4

Jaki Dembele jest daremny... ani jednego dobrego dośrodkowania.

3

@kamilo0066 już widziałem gdzieś wpis jakiejś kobiety pod informacją, że jakaś gmina udostępnia mieszkania dla Ukrainek, że ona samotna matka z Polski czeka kilka miesięcy na mieszkanie, a tu od ręki dostają. Tak więc takie wpisy i gesty będą miały skutek, niestety.

3

@dariooo słowo "maruder" nie oznacza tego, co Ci się wydaje.

9

@Magicc89PL Busquets nie zagrał od początku z Napoli.

1

@cyron1 Dziwak, wystarczyło pójść na korepetycje do Ferrana Torresa i szybko by się nauczył jak ustawiać stopę podczas strzałów :)

0

@Rielan Ciekawa sprawa w tym linku. Oczywiście to, że egzaminatorem nie znającym przepisów była kobieta jest całkowicie przypadkowe ;)

10

@Gomess A dlaczego nie? W wykonywaniu karnych ważne są dwie rzeczy: technika uderzenia i odporność psychiczna. Obie Busquets ma na wysokim poziomie.

1

@sylwa-3 Nie do końca zrozumiałeś/aś. Kluby TERAZ dostają 2 mld z ok. 3.5 mld kwoty kontraktu. Po podwyżce zapewne dostaną proporcjonalnie podobnie z 5 mld czyli ok. 2,8 mld.
Z resztą komentarza zgoda ;)

2

Obawiam się, że sytuacja będzie analogiczna do Dembele. Czyli Araujo albo już ma porozumienie z innym klubem, albo dojdzie do tego latem i później będziemy oglądać tylko festiwal medialnych przepychanek. Urugwajczyk będzie twierdził, że chce zostać, a w rozmowach z Barcą będzie żądał kosmicznych pieniędzy. Obym się mylił.

PS. Oczywiście uważam, że Laporta powinien z nim przedłużyć kontrakt, ale zdecydowanie nie za wszelką cenę - jeśli chce za dużo to niestety żegnamy się.

0

@JacaBarca Do zatrzymania tak, ale nie za wszelką cenę (patrz: casus Umtitiego).

2

@Lukas82 Moim zdaniem mylisz się zarówno w ocenie Pedriego (jego powrót po kontuzji pokazał ile znaczy w środku pola Barcy - bezsprzecznie jeden z największych talentów świata) jak i Araujo (bardzo dobry obrońca, ale daleko od światowej czołówki).

18

@Maker0 Tyle, że wcześniej Bale dał Realowi o wiele więcej niż Dembele nam.

0

@SamuraJack a czy któryś z dotychczasowych zawodników z rezerw (Gavi, Nico) otrzymał już numer w pierwszym zespole? Wiem, że takie były plany, ale umknęło mi czy to się już wydarzyło. W ogóle po tych rotacjach jak wygląda pełna kadra pierwszego zespołu, wiadomo?

5

@Harnas2 Pewne ryzyko jest, aczkolwiek być może chodzi po prostu o jego konflikt z Artetą. Trener powiedział, że nie będzie z zawodnika korzystał, to klub postanowił się go za wszelką cenę pozbyć. Po pierwsze z uwagi na koszty (zarabiał naprawdę duże pieniądze), po drugie, żeby konflikt nie eskalował na całą szatnię.
Jeśli Auba nie pokłóci się z Xavim to może będzie dobrze :P

1

@Feniks_37 Wątpię, Tagliafico to była typowa opcja na najbliższe pół roku (czyli tanio, a solidnie), a nie docelowo. Taka sama sytuacja jak jest z Traore czy jak miała być z Cavanim.

0

A Garcia już trenuje?

4

@Comentateiro Dokładnie, też o tym myślałem. Trochę tak jak z Messim i Ronaldo, gdyby grali w innych dekadach to zapewne każdy z nich miałby po 10+ Złotych Piłek :)

3

Super pomysł na okładkę Marki (nie pierwszy raz).

6

@AxelF Na pewno pojechaliby Ter Stegen, Alba, Busquets, Pedri, Ferran, Gavi, F. De Jong, Brait, Dembele + 3 wymienionych wyżej. No, strasznie słaba ta kadra, tylko jakieś 95% składu jest powoływanych do reprezentacji (a jeszcze jest Pique, który już po prostu skończył karierę rep., kontuzjowani Fati, Depay i Garcia, Nico miałby szansę co najmniej na młodzieżówkę, Lenglet też dostaje powołania). Jedynymi z naszej kadry za słabymi piłkarzami na reprę są L. De Jong, Jutgla i głęboka rezerwa, czyli Puig i Mingueza. Więc bez przesady z takimi komentami.

1

@equwesta No dobrze, ale czego konkretnie oczekujesz od zarządu w tej sprawie? Przedstawili mu najlepszą ofertę jaką mogli i tyle, skoro nie chce podpisać (do czego ma prawo), to więcej nie da się zrobić. Reszta to wymysły prasy.

0

@SirChuck Kasa na Hallanda może się znajdzie, pytanie czy rzeczywiście chcemy robić aż taki komin płacowy dla niego i ryzykować kwasy w szatni? Zawodnicy obniżali pensje, nowi (Alves, Ferran) przychodzą też za stosunkowo małe pieniądze i nagle jeden zawodnik zarabiający 3 razy więcej niż drugi w kolejności na liście płac? Jeszcze jak to jest ktoś taki jak Messi to pal licho (choć uważam, że pod koniec też zarabiał za dużo), ale mówimy o zawodniku, który gra dobrze dopiero 2-3 sezon, dodatkowo ostatnio trapiły go kontuzje. Szanse, że przyjdzie, od razu odpali i będzie wymiatał są spore, ale ryzyko pozostaje. To jednak Norweg, grał w ligach w stylu niemieckim, a nie na południu Europy w specyficznej Hiszpanii. Nie nauczyliśmy się w ostatnich latach, że pieniądze nie gwarantują jakości zawodnika? Chcemy kolejnego potencjalnego Coutinho/Griezzmana (bo jednak Dembele to inny przypadek), który możliwe, że nie da aż tyle na boisku ile oczekujemy, za to będzie ogromnym obciążeniem dla budżetu?
Za normalne pieniądze byłbym zdecydowanie za tym transferem, ale w obecnej sytuacji uważam, że nie warto rozbijać banku. Wolałbym wydać te pieniądze na 2-3 innych zawodników, którzy lepiej wpiszą się w strategię pod względem finansowym. Szczególnie, że przecież atak to nie jedyna bolączka, po odejściu Dembele zostają nam na skrzydle szklany Fati, zawodzący Depay i niewiadoma w przypadku Torresa + młodzi z Barcy B. Na lewej obronie mamy tylko starzejącego się Albę + nieopierzonego Balde. Na środku obrony oprócz Garcii i Araujo mamy dwóch zawodzących Francuzów, którzy być może odejdą, wiekowego Pique i drewnianego Minguezę. Postarajmy się kupić w lecie np Gayę + jakiegoś tańszego napastnika, a nie Norwega za miliony monet.

0

@forest Tak, w trakcie sezonu to jasne, ale czy można było w zimie wyrejestrować go z pierwszego zespołu, a zarejestrować do Barcy B?

1

@normasubiektywna Podobno w juniorach grał właśnie jako DM. Jeśli piszę głupoty niech ktoś poprawi.

0

@Magicc89PL Zapewne pion sportowy musiał wyrazić zgodę, ale skoro odbyło się to na wyraźną prośbę trenera to tak - w tym przypadku wina Koemana.

Co do drugiej części - gdzieś widziałem info, że nie można go było z powrotem przesunąć do Barcy B w tym sezonie z powodów formalnych (kontraktowych), ale nie znam szczegółów.

24

Jedna z wielu błędnych decyzji Koemana. Holender powinien w lecie zostawić Collado zarejestrowanego jako gracza pierwszego składu, a Demira jako gracza Barcy B. Yusuf dalej mógłby okazjonalnie występować w pierwszej drużynie (na takich samych zasadach jak Illias czy Abde), a na co dzień grać w 3. lidze. Dzięki temu można byłoby spokojnie oceniać jego rozwój bez ryzyka przedwczesnej konieczności wypłacenia Rapidowi kasy. A tak Collado zmarnował pół roku (tak, wiem, że częściowo ze swojej winy i wybrzydzania), a być może w niektórych momentach jesieni by się przydał, natomiast Demir okazał się jeszcze niedojrzały do pierwszego składu, a nie mógł występować w rezerwach. Z każdej strony ta decyzja była karygodnym błędem.

1

@Arek10822 Luuk jest wypożyczony, więc po sezonie po prostu wróci do Sevilli.

3

Czyli wychodzi na to, że jedynymi kontuzjowanymi graczami na ten moment są: Braithwaite, S.Roberto i Garcia. Najlepsza sytuacja od wielu miesięcy lub nawet lat.

0

@ShawnC Obaj zagrali słabiutko, zresztą Jutgla tak samo. Wszyscy trzej powinni otrzymać podobne (niskie) oceny. Absurdalne zawyżanie dla młodych.

1

@robimen12345 Twoje informacje też niepełne, Ferran doznał złamania kości stopy w październiku, a nie grudniu. Dlatego w tym sezonie praktycznie nic nie grał.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?