Europejczyk1980
Dołączył/a: kwiecień 2020
Wrocław
1 obserwujący
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
@Kondziubarca Prawdopodobnie, myślę że część przejdzie do PSL widząc że KO tonie. To że te 3 partie czują krew to wiadome, pytanie tylko kiedy rzucą się do ataku.
0
@barcelonaLM Oj powiem ci wychodzi niedoświadczenie Budki, Schetyna był jaki był ale on to trzymał w kupie. Teraz wydaje mi się że tam już nikt nad niczym nie panuje:/ Dzisiaj widziałem sondaż dla Radia Zet które należy do Agory PSL tracił do KO z 4%.
1
Miał być koniec PiSu a tu zbliża się bardziej koniec KO.... PSL już ich dogania a po dzisiejszym ośmieszeniu przez Gowina i spółkę Lewica może mocno zyskać bo jaka jedyna wyczuła ze coś tu jest nie tak;)
0
@Chakalaka Jestem ciekawy jak to wpłynie na notowania Lewicy, Budka dał się zwieźć i może to mieć swoje konsekwencje. Już PSL zyskuje kosztem KO chyba przyszła pora na lewicę;)
3
Cytując niezbyt lubianego przeze mnie Korwina "Tfu na ten rząd" a właściwie nierząd...
10
Moi drodzy moi mili, po wspólnym oświadczeniu generała z Żoliborza i obrotowego Gowina jestem coraz bardziej przekonany, że tak naprawdę żadnego konfliktu nie było, a zorganizowano specjalnie wyreżyserowaną szopkę. Co więcej oni prawdopodobnie od początku wiedzieli, że termin jest niedozrealizowania i wysłali Gowina jako konia trojańskiego. Nie ździwiłbym się gdyby owe rozmowy były nagrywane. Mam nadzieję, że nikt z opozycji nie chlapnął jakieś głupoty bo jeżeli tak to najdalej za tydzień będą hulały na TVP:/ Kurde dobrzy są w te gierki:/
2
@Bobo25 Tak apropo to muszę przeprosić wszystkich na stronie ponieważ tak jak większość twitera myślałem że Gowin przejrzał na oczy a coraz bardziej jestem przekonany, że ta cała szopka z porozumieniem była zaplanowana...
3
Dobra już po debacie, która tak jak sądziłem ani nie będzie przełomowa ani nie była jakoś porywająca;) Kto wygrał? Moim zdaniem nikt, ale widzę że każdy opowiada się za kandydatem, który im odpowiada co oczywiście nie jest niczym złym, ale jak to bywa są to dosyć subiektywne opinie nie mające czasem pokrycia w rzeczywistości;) Zacznę od Biedronia na którego chciałem oddać głos, no cóż wypadł bardzo blado momentami wręcz niepewnie, a potrafi przemawiać może po prostu miał gorszy dzień, nie wiem. Co do Dudy to tu również bez fajerwerków, mówił frazesy które już dawno znamy, ale właściwie co miał gadać. Nie wypadł tragicznie tak jak co niektórzy tutaj piszą ale rozumiem że to bardziej myślenie rzyczeniowe. Był atakowany ze wszystkich stron co zresztą i tak było wiadome, ale widać po wymianie złośliwości z Kamyszem kogo traktuje jako konkurenta. Co do prezesa PSL moim zdaniem wypadł gorzej niż wielu się spodziewało, co prawda poprawnie formułował swoje opinie ale bardzo często w dość ekspresyjny sposób a w pewnym momencie mój znajomy z którym oglądałem debatę zapytał mnie czy on się czasem nie popluł w trakcie jednej z wypowiedzi;p Hołownia bardzo przeciętnie, spodziewałem się po nim więcej, a wyszedł na prawdę blado. Bosak trzeba przyznać, że panowie z konfederacji zawsze dobrze wypadają w debatach, konkretny i merytoryczny, ale z tym Budapesztem to poleciał. Gdyby nie sprawy światopoglądowe, które w wielu miejscach są dla mnie nie do przyjęcia nawet rozważyłbym głos na niego. No i na koniec Pani Kidawa-Błońska gdzie sytuacja jest podobna jak u Dudy większość krytykuje ją tutaj na wyrost i dla zasady tak jak w przypadku urzędującego prezydenta. Co do jej występu na początku prezentowała się na prawdę dobrze była merytoryczna i spokojna i dobrze przemawiała. Niestety jak to już u niej bywa zaliczyła parę wpadek językowych, a jej nietęga mina w niczym tutaj nie pomogała. Nie wiem czy sztabowcy jej o tym nie powiedzieli, ale ogólna prezencja też się liczy i zwłaszcza jak się witała na początku to powinna się uśmiechnąć, niby nic nadzwyczajnego, ale to ma wpływ na dalsze postrzeganie kandydata przez widza. No i na koniec duża wpadka, gdy mówiła o tym, że pokonała Kaczyńskiego w Warszawie. To jest duży problem KO i samej kandydatki którzy albo nie rozumieją albo nie chcą zrozumieć, że sytuacja polityczna w Warszawie jest diametralnie inna niż w reszcie kraju. O innych kandydatach nie będę się wypowiadał bo i tak się nie liczą, a post i tak już jest za długi;p
0
@barcelonaLM Faktycznie ale to pokazuje jak krucha jest większość opozycji w senacie, w przypadku śmierci lub rezygnacji senatora odbywają się wybory uzupełniające a nie jak w przypadku sejmu mandat obejmuje osoba z listy:/
0
@tomek256 Jest już sprostowanie podobno się pomylił.
2
@Chakalaka Władysław Komarnicki, nie wiadomo czy to pomyłka czy celowe działanie:/
0
@barcelonaLM Przecież TK może stwierdzić niekonstytucyjność tego przepisu i zapis zniknie bez głosowania. Zresztą niedawno Borys Budka o tym wspominał, że PiS będzie chciało tego użyć...
3
Wiecie, że gdyby w senacie głosowali wszyscy senatorowie PiS i Lidia Staroń, która z nimi sympatyzuje byłby remis i ustawa trafiłaby do prezydenta;p Stałoby się tak ponieważ jeden senator z KO zagłosował razem z PiS...
0
@tobiasson92 Są też doniesienia, że ma być jakieś nowe ministerstwo a objąć ma je właśnie Gowin. Na razie nie wiadomo czy zostanie ponownie wicepremierem, a sam PiS nie wyklucza wyborów w sierpniu...
8
Wiadomości TVP charakteryzują się toporną propagandą, ale mało kto pisze o tym że są one również wyjątkowo nudne. Nie piszę że TVN i Polsat to szczyt rozrywki, ale obie komercyjne stacje prezentują newsy w taki ciekawszy sposób i jest różnorodność tematów. "Wiedomosti";p nie trzeba nawet oglądać by wiedzieć o czym znowu będą mówić i tak w kółko o tym samym;p
2
@tobiasson92 Proste to tak jak ułaskawienie osoby nieskazanej, zapytaj Dudy;p
9
@Ratamahatta To jest idealny przepis na drugą Grecje a jak się postarają to nawet Wenezuele...
1
Ciekawe jak to głosowanie w czwartek będzie wyglądać. Jeden z posłów Gowina najpierw mówił, że wszyscy zagłosują tak jak ich lider, a teraz mówi że prezes porozumienia ma odpowiednią ilość szabel. Co więcej możliwe jest nawet nie głosowanie tej ustawy w najbliższym terminie bo marszałkini Witek skierowała pytanie do TK w związku z wyborami a to może oznaczać że Kaczyński mięknie;)
1
@tobiasson92 Przecież zapowiedzieli już kilka miesięcy temu, że każda dzienna kara jaką naliczy TSUE czy komisja będzie równoznaczna z zmniejszeniem wkładu Polski w wspólny budżet UE, czyli kara milion dziennie=milion dziennie mniejszy wkład Polski. Na argument że będzie to pogwałcenie ustaleń z UE któryś tam minister odparł że będzie to kontra w stosunku do "nielegalnych" działań UE. Co prawda w sprawie puszczy się ugięli, ale wtedy nie chodziło o przejęcie jednego z filarów władzy teraz się już nie cofną, a taki ruch z obu stron rozpali konflikt na całego:/
2
@malyras Tylko zauważ, że sami politycy dają paliwa do dyskusji a większość jest tak śmieszna że nie sposób tego nie skomentować;p
0
@norbi77 Kurcze nie zwróciłem uwagi na to jakie imię podała a zawsze pojawia się na dole i miejscowość z której dana osoba dzwoni;D Nie dam sobie ręki uciąć ale tam faktycznie mogło pisać Teresa. Bedzie trzeba znaleźć powtórkę w sieci i sprawdzić;p
1
@Chakalaka Może, ale nawet Ziemkiewicz to słysząc nie dał jej dokończyć bo gdyby plotła dalej byłby z tego niezły viral;D
1
@Kapitan hawk Nie wiem Ziemkiewicz zdąrzył jej przerwać;D
32
Na TVP Info przed chwilą jakaś kobieta powiedziała "Jak to dobrze że PiS rządzi bo gdyby PO była teraz przy władzy to by połowa Polski przymierała głodem" XDDDDDDDD Podziwiam prowadzących, że oni potrafią słuchać tych głupot i nie parsknąć śmiechem;D
0
@michal26 Jeżeli część porozumienia się zbuntuje i nie zagłosuje za wyborami to tak. Po co im rządy mniejszościowe z kryzysem na karku? Oddadzą na rok władzę opozycji która co rusz będzie się tarła między sobą co doprowadzi do wcześniejszych wyborów i wrócą do władzy z samodzielną większością bez Gowina i odbitym senatem. Dla nich to idealny scenariusz, przy okazji gospodarka zacznie wychodzić z kryzysu a oni będą sobie to przypisywać jako swoje zasługi.
1
@Bykunn Powierzy, mogą tak mówić, ale zaraz z drugiej strony będzie narracja że "przecież macie większość". Niektórzy będą wręcz na to nalegać, a po stronie opozycyjnych dziennikarzy co rusz pojawia się jakiś pożyteczny idiota. Dodajmy do tego że TVP wtedy nadal będzie pod obecną kontrolą. Dlatego też pisałem o stawianiu się PiSu w roli gwarnta stabilności. Po miesiącach chaosu w końcu przegłosuje sie te wcześniejsze wybory, ale ludzie którzy na codzień polityką się nie interesują ale głosują oddadzą swój głos na ową stabilność. Dlatego gra jest bardzo ryzykowna, a nie od dziś wiadomo że Kaczyński w chaosie czuje się jak ryba w wodzie.
4
Rząd techniczy tzw zgody narodowej z KO, koalicją polską, Lewicą, Gowinem i Konfederacją to pocałunek śmierci od PiSu. Nie dość, że spadnie na nich obowiązek posprzątania tego bałaganu co zrobili poprzednicy to jeszcze znając życie za kryzys ekonomiczny również zostaną obarczeni. Żaden zwolennik opozycji nie powinien chcieć takiego rozwiązania bo owa jego chwilość może potrwać nawet rok, dodajmy do tego wybory prezydenckie. Chyba nie muszę tłumaczyć jak po takim roku będzie wyglądać poparcie dla wszystkich partii...
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
0
@Bykunn No właśnie niekoniecznie. Jeżeli opozycja nie zgodzi się na przedterminowe wybory parlamentarne co zresztą deklarują to przy dymisji rządu będzie presja by przejeli stery. Przy minimalnej większości włącznie z konfederacją rządy będą katorgą. Wszystkie przewiniena PiSu oraz zbliżający się wielkimi krokami kryzys gospodarczy spadną na opozycję. Pomijając już że taki rząd co chwile będzie trzeszczał w posadach, potrwa on może kilka miesięcy akurat w sam środek epicentrum. Zapewniam cię że większość nagle zapomni o machlojach obecnie rządzących i na nich zagłosuje. Niech opozycja nie wchodzi w żadne układy z Gowinem albo przynajmniej niech robią to po cichu. Niech Kaczyński sam wypije to co nawarzył;)
1
@Shapiro Akurat w tym przypadku dymisja rządu jest im na ręke. Mają odpowiednią ilość posłów by zablokować mniejszościowy rząd Gowin, PSL, Lewica KO a rząd tzw zgody narodowej od lewicy po konfederację skończy się katastrofą. W zasadzie PiSowi w tej chwili bardziej jest na rękę utracić władzę niż mieć minimalną większość z kryzysem w tle.