0

Sondaż prezydencki dla Onetu przeprowadzony przez IBRiS: Duda 43,2% to oznacza spadek poparcia o 6,5%, Trzaskowski 16% w porównaniu do poprzedniego sondażu gdzie MKB uzyskała 6,7% to wzrost o 9,3%, Hołownia 9,9% wzrost o 0,7%, Kosiniak 9,6% spadek o 4,5%, Biedroń i Bosak otrzymali po 6,8% obraj również uzyskali wzrost poparcia, pierwszy o 0,4% drugi o 1,8%. Niezdecydowani to 7,7% a frekwencja wyniosłaby 57% i prawdopodobnie taka będzie w wyborach;) Tak jak mówiłem Trzaskowski odrabia straty, co do pozycji Hołowni i tego że mimo wzrostu znajduje się na 3 miesjcu to przypominam że w kwiestniu w tym badaniu to Kosiniak miał być największym konkurentem Dudy i stąd taka sytuacja, zresztą jak widać kandydat PSL zanotował stratę i to nie tylko w tym sondażu. Nie ma się też co cieszyć z spadku poparcia dla obecnego prezydenta ponieważ nie jest ona objawem przepływu wyborców a jest jedynie wynikiem wzrostu frekwencji i braniu w nich udziału sympatyków opozycji głównie PO. Obecna głowa państwa po prostu wraca do swojego stanu posiadania sprzed epidemii minimalnie poprawiając swój wynik o 1.5%:/ Wliczając w to niezdecydowanych jego poparcie to 44-45%.

3

Ta scena we władcy pierścieni gdy całe miasto kłania się Hobbitom miażdży;)

0

Nie chcę nic mówić bo popieram strajk przedsiębiorców, ale jeżeli tam będą przynajmniej 2 osoby zakażone koronawirusem i to się rozprzestrzeni na pozostałych uczestników i na policję to chyba nie muszę mówić jaka będzie reakcja opinii publicznej na ten temat. Także przestrzegam polityków opozycji by dawali wpsarcie ale na odległość bo jeżeli coś się stanie oni i ich formacje będą pod ciągłym ostrzałem:/

0

Wiadomo już czy i kiedy la liga wznowi rozgrywki?

1

Mały update polityczny;) Mamy dwa sondaże. Pierwszy partyjny zlecony przez PO a przeprowadzony przez Kantar. Wynika z niego, że KO ma już prawie 30%;p i zyskuje głównie kosztem innych partii opozycyjnych, cóż za przypadek;p Oczywiście tego badania nie można brać na poważnie, a inne sondaże pokazują poparcie dla partii Budki na poziomie 20%, ale jeżeli tak myślą to niech im będzie;D Drugi to jest sondaż prezydencki dla RMF i DGP przeprowadzony przez United Surveys, a wyniki są następujące: Duda 43,7%, Trzaskowski 14%, Hołownia 13,7%, Kosiniak 9,8%, Bosak 6,9% i Biedroń 5,2%, niezdecydowani to 7,1% a deklarowana frekwencja to 53%. Drugi sondaż jest bardziej wiarygodny, ale bardziej miarodajne badania będę za przynajmniej 2 tygodnie;)

0

@ronni37 Sondaż przeprowadzony telefonicznie przez firmę Kantar dla TVN

1

@Kompletny Popatrz na wynik Kosiniaka w poprzednich sondażach miał około 14% teraz 6%

2

Pisałem, że chciałbym zobaczyć jakiś sondaż i już jest dla Faktów TVN;) Duda 51%, Hołownia 17%, Trzaskowski 11%, Kosiniak 6%, Bosak 5% i Biedroń 3%. Należy jednak pamiętać że jakiekolwiek miarodajne sondaże będą dopiero za jakieś 2 tygodnie i wtedy będzie można wyciągać wnioski. Widać już jednak że Trzaskowski zaczyna odrabiać straty.

0

@MarioVeB! Nawet trochę takie BDSM;p

0

@IronSanHybrid Tu akurat trzeba poczekać na pierwsze sondaże, na tej kandydaturze najwięcej może stracić Hołownia tym bardziej że teraz wszyscy o Trzaskowskim mówią:/

3

@Allbi Może i tak, ale tym samym dała pożywkę pro-pisowskim mediom i nie tylko;)

0

@IronSanHybrid Ktokolwiek będzie rywalem Dudy w drugiej turze ma mój głos, szkoda tylko że jeżli będzie to Trzaskowski to wschód sprawi mu taki łomot, że na długo to się zapisze w historii...

4

Już za chwilę na TVP czeka nas porządna dawka śmiechu;p Zapnijcie pasy;p

0

@AV0CAD0 Tyle, że oni tego nie widzą:/ Co więcej mam wrażenie że ich sympatycy również. Jedyną szansą na pokonanie Dudy jest Hołownia lub Kosiniak trzeba będzie poczekać na sondaże;)

0

@svensonFCB Ja coś czuje, że będzie niezły kabaret;p

0

Pewnie sondaże pojawią się w następnym tygodniu, ale ja chciałbym zobaczyć nie ogólnopolskie ale te z podziałem na województwa;)

2

@AV0CAD0 Ale swoją drogą kogo mieli wystawić? Sikorski jest zbyt kontrowersyjny i ma elektorat negatywny, marszałka Grodzkiego TVP od dawna obrzuca błotem a innych kandydatów nie widać. Jedynym kandydatem, który mógłby coś tam ugrać jest sam Budka ponieważ nie jest ani kontrowersyjny, nie ma dużego elektoratu negatywnego, dobrze przemawia i bardzo dobrze wypada w debatach. Trzaskowski nawet nie ma co liczyć w drugiej turze na jakikolwiek głos z konfederacji, prawdopodobnie nawet część elektoratu PSL poprze Dude, nie wygląda to dobrze:/

4

Tak oglądałem sobie konferencje KO po nominacji Trzaskowskiego i cały czas słyszałem Warszawa. Kidawa-Błońska wygrała z Kaczyńskim w Warszawie, Trzaskowski wygrał w Warszawie, KO wygrało w Warszawie, wyglądało to tak jakby dla KO świat się kończył na stolicy a na ich nieszczęście tak to nie wygląda. Ktoś powiedział, że gdyby krowa startowała w Warszawie a przeciwnikiem byłby ktoś z PiSu to i by ta krowa z nim wygrała to wiele mówi. Tyle że podobna sytuacja tylko na odwrót jest na wschodzie kraju. Kogokolwiek KO tam nie wystawi to i tak przegrają tam z kretesem. Jeżeli Trzaskowski znajdzie się w drugiej turze to chyba będzie miał najbardziej kompromitujący wynik na wschodzie kraju w historii:/

1

@Chwytliwy Nie jestem z Warszawy ale bywam tam dosyć często i widzę jak miasto się zmienia;) Pięknieje z każdym rokiem i jedyne do czego można się przyczepić to otoczenie PKiN, ale tutaj należy dodać, że ten teren podzielony jest na działki, które nie wszystkie mają ustabilizowaną sytuacje prawną, a szkoda bo projekty do ich zagospodarowania są imponujące;)

1

@Bykunn Wiesz u Budki to prostu wychodzi brak doświadczenia i nie oszukujmy się frakcje bliskie Schetyny nie ułatwiają mu życia. Powiem ci tak przed koronawirusem MKB miała średnio 26% a PO też jakby się stabilizowała, w PiSie i u Dudy zaczęła panować nerwowość było czuć że ludzie mimo ich zwycięstwa są zmęczeni. Nawet w PO i innych partiach mówili że coś się zmienia no i nagle przyszła zaraza i wszystko wyzerowała. Nagle na początku cała opozycja zaczęła się gubić potem PSL i Lewica się ustabilizowały a PO utknęła w marazmie. Ta zaraza będzie szkodziła również PiSowi tyle że nie tak szybko i nie tak długo jakbyśmy tego chcieli. Jeżeli Duda wygra to następne wybory za ponad 3 lata, skutki epidemii będą odczuwalne maksymalnie 2 lata a w roku wyborczym co przewidują ekonomiści dojdzie do dużego wzrostu gospodarczego a co za tym idzie polepszą się nastroje społeczne. Kaczyński dobrze o tym wie dlatego chce szybkich wyborów bo zdaje sobie sprawę że mimo początkowych spadków w roku wyborczym te straty odrobią daltego te wybory prezydenckie są tak ważne.

4

@Janiama A to dobrze, bo wydawało mi się to dosyć dziwne, a PO świetnie rządzi miastem.

1

@Bykunn Powiem ci że zaczyna mnie to męczyć i mam wrażenie że cała klasa polityczna zachowuje się jakby miała delirium. Rządzący chcą wprowadzić nowy ustrój ale są tak nieudolni, że przy okazji niszczą państwo, a opozycja jest jak dziecko we mgle. Najgorsze jest to że największa partia opozycjna, która w takiej sytuacja jak ta powinna tylko zyskiwać poparcie to ona je traci i próbuje się ratować publikując dziwne sondaże, które są zupełnie inne od tych które publikuje choćby między innymi onet. Na dodatek po 5-ciu latach ciagle targają nią konflikty wewnętrzne i nie wiadać ich końca:/

0

Mam pytanie gdyby Trzaskowski zdecydował się kandydować i byłby oficjalnie zarejestrowany jako kandydat na prezydenta państwa to musi on zrezygnować z urzędu prezydenta Warszawy? Bo jest dużo wpisów na twiterze, że tak to właśnie będzie wyglądać.

0

@sidzej Racja tylko że ta najgorsza "rodzynka" jest spleśniała i chce tą pleśń przenieść na całe opakowanie;) Inaczej rzecz mówiąc partie opozycyjnie nie są najlepsze ale tylko one gwarantują powrót do podstawowych zasad gry, a teraz mamy sytuację gdzie jedna partia, chce praktycznie zmienić ustrój i w niektórych sytuacjach działa jak zorganizowana grupa przestępcza:/

1

@Bykunn Może i tak tylko jest duże ryzyko, że do tej 2 tury wejdzie;) Czy ktoś tego chce czy nie PO nadal popiera około 24% głosujących Polaków i nowy kandydat prawdopdobnie doprowadzi do powrotu tego elektoratu do pretendenta tej partii. Tak jak pisałem PO walczy o życie i wiadomo że jak każda partia chce przetrwać a warunkiem tego będzie ich kandydat w 2 turze. Tam panują wielkie tarcia między frakcjami i błędem było odejście Tuska który to wszystko trzymał w kupie:/

1

@Kapitan hawk TVP jak zwykle daje do pieca swoją głupotą, ale doskonale wiedzą, że Warszawa nie oddaje nastrojów politycznych całej Polski wręcz jest trochę od nich oderwana i dlatego w najbliższych miesiącach będzie ciekawie.

1

Dokańczając mój post o zmianie kandydatki PO to radzę jeszcze zwrócić uwagę na wyniki wyborów do sejmu i senatu. W sejmie startując osobno partie takie jak KO Lewica i PSL uzyskały o prawie milion głosów więcej niż partia rządząca. A jak to wygląda w senacie? Otóż startując razem tworząc pakt senacki te trzy partie uzyskały mniej głosów niż sam PiS! Tu jak na dłoni widać, że część elektoratu opozycji po prostu nie ma nawet zamiaru poprzeć innego kandydata opozycji. Wyjściem z tej sytuacji może być albo Kosiniak-Kamysz, który budzi najmniejsze negatywne emocje nawet w elektoracie PiSu i Hołownia, który jako kandydat bezpartyjny może liczyć na szerokie poparcie wszystkich elektoratów opozycjnych.

0

@NaFazieHitman Niestety Tusk też sobie nie poradzi bo działa jak płachta na byka na elektoraty PiSu i konfederacji.

0

@tobiasson92 Wątpię, jeżeli tak to dawno temu te spadki sondażowe by wystąpiły a jakoś tego nie widzę:/ Tym bardziej nie spowodowałaby tego zmiana regulaminu i wybór prezesa SN. Oni tego nie odpuszczą tym bardziej że nie wiedzą jakie będą wyniki wyborów prezydenckich.

4

Oj Oj KO a właściwie PO bo widzę, że wracają do starej formuły wykopie grób albo sobie albo Polsce. Ze zdziwieniem obserwowałem radość niektórych po medialnych informacjach o możliwej zmianie kandydatki największej partii opozycyjnej. Gdy pozostaną przy MKB wykopią grób sobie ponieważ dostanie ona w wyborach kilka %, a wejście Hołowni lub Kosiniaka do 2 tury i nawet ich przegrana doprowadzi i tak do powolnej dekompozycji tej partii podobnie będzie nawet gdy kogoś z tej dwójki poprą. Jeżeli któryś z tych panów wygrałby z Dudą no to mamy przyśpieszone wybory i koniec Platformy, co więcej gdyby Hołownia wygrał to prawdpodobnie powstałaby partia prezydencka coś na wzór partii Macrona, która w dużej mierze wchłonęłaby elektorat PO. Mogą też wykopać grób Polsce, a dlaczego? A no dlatego, że jakikolwiek kandydat PO będzie praktycznie oznaczał zwycięstwo Dudy tym bardziej patrząc na to kogo oni chcą wystawić. Rafał Trzaskowski prezentuje się bardzo dobrze, potrafi się wysłowić, ale PiS po jego rządach w Warszawie już nazbierało na niego "amunicje". Co więcej już usłyszałem od dwóch znajomych konfedeatów "że gdy znajdzie on się w drugiej turze poprą Dudę bo nie chcą tęczowego w pałacu" natomiast gdyby to był Hołownia lub Kosiniak to poparliby ich. Sam elektorat KO i Lewicy to za mało tym bardziej że część PSL również go nie poprze. Niestety mamy tu ten sławny syndrom warszawski w PO. O Sikorskim nie wspomnę bo jego nie poprze nawet część Lewicy to już kompletna katastrofa. Co do Grodzkiego to nie budzi on takich emocji, ale jego wizerunek skutecznie psuje TVP i prawdpodobnie rownież przegra. Najlepsze wyjście dla Polski to poparcie całej opozycji dla Hołowni lub Kosiniaka. Inne wyjście to prawdopodobny powrót elektoratu PO do ich kandydata, wyrównana walka o 2 turę, a tam Duda z kandydatem Platfromy wygra bo tak jak pisałem na kandydata największej partii opozyjnej nie zagłosuje cały elektorat tejże opozycji a to jest warunek do zwycięstwa. Podsumowując, albo przetrwa PO albo czeka nas Polska pod kolejnymi latami rządu PiS i Dudy...

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?