1

@barcelonaLM Po prostu część posłów do nich przejdzie część nie. Będą mieli mniejszość i za wszelką cenę spróbują doprowadzić do rządu opozycyjnego z konfederacją włącznie. Wiadomo że skończy się to katastrofą i o to im właśnie chodzi.

0

@Kurkmen Dziwi cię to? Oni tam zajmują się tylko sobą. PiS chce mieć taką liczbę posłów by konfederacja musiała brać udział w rządzie technicznym. Wiadomo że w takim przypadku będzie dochodziło do tarć i napięć co będzie Kaczyńskiemu sprzyjało. Co prawda ugrupowania opozycyjne mogą nie podejmować się wyzwania, ale wtedy czeka nas rząd techniczy PiSu, a wszystkie niepowodzenia będą zwalali na opozycje...

10

@Bykunn Wątpię duża część twitera o tym pisze;) Generał na kocie z Żoliborza podobno już zdecydował. Powtórzy manwer z 2007 pytanie z jakim skutkiem. Tak czy inaczej będzie zabawnie pytanie czy polska gospodarka to przetrwa:/

0

@Rastafarnianin Nieoficjalnie w czwartek PiS ma ogłosić rozpad koalicji;)

6

Breaking News

Nieoficjalnie koniec koalicyjnego rządu Zjednoczonej Prawicy. PiS w czwartek po przegranym głosowaniu ma ogłosić, że nie widzi dalszej możliwości współpracy z partią Gowina. Sytuacja nie jest jednak prosta ponieważ wiadomo że przynajmniej 6 gowinowców zagłosuje po myśli obozu rządzącego a kolejnych 5 po zerwaniu współpracy ma do nich przejść. Przy takim obrocie spraw partia Kaczyńskiego będzie miała 228 posłów a to oznacza że traci bezwględną większość. Co do samego Gowina to zamierza stworzyć koło poselskie i z tymi którymi mu zostaną współpracować z PSL. Wiadomo wtedy że nowym marszałkiem zostanie ktoś z opozycji może to być nawet sam były wicepremier. Zagadką pozostaje co zrobi PiS, czy postawi na rząd mniejszościowy zachowując wpływy w spółkach i mediach czy będzie dążyć do przedterminowych wyborów. Wiadomo że na drugą opcję nie zgodzi się opozycja ale wtedy Kaczyński i spółka rozważają opcję atomową i rząd poda się do dymisji. Wtedy siłą rzeczy cały ciężar na stworzenie rządu spadnie na ugrupowania opozycyjne którym będzie niezwykle ciężko takowy stworzyć. Obecnie rządzący mają wtedy sytuację wykorzystywać zwalając cały kryzys na resztę i stawiać się w roli jedynego gwaranta stabilnej większości. Dodając do tego problem z wyborami prezydenckimi czeka nas prawdziwy chaos...

1

@tobiasson92 Zabawnie się to obserwuje tym bardziej zważywszy na jej osobę;p Ale w jednym ma rację 10 maja wyborów nie powinno być i raczej nie będzie;)

2

Oglądałem dzisiaj fakty TVN i był tam materiał że Hiszpanie po zniesieniu zakazu wyjścia z domu masowo wyszli na ulicę, widząc ten tłum bez maseczek i rękawiczek mam wątpliwości czy La liga wznowi rozgrywki...

0

@Colon No cóż pasuje do nich i on i oni łasi na kasę są jak mało kto;p

0

@BaroPodertos No właśnie, ogólnie to mamy w Polsce problem ponieważ wydaje mi się że opozycja lekceważy elektorat PiSu, który mały nie jest. Co więcej jest to kilka milionów ludzi gdzie może nie wszyscy ale większość jest zapatrzona w tą formację i nie przeszkadza im że PiS depcze sobie standardy demokratyczne co więcej czasem mam wrażenie że ich to niezmiernie cieszy:/

0

@BaroPodertos Może ale od dłuższego czasu ja i moje otoczenie dziwimy się skąd PiS ma takie poparcie co skłoniło mnie do pewnych refleksji. Druga ważna przesłanka to opinie coraz większej liczby socjologów, którzy przestrzegają że nie tyle piętnowanie PiSu co ich elektoratu w dyskusjach może doprowadzić że beton który na nich głosuje z około 25% przekuje się na 35% i wtedy będzie problem.

0

@barcelonaLM By wybory odbyły się w maju potrzebna jest większość której PiS obecnie nie ma;)

4

Dyskusja polityczna

Co do wyników ankiety prezydenckiej wstawionej tu kilka godzin temu w której wygrywa Duda to muszę przyznać że nie jestem zaskoczony, a dlaczego? Zacznijmy od tego, że na la rambli faktycznie od pewnego czasu PiS i Duda są niemiłosiernie wyśmiewani, ale bądźmy też uczciwi i powiedzmy sobie wprost że bardzo mocno na to zasłużyli. Taki stan rzeczy może powodować niechęć do brania udziału w dyskusjach zwolenników szeroko pojętego obozu rządzącego bądź ukrywania poparcia dla nich, czyli bronimy ale rzekomo nie popieramy. Oczywiście w przypadku KO i Kidawy-Błońskiej może być podobnie ale nie w takiej skali co jest zrozumiałe ponieważ główną siłę opozycyjną popiera mniejsza liczba Polaków co pokazują ogólnokrajowe sondaże. Pamiętajmy również że aktywność i mobilizacja części użytkowników la rambli i wygłaszane przez nich poglądy wcale nie muszą stanowić większości, a mogą nawet prowadzić do mylnego wrażenia że to właśnie ich poglądy są tutaj dominujące. Oczywiście nikomu nic nie zarzucam staram się po prostu tylko wytłumaczyć skąd mogą się brać takie wyniki a nie inne. Drugim ważnym powodem może być fakt, że w ankiecie mogą zagłosować osoby, które albo nie są zalogowane albo nawet zarejestrowane na stronie tylko co jakiś czas przeglądają forum. Takie osoby siłą rzeczy w dyskusjach brać udziału nie będą. Podobnie jest w życiu codziennym, dlatego zawsze przestrzegam osoby które piszą że nie znają nikogo kto by popierał PiS żeby nie były tego takie pewne ponieważ tak wysokie poparcie nie bierze się znikąd.

0

@DonAndrzejos Tylko w jakim kierunku? Czy większej federalizacji czy w kierunku państw narodowych.

0

@Commando Chodzi mi bardziej o sytuację polityczną, jeżeli PiS utrzyma większość a Duda wygra nawet w późniejszych wyborach to już to jest duży problem dla UE. Do tego dochodzą Węgry z Orbanem i możliwy rząd Salviniego we Włoszech. Dodajmy do tego rosnące eurosceptyczne nastroje, wzrost poparcia populistów i kryzys polityczny podsycany przez Rosję gotowy. Może wyolbrzymiam ale nie wygląda to dobrze.

0

@IronSanHybrid Apropo wykonawców tego "utworu" to brali oni udział w konwencji Pisu jakoś 2 lata temu a określili się jako apartyjni;p

0

Tak patrze na sytuację w Europie i się zastanawiam czu UE przetrwa kryzys gospodarczy po pandemii, a wy jak myślicie?

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

1

@Criss18Barca Tych wyborów w ogóle nie powinno być w tym terminie... Oprócz tego co napisałeś nawet nie wiadomo kto miałby te głosy liczyć, do tego dochodzi logistyka, proces liczenia każego głosu byłby kilkukrotnie dłuższy niż normalnie no i wisienka na torcie, liczenie może potrwać nawet 2 tygodnie XD

0

@MarioVeB! W sumie racja, przy okazji podunąłeś mi temat na nowy wątek;p

0

@MarioVeB! Ewentualnie Juve już jednego podstarzałego przygarneli;p

0

@4drian0 Nie tylko ty, ja też zawsze smaruje najpierw masłem;p

1

@MarioVeB! Zostanie w Paryżu, ewentualnie przejdzie do City. Co do ewentualnego powrotu na Camp Nou to jest to niemożliwe ponieważ klubu na niego zwyczajnie nie stać:/

1

@juliacicha Dlaczego pożegnalny?

0

@Kapitan hawk No to panowie teraz tylko wystarczy to sprzedać swoim partnerkom;)

0

Apropo wyborów prezydenckich to myślicie, że gdyby zostały one przeniesione na następny rok KO wymieni Kidawę-Błońską? Myślę, że byłaby to najlepsza decyzja a jej miejsce mógłby zająć Donald Tusk. Wiem że sporo osób najdelikatniej mówiąc za nim nie przepada, ale myślę że byłaby to najlepsza możliwa kandydatura po stronie opozycji. Były premier, były przewodniczący RE teraz przewodniczący EPL, dobrze mówi po angielsku i niemiecku, ma wpływy i kontakty na szczytach UE a także doświadczenie na polskiej i europejskiej scenie politycznej. Czy ktoś tego chce czy nie jest to jeden z najwybitniejszych polskich polityków i byłby on z całą pewnością niezależnym i silnym prezydentem.

2

@IAmBackCules Teraz to tylko czekać aż wyciekną numery pesel z poczty wtedy będzie ciekawie;)

0

@tobiasson92 No z tym rozumem w Pisie bym nie przesadzał;p Pierwsza opcja jest taka, że po prostu widzą w jakiej sytuacja jest gospodarka i się boją że ludzie ich na taczkach wywiozą. Druga opcja wybory zamiast w maju będą w sierpniu i chcą jak najbardziej zminimalizować straty w poparciu AD;)

2

@tobiasson92 Tylko że to nie opinia a świadoma manipulacja;)

5

@IronSanHybrid Oj tam oj tam minister cenzury oj przepraszam tzn "kultury" już wymyśli jaką nową nazwę nadać tzw daninom;p

2

@tobiasson92 Że też rzeczpospolitej nie wstyd że na jej łamach swoje brednie może publikować taka persona jak Muszyński dubler w TK.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?