Europejczyk1980
Dołączył/a: kwiecień 2020
Wrocław
1 obserwujący
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Nie wiem czy dobrze zrobie, ale będe uczciwy w stosunku do konfederatów
Jeżeli w drugiej turze znajdą się Duda i Trzaskowski i wygra ten drugi mamy absolutny koniec rządów PiSu. Zapowiedział to już kandydat KO, który będzie wetował absolutnie wszystko. Raz będzie to robił bardziej w ostentacyjny sposób raz w zakamuflowany polegający na tym, że senat nawet do tych dobrych ustaw będzie forsował poprawki które dla PiSu będą nie do przyjęcia. Jest też druga koncepcja polegająca na tym, że jeżeli obecnie rządzący nie przywrócą praworządności żadna ustawa nie przejdzie. Powołany zostanie również sędzia Wróbel na I prezesa SN co zapowiedział Budka i powstanie dualizm prawny. Taki stan doprowadzi do prawdziwego chaosu państwa i brutalnej gry politycznej. Wiem że brzmi to źle ale popatrzcie jakie będą tego plusy. PiS nie wprowadzi dyktatury, zawirowania i słabnąca gospodarka doprowadzi do utraty przez nich poparcia. Zyskiwać będzie KO, Lewica i PSL wspierane przez KE i UE dzięki którym Polska zostanie odbita ale także i Konfederacja do której przejdzie znaczna część wyborców PiS. Następstwem będą wtedy przyśpieszone wybory po których rząd stworzy KO-PSL-Lewica a prezydent będzie wtedy z ich obozu. Nic nie będzie wetował i prawie wszystko podpisywał, ale zapewniam was że będą to wtedy dobre ustawy, które przywrócą stan normalności sprzed 2015 roku. Co prawda dla was scenariusz chaosu i rządu KO gdzie będą mieli swojego prezydenta nie jest najlepszy, ale czy nie jest to mała cena za to co może potem nastąpić? PiS zostanie zmarginalizowany, a jeżeli rządy KO-Lewicy-PSL się nie sprawdzą to po kilku takich latach to właśnie Konfederacja będzie pierwsza do wygrania wyborów i stowrzenia rządu. Przyznam się wam że ja i chyba też niektóre osoby które zniechęcają was do poparcia w 2 turze wyborów Dudy trochę z wami pogrywamy ponieważ my mamy świadomość że porażka długopisa doprowadzi do powrotu do władzy opozycje a wy chyba nie do końca;) Bije trochę z tego wpisu cynizmem, ale zastanówcie się wolicie długoletnią władze PiSu i marginalizacje Konfederacji czy przemęczyć się 10 lat i mieć realną możliwość by ugrupowanie które popieracie miało szanse na przejęcie władzy.
0
@MesQueUnClub96 W sumie już zapomniałem na kiedy planowany był finał
3
@MESSIah16 Ian Mckellen
0
Ehhh gdyby nie to wszystko to w Polsce bylibyśmy już po wyborach, a w najlepszych ligach znalibyśmy już mistrzów a także triumfatora LE i LM :/
0
@klemens100 To nie jest żadna kwintesencja polskości-interesowności, ale trzeźwy ogląd sytuacji;) Pomóc owszem, ale nie w czasie gdy polska gospodarka ledwo dyszy i miałaby do tego dokładać jeszcze ponad 40 mld. Nie dość że mogłoby to by dla nas skończyć się fatalnie to jeszcze na lata wstrzymałoby jakiekolwiek inwestycje które miałby nas do tej zachodniej europy zbliżać chociażby do Włoch do których mimo wszystko nadal dzieli nas spory dystans. To byłaby czysta głupota a nie żadna pomoc, a ten nasz pseudo romantyzm narodowy gdzie wszystkim idziemy z ratunkiem no cóż może czas otrząsnąć się z tych bredni;)
5
W TVP właśnie "opozycja antydemokratyczna chce chaosu i destabilizacji państwa" XDDDD
1
Pewnie większość z was nie ogląda, ale zuważyliście jak TVP Info zaprasza gości? Jest teraz głośno o tym że KO zbiera podpisy poparcia dla Trzaskowskiego mimo że jest to w tej chwili niedozwolone, ale nie o to chodzi. Otóż w związku z tą sytuacją dla TVP wypowiada się człowiek z PiSu oraz przedstawiciele ugrupowań Lewica i PSL czyli partiami z którymi reprezentat KO rywalizuje o 2 ture przecież wiadomo jak to będzie wyglądało...
1
@Janiama Ale o nieważności wyborów stwierdza SN a tego jak wiemy nie uczynili.
1
@barcelonaLM A czego się po nich spodziewałeś?;p Dla nich to wszystko jedno ważne by wygrać.
0
@Janiama Ogólnie to mamy jeden wielki chaos ponieważ wybory niby się odbyły, ale nie stwierdzono wyboru prezydenta a SN nie zajął stanowiska... Z tego co mi wiadomo konstytucja nie przewiduje takiego scenariusza. Wyjściem byłoby podanie się Dudy do dymisji natomiast dziwie się niektórym konstytucjonalistom i prawnikom którzy mówią o tym że jedynym wyjściem są wybory po wygaśnięciu kadencji Dudy ponieważ konstytucja również nie przewiduje przypadku gdzie po wygaśnięciu kadencji nie ma już wybranej nowej głowy państwa. Teraz tak na prawdę nie ma już dobrego wyjścia i w zasadzie Witek może mieć dowolność przy wybieraniu terminu:/
4
@Mns21 A kto tam wie, skoro nawet premier nie zna rozporządzeń własnego rządu:D
3
@Gerardo77 Abstrahując już od związków jednopłciowych, które jak dla mnie powinny być "legalne" w całej UE to z tym przyrostem naturalnym poleciałeś ponieważ każdy wie kogo on jest zasługą;)
0
@capoN No tyle że jest mały szkopuł, część podkarpacia nie głosuje na PiS w wyborach samorządowych ale jak przyjdą prezydenckie i parlamentarne to z radochą idą na nich głosować. Ale podkarpacie to nie jest aż taki problem bo nie jest aż tak ludne bardziej bym się martwił małopolską i lubelskim bo tam im poparcie systematycznie rośnie.
0
@Bykunn Oj obawiam się że przez ten weekend nic by tam już nie zostało:D
0
@Bykunn Tak między nami to Ukrainie żal cokolwiek dawać nawet tego naszego pisowskiego wschodu;p
0
@Barca1992 Prognoza jest na sytuacje obecną;) Sam jestem ciekaw czy sytuacja na śląsku jej nie skoryguje;) Jednak i to może nic nie dać bo Duda w dolnośląskim, wielkopolskim, zachodnipomorskim i kujawsko-pomorskim otrzymuje średnio 45% to w zupełności mu wystarczy patrząc jaką ma przewagę na wschodzie:/
0
@capoN No podkarpacie daje czadu z wyborów na wybory to jest na prawdę bastion, małym pocieszeniem chociaż nie wiem czy tak to mogę nazwać może być dla ciebie to że małopolska i lubelskie zaczynają was gonić jeżeli chodzi o poparcie dla pisowców;p
0
@Barca1992 No śląsk już głosował na PiS patrz na wybory parlamentarne i samorządowe to tym bardziej zagłosują na Dude. Na razie prognoza daje tam zwycięstwo kandydatowi KO stosunkiem 51:49
0
Według różnych prognoz podkreślam prognoz Duda w województwie podkarpackim może uzyskać do 75% w lubelskim do 71% w małopolskim świętokrzyskim i podlaskim od 61-68%. Dla prównania Trzaskowski ponad 60% może uzyskać jedynie w dwóch województwach pomorskim i lubuskim. W mazowieckim i śląskim gra będzie toczyła się do końca i niezależnie kto tam wygra różnica będzie minimalna wszystko zależy od mobilizacji.
0
@Janiama No czy tak o każdy głos to nie wiem, dużo może się jeszcze wydarzyć. Osobiście przewiduje że Duda wygra w 2 turze z Trzaskowskim takim samym stosunkiem jak z Komorowskim. Przy czym myślę że Rafał otrzyma więcej głosów na zachodzie niż Komorowski 5 lat temu natomiast sytuacja będzie zapewna inna na wschodzie gdzie prawdopodobnie otrzyma jeszcze mniej niż były prezydent. KO ma problem bo nie jest niczym normalnym że Trzaskowski w 2 województwach może mieć mniej niż 30% (lubelskie i podkarpackie). W małopolskim i świętokrzyskim Duda może mieć nawet 65%, w podlaskim 60-61% to jest miazga...
8
Mam nadzieję, że opozycja ma na tyle rozumu że nie spowoduje kolejnej wojny o termin wyborów bo tym razem przegra i przelicytuje. Dziwię się szczególnie KO bo takie działania spowodują ponowną dezorientacje ich wyborców a co za tym idzie spadki w poparciu tym bardziej że wszystkie ogólnopolskie media grzały temat a propagandziści z TVP szykują już pewnie pseudo sensacyjne materiały. Zobaczymy jak to będzie w następnym tygodniu, ale kolejna wojna o wybory zakończy się pewną reelekcją Dudy, PiS drugiej okazji nie przepuści...
1
@Chwytliwy Spoko rozśmieszył mnie trochę ten jego post tym bardziej po tym co przeczytałem w rzeczpospolitej. Oczywiście to co tam jest napisane również jest w formie domysłów ale coraz więcej donisień mówi o tym że faktycznie taki scenariusz zakłada plan Merkel i Macrona. Jeżeli plan KE jest inny to chwała jej za to ale muszę przyznać że jestem dosyć sceptyczny, ważne by w obecnej sytuacji nie wyjść na minusie a nawet trochę zyskać.
1
@lucca87 Może nie w zakłamanie a bardziej niewiedze;)
15
Jeden z użytkowników kilka postów niżej zamiescił wpis w którym informuje, że UE ma "dać" Polsce 63 mld euro na odbudowę gospodarki po korona-kryzysie. Ja również jestem euro-entuzjastą no ale wszystko ma swoje granice. Zacznijmy od tego że UE nic nie daje a przekazuje bo wszelkie środki które posiada to w ponad 90% składki państw członkowskich. Dwa to z tej kwoty 37,7 mld miałoby być przekazane w formie bezwrotnych grantów a reszta czyli 25,1 to już jest pożyczka a nie żadne "dać". Poza tym projekt ten, który defacto proponuje KE jest w trakcie planowania i rozmów więc do jego realizacji droga jest jeszcze daleka i nie wiadomo jaki będzie jego ostateczny kształt. Nie wiem również z jakich źródeł będzie finansowany, ale część na pewno będzie pochodziła od państw członkowskich, więc pisanie że UE "da" nam te pieniądze to spora manipulacja i nadużycie;) Tak jak pisałem jest to dopiero projekt i ciężko teraz go ocenić bo są znane tylko wstępne założenia, ale mam nadzieję że nie będzie to to samo co proponuje Merkel z Macronem ponieważ na podstawie wstępnych doniesień medialnych ich plan z punktu widzenia interesów Polski jest nie tylko skandaliczny ale i nieakceptowalny. Według koncepcji przywódców Niemiec i Francji jak już niektórzy wyliczyli Polska miałaby być nie tylko jednym z największych darczyńców jeżeli chodzi o samą kwotę 21,28 mld euro (Niemcy 23,45!) ale byłaby liderem w stosunku wpłaty do PKB (Polska 1,96 proc Niemcy 0,68 proc!). Kwota jaką byśmy mieli otrzymać to 10,39 mld euro, więc ponad 10 mld byli byśmy na minusie. Biorąc pod uwagę obecny kurs ponad 40 mld złotych, jeżeli to co proponuje KE miałoby działać na podobnej zasadzie to należy to zawetować. Solidarność europejska jest ważna, ale nasza gospodarka do najbogatszych nie należy a biorąc pod uwagę obecną sytuacje i polityke rządzących to jej stan jest prawdopodobnie opłakany. W takim przypadku dotowanie ciągle o wiele bogatszych państw jest conajmniej nie na miejscu. Poniżej linki do rzeczpospolitej...
https://www.rp.pl/Unia-Europejska/305259904-Fundusz-Odbudowy-Polska-moze-doplacic-najwiecej.html
https://www.rp.pl/Komentarze/305259899-Jerzy-Haszczynski-Polska-doplaci-tym-co-ja-w-UE-grilluja.html
0
Kolejny Konrad tym razem Warzocha XD Kolejna gwiazda;p
4
Konrad Wonsz :D Rozwala mnie to;p
6
Prezydent Brazylii po tym jak gubernatorzy nie zgadzją się z nim co do złagodzenia obostrzeń: "Gówniany gubernator z Sao Paulo, gówniany gubernator z Rio De Janeiro co oni wyprawiają wszystko je gówniane" XDDDD
0
@tobiasson92 No właśnie nie do końca. Zacznijmy od tego że szalenie ważne są te wybory prezydenckie, które mimo wszystko teraz tylko wariat by podważył. Jeżeli wygra Duda to mamy dalszą destrukcje i jeszcze większe przejęcie kontroli nad sądownictwem. W takiej sytuacji mamy 3 lata rządów podczas których spora część sędziów SN może odejść w stan spoczynku i większość będą stanowili nowi sędziowie. Co więcej ostatni rok tej kadencji będzie przypadał na bardzo duży wzrost gospodarczy i wyjściu z dołka po pandemii jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem. Nawet jeżeli w takim przypadku władze w 2023 przejełaby opozycja to na starcie mają wrogiego prezydenta i wszystkie instytucje przjęte przez PiS. Oczywiście będzie w nich zmiana ale nie taka szybka jakby mogło się wydawać. Przypominam, że prezydent ma wpływ na wojsko a zmiana generałów bliskich Błaszczakowi i Macierewiczowi będzie wymagała zgody Dudy. Dodając do tego służby które są zinfiltrowane przez pisowców i wojska obrony terytorialnej próba zmiany Manowskiej byłaby pretekstem do użycia siły, pamiętaj że oni wtedy nie mieliby już nic do stracenia. Policja która byłaby pod kontrolą rządu nie ma szans z wojskiem:/
3
Wyjaśnienie dlaczego TVP wyświadcza Hołowni niedźwiedzią przysługe;)
Hołownia według wszystkich sondaży ma większe szanse z Dudą w 2 turze niż Trzaskowski a TVP oraz PiS doskonale to wiedzą. Dlaczego więc masakrują kandydata KO a Hołownie "oszczędzają"? Odpowiedź jest wbrew pozorom bardzo prosta, przy obecnej polaryzacji atakowanie kandydata jednej strony przez drugą sprawia że jest on broniony przez swój obóz bardziej a co za tym idzie konsoliduje się wokół niego elektorat jednej z tych stron. Zupełnia inna sytuacja jest w przypadku gdy drugiego kandydata tego samego obozu konkurencja nie atakuje aż tak mocno a czasem nawet zrobi o nim poztywny bądź neutralny materiał. Taka osoba nie dość że budzi wtedy mniejsze emocje to jeszcze pochwała dla niej ze strony znienawidzonej konkurencji działać może jak pocałunek śmierci;) Teraz rozumiecie?:) Myk jest taki że atakując bezpardonowo Trzaskowskiego który ma mniejsze szanse w 2 turze napędzają mu poparcie elektoratu anty-pis osłabiając przy tym Hołownie który te szanse ma większe, a który przez takie działanie będzie budził mniejsze zainteresowanie ze strony tego elektoratu. Co więcej upieczą dwie pieczenie na jednym ogniu bo w przypadku znalezienia się kandydata KO w 2 turze przy jednoczesnym masowym ataku sprawią że sam kandydat i jego otoczenie znajdą się w tzw syndromie "oblężonej twierdzy". Bardzo często w takiej sytuacji kandydat i jego otoczenie popełniają błędy, radykalizują przekaz i stają się mniej przystępni dla wyborców których kandydaci odpadli już w 1 turze;) Oni są bardzo sprytni i jak widać bardzo skuteczni;)
3
@Chwytliwy Aż tak nieciekawa to nie jest:D