0

@Kapitan hawk Nie sugerowałbym się sondażami bo jeżeli chodzi o średnią to Duda był niedoszacowany o 2%.

0

@Kapitan hawk No a jak myślisz dlaczego TVP emanuje przekazem o niemieckich mediach, a rząd z Morawieckim na czele plecą o tym że epidemii już praktycznie nie ma? Taki prosty przekaz ma właśnie trafić do tej grupy wyborców, dlatego tyle pisze o mobilizacji

0

@tobiasson92 Owszem ale chyba nie potrzeba nam dodatkowych mobilizujących ich elektorat sytuacji?

0

@Kapitan hawk To nie muszą być zwolennicy Trzaskowskiego ale taka osoba niezaangażowana w spór polityczny patrząc na to jaka jest polaryzacja może właśnie wyciągnać taki wniosek że skoro gwiżdżą to na pewno są za tym drugim, spora część społeczeństwa tak właśnie myśli. Przy spodziewanej małej różnicy takie niuanse mogą być zauważalne zwłaszcza jeżeli chodzi o mobilizacje elektoratu PiSu a takie działania z pewnością pobudzają ich emocje. Blisko milion emerytów mniej poszło na 1 ture niż w wyborach parlamentarnych 2019 a są to głównie wyborcy Dudy do tego ta grupa potrafi być najbardziej fanatyczna takie działania mogą sprawić że zmobilizują się jeszcze bardziej niż niektórzy przypuszczają.

0

@tobiasson92 Na pewno nie uzależniają ale nie wpływają potem pozytywnie na postrzeganie takiego kandydata przez postronnych obserwatorów którzy potem mogą oddać głos, nie wspominając już że idealnie mobilizują zwolenników Dudy

1

@Kapitan hawk No i myślę że zrobiło to fatalne wrażenie na większości Polaków, ale teraz dokładnie to samo robi druga strona. Nie dość że może to zniesmaczyć postronnych obserwatorów to jeszcze kłóci się z retoryką samego Trzaskowskiego który mówi o jedności i poszanowaniu.

0

@PatrykBarca Yyy "albo z wyglądu im nie podchodzi...:)" Gwizdać na kogoś z powodu wyglądu?

5

Coś czuje że to gwizdanie, krzyczenie i buczenie na Dude podczas jego wieców przez zwolenników Trzaskowskiego przyniesie odwrotny skutek od zamierzonego...

3

@sebasek99 Biedna dziewczyna na prawde wstrząsające jest to co tam się działo zresztą później doczytałem że sam kościół dystansował się potem od tej sprawy a owe materiały w Watykanie nie są upubliczniane bo mogą świadczyć o dużej winie duchownego który te rzekome egzorcyzmy prowadził. Zastanawiam się czy nie robić serii na la rambli o takich dziwnych sprawach z lekkim paranormalnym wątkiem:D

0

@tobiasson92 No nie do końca, chyba na onecie był video reportaż o wyborach i pytali ludzi w Lubelskim i Podkarpackim na kogo głosowali. Któraś z kobiet powiedziała że na Biedronia zagłosowała w pierwszej turze ale w drugiej to już głos odda na Dude, zdziwiony prowadzący zapytał a dlaczego a ona na to bo Trzaskowski jest z PO. Chyba mało osób sobie zdaje sprawę z tego że PO na wschodzie nawet dla elektoratu opozycjnego to coś takiego jak PiS na zachodzie Polski tyle że Duda może tutaj liczyć na przynajmniej 44% czego już nie można powiedzieć o Trzaskowskim na wschodzie. Nie wiem czym oni im aż tak zaleźli za skóre ale wygląda to dziwnie.

1

Trzaskowskiemu trudno będzie wygrać wybory patrząc jakie wyniki Duda osiąga na wschodzie i tak wyniki oscylujące wokół 70% obecny prezydent może uzyskać w województwach Podkarpackim i Lubelskim a ponad 60% w Podlaskim, Świętokrzyskim i Małopolskim dla porównania kandydat KO na wynik ponad 60% może liczyć jedynie w dwóch województwach Pomorskim i Lubuskim...

1

@sebasek99 Właśnie przed chwilą przeczytałem parę opinii i hipotezy są różne odnośnie jej choroby i na co mogła cierpieć. Znalazłem też informacje że u księdza który zajmował się jej sprawą podejrzewano zaburzenia psychiczne o to już wiele mówi. Wiesz z żoną mogliśmy subiektywnie przyjąć pewną narracje ponieważ jako osoby zdrowe nie możemy sobie wyobrazić że ktoś może zachowywać się w tak szokujący sposób. Faktycznie mogło być tak że problemy które miała w przeszłości kumulowały się w taki sposób że któregoś dnia nastąpiło ujście i stało się to co się stało. Potwierdzeniem tezy o chorobie psychicznej szczególnie schizofreni może świadczyć fakt że ona między tymi atakami, miała normalnie dni a ta choroba cechuje się takimi skokami raz eskalacja raz remisja. Straszne jest to że choroba psychiczna potrafi z człowiek zrobić coś takiego a najbliższe środowisko w niczym tutaj nie pomogło a co więcej pogorszyło sprawe. Wiesz ja chciałbym przeczytać opinie i raporty psychiatrów bo bardzo często dochodzi w nich do ciekawych dyskusji typu "Faktycznie wsytąpił czynnik X ale w takim razie jak można wytłumaczyć czynnik Y" itd. Dla mnie szczególnie szokujące są jednak zeznania znajomych a także postronnych obserwatorów, jedna z kobiet która rozmawiała z ta dziewczyną powiedziała takie coś "W pewnym momencie naszej rozmowy twarz Anneliese wykrzywiła się w bardzo nienaturalny sposób a ciało zesztywniało. Stan ten trwał około godziny po czym samoistnie ustąpił a w jego trakcie kontakt z rozmówczynią był praktycznie niemożliwy" Osoby które wtedy zostały zawołane mówiły o przerażającym spojrzeniu które trwało kilka minut skupione na jednej osobie a następnie przenoszone na inną z dokładnie takim samym schematem. Mnie też przeraziły dźwięki na nagraniu i z jaką skalą głosu potrafiła przemawiać ta dziewczyna był on na prawde nienaturalny.

1

@sebasek99 Też o tym czytałem, a wiesz może gdzie można przeczytać opinie psychiatrów na ten temat?

1

@MichalZZZ My kilka lat temu oglądaliśmy długie około 50 minutowe, ale chyba wszystkie w większym lub mniejszym stopniu pokazują co się tam działo.

0

@sebasek99 Co prawda ja również jestem scepetyczny, ale akurat to nagranie jest mocno niepokojące. Spróbuje dowiedzieć się czegoś więcej, ale nie wiem czy jest możliwe by choroba psychiczna mogła ujawnić się z dnia na dzień i to z taką siłą.

0

@tobiasson92 No na zlecenie nie, ale za to z pełną świadomością że może to mieć wpływ na wynik wyborów co prawda znikomy ale jednak.

1

Uwaga dla ludzi o mocnych nerwach (google: Anneliese Michel)

Z żoną bardzo lubimy od czasu do czasu obejrzeć horror bądź film o zjawiskach paranormalnych, ale jedna sprawa jest na tyle przerażająca i niepokojąca że nie możemy się przemóc by ponownie odsłuchać nagrania dotyczącego przypadku Anneliese Michel. Uznaje się że jest to dotąd jeden z najbardziej autentycznych i solidnie udokumentowanych przypadków opętania. Sprawa jest o tyle tajemnicza że część nagrań i sprawozdań nadal nie została upubliczniona i znajduje się w Watykanie gdzie nadal owe materiały są przedmiotem badań. Co sądzicie o tej sprawie, jest ona wam znana? Nie będę tutaj zdradzał szczegółów ponieważ nagrania, zdjęcia i artykuły można znaleźć praktycznie wszędzie a niektóre materiały są wstrząsające i mogą budzić niepokój.

0

@Kapitan hawk Może Trzaskowski tak, ale już pozostali z PO niekoniecznie przecież wystarczy wejść na ich profile na twitterze

0

@Kapitan hawk Taaaa z tego co mi wiadomo to otoczenie Ziobry już się z nimi skontaktowało wystaczy że ich przekonają...

0

@Kapitan hawk Spoko ale będzie ciekawie jak ci ludzie wydadzą oświadczenie a jeszcze lepiej jak matka lub córka pojawią się w płaczliwym wywiadzie w TVP bo skoro i tak wszyscy się dowiedzą kim są to co im teraz szkodzi. Już to widzę na dzień przed ciszą wyborczą Trzaskowski i jego otoczenie oskarżone przez płaczącą ofiare o wykorzystywanie dramatu w celach politycznych. Ciekawe jaki wtedy będzie wynik wyborów;)

1

Duda sam sobie zaszkodził ułaskawiając tego pedofila w zakresie zbliżania się do córki pomimo tego że sama pokrzywdzona go o to prosiła. Oczywiście prócz jutrzejszego faktu temat nie będzie na czołówkach ale prezydent i jego otoczenie mają problem. Co prawda media w dalszej części artykułu opisują całą sytuacje i podkreślają że to na porśbę poszkodowanej ale dużo ludzi zamiast przeczytać tekst to pewnie zobaczy tylko tytuł i zdjęcie a to sprawi że mogą sobie wyrobić na ten temat błędną opinie. Niestety sprawa jest wykorzystywana politycznie przez PO i niektóre media a to jest z moralnego punktu widzenia obrzydliwe ponieważ dzieje się to kosztem matki i córki których tożsamość może być lada moment odkryta ponieważ imię i nazwisko tego zboczeńca widnieje w rejestrze pedofilów, więc jeżeli ktoś się postara to nie będzie dla niego trudne znaleźć miejsce zamieszkania tych osób. To jest stąpanie po cienkim lodzie i granie na emocjach kosztem innych ludzi...

3

@jeyx77x Odsiedział, na radiozet jest opisana cała sytuacja. Wygląda to źle bo niektóre środowiska próbują to wykorzystać politycznie

2

@kylo12 "prawo nie działa tak, ze jak kto Ci przebaczy to nie ma sprawy i dajemy ułaskawienie" Co w tym ułaskawieniu było niezgodne z prawem?

0

@Chakalaka Nie ale rodzice i teściowie już tak:/ Cała czwórka zagłosuje na Dude 12 lipca. Mam jeszcze ciotkę o której już tu pisałem która również ogląda TVP Info codziennie na poważnie i bardzo się denerwuje że telewizja publiczna sieje taką propagande:/ Mówię jej że w takim razie po co to ogląda a ona na to że trzeba poznać wroga;p Gdyby nie to że ze względu na wiek może jej to zaszkodzić to bym się nie przejmował a tak trochę mnie to martwi.

1

@Chakalaka Nawet nie wiem, ale chyba dla beki bo często wybucha śmiechem i woła mnie słowami "patrz jaki oni mają tam odlot":D

0

@Chwytliwy No żona ogląda to "w tylewizji" i ja siłą rzeczy też, ludzie którzy tam dzwonią muszą mieć niezły odlot;p

1

@Chakalaka Dlatego jeżeli Trzaskowski chce mieć jakieś szanse musi do tej grupy wiekowej jakoś dojść

8

Jakaś starsza kobieta w TVP Info "Gdy widzę Trzaskowskiego to dostaje nerwowej telepki" XD

2

PiS i Duda dobrze wiedzą co robią mówiąc o tym niegroźnym koronawirusie... W pierwszej turze zagłosowało blisko milion emerytów mniej niż w 2019 w wyborach parlamentarnych a to ich żelazny elektorat. Obawiam się że wszyscy ci którzy już chcieli zagłosować (do 60 lat) w tych wyborach już to zrobili, część nie pójdzie a ten mityczny nowy wyborca który zmobilizuje się na 2 turę to właśnie ci emeryci którzy pierwszą ture sobie odpuścili a to może przesądzić o zwycięstwie.

4

@macio_944 "Pedaliła" XD Co to w ogóle za określenie;p

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?