0

To nadmierne ukierunkowie polityki PiSu na USA i odsuwanie się od UE oraz nieprzyjazne podejście do Chin wyjdzie nam bokiem...

0

@barcelonaLM Sojusz całej opozycji nie ma sensu bo pewna część tego elektoratu nie zaakceptuje;)

3

Szkoda że PSL-Kukiz i Hołownia nie dogadali się przed wyborami i nie poparli jednego kandydata:/ Może wtedy część wyborców PiS, KO i Konfederacji poparliby go i w drugiej turze nie byłoby starcia PiS-PO...

1

@Arkon Byłoby świetnie;)

0

@Barca_Big_Moment Ta analiza jest fatalna ponieważ opiera się na całkowicie niewiarygodnych danych, pokazałem znajomemu który pracuje na UWr to tylko się zaśmiał;)

2

@Janiama Pewnie jakiś przezkaz podprogowy sam jestem ciekawy co tym razem wymyślą...

0

@MarioVeB! Mógłbyś sprecyzować co masz na myśli?:)

0

@Kompletny No jeżeli to jest dla ciebie autorytet to gratuluje a słowo "wielkie" patrząc na jego niektóry wpisy może być dla ciebie kompromitujące;)

2

@Janiama Akurat ta frekwencja jest bardzo prawdopodobna;) Wczorajszy sondaż IPSOS był na podstawie rzekomej frekwencji 92% co jest kompromitujące;) W końcowych podsumowaniach nawet sama pracownia przyznała że frekwencja ta jest mocno na wyrost i obstawia raczej taką do 60%;)

0

@Barca_Big_Moment Już @Ratamahatta zauważył, że Trzaskowski niezbyt dobrze sobie radzi w debatach i rozmowach 1 na 1 z dziennikarzami;) Popatrz jak wypadł w TVP bardzo blado i nie tylko na debacie o prezydenturę Polski ale i na tej o prezydenturę Warszawy więc wątpię czy cokolwiek zyska po potencjalnej debacie przed 2 turą. Nie wiadomo zresztą czy taka debata w ogóle się odbędzie;) Szkoda że Hołownia nie ma szans na:/

0

@DaPi Zależy najpierw zobaczymy wyniki w 1 turze potem może jeszcze wiele się wydarzyć przez 2 tygodnie;)

5

Propagandysta KO i Trzaskowskiego na twitterze niejaki kondominium wpadł w amok po opublikowaniu sondażu kantar dla TVN w której Duda wygrywa 2 turze z Trzaskowskim 47%-45%;p Żeby nie było ja do kantara też mam wiele zastrzeżeń ale to duża sondażownia i ma pewnie dostęp do większych sondaży a te pokazują całkiem inne wyniki w 2 turze niż te które są przedstawiane dla mediów;)

https://x.com/LewitujacyUmysl/status/1276159804688478209

0

@tobiasson92 Nie sugerowałbym się tymi sondażami, pamiętaj że w USA jest system elektorski a jak on działa wszyscy się przekonaliśmy w 2016 co więcej Clinton też miała znaczną przewagę. Na niekorzyść Baidena będą działały debaty które wyglądają zupełnie inaczej niż u nas a patrząc ostatnio na jego formę zdrowotną może nie być najlepiej.

14

To są wiadomości czy spot prezydencki Dudy...

1

@kewin Ale tam mówili głównie w kontekście Warszawy, podobno google ma sporo zainwestować w siedzibę jestem ciekawy jak będzie wyglądała może to być coś spektakularnego;)

0

To prawda że Microsoft zainwestuje 1 mld $ a Google 2 mld $ czy to tylko znowu wymysły TVP?

0

@Chwytliwy Nie ma możliwości by Duda wygrał w I turze;) Z tym zdziwnieniem mam na myśli wynik oscylujący wokół 45%, na pewno się nie boją ale jest niepokój jednak żaden z ich wewnętrznych sondaży nie daje zwycięstwo Trzaskowskiemu w 2 turze nawet ostatni na grupie 12 tys osób przeprowadzony uwaga przez IPSOS, którego wyniki dostali zaledwie kilka dni temu, więc ten dzisiejszy sondaż wzbudził u mnie uśmiech politowania jeszcze bardziej niż ta analiza na oko.press z kwiatkami pokroju blisko 50% konfederatów zagłosuje na Trzaskowskiego czy też że obecny prezydent Warszawy wygra z Dudą w miastach powyżej 500 tys. osób w stosunku 85% do 15% serio? Już pomine fakt że według nich to obecny prezydent traci w niektórych grupach w ciągu tygodnia 15%. Te dane są tak nierzeczywiste że skoro Trzaskowski mimo tego nie osiąga powyżej 50% to musi być na prawde fatalnie.

1

@IAmBackCules Polecam przeczytać analize i jakie tam są kwiatki typu: "blisko 50% Konfederatów poprze Trzaskowskiego" albo "Trzaskowski w miastach powyżej 500 tys. wygra z Dudą w stosunku 85% do 15%" i czar pryska. Już nie będę pisał o wątpliwych wynikach gdzie Duda w niektórych grupach traci w ciągu tygodnia 15%. Jeżeli przy takich manipulacjach Trzaskowski ma poniżej 50% to jest gorzej niż myślałem...

1

@Chwytliwy Ale gdzie ja piszę że kampania Trzaskowskiego jest zła czy źle wypada na wiecach? Wręcz przeciwnie uważam że radzi sobie dobrze, ale gdy widzę ten hurra optymizm i już wpisy typu co zrobi Trzaskowski po zaprzysiężeniu to nie wierzę własnym oczom. Zgadzam się "podobno" nie jest żadnym argumentem tak samo jak "podobno" PiS jest w strachu i "podobno" są przekonani o porażce;) Żeby nie było zdziwienia już 28 czerwca.

0

@Janiama I że emeryci wyjadą na wakacje? Oni są najbardziej skonsolidowaną i zmobilizowaną grupą wyborców;) Ten kto może mieć obawy to Trzaskowski bo to właśnie jego elektorat może 12 lipca nie zagłosować właśnie z powodu wyjazdów a nie wszyscy wezmą zaświadczenia.

0

@Chwytliwy 2 tygodnie temu pisałem że sondażownie będą urealniały wyniki odnośnie I tury;) I co się stało? Już w żadnym sondażu Duda nie ma poniżej 40% a Trzaskowski w prawie żadnym nie przekracza granicy 30%. Jestem ciekawy w jakim popłochu będą robiły to samo kilka dni przed 2 turą;)

0

@Janiama Zgadzam się że musi mieć przynajmniej 42% i prawdpodobnie tyle dostanie. Bosak dostanie więcej raz że elektorat Konfederacji jest mocno zmobilizowany a dwa według IPSOSu i tu się z nimi zgodzę frekwencje jest nadmiernie pompowana według ich przewidywań wyniesie do 60%. "No ale pamiętajmy są wakacje i grupa wiekowa która głosuje na Dudę raczej zostanie w domu." nie za bardzo wiem jaką grupę wiekową masz na myśli.

0

@Chwytliwy "Podobno" będzie widocznie w oficjalnych wynikach zresztą już niedługo;)

0

@kewin W drugiej zdecydowanie Trzaskowski przy czym PiS skutecznie storpeduje tą przewage szerokiej maści utrudnieniami.

0

@Avada Kedavra Oni to raczej już się szykują na dosyć dużą porażkę za granicą. Prócz Polonii amarykańskiej i kanadyjskiej to nie głosuje na nich wiele osób z innych krajów. Dlatego tak utrudniają to głosowanie za granicą na ich szczęście udział w głosowaniu w obu turach będzie istotnie niższy niż owe deklaracje czyt. wnioski i to ich prawdopdoobnie uratuje.

1

@inViNcibl3 Nie wiem czy zbawienie, ale dużo nam powiedzą wyniki po I turze a widziałem już sondaż gdzie Duda osiąga w I turze 43% a w drugiej zyskuje tylko 2%... Nie wiem czemu ma służyć takie zaklinanie rzeczywistości. Ogólnie sondażownie sprytnie podają wyniki poniżej 50% w 2 turze i sporo niezdecydowanych by w razie czego mieć jakieś argumenty do obrony.

5

Trzaskowski i KO prawdopodobnie przejadą się na tej Polonii, podobno Bosak radzi sobie lepiej niż ktokolwiek się tego spodziewał;)

0

@Janiama Może tak może nie ale jeżeli wygra Trzaskowski to minimalnie nie ma co zaklinać rzeczywistości zresztą końcówka tej analizy jest tak asekuracyjna, że już widać próbę zabezpieczenia się w przypadku kompromitacji;). Ja jestem ciekawy czy wielkie bum i zdrzenie z rzeczywistością nie nastąpi już dla opozycji w najbliższą niedziele coraz bardziej przypomina mi to wybory do europarlamentu...

0

@Encore Nie o to chodzi ta sondażownia przeprowadza wewnętrzne sondaże PiSu z których wynika całkiem co innego;) Coś czuję że mogą po tych wyborach stracić dużego klienta jestem ciekawy czy są tego świadomi.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?