2

@Chakalaka Ja mam do Tuska ambiwalentny stosunek:/ Mam trochę żal, że pozostawił PO samą sobie. Moim zdaniem za 5 lat powinien wystartować w wyborach prezydenckich, Trzaskowski i tak przegra a za 5 lat ludzie tak już będą zmęczeni PiSem, że elektorat negatywny byłego premiera będzie niewielki;)

0

@kamilop Zamiast pisać Xd to przypomnij sobie jakie poparcie PO miało po trzech lat rządów;) Ponad 50% to nie brało się znikąd i przypominam że wtedy TVP również było pod kontrolą PiSu;)

4

Dużo osób tutaj atakuje KO i Tuska po części słusznie po części nie, ale chyba nikt nie ma wątpliwości, że pierwsze 5 lat rządów PO-PSL pierwsza kadencja plus pierwszy rok drugiej to były na prawde udane rządy zwłaszcza po tym co wyprawiał PiS ze swoją egzotyczną koalicją w latach 2005-2007. Póżniej niestety coś się złego zaczeło dziać się w tej partii.

0

@BarcaInfo Jeszcze niedawno były newsy, że Setien chce dać Cou szansę...

7

TVN-owi zaczyna się chyba udzielać syndrom warszawski, który notorycznie topi KO-PO. To że wspierają Trzaskowskiego i Hołownie mnie nie dziwi mają do tego prawo, ich ataki na lewicę przestają mnie już dziwić bo robią to nie pierwszy raz, ale gadanie że " PiS, Lewica i PSL chcą jak najszybszych wyborów nie dziwi bo bardzo dobry kandydat KO zabiera popracie kandydatom IM WSZYSTKIM ociera się o groteskę. O ile Trzaskowski faktycznie może podbierać poparcie Biedroniowi, Hołowni i część Kamyszowi to mówienie, że podbiera również elektorat PiSu jest na prawde zabawne tym bardziej że we wszystkich badaniach i możliwych przepływach elektoratu kandydat PO od wyborców PiSu dostawał okrągłe 0%... Z tym "bardzo dobrym kandydatem" też bym polemizował...

0

@sidzej Jak dla kuzyna to 1000 zł to i tak bardzo dużo, ale może się nie znam;p Może popytaj jakie ma zainteresowania i na podstawie tego kup prezent;) A tak proponowałbym PS4 lub Xboxa jeżeli jeszcze nie ma;)

2

@chavez Tzn? Bardzo fajny tryb;) Po zakończeniu fabuły możesz kontynuować rozgrywkę przy okazji grając z innymi graczami z całego świata. W trym trybie są nowe wątki fabularne, dodawane są nowe DLC ale także szereg innych możliwości takich jak prowadzenie biznesu itp;)

0

@Stoiczkow Tak szczerze to problemów jest więcej i nie chodzi już tylko o służbe zdrowia. Ludzkość zmierza ku samozagładzie, niekontrolowany rozrost populacji, marnotrastwo jedzenia, dewastacja środowiska naturalnego, brak empatii, trwonienie pieniędzy. Ten ostatni punkt jest kontrowersyjny ponieważ może dotyczyć nawet klubu któremu kibicujemy. Zobacz ile pieniędzy zarabiają piłkarze, aktorzy, celebryci a ile naukowcy, lekarze i inni którzy mogliby się przyczynić do skoku cwylizacyjnego i technologicznego tego świata. Rozumiem, że takie są prawa rynku i kasa jest tam gdzie jest zainteresowanie i popyt no ale potem ogarnia mnie śmiech jak ludzkość narzeka że jest coraz gorzej, a jak ma być inaczej skoro pieniądze nie trafiają tam gdzie trzeba. Jeżeli jeszcze mowa o USA to ludzi coraz bardziej zaczyna razić budżet na armię a tym że nie wszyscy mają możliwość leczenia się i to też problem. Wiadomo, że wydatki na armię są częściowo uzasadnione tym bardziej, że na wschodzie jest pare krajów z niestabilnie emocjonalnie klasą polityczną. Ogólnie sytuacja służby zdrowia i kondycja świata to jest temat rzeka i mam wrażenie że ludzkość mimo wiedzy nie zdaje sobie sprawy, że nie jesteśmy centrum wszechświata a prawdziwe zagrożenie gdzieś tam się czai a my go nie dostrzegamy. Co więcej zamiast działać, rozwijać się my sobie żyjemy w błogiej nieświadomości pytanie tylko jak długo to potrwa:/

1

@l0Messini Zdecydowanie pad od Xboxa

0

@Stoiczkow Spoko rozumiem, wiesz ja też miałem pewne nieprzyjemności jeżeli chodzi o personel medyczny i nazwijmy to z ich "nieodpowiednim tonem wypowiedzi", ale zaraz ich sprowadzałem na ziemię;) Nie oszukujmy się, ale to co npisałeś jeżeli chodzi o system zdorowtny w Polsce to prawda. Niedofinansowana służba zdrowia, mało lekarzy, pielęgniarek, ratowników a co za tym idzie przepracowanie tych grup zawodowych i dlasze konsekwencje z tym idące, absurdalne kolejki i czas oczekiwania do specjalistów jeżeli do tego dołożymy zacofanie jeżeli chodzi i sprzęt i brak innowacyjności no to mamy fatalny obraz rzeczywistości. Niestety tak to wygląda i z tym trzeba coś zrobić i zgadzam się że niektóre sektory mogłby zostać sprywatyzowane, ale trzeba to zrobić z głową, a obserwując klasę polityczną mam co do tego spore obawy:/ Dla mnie całkowite sprywatyzowanie służy zdrowia w Polsce na wzór USA w obecnej sytuacji to dążenie do samodestrukcji. Nie wiem jak jest w Tekasasie, ale w Kaliforni, Newadzie, Florydzie, w stanie Nowy Jork i Illinois czyli w stanach których byłem ludzie w większości narzekali. Co prawda są to dosyć ludne stany i wiadomo, że w takich zawsze będą występować problemy, ale w tych środkowych z tego co słyszałem również nie jest najlepiej. Pamiętam jak byłem w San Francisco znajoma mnie zaprowadziła do znajomej Amerykanki, w pewnym momencie dyskusja zeszła na tory polityczne i w którymś momencie pojawiła się służba zdrowia. Oczywiście o polskiej wypowiadałem się bardzo krytycznie na co ona opowiedziała mi jak jej ojciec zachorował na nowotwór. Nie miał tego podstawowego ubezpieczenia tylko jakieś "lepsze" mimo to nie starczyło na wszystko a gdy nastąpił nawrót choroby szpital naliczył takie koszty, że musieli sprzedać dom mimo że ona i jej rodzeństwo pomagali finansowo rodzicom. Jakby tego było mało mężczyzna co było wiadome w końcu zmarł. Jej matka krótko potem również na zawał serca. Ich system zdrowia dprowadził jej rodziców do ruiny i to dosłownie mimo, że mieli ubezpieczenie zdorowtne kilkadziesiąt lat i płacili, pracowali a koniec końców i tak im nic to nie dało. Gdy to opowiadała miała łzy w oczach, oczywiście gdyby byli zamożniejsi to może nie skończyłoby się to tak źle, ale to świetnie pokazuje kogo ten system premiuje i że słabsi i biedniejsi nie mają po prostu w nim szans:/

1

@Stoiczkow Swoje ideolo? A to ciekawe;) Współczuje z powodu członków twojej rodziny, ale tak się składa, że u mnie było wręcz przeciwnie każdy otrzymał pomoc i nie musiał umierać na ulicy... "Pataologią jest sytuacja kiedy płacisz składki, ale jak przyjdzie fakt jakieś ciężkiej choroby to musza być organizowane zbiórki i wysyłają te dzieciaki i nie tylko do tych strasznych stanów." Zgadzam się tyle, że to są na prawdę ciężkie przypadki a polska służba zdrowia jak sam raczyłeś zauważyć z innowacyjności nie słynie. Nigdzie też nie pisałem o "strasznych stanach" co więcej byłem tam i uważam że żyje się tam dobrze dopóki nie zachorujesz;) "No i orkiestra musi grać co roku, mimo że kazdy płaci składki na "darmową służbę" zdrowia..." Po pierwsze to orkiestra odwala kawał dobrej roboty, po drugie krytyka patologii w USA nie oznacza że chwalę polski system opieki zdrowotnej... "No i sprecyzujmy, bo wiele sytstemów w poszczególnych stanach działa dobrze. Traktowac całe USA jedną miara to zwykła propaganda, lub niewiedza." Słowo klucz "w poszczególnych" szybciej by było gdybyś napisał w nielicznych;) A i tak się zapytam które to stany;) Tak się składa że byłem w USA w pięciu stanach kilka lat temu i wiele się nasłuchałem więc myślę że jakąś wiedzę i ogląd sytuacji mam;) Mówisz o sianiu propagandy podczas gdy ja krytykuje i punktuje problemy które amerykańską służbę zdrowia toczą od kilkunastu lat i są przedmiotem corocznej debaty w samych stanach;) Ja sianiem propagandy nazywą bezkrytyczną postawę wobec jakiegoś zagadnienia, którą mam wrażenie ty prezentujesz;) Tak jak pisałem służba zdrowia w Polsce musi zostać zreformowana, ale nie może być zastępiona systemem, który prowadzi do wykluczenia społecznego kilka milionów osób. To nie jest żadna ideologia tylko cywilizowane podejście do problemu;)

1

@Stoiczkow Dlaczego nie napiszesz, że z tej innowacyjności i tak nie skorzysta spora część amerykańskiego społeczeństwa bo ich po prostu nie będzie na to stać?:) A wiesz dlaczego powstał pomysł a w konsekwencji Obamacare?

4

@cosinus90 Zgadzam się, ale czy słyszałeś w Polsce o takim przypadku gdy ktoś zachorował i zbankrutował, ale nie dlatego że stracił przez to pracę a dlatego że szpital doliczał dodatkowe koszty które nie obejmowało ubezpieczenie? Zapewniam cię, że nie są to tam jednostkowe przypadki i ludzie z klasy średniej niejednoktornie oszczędzają pieniądze bo mają świadomość że ich ubezpieczenie może nie wystarczyć... Służbe zdrowia należy zreformować, ale nie zastępować ją skrajną patologią:/

0

@Mns21 Owszem, ale Stany Zjednoczone są jaskrawym przykładem do czego może doprowadzić totalna prywatyzacja tak ważnego sektora jak służba zdrowia i do jak wielkiego wykluczenia społecznego można doprowadzić:/ Już nie wspomnę o tym, że spora część Amerykanów ma tzw ubezpieczenie zdrowotne niepełne, które na przykład nie obowiązuje w szeregu przypadków między innymi nowotworu;O Najlepsze jest to, że w tym "amerykańskim śnie" spotkasz wielu bezdomnych którzy normalnie pracują, ale nie stać ich na wynajem...

0

@Nano22 Tylko, że sama operacja to nie wszystko;) Sporo się nasłuchałem i naczytałem jak to z tym wygląda i dla mnie to jest skrajna patologia. W USA lepiej nie chorować;)

3

@Mns21 Nie, poczytaj do jakiej patologii prowadzi taki system w USA;)

0

@marcin000019 W obecnej formie? Tak to duży problem;) Nie dość że sieje dezinformacje a często nawet pomówienia to jeszcze jest finansowana z naszych podatków w skali niewyobrażalnej nigdy przedtem;)

0

@Chakalaka Szczerze to jeszcze kilka lat wstecz myślałem że CNN to taka ich telewizja publiczna;p

2

Abstrahując już od słów Trzaskowskiego bo i tak jego szanse na wygraną są nikłe, a nawet jeśli to prezydent nie ma dużego wpływu na TVP co już wyjaśnił użytkownik barcelonaLM to co sądzicie o jego "nowej telewizji publicznej". Chodzi głównie o dział (dez)informacyjny TVP czyli likwidacja wiadomości i likwidacja bądź też prywatyzacja kanału TVP info. Przyznam że ciekawa wizja, ale czy realna? Nie będzie to zbytnie oddawanie pola mediom komercyjnym? Poza tym w Europie i na świecie byłby to chyba ewenement gdzie media publiczne nie mają pionu informacyjnego.

0

@Barwindg Co prawda nie jest niewiadomo jak otyły, ale w porównaniu z 2015 to jest duża zmiana, a 5 lat to nie jest jakiś długi okres czasu;p Jego żona jakoś utrzymała figurę, a czasami mam wrażenie że jest nawet szczuplejsza niech bierze z niej przykład;p

0

@Stoiczkow Te opowieści dziwnej treści o miesięcznym oczekiwaniu na wizytę u fryzjera są wyssane z palca. Mieszkam we Wrocławiu i mam wizytę za dwa dni;)

3

Kiedyś tu była dyskusja o prezencji kandydatów na prezydenta gdy MKB jeszcze startowała i Duda zbierał dobre opinie, no cóż w 2015 roku on wyglądał na prawde dobrze młody, szczupły z dosyć wyrażnymi rysami twarzy, a teraz? Widać, że na brak jedzenia w pałacu nie narzekają:D Zaokrąglił się i to wyraźnie no i określenie maliniak nie wzięło się znikąd;p Co do pierwszej damy tutaj akurat trzeba przyznać, że prezentuje sie ona jeszcze lepiej niż na początku kadencji;)

0

@Kompletny No właśnie nie wiadomo zależy od epidemii

0

@Kompletny Ale chyba za duży jest, z tego co mi wiadomo gliwicka arena nie była wypełniona na zeszłorocznym konkursie:/

0

@Avada Kedavra Eee tam ja lubię sobie od czasu do czasu obejrzeć eurowizje;p

0

Swoją drogą gdzie oni w Warszawie chcą zorganizować eurowizję junior? Torwar? Chyba za mały jest, stadion narodowy jest za duży ogólnie to trochę wstyd że stolica nie ma dużej kilkunastotysięcznej hali. Dobrym wyborem byłby Kraków z Tauron areną, nie dość że miasto jest piękne to hala jest na prawde imponująca;)

0

@barcelonaLM Raczej nie, po prostu traktują ich instrumentalnie do przykrywania swoich przewałów. Swoją drogą Niemcy wychodzą trochę na hipokrytów odnośnie trybunału akurat tu mają trochę racji.

12

"Zatrzymany został nasz radiowóz" XD

0

@FC1899Barca Powiem ci tak z osądami jego działań w Warszawie należałoby poczekać do końca kadencji, ale faktycznie coraz częściej słyszę, że ludzie go popierają tylko na przekór Pisowi. HGW jakaby nie była to mam wrażenie, że dla Warszawy robiła znacznie więcej i to samo mówili ludzie z którymi rozmawiałem.

12

Trzaskowski jeżeli chce mieć jakiekolwiek szanse w 2 turze niech się skupi na służbie zdrowia i gospodarce bo to jest bolączka PiSu, jeżeli będzie mówić o sądownictwie TVP i sprawach światopoglądowych to przekona zdecydowanych, natomiast tych niezdecydowanych już niekoniecznie...

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?