6

IPSOS dla Oko.press II tura Duda 43% Trzaskowski 47%
Już byłem zaciekawiony, ale nagle przeczytałem analize i poczułem się zażenowany że renomowana sondażownia "wypluła" coś takiego. Otóż według tego badania blisko 50% wyborców Konfederacji poprze w 2 turze Trzaskowskiego... A kandydat KO w miastach powyżej 500 tys wygra stosunkiem 85% do 15%. Wiedziałem że to pro-opozycjny portal ale tutaj polecieli po bandzie. Coś czuje że czeka nas powtórka z rozrywki i olbrzymia kompromitacja sondażowni.

0

Co prawda za nami niecałe 30 min gry, ale nie wygląda to zbyt dobrze. Może faktycznie skupmy się na LM brak rewanżu paradoksalnie działa na naszą korzyść;)

0

Zwyciężaj Rafaelu! XD Widzę że kolejna żenada po piosence z Dudą;)


0

@Barca_Big_Moment Tyle że tych sondaży nie można brać na poważnie;) Nie na darmo wyniki są poniżej 50% ponieważ w chwili ogłoszenia sondażownie będa broniły się tym że to przecież niezdecydowani zaważyli na wyniku wyborów;)

0

@itmustbejoke Coś czuje że będą dymy;p

0

Wcale bym się nie zdziwił gdyby faktycznie tak było.

0

@jeyx77x A teraz wyboraź sobie że musiałbyś pracować z dziadkami którzy będą mieli 68 lat, dramat:/

0

@Kompletny Może i o dżemie nie wiem;p

3

@D_Myrdal To chyba oczywiste że znajomość języków to dodatek, który działa na jego korzyść....

0

TVP zaprasza do gościa wiadomości kandydatów na prezydenta RP, jestem ciekawy czy Trzaskowski przyjdzie.

1

@Bykunn Ale być może w 80% przypadkach nie będą mogli wykonywać pracy fizycznej w pełnym wymiarze;) Z tą polepszającą się opieką zdrowotną to bym nie przesadzał;)

0

@maroon Czy taką chwile to nie wiem jak wygra Duda na 100% będą rządzili jeszcze 3 lata, a zarządowi o ile się nie mylę został rok kadencji.

0

@Bykunn Ale chodzi o to że sporo osób w tym wieku ma już dolegliwości zdrowotne a ich możliwości motoryczne i intelektualne nie będą takie jak w wieku nawet 60 lat. Całkiem możliwe że spora część raz że nie będzie w stanie wykonywać już pracy a dwa pracodawcy mogą nie być tacy chętni by trzymać ich do tego wieku tym bardziej że będą coraz mniej wydajni. Co wtedy?

3

@Janiama Raz że będzie nimi kierowała zazdrość a dwa będzie dla nich zbyt elitarny i mogą uważać że "cwaniaczy"

0

@Bykunn Pewnie tak, ale wyobrażasz sobie fizycznie pracujących 70-latków?

0

@tobiasson92 Jakoś nie wyborażam sobie 70 letniej babci pracującej fizycznie na produkcji.

0

@tobiasson92 70 lat dla kobiet i mężczyzn?

6

@Janiama Niezbyt przepadam za Trzaskowskim ale jeżeli startowałby w innym kraju z taką znajomością języków obcych to pewnie z łatwością by wygrał. Na jego nieszczęście polska prowincja niezbyt na to zwraca uwage więc zbytniej przewagi mu to nie daje.

0

@Ksavix Tarcza za dobry trolling;p

0

@Szenszej Z czystej ciekawości jaki kandydat widnieje na tym plakacie?;)

0

@ksobi No właśnie dziwie się że niektórzy tego nie rozumieją. Oni płacą a nic nie dostają w zamian żeby tego było mało to jeszcze na kark dowala im się kolejne daniny...

0

@elmayakos Tylko że ci którzy teraz pracują na innych by ich utrzymać prawdopdobnie nie dostaną wzajemności w przyszłości gdy będzie przysługiwała im emerytura ponieważ nie będzie na nią pieniędzy. Oczywiście możesz odpowiedzieć że należy oszczędząć ale co jeżeli komuś powinie się noga? Rozumiem że w takim przypadku zostaje albo sznur albo pod most...

1

@tbas Tyle że ja mam 40 lat na karku, żonę i dwójke dzieci. Nie ukrywam również że mam trochę majątku, ale co mają powiedzieć ludzie którzy są w takiej sytacji o której wyżej napisałem? Przecież oni tylko płacą podatki a nic w zamian nie dostają, utrzymują innych a emerytury w przyszłości mogą nawet nie dostać...

4

Ja się nie dziwie, że sporo osób nie ma na kogo zagłosować bo co oferuje dana partia ponad 26 letniemu pracującemu facetowi/kobiecie którzy nie mają ani partnera/patnerki ani dziecka. Takie osoby jedyne co dostają to rachunki, a emerytura dla nich w przyszłości przy obecnym stanie jest mocno wątpliwa, nie dziwie się że są wkurzeni.

0

Nieoficjalnie, nie będzie wspólnej debaty TVP, Polsat i TVN. Pierwsza przyczyna jest taka że TVP wyklucza możliwość współpracy przed 1 turą z TVN, druga to Duda i Trzaskowski nie zamierzają się na niej pojawić. Pierwszy usprawiedliwia to lotem do USA, drugi nie chce uczestniczyć w debacie bez obecnego prezydenta ponieważ może mu to zaszkodzić...

0

@cchesterr43 Karetka też jest?

2

Nie wiem jak wam ale mi obecny zarząd Barcy przypomina trochę rządy PiSu. Jedni i drudzy się kompromitują, są nieudolni oraz mają na boku jakieś krzywe quazi-korupcyjne interesy. Jakby tego było mało obie strony cechują rzekome inwestycje. W przypadku Barcy stadion który nie wiadomo kiedy i jak powstanie w przypadku PiSu to CPK który jest defacto inwestycją widmo...

0

@Shapiro Ta zwłaszcza SWPS Markowskiego gdzie Dudzie najpierw dawał 32% a teraz żeby uniknąć kompromitacji szybko podwyższył do 43%;)

0

@IronSanHybrid Może jakąś podpowiedź dadzą badania na dzień przed ciszą wyborczą wtedy te badania są bardziej miarodajne.

0

@IronSanHybrid To akurat wiem ale rozjazd jest na prawdę duży, tutaj chyba nawet średnia niewiele da;D

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?