzaskowski ledwo remisuje z Dudą pomimo tego że praktycznie cała opozycja jest przeciwko obecnemu prezydentowi.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?