1

Pozostając przy temacie seriali to z pewnością mogę polecić "Nawiedzony dom na wzgórzu". Serial ten jest osadzony w klimacie horroru;)

0

@barcelonaLM Ale pewności żadna strona nigdy mieć nie może i to ktokolwiek byłby przy władzy. Ta rzekoma nerwowość na cóż czasem człowiek widzi to co chce zobaczyć ja się bardziej skupiłem na tym co mówił a o czym już napisałem. Na razie sytuacja jest "płynna" ale żeby potem znowu nie było ździwienia że wyniki sa takie a nie inne;)

2

Oj moi drodzy przez wiele czasu zastanawiałem się dlaczego PiS mimo tego, że nadal całe szczęście większość mediów jest im nieprzychylna i wcale nie głosuje na nich większość Polaków wgrywa. Dzisiaj dostałem odpowiedź, oczywiście można zwalić na ordynacje, ale dzisiejsza sytuacja pokazała coś jeszcze. Rzekomy pożar czyli opozycjny przekaz dnia (tak moi drodzy opozycja też go ma) pokazuje, że ruch pisowców okazał się skuteczny. Co więcej wywołał popłoch wśród opozycji bo był całkiem przez nich niespodziewany a owy przekaz dobitnie to pokazuje bo jest startą zgraną płytą trzeba było go na szybciutko wymyślić. Owe działanie rządu pokazuje na co będą grali a to gadanie o PO ma na celu zwiększenie polaryzacji, ale nie na lini opozycja PiS ale na lini starej i dobrze znanej czyli PO-PiS. Grają na to bardzo świadomie bo poprzednie wyniki już pokazały że im się to opłaca i z tego co widzę niektórzy tutejsi użytkownicy chyba nie mają świadomości tego że część elektoratu opozycji (w tym Lewicy i PSL) jest do PO bardzo nieprzychylnie nastawiona. Z politowaniem przeczytałem również komentarz jednego z użytkowników jakoby wewnętrzne sondaże PiSu miały zwiastować coś przełomowego, otóż drogi kolego tak się składa że jest zupełnie inaczej i Trzaskowski absolutnie w żadnym z nich nie wygrywa w 2 turze, czasem ta porażka jest większa czasem mniejsza zależy od wariantu. Oczywiście nie bronię nikomu komentować sytuacji politycznej, ale widzę z jaką nieświadmością bierzecie udział w grze jaką oni dla opozycji ich elektoratu w tym mnie konstruują. Trochę szkoda bo dzisiejsza sytuacja była świetnym polem dla opozycji nawet bez przygotowania gdzie w mediach i w sejmie mogli na spokojnie i merytorycznie punktować PiS i Dudę a w zmian tego mamy "pożar"...

3

Na początku myślałem, że Trump może już się z białego domu pakować bo nie ma szans w wyborach zwłaszcza po tym bestialskim morderstwie, ale potem do gry wkroczyła antifa i były te rozróby a twitter i media zalały obrazki nie tylko zdewastowanych sklepów ale także momenty gdzie protestujący nie chcieli przepuścić starszej niepełnosprawnej kobiety... Efekt jest taki że reelekcja Trumpa jest teraz jak najbardziej możliwa. Co prawda za te dantetjskie sceny odpowiada mniejszość, ale jak to bywa owa mniejszość bywa bardzo głośna a przez to jest bardziej widoczna a ich czyny są potem najbardziej zapamiętywane przez postronnego widza.

0

@Robertinho Szczerze to jestem bardzo ździwiony ponieważ mimo tego że na stronie jestem zarejestrowany od ponad miesiąca to regularnie przeglądałem ją od 2008 roku i myślałem że jesteś właścicielem serwisu;) Swoją drogą odchodzi już kolejna osoba z redakcji.

0

@Kusco15 Tyle że sytuacja według wszystkich ekspertów ma się nie tylko unormować ale ma nastąpić znaczący wzrost gospodarczy właśnie w roku wyborczym. Ci którzy wtedy będą przy władzy dostaną bonus.

0

Wklejam troszkę dla śmiechu;) Oczywiście to fake sondaż który prawdopodobnie nie został nawet przez owego użytkownika i jego "ekipe" przeprowadzony ale to pokazuje że także KO ma wśród swoich sympatyków również paru "nawiedzonych";)

https://x.com/SondazeP/status/1267154069749223424

0

@Janiama Na pewno nie powtórzą manewru z 2007 ponieważ w razie zwycięstwa kandydata KO poszłaby za tym fala wzrostu poparcia dla opozycji. Zapewne będą chcieli to przeczekać a w razie kryzysu większość będą zwalać na opozycje która nie oszukujmy się przy swoim prezydencie i większości senackiej będzie w oczach wielu współodpowiedzialna. Nie wiem czy to taki dobry scenariusz.

0

@barcelonaLM Oni to zrobili dlatego że członkom KRRiT nie można skrócić kadencji a osoby tam zasiadjące były powołane przez poprzednią większość sejmową. Z racji tego że nie chcieli mieć wrogiej TVP wobec siebie powołali nowy organ, dlatego mówiono o zamachu na wolne media bo zwykle czekano aż członkom KRRiT skończy się kadencja i powoływano "swoich" natomiast PiS jak to ma w zwyczaju poszedł na rympał...

0

@Janiama Wątpię nie ma szans na większość bez konfederacji, a taki mariaż wszystkich przeciw PiS zakończyłby się katastrofą.

6

Takie małe wyjaśnienie, nawet jeżeli Trzaskowski wygra wybory prezydenckie to nie będzie miał żadnego wpływu na TVP. Z początakiem 2016 roku PiS przeniósł większość uprawnień z KRRiT do tak zwanej Rady Mediów Narodowych której skład w całości pwołuje sejm i to właśnie ten organ decyduje praktycznie o wszystkim jeżeli chodzi o media publiczne. Piszę o tym bo chyba niektórzy nie zdają sobie z tego sprawy;)

3

@MESSIah16 Tak szczerze to dopiero dzisiaj dowiedziałem się że on w listopadzie będzie miał 78 lat:D Jak dla mnie to już lekka przesada prawdopodobnie nie będzie mógł w pełni wykonywać swoich obowiązków o wizytach zagranicznych nawet nie wspomne...

1

@Chwytliwy No właśnie niekoniecznie media w USA co jakiś czas donoszą o jego problemach ze zdrowiem to trochę niepokojące

0

@Ratamahatta Najwidoczniej:/

2

Mały update Trump 74 lata Baiden 78 przy czym ten drugi może nawet nie dotrwać do końca kadencji..., pojęcie leśne dziadki pchają się do władzy w USA nabiera realnego znaczenia;p

0

2

@Chwytliwy Prawie wywołał konflikt zbrojny;) Powiem ci że własnie zobaczyłem wiek Baidena i gdyby wygrał obejmowałby urząd w wieku 78 lat. Tak szczerze to trochę niebezpieczne bo bardzo możliwe że nie dotrwałby do końca kadencji:/

0

@daniel32778 To jeszcze gorzej;p

0

@MESSIah16 Co to za liczby? Prognoza głosów elektorskich?

2

@amanter Jak dla mnie jedynym ratunkiem dla Trumpa jest to że Baiden nie dotrwa do wyborów

1

@VamosRakieta A ja tak bodajże 2 dni temu

1

@Arkon No to chyba stoimy po tej samej stronie barykady bo ja również zagłosuje na Roberta;)

2

Widzę, że niektóre osoby tutaj twierdzą jakoby Trump miałby bez problemu wygrać wybory prezydenckie w USA i tak się zastanawiam czy oni wiedzą jaka sytuacja panuje teraz w stanach:)

0

@Arkon Wyborcy PSL z wschodniej prownicji Polski nie poprą Trzaskowskiego i to nawet wtedy gdy Kosiniak oficjalnie przekaze poparcie kandydatowi KO. W Konfederacji wolnorynkowcy zostaną w domach, ale to ugrupowanie to nie tylko ta grupa ale i narodowcy których nie jest tak mało. Chyba nikt o zdrowych zmysłach nie powie że zagłosują oni na Trzaskowskiego;p PiS ma tu zresztą dobry argument którym będzie ich podjudzał a mianowicie marsz niepodległości.

2

Niektórym może się wydawać że z moich wpisów odnośnie polityki wieje malkontenctwem, być może ale staram się podchodzić ostrożnie i z dużą dozą scpetytyzmu do obecnej sytuacji politycznej zwłaszcza sondaży, które delikatnie mówiąc nie są zbyt dokładne;) Tak czy siak myślę że mam dla wszystkich jedną ale bardzo dobrą wiadomość;) Nie jesteśmy Węgrami i nigdy nimi nie będziemy a to już coś!;p

0

@Arkon Sam jestem ciekawy jak to będzie ale na ten moment wszystkie analizy to wróżenie z fusów. Duda ma trend spadkowy, a Trzaskowski wręcz przeciwnie tyle tylko że zaczyna się to już spłaszczać

1

@Janiama Szczerze to wątpię by Trzaskowski z Hołownią zdobyli aż 46% głosów nie przypominam sobie takiego sondażu. Elektorat Szymona I Biedronia w 90% zagłosują na Trzaskowskiego ale nie całość. Wyborcy Kosiniaka w domyśle PSL nawet do 40% poprą Dude co pokazywały już różne badania no i elektorat konfederacji, który w dużej mierze zostanie w domu ale znaczna część głównie narodowcy oddadzą głos na obecnego prezydenta. Tak między nami to my możemy sobie w tej chwili tylko dywagować bo w zasadzie to nie ma nawet wyznaczonej daty wyborów (oficjalnej). Coś więcej dowiemy się na tydzień przed wyborami bo wtedy pojawią się w miarę sensowne badania, a po 1 turze można zacząć analizować bo te wyniki dużo powiedzą.

0

@Arkon Ok, ale zobacz jakie wyniki sondażowe zyskiwały nowe podmioty polityczne które budziły sympatie i były powiewem świeżości a jakie były ich ostatateczne rezultaty w samych wyborach były zawsze gorsze od przewidywań w badaniach. Ja na razie wstrzymuje się z jakąkolwiek analizą bo na razie jest za dużo niewiadomych nie ma nawet oficjalnie wyznaczonej daty wyborów

0

@Janiama Moim zdaniem poczekają na wyniki 1 tury, jeżeli Duda otrzyma tam ponad 40% to odpuszczą sobie bo taki wynik oznacza prakycznie pewną reelekcje w drugiej turze.

1

@Hushovt Optymizm jest dobry ale szkodzi gdy jest go w nadmiarze bo wtedy umykają pewne istotne szczegóły. Efekt świeżości Trzaskowskiego powoli zacznie mijać trzeba poczekać na następny tydzień i głosowanie w sejmie i senacie nad ustawą bo po tym właśnie marszałkini Witek ogłosi wszystkie terminy w związku z wyborami między innymi to ile czasu będzie na zbieranie podpisów.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?