0

@Bykunn Nie chodzi o to będzie to pewnego rodzaju pokaz który będzie absolutnym numerem 1 jeżeli chodzi o temat który będzie poruszany zaledwie kilka dni przed wyborami i zauważają już to wszyscy politolodzy i socjolodzy.

0

@barcelonaLM Tak szczerze to jest to jak dotąd jedyny prezydent który przed pierwszą turą bierze udział w debacie.

0

@Bykunn Nie ma się z czego cieszyć bo może się to okazać skuteczne:/

0

@MarFan Tak się składa że oglądałem cały ten żenujący spektakl i jego wybuch w rozmowe z dziennikarzem Onetu, niech jeszcze tak zrobi podczas debaty sztab Dudy chyba podskoczy z radości;)

0

@MarFan Bądź precyzyjny i dodaj że blokował przy tym wjzad innnym kandydatom, którzy nie chcieli brać udział w tej hucpie i się przeszli pieszo;)

0

@Mesi12 Jego ludzie blokowali wjazd niektórym kandydatom opozycji w tym Kosiniakowi-Kamyszowi czy Hołowni...

0

Ale cyrk przed TVP zrobił Tanajno chyba zapomniał, że się w ogóle nie liczy...

0

Na kogo zagłosujecie w 1 turze? Ja wybiorę między Biedroniem a Hołownią chociaż bardziej skłaniam się w stronę tego drugiego.

3

TVP "wspaniałomyślnie" oświadczyła wszystkim kandydatom że podczas jutrzejszej debaty co prawda prowadzący Adamczyk będzie im przerywał gdy według niego nie będą mówili na temat, ale nie będzie wyłączał im mikrofonu, ci to mają gest:D

0

@Barca1992 Szczerze wątpię by ktokolwiek ją wygrał gdy przeczytałem jakie mają panować tam zasady. Duda na debatach nie wypada dramatycznie ale szału też nie ma dlatego rolę przewodnią będzie pełnił prowadzący. Obawiam się że to zaplanowane by zrobić jak największy syf:/

1

Trzaskowski pojawi się na jutrzejszej debacie w TVP oznacza to że udział w niej wezmą wszyscy kandydaci starający się o urząd Prezydenta RP i prawdopdoobnie będzie to jedyna debata przed pierwszą turą.

5

Trzaskowski z jednej strony decyzją o niebraniu udziału w debatach organizowanych przez TVN i Polsat podjął słuszną decyzje bo koszty mogły być ogromne z drugiej strony pokazało że nie jest to aż tak dobry kandydat jakby niektórzy sobie by tego życzyli. Przypominam że Duda wziął udział w debacie pod nieobecność Komorowskiego, a to pokazuje że kandydat PO poza atakowaniem obecnego prezydenta może nie mieć wiele do powiedzenia. Co więcej jeżeli nie jest on w stanie debatować z innymi kandydatami opozycji nawet w przychylnej wobec siebie stacji nie świadczy o nim najlepiej bo z góry zakłada że przegra. Nie wspomnę już o tym że przecież to Trzaskowski jako pierwszy wyszedł z pomysłem tzw panelu prezydenckiego, a nie biorąc udziału w żadnej debacie w tym tej jutrzejszej po prostu się skompromituje zwłaszcza po tych szumnych zapowiedziach. Na tym mogą skorzystać pozostali kandydaci opozycji jezeli dobrze to rozegrają. Zauważyłem że PO z Trzaskowskim obrośli w piórka i znowu zwracają się do pozostałych z pozycji dominującej czyli dokładnie takiej jakiej elektorat pozostałych ugrupowań opozycjnych niezwykle mierzi. Polaryzacja wcale tak PiSowi nie szkodzi co pokazały już wcześniejsze wybory i widać że partia rządząca świetnie zdaje sobie z tego sprawę chociaż sama sobie szkodzi wyjątkowo mierną kampanią. Pozostali kandydaci coraz głośniej mówią że w 2 turze dojdzie tak na prawdę do wojny między PiS a PO a to jak zauważają politolodzy i socjolodzy może być dla najwiekszej partii opozycjnej i jej kandydata skrajnie niekorzystne. To nie Duda goni Trzaskowskiego tylko na odwrót.

0

@Death_voice Przeczy? Weź ją przeczytaj jeszcze raz;)

3

Bukmacherzy powinni dać możliwość obstawiania ile razy Adamczyk w środową debate przerwie wypowiedź kandydatom opozycji zwłaszcza Trzaskowskiemu. Coś czuje że może być niezły ubaw czekam z niecierpliwością;p

0

@Death_voice "W Polsce nadal panuje przekonanie że jak ślub to tylko w kościele" oraz " więc dlaczego dalej biorą ten ślub kościelny?" Otóż presja nie tylko społeczna a ile ta ze strony rodziny zwłaszcza w mniejszych miejscowościach;) Drugiej części twojej wypowiedzi nie będę komentował bo to tylko potwierdzenie mojej tezy, robią to nawet czasami wbrew sobie na zasadzie co ludzie powiedzą;)

1

@Tomo_95 Jeden z użytkowników już to wyjaśnił;) Wtedy nie był to tak popularny temat by zbić na tym kapitał polityczny a PO jak sam ją określam to partia konformistyczna i bezideowa.

4

Takie małe wyjaśnienie dlaczego PiS i kościół są przeciwko związkom partnerskim. Otóż nie chodzi tylko o sprawy światopoglądowe ale i kase tak moi drodzy pieniądze. Związki partnerskie gdyby zostały wprowadzone dotyczyłyby również par heteroseksualnych a te w dużej mierze skorzystałby z tej formy sformalizowania swojego związku ponieważ byłaby to tańsza i mniej wiążaca alternatywa nie tylko w stosunku do ślubu cywilnego ale przede wszystkim kościelnego. W Polsce nadal panuje przekonanie że jak ślub to tylko w kościele a to kosztuje. I tak moi drodzy zagadka rozwiązana kościół zasłania się swoimi zasadami a tak na prawdę wiedzą, że uderzyłoby to ich po kieszeniach i to dosyć mocno a na to PiS który przez ową instytucje jest mocno wspierany nie pozwoli.

1

@Bykunn Przeważało w sumie racja, że trudno byłoby im wtedy tą ustawe przegłosować, ale nie przez PSL a przez ich wewnętrzne frakcje więc zarzuty wobec PO są całkowicie uprawnione.

10

@Janiama No z tą niezależnością to bym nie przesadzał. Każdy polityk startujacy z poparciem partii politycznej jest w pewnym sensie od niej zależny. Co do wyników w Warszawie to z kandydatem PiSu w stolicy wygra nawet kura.

0

@Bykunn Mogli wejść wtedy w koalicje z lewicą chociaż wątpię by to głosowanie doprowadziło do końca sojuszu z PSL. Po prostu zachowali się konformistycznie.

0

@MESSIah16 Miałem w pierwszej turze głosować na Biedronia, ale ostatnio po wypowiedziach polityków PO zagłosuje na Hołownie by zwiększyć jego szanse na 2 ture.

0

@Bykunn Tyle że była też lewica i razem z nią mogli te związki przeforsować.

1

@FanBarca1899 2 tura na 100% będzie a w niej prawdopodobnie Duda i Trzaskowski.

1

@Chwytliwy Ja też dlatego wyniki są w przedziałach:D

1

Dobra media i tak bombardują nas sondażami więc jak myślicie jakie będą wyniki 1 tury? Ja podam w przedziałach: Duda 40-42%, Trzaskowski 26-29%, Hołownia 12-13%, Kosiniak-Kamysz 7-9%, Bosak 6-9%, Biedroń 3-4%.

2

@barcelonaLM Zaradny facet korepetycje z obrotowości brał u Czarneckiego:D

6

@Chwytliwy Ma racje by pluć na drugą osobe?

7

Bez komentarza facet chyba powinien odpocząć od twittera, to tylko próbka jego twórczości a niektóre jego wpisy są bardzo wulgarne nienadające się by je tu wklejać...

https://x.com/LewitujacyUmysl/status/1272296688674365441

0

@Bykunn Z drugiej strony ciągle powtarza że zlikwiduje czy też "zreformuje" TVP doskonale wiedząc że nie będzie miał nic do gadania w tej kwestii.

3

@RosjaninBut Oglądałem ten wywiad na youtube Budka praktycznie nie odpowiedział na żadne pytanie....

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?