@Stinger_ Ja się zgadzam, tylko nawet niektórzy dziennikarze pisali, że wywalić Thomasa i wziąć natychmiast Stoeckla, co moim zdaniem jest absurdem, bo tak jak piszesz z dnia na dzień nikt formy nie poprawi, a poza tym Alex jak się słyszy w Norwegii był bardziej takim managerem niż stricte trenerem i one też sam mówił, że trenerka go nie interesuje. Przykłady Zniszczoła, czy Wąska pokazują też, że Thomas to jest dobry trener, choć oczywiście pewnie jakieś błędy zostały popełnione szczególnie w stosunku do starszych zawodników.
@Stinger_ Trochę brakuje zrozumienia wśród kibiców i plus życzeniowe myślenie. Żyła i Stoch w tym rok 38 lat, Kubacki 35, pogubiony od lat Kot 34, więc o czym my mówimy. Moim zdaniem zmiana trenera jak chcą niektórzy i to na rok przed IO niewiele zmiani. Poza tym Thurnbichler przyszedł żeby u nas odbudować skoki i trzeba dać mu czas. Trzeba myśleć długofalowo, bo jak się coś nie zmianie to za 2/3 lat może być kiepsko, bo przecież taki Zniszczoł, czy Wolny to też są zawodnicy 30 letni.
@michal26 To jest właśnie demokracja w wykonaniu elity. Czyli mogą startować ludzie, którzy oni popierają. Oczywiście moja opinia jest taka, że pan Braun ma trochę nierówno pod sufitem, ale przecież nie można mu zabronić startować.
@Stinger_ Moim zdaniem to przede wszystkich Stoch (ale i Kubacki z Żyłą) są skoczkami zagubionymi technicznie po tych zmianach sprzętowych, które miały miejsce w 2023r. Oczywiście niektórzy obciążają trenera słabymi wynikami, ale fakty są takie, że zmieniła się technika skoku. Sam Małysz o tym mówił kilka razy. Za Horngachera było tzw. pchanie w próg, a teraz jak to niektórzy wskazują jest rzucanie się do przodu i nasi trochę mają z tym problem. Przecież nawet Kubacki mówił, że on musi skakać wbrew logice i tutaj jest duży problem. Oczywiście wiek i eksploatacja organizmu też robią swoje.
@BorzyKrzys Przecież Trzaskowski ma prezydenturę prawie jak w banku. Takie wypowiedzi niewiele zmieniają. Gość nie ma z kim przegrać w obecnej konfiguracji, co stwierdzam z dużym żalem.
@jacobFCB W punkt. To tak jakby usprawiedliwiać hitlerowców za rozstrzeliwanie Polaków, którzy w czasie okupacji robili różne zasadzki, czy zamachy i Niemcy później się za to mścili. Ubolewam nad tym, że niektórzy w tym zaczadzeniu partyjnym nie mają ludzkiej przyzwoitości i nie rozumieją, że nie można usprawiedliwiać mordowania cywili.
@jacobFCB 100% racji. Obrzydliwe zachowanie polskich władz. Jak można kategoryzować zbrodniarzy wojennych na lepszych i gorszych i to jeszcze w kraju gdzie były niemieckie obozy śmierci. Jak Putin poleciał do Mongolii to MSZ było oburzone, a teraz czerwony dywan nasi rozciągają przed kolejnym. Nie ma znaczenia, czy on tu przyjedzie. Pokazaliśmy, że prawo można stosować wybiórczo. Może jeszcze niech zaproszą Putina, skoro Armia Czerwona te obozy wyzwalała.
@Kgorecki2500 Skoro Amerykanie chcą nakładać sankcje (o ile już tego nie zrobili) na MTK, a retoryka Trumpa odnośnie Hamasu jest jeszcze ostrzejsza niż Demokratów to ja raczej nie wierzę, że nie było polecenia z góry. I zapewne jak zwykle nic na tym nie zyskamy.
@Kgorecki2500 To tylko pokazuje, że Amerykanie mogą z nami robi co się chce, ale jak przedstawiciele obecnego rządu mówią, że naszą polisą ubezpieczeniową jest kupowanie broni zza oceanu to czego można się spodziewać.
@BorzyKrzys Argumentum ad putinum to typowy zabieg kogoś kto nie ma merytorycznych argumentów. Przecież każdy trzeźwo myślący człowiek doskonale o tym wie, że na dzisiaj Ukraina nie ma szans na wstąpienie do tych organizacji. W przyszłości niewykluczone, ale to raczej perspektywa 15 lat, i pod warunkiem, że zachowa niepodległość.
@Eklerek Przeraża mnie to, że politycy traktują Polskę jako swoją własność. Jak rządzili tamci to Orlen zły, teraz nagle im się odmieniło. Hipokryzja do kwadratu.
@Stinger_ Małysz był tam w stanie wygrać wszystkie 4, ale niestety przez to jego lądowanie poza granicami rozsądku tracił na notach. Przecież ten skok w starym Ga-Pa 129m to do dzisiaj mam ciary, szczególnie że tam chyba wtedy ostro wiało w plecy.
@Stinger_ Dla mnie zwycięstwo Małysza zdecydowanie na pierwszym miejscu. On ich tam dosłownie zezłomował i to w czasach gdzie nasz sport, jak i państwo było w czarnej dupie. Tam chyba było ponad 100 pkt przewagi na koniec i to w realiach gdzie skocznie były mniejsze i nie było tych przeliczników. Aż dziw bierze, że tylko ten jeden turniej wygrał, ale z drugiej strony Małysz zazwyczaj miał lepszą drugą połowę sezonu. Stąd 4 złota MŚ.
@Hosh Może i trochę ma odklejkę, ale nie bardziej niż inni miliarderzy. Medal wolności dla Sorosa od Bidena to też śmiech. Poza tym to co się dzieje w Wielkiej Brytanii to jest czysty kryminał.
@BorzyKrzys Zapraszanie tego człowieka dużo świadczy od tej nowej telewizji. Mogli dać te 3mld na onkologię, bo jak byli w opozycji to się o to spruwali hipokryci.
@betonito Nie jestem jakimś zwolennikiem fajerwerków, ale ich zakazywanie to też jest absurd. Wszystko jest dla ludzi, ale lewica to by wszystkiego zakazała. Najlepiej jakby ludzie tylko pracowali i ewentualnie oglądali jakąś propagandę w TV. Zero przyjemności. Choć z drugiej strony szykują się chude lata i zubożenie społeczne, więc za chwilę nawet przeciętnego człowieka nie będzie stać na jakiekolwiek przyjemności. Przecież sucha bułka też jest zjadliwa.
@Criss18Barca Z pustego to i Salomon nie naleje. W Polsce popełniono błędy systemowe i teraz to wszystko wychodzi. Dotychczasowi liderzy są zwyczajnie już starzy i nie mają formy z różnych względów, a zaplecza nie ma. Pytanie czy jest szansa wyjść z tego, bo wygląda to u nas coraz gorzej i niekoniecznie zmiana trenera (bo i takie głosy się pojawiają) cokolwiek zmieni.
Jak można było dopuścić do takiej sytuacji w klubie. Przecież ostatnie 15 lat to chyba najlepszy okres w historii Barcelony z najlepszym graczem wszechczasów, a tu takie kwiatki. Jak oni tym zarządzali to nie mam pytań.
0
@Stinger_
Ja się zgadzam, tylko nawet niektórzy dziennikarze pisali, że wywalić Thomasa i wziąć natychmiast Stoeckla, co moim zdaniem jest absurdem, bo tak jak piszesz z dnia na dzień nikt formy nie poprawi, a poza tym Alex jak się słyszy w Norwegii był bardziej takim managerem niż stricte trenerem i one też sam mówił, że trenerka go nie interesuje. Przykłady Zniszczoła, czy Wąska pokazują też, że Thomas to jest dobry trener, choć oczywiście pewnie jakieś błędy zostały popełnione szczególnie w stosunku do starszych zawodników.
1
@Stinger_
Trochę brakuje zrozumienia wśród kibiców i plus życzeniowe myślenie. Żyła i Stoch w tym rok 38 lat, Kubacki 35, pogubiony od lat Kot 34, więc o czym my mówimy. Moim zdaniem zmiana trenera jak chcą niektórzy i to na rok przed IO niewiele zmiani. Poza tym Thurnbichler przyszedł żeby u nas odbudować skoki i trzeba dać mu czas. Trzeba myśleć długofalowo, bo jak się coś nie zmianie to za 2/3 lat może być kiepsko, bo przecież taki Zniszczoł, czy Wolny to też są zawodnicy 30 letni.
0
@michal26
To jest właśnie demokracja w wykonaniu elity. Czyli mogą startować ludzie, którzy oni popierają.
Oczywiście moja opinia jest taka, że pan Braun ma trochę nierówno pod sufitem, ale przecież nie można mu zabronić startować.
0
@Stinger_
Moim zdaniem to przede wszystkich Stoch (ale i Kubacki z Żyłą) są skoczkami zagubionymi technicznie po tych zmianach sprzętowych, które miały miejsce w 2023r. Oczywiście niektórzy obciążają trenera słabymi wynikami, ale fakty są takie, że zmieniła się technika skoku. Sam Małysz o tym mówił kilka razy. Za Horngachera było tzw. pchanie w próg, a teraz jak to niektórzy wskazują jest rzucanie się do przodu i nasi trochę mają z tym problem. Przecież nawet Kubacki mówił, że on musi skakać wbrew logice i tutaj jest duży problem. Oczywiście wiek i eksploatacja organizmu też robią swoje.
0
@BorzyKrzys
Przecież Trzaskowski ma prezydenturę prawie jak w banku. Takie wypowiedzi niewiele zmieniają. Gość nie ma z kim przegrać w obecnej konfiguracji, co stwierdzam z dużym żalem.
0
@jacobFCB
W punkt. To tak jakby usprawiedliwiać hitlerowców za rozstrzeliwanie Polaków, którzy w czasie okupacji robili różne zasadzki, czy zamachy i Niemcy później się za to mścili.
Ubolewam nad tym, że niektórzy w tym zaczadzeniu partyjnym nie mają ludzkiej przyzwoitości i nie rozumieją, że nie można usprawiedliwiać mordowania cywili.
13
@jacobFCB
100% racji. Obrzydliwe zachowanie polskich władz. Jak można kategoryzować zbrodniarzy wojennych na lepszych i gorszych i to jeszcze w kraju gdzie były niemieckie obozy śmierci. Jak Putin poleciał do Mongolii to MSZ było oburzone, a teraz czerwony dywan nasi rozciągają przed kolejnym. Nie ma znaczenia, czy on tu przyjedzie. Pokazaliśmy, że prawo można stosować wybiórczo.
Może jeszcze niech zaproszą Putina, skoro Armia Czerwona te obozy wyzwalała.
1
@Kgorecki2500
Skoro Amerykanie chcą nakładać sankcje (o ile już tego nie zrobili) na MTK, a retoryka Trumpa odnośnie Hamasu jest jeszcze ostrzejsza niż Demokratów to ja raczej nie wierzę, że nie było polecenia z góry. I zapewne jak zwykle nic na tym nie zyskamy.
1
@Roobo
Najwyraźniej zachwyt na TD minął, a nie jesteśmy nawet w połowie kadencji.
1
@Kgorecki2500
To tylko pokazuje, że Amerykanie mogą z nami robi co się chce, ale jak przedstawiciele obecnego rządu mówią, że naszą polisą ubezpieczeniową jest kupowanie broni zza oceanu to czego można się spodziewać.
0
@CLS63AMG
To sobie zobacz co się dzieje w USA na ten temat i wtedy to już nie jest fikołek.
1
@BorzyKrzys
Argumentum ad putinum to typowy zabieg kogoś kto nie ma merytorycznych argumentów.
Przecież każdy trzeźwo myślący człowiek doskonale o tym wie, że na dzisiaj Ukraina nie ma szans na wstąpienie do tych organizacji. W przyszłości niewykluczone, ale to raczej perspektywa 15 lat, i pod warunkiem, że zachowa niepodległość.
0
@vangoor
Lewicę w pigułce to my mamy obecnie w Kalifornii. Liczyła się różnorodność i inkluzywność (co to k....a jest xD) i mają teraz tego efekty.
3
@Eklerek
Przeraża mnie to, że politycy traktują Polskę jako swoją własność. Jak rządzili tamci to Orlen zły, teraz nagle im się odmieniło. Hipokryzja do kwadratu.
1
@Stinger_
Małysz był tam w stanie wygrać wszystkie 4, ale niestety przez to jego lądowanie poza granicami rozsądku tracił na notach. Przecież ten skok w starym Ga-Pa 129m to do dzisiaj mam ciary, szczególnie że tam chyba wtedy ostro wiało w plecy.
2
@Stinger_
Dla mnie zwycięstwo Małysza zdecydowanie na pierwszym miejscu. On ich tam dosłownie zezłomował i to w czasach gdzie nasz sport, jak i państwo było w czarnej dupie. Tam chyba było ponad 100 pkt przewagi na koniec i to w realiach gdzie skocznie były mniejsze i nie było tych przeliczników. Aż dziw bierze, że tylko ten jeden turniej wygrał, ale z drugiej strony Małysz zazwyczaj miał lepszą drugą połowę sezonu. Stąd 4 złota MŚ.
4
@Hosh
Może i trochę ma odklejkę, ale nie bardziej niż inni miliarderzy. Medal wolności dla Sorosa od Bidena to też śmiech. Poza tym to co się dzieje w Wielkiej Brytanii to jest czysty kryminał.
0
@Stinger_
Jakby polscy skoczkowie skupili się na robocie, a nie na ciągłym narzekaniu na sztab to może coś by z tego było.
1
@BorzyKrzys
Zapraszanie tego człowieka dużo świadczy od tej nowej telewizji. Mogli dać te 3mld na onkologię, bo jak byli w opozycji to się o to spruwali hipokryci.
0
@betonito
Nie jestem jakimś zwolennikiem fajerwerków, ale ich zakazywanie to też jest absurd. Wszystko jest dla ludzi, ale lewica to by wszystkiego zakazała. Najlepiej jakby ludzie tylko pracowali i ewentualnie oglądali jakąś propagandę w TV. Zero przyjemności.
Choć z drugiej strony szykują się chude lata i zubożenie społeczne, więc za chwilę nawet przeciętnego człowieka nie będzie stać na jakiekolwiek przyjemności. Przecież sucha bułka też jest zjadliwa.
1
@urbipl
Nic nowego. Kraj z ponad 1000 letnią historią wybrał na premiera tak "małą" osobę. Interes partyjny ważniejszy od Polski.
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
3
@Prorokk
W nawijaniu ludziom makaronu na uszy to ten sam kaliber.
0
@dono
Peraz posmarował, że Barcelona ma nieudolny zarząd, który potrafi tylko makron na uszy nawijać. Skończmy z tą retoryką.
1
Ale dla niektórych Laporta jest świetny bo umie makaron nawijać na uszy. Coś mi to przypomina z naszego podwórka.
0
@sergio5
Niezła odklejka. Idealnie tam pasował.
0
@sergio5
Co tylko pokazuje, że rola trenera niekiedy jest przeceniana. Jak się ma dziadowskich zawodników to żaden trener nie pomoże.
0
@Criss18Barca
Z pustego to i Salomon nie naleje. W Polsce popełniono błędy systemowe i teraz to wszystko wychodzi.
Dotychczasowi liderzy są zwyczajnie już starzy i nie mają formy z różnych względów, a zaplecza nie ma. Pytanie czy jest szansa wyjść z tego, bo wygląda to u nas coraz gorzej i niekoniecznie zmiana trenera (bo i takie głosy się pojawiają) cokolwiek zmieni.
1
Jak można było dopuścić do takiej sytuacji w klubie. Przecież ostatnie 15 lat to chyba najlepszy okres w historii Barcelony z najlepszym graczem wszechczasów, a tu takie kwiatki.
Jak oni tym zarządzali to nie mam pytań.