1

@głardiola Myślę że się mylisz ale szanuje twoją opinie;) Przekonamy się po wyborach prezydenckich czy moje przewidywania się sprawdziły i z przyjemnością wszystko zweryfikujemy co ty na to?:)

0

@michal26 Kościół i fundacje mają wspierać osoby niepełnosprawne i rodziny wielodzietne?

1

Oj opozycjo opozycjo gdzie Kaczyński nie może tam opozycja dopomoże takie powinno być powiedzenie. Na początku myślałem że Trzaskowski nie ma szans, potem po świetnym początku, tłumach na spotkaniach z nim, jego świeżości oraz po 1,6 mln zebranych podpisach w zaledwie kilka dni pomyślałem a może jednak. Tak się zastanawiałem aż w końcu do ataku na samą siebie przeszła opozycja. Najpierw sztabowcy kandydata KO nie popisali się z hasłem wyborczym, które defacto jest plagiatem. Miał to być niby ukłon w stronę wyborców prawicowych ale ludzie takich niuansów nie wyłapują co więcej TVP i PiS skutecznie zaatakowali. Później sztab Trzaskowskiego przedstawił program który raz że dla przeciętnego Kowalskiego nie jest specjalnie atrakcyjny a dwa trudny w chwili obecnej do zrealizowania. Następnie pochwalili się jego osiągnięciami w Warszawie, które łatwo można skonfrontować z rzeczywistością i są kolejnym polem do ataków nie tylo ze strony PiS. Reszta opozycji nie jest lepsza miał być pakt o nieagresji a tymczasem Biedroń co chwile bombarduje zarówno kandydata PO jak i PiS, coraz mocniejsze są uszczypliwości między śroowiskiem PSL a PO a sam Kosiniak-Kamysz zaczyna nie przebierać w słowach. Wisienką na torcie jest materiał TVN o Hołowni i jego wyborcach na co zarówno sam kandydat jak i jego sympatycy zareagowali oburzeniem. Jeżeli dodać do tego że efekt świeżości niedługo się wypali i pojawią się kolejne błędy a do tego PiS z Dudą mozolnie wychodzą z letargu mamy przepis na piekną katastrofę. Kandydat PO miałby szanse w 2 turze tylko wtedy gdyby zebrał zdecydowaną większość głosów pozostałych kandydatów, a właśnie uciekają mu kluczowe %. Żeby dopełnić akt zniszczenia brakuje już tylko mocnego spięcia na lini Konfederacja środowisko Trzaskowskiego by wyborcy tych pierwszych poparli obecnego prezydenta. Ciekawe czy ktoś się tam w pore zorientuje co się dzieje...

0

@pax Piszesz prawde, ale nieważne co te media będą robić przez sporą część wyborców będą traktowane jako część sporu politycznego między innymi przez skuteczną propagandę PiSu i ich akolitów.

4

@Bykunn No niby sztab Trzaskowskiego nie ma z tym nic wspólnego, ale kolega poniżej słusznie zauważył że spora część wyborców kojarzy tą stację właśnie z PO i jej kandydatem. Co więcej uważam że wyborcy Hołowni to ludzie świadomi i tego typu działania mogą potraktować jako afront, bardzo szkodliwe działanie. TVN w ogóle zmierza w dziwną stronę bo powoli stają się kamapanijnym przekazem Trzaskowskiego i widzi to coraz więcej osób:/

0

@joloskyy No i tutaj mamy problem z nazewnictwem ponieważ jeżeli bierzemy pod uwage kategorię postaci histroycznej jako taką to niestety nią jest. Natomiast mówienie o nim jako o postaci historycznej niestety zrównuje go w pewnym sensie z innymi osobami które dla świata w przeszłości zrobiły bardzo wiele w pozytywnym sensie. Oczywiście jest to przesadne stwierdzenie, ale nie na darmo nad tym problemem debatują środowiska akademickie z całego świata i szukają rozwiązania jak by to określać takie indywidua;)

0

@maroon Ale jakie nielegalne działanie? Jeżeli są tam wątki antysemickie to jest to defacto propagowanie nienawiści, które jest objęte postepowaniem karnym...

0

@Baros1990 Ale co w związku z tym? Ma być to jakieś usprawiedliwie wojny czy co bo nie rozumiem.

0

@Kajtek77 Spoko ja też po ponownym przeczytaniu dyskusji zobaczyłem gdzie palnąłem głupotę ale przyznam że pisałem trochę pod wpływem emocji. Hitler i Stalin budzą u mnie skrajnie negatywne emocje z wiadomych przyczyn. Marnym ale jednak pocieszeniem jest to jak zakończyli swój żywot, pierwszy strzelił sobie w łeb mając świadomość porażki a drugi prawdopodobnie został otruty.

0

@Kajtek77 Proszę przeczytać całą dyskusje i wyciągnać wnioski;) Ja to zrobiłem i wykryłem z mojej strony niedociągnięcie teraz pora na Ciebie;)

2

@Chakalaka Myślę, że się nie odważą, jedyne co mogą zrobić to stan wyjątkowy w przypadku gdyby było pewne że Duda przegra w 2 turze

0

@Kajtek77 Czy publikacja naukowa w czasopismach naukowych to książka?

0

@Kajtek77 Ja również bo widzę że kolega myśli że każda publikacja to automatycznie książka;)

0

@lukas10 Musisz od nowa wyszukać kanały mówili o tym w TVP, chociaż nie polecam jezeli cenisz sobie zdrowie psychiczne;)

0

@DonMatteo901 W sumie to kilka ustaw poblokował a to że było to na pokaz to już zupełnia inna sprawa;p

0

@Kajtek77 Publikacja ma o wiele większe spektrum niż książka myślałem że to dosyć oczywiste ale widzę nie dla wszystkich. Ja również podziękuje za dyskusję już po absurdalnym porównaniu z papierosami powinna mi się zapalić czerwona lampka;)

0

@Aqualitek Tylko pytanie kto miałby go wtedy powoływać.

1

@Kajtek77 "Jaki sens miałby zakaz sprzedaży tej książki?" W sumie żaden i tak byłaby rozprowadzana ale mniej oficjalnymi kanałami. "Jeżeli ktoś chciałby ją przeczytać (a wydaje mi się, że "pewne" środowiska mimo szumnych haseł nie miały jej nawet w rękach) to i tak to zrobi." Tutaj również pełna zgoda jeżeli ktoś będzie chciał się zapoznać z treścią tej "książki" i tak to zrobi chociażby przez internet. "Równie dobrze można by zakazać publikacji na temat Hitlera, Stalina, Mao i nie wiadomo kogo jeszcze, wszak to zbrodniarze." Publikacja to całkiem coś innego niż książka. Publikacje w większości opierają się na badaniach i przemyśleniach autora owej publikacji a nie ciągłego potoku słów wariata okraszone na początku lub końcu komentarzem który jest znikomą częścią.

0

@maroon A gdzie ja napisałem o nadawaniu prawa dzięki któremu prywatna firma mogłaby cenzurować treści? Proszę wskazać;)

0

@pax "rozdzielenie Ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego" No tutaj to było to bardziej na pokaz, prokurator generalny i tak był zależny od premiera i sejmu...

0

@michal26 Co z osobami niepełnosprawnymi, rodzinami wielodzietnymi gdzie pracuje tylko jedna osoba, wykluczonymi komunikacyjnie?

1

@LeoFan10 Na ten moment nie. Taką formę głosowania państwo musiałoby umożliwić absolutnie wszystkim by zapewnić powszechność wyborów, a co z osobami które nie mają dostępu do sieci? Druga kwestia to że takie głosowanie można łatwo zmanipulować, przecież system na bieżąco zliczałby głosy a ktoś do wyników miałby dostęp wtedy absolutnie kto by nie był przy władzy powoduje "awarie" systemy i cyk wybory nieważne;) Trzecia sprawa wybory muszą być tajne a przecież w chwili głosowania trzeba by było podać dane wrażliwe które przez pewien czas widniałyby przy oddanym głosie. No i po czwarte jak zapewnić bezpieczeństwo przed ingerencją ze strony zagranicy głównie Rosji która podobnie jak USA i Chiny dysponuje swojego rodzaju cyber-armią.

2

@Kajtek77 Tyle że papierosy nie doprowadziły do najbrutalniejszego konfliktu w historii świata a chore dyrdymały autora w tej książce już tak...

0

@MESSIah16 Nadal to bardziej pod latynosa podpada, trafniej by było gdybyś napisał zamiast Nadal Roger Federer lub Novak Djokovic

1

@koksik2700 Powiem ci że akurat PiS i Konfederacja najmocniej mnie uwierają. Ci pierwsi za to że z nikim i z niczym się nie liczą natomiast ci drudzy jeżeli chodzi o światopogląd są dla mnie kompletnie nieakceptowalni. Właściwie jeżeli chodzi o sprawy światopoglądowe nie różnią się zbytnio od PiSu może poza tym że są radykalniejsi. Co do ich pomysłu na gospodarkę to część koncepcji jest na prawdę dobra, ale razi mnie ich stosunek do osób najuboższych których chcą pozostawić samych sobie.

0

@Kajtek77 Problem w tym że owy komenatrz historyczny przez wielu może być potraktowany jako mało istotne tło na tle reszty tekstu. Moim zdaniem nie powinno się pozwalać na dystrybucje chorych przemyśleń zboczonego i niepoczytalnego mizogina.

1

Sondaż na grupie 1500 respondentów przeprowadzony w dniach 4-7 czerwca. W gwoli wyjaśnień nie napiszę kto przeprowadził i dla kogo bo raz że sondaż nie będzie opublikowany w mediach a dwa został zrobiony na wewnętrzny użytek pewnej instytucji. 1 tura: Duda 41,55% Trzaskowski 29,3% Kosiniak-Kamysz 8,2% Hołownia 7,6% Bosak 7,2% Biedroń 3,7% reszta % to pozostali kandydaci i niezdecydowani. Przyznam że interesująca jest ta mała różnica między 3 a 5 miejscem. Warianty 2 tury: Duda 51,55% vs Trzaskowski 47,3% pozostali niezdecydowani, Duda 50,45% vs Hołownia 49,2% w starciu z liderem PSL Duda 51,2% vs Kosiniak-Kamysz 48,6% w przypadku dwóch ostatnich niezdecydowani to margines. Tradycyjnie napiszę że to tylko badanie na dość małej grupie a z racji tego że sytuacja jest dynamiczna jego wyniki za 2 tygodnie mogą być po prostu nieaktualne. Jedyne co można już od pewnego czasu zaobserwować to ustabilizowanie się poparcia Dudy i wzrost poparcia Trzaskowskiego głównie kosztem Hołowni. Szczególnie ciekawe dla wyborców Konfederacji może być fakt że kandydat ich ugrupowania ma całkiem realne szanse na 3 miejsce.

2

@Nieznajomy Zgadzam się nie powinno wymazywać się ich z historii ze względu na przestrogę dla innych pokoleń. Co do książki i badań nad nią tutaj również pełna zgoda ale zostawmy to historykom, psychologom i naukowcom, nie pozwalajmy natomiast na ogólny dostęp do tego typu niezdrowych przemyśleń autora bo raz że niektórzy się mogą zainspirować a dwa ta książka już się stała przedmiotem dziwacznego kultu pewnych grup propagujących tą naganną ideologię:/

11

@kamyk_23 Serio? Ja również PiSu jak i ich medialnych popleczników nie trawie, ale Ziemkiewicz przy tej morderczej kreaturze to intelektualista. Co do screenu jeżeli to prawda to allegro strzeliło sobie w stope pozwalając na rozpowszechnianie tego typu "dzieł". Prosiłbym również o nie nazywanie nazistowskiego i sowieckiego indywiduum nawet "bądź co bądź" postaciami historycznymi. Szambo to szambo i trzeba pisać to wprost;)

4

@Mathew86 Nie przeczytałem tej książki, więc nie wiem czy są tam wątki antysemickie ale jeśli takowe faktycznie występują to allegro zrobiło bardzo dobrze, natomiast jeżeli jest inaczej to mamy niebezpieczną formę cenzury którą nie popieram ani w jedną ani w drugą strone.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?