5

@Gacu95 To by było logiczne, ale to Xavi, więc jestem przekonany, że Busi zagra w każdym meczu do końca sezonu w podstawowej jedenastce.

1

@jampa22 "W klubie"? xD Przecież to są tylko plotki tzw. "dziennikarzy", którzy żyją z kliknięć. Mogą więc sobie wymyślać cokolwiek chcą, współczuję ludziom, którzy w te bajeczki wierzą.

0

@CulesKamil To myślenie życzeniowe, realistycznie kapitanem i wice-kapitanem zostanie Alba i Sergi Roberto (lub na odwrót). Trzecim będzie Ter Stegen, czwartym nie wiadomo, choć Lewy wydaje się być dobrym kandydatem z uwagi na wiek i doświadczenie.

0

@JarekS Problem z Zahą jest taki, że interesuje się nim cała czołówka PL, a on sam wie, że to jego ostatni duży kontrakt. W takim wypadku nie sądzę, żeby Barcelonę było na niego stać. Oczywiście piłkarsko zgadzam się, że wpasowałby się wręcz idealnie do nas.

0

@MesQueUnClub_87 Oj, moim zdaniem za bardzo uprościłeś. Jeśli już chcesz robić takie porównania do pracy w korpo, to uściślijmy ten przykład:
Osoba, o której piszesz w wieku kilkunastu lat miała talent do tej branży, ale nie miała możliwości się rozwijać z różnych powodów. To "nasze" korpo dostrzegło jednak talent dzieciaka i dało mu szansę, zainwestowało, ryzykując, że stracą. Udało się, chłopak się rozwinął tak, że stał się w swojej branży najlepszy na świecie. Świetnie się odnalazł w korpo, klienci go uwielbiali, miał masę przyjaciół, zyskał też władzę na wiele spraw w firmie, zarabiał najlepiej na świecie. Z różnych powodów musiał odejść do konkurencji, tam zarabia równie dobrze, ale atmosfera już jest znacznie gorsza. Z wieloma kolegami się nie dogaduje, nie ma władzy, klienci go nie lubią i nie doceniają. Pojawia się oferta powrotu do ukochanej firmy, gdzie wciąż klienci go kochają, gdzie wciąż ma masę przyjaciół, a "marka" firmy jest wręcz z nim utożsamiana. Niestety w międzyczasie firma popadła w kłopoty finansowe i nie może mu już zaoferować tylu pieniędzy.

Myślę, że to lepiej przybliża sytuację :P Wszystko zależy co jest dla Messiego ważniejsze, pieniądze czy gra dla (podobno) ukochanego klubu. Nie zapominajmy, że jego ewentualny powrót wywołałby "trzęsienie ziemi", przyciągnął sponsorów nie tylko dla Barcy, ale dla niego też. Można się na przykład dogadać, że na kontrakcie będzie dostawał niewiele, ale za to duży procent z dodatkowej kasy, jaką po jego powrocie zarobi klub itd. Możliwości moim zdaniem jest sporo, pytanie czy jest naprawdę chęć ze strony Argentyńczyka. Jeżeli pójdzie drogą Ronaldo do Arabów to niestety, ale to będzie ewidentny sygnał, że pieniądze wygrały i nikt mi nie wmówi wtedy, że "nie dało się" żeby grał znowu w Barcy.

0

@_Specjalista Nie napisałem, że się styka.

8

Kolejny dowód na to, że ewentualny powrót Messiego to będzie ogromny błąd Barcelony. Jak mu się nie chce grać i trenować oraz ma wywalone na klub i kontakt to niech idzie grać do jakiejś arabskiej półamatorskiej ligi jak Ronaldo. Lepiej, żeby młodzi w Barcy mieli za przykład 100% profesjonaliste Lewego.

0

@mrmiki Jeżeli chcesz już być tak precyzyjny, to część ciała o której mówimy, to miejsce, gdzie zbiega się górna część kości ramiennej i wyrostka barkowego. I można nią zdobyć bramkę.
@_Specjalista patrz wyżej.

2

@mrmiki Raczej Ty nie znasz ;) Barkiem można zdobyć bramkę i jak najbardziej liczy się on do pozycji spalonej.

1

@Krzysztof1987 Bo to była druga żółta, czyli czerwona. VAR może/musi podpowiadać przy potencjalnej czerwonej kartce, ale nie może w przypadku pierwszej żółtej.

1

@JarekS Można powiedzieć, że Barca obecnie gra na 3x SO, bo przecież Kounde ustawiony po prawej strony bardzo rzadko włącza się do ataku i tak naprawdę gra prawego środkowego obrońcę. Z kolei Balde najczęściej gra bardzo ofensywnie.
Zgadzam się, że to najlepsze i docelowe ustawienie, moim zdaniem jeśli Raphinia zostanie to tylko jako prawy wahadłowy/pomocnik, bo na skrzydłowego się po prostu nie nadaje. Gorzej z Dembele, jego nauczyć by trzeba nieco więcej dyscypliny w obronie. Jeśliby się udało, to ma zadatki na klasowego wahadłowego. Po lewej stronie akurat mamy bogactwo urodzaju bo zarówno Alba jak i Balde to bardziej wahadłowi/skrzydłowi niż lewi obrońcy.
Najtrudniejsza sytuacja jest na defensywnym pomocniku. Busquets w tej roli mógłby wyglądać nieźle, ale jeśli on odejdzie to będzie tam jednak wielka pustka.

0

@KondiCules I bardzo dobrze.

0

Raczej nie ma co się łudzić, Xavi zagra tą samą jedenastką co z Atletico, jedynie Pedri wejdzie za Busquetsa. Mam tylko nadzieję, że przy ewentualnym pozytywnym wyniku nie każe grać rekonwalescentom (De Jong, Pedri) pełnych 90 minut. Chciałbym szczególnie zobaczyć Casado i Riada w nieco większym wymiarze czasowym.

Co do Yamala to moim zdaniem Xavi robi mu krzywdę powołując w tak młodym wieku, a już tym bardziej gdyby miał mu dać zadebiutować. Nie przypominam sobie ani jednego przypadku gdy zawodnik, który w wieku 15 lat zaczyna grać w pierwszym zespole, później zostaje gwiazdą. Raczej 17-18 to minimum. Raz, że to kwestie zdrowotne (w tym wieku człowiek intensywnie rośnie, a tutaj musi się ścierać z dorosłymi, silnym chłopami), a dwa psychiczne - już było słychać o jakichś ekscesach młodzika, nie chcę myśleć jak odbije mu sodówka po ewentualnym debiucie (i ile zażąda jego agent przy przedłużeniu umowy).

1

@JohnA Daniella Semaan, żona Cesca Fabregasa była 10/10, teraz z uwagi na wiek (47) już trochę gorzej, ale i tak piękna ;)

0

@Gandalf55 Powiedzenie "nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki" oznacza zupełnie coś innego niż myślisz ;)

0

@El dominatore Na pozycji defensywnego pomocnika to akurat jest atut. Patrz: Busquets, który myśli, ze potrafi dobrze dryblować i często traci tak piłki.

0

@Kondziubarca Serio myślisz, że zgodziłby się na rolę zmiennika? Jeśli przyjdzie to tylko jeśli mu zagwarantują rolę podstawowego zawodnika.

1

@kervuz1 I to takiego, który pół meczu kulał po starciu na początku meczu.

2

@Arczi87 Obok Busiego raczej nie, bo przecież celem jest, żeby go zastąpił, a nie uczył się grać razem z Sergio.

0

@LatajacyHolender I jeszcze Ferran do tego :D

0

@Andrzej92 @oyche A mnie się wydaje, że to było obalane, że takie prawo obowiązuje w Hiszpanii, ale tylko na umowach o pracę, a nie kontraktach, jakie mają piłkarze. Fajnie, jakby rzeczywiście @Redakcja ustaliła coś, pewnie mają więcej dojść do wiarygodnych źródeł niż my.

4

@szymonekk Zawsze mógł, gdyby chciał.

2

Pisałem już o tym wiele razy, więc jeśli to nie plotki i coś jest na rzeczy, to dla mnie jest to dobra wiadomość. Erik nie ma przyszłości w Barcelonie na środku obrony, zwyczajnie sobie tam nie poradził i są niewielkie szanse, że Xavi mu jeszcze zaufa na tej pozycji, skoro kilkukrotnie wolał wystawiać tam nawet Marcosa Alonso. Na dodatek pisze się, że Inigo Martinez już podpisał kontrakt, więc to Bask będzie rezerwowym stoperem na przyszły sezon.
Jasne, Garcia raczej nie zostanie nigdy nowym Busquetsem, nikt nie spodziewa się, że grałby na piwocie w podstawowym składzie. Ale jeśli chociaż trochę się sprawdzi, to byłaby to ciekawa alternatywa, piłkarz mogący odciążyć De Jonga (który prawdopodobnie zajmie miejsce Sergio na stałe) czy innych przemęczonych piłkarzy w drugiej linii.
Tak więc ja jestem jak najbardziej za, niech Erik chociaż dostanie szansę. Jeśli się nie sprawdzi to trudno, będzie można tym bardziej oddać go bez żalu w lecie.

3

@Sekstet2009 Tak samo brakuje: za każdą ;)

1

@barteq Inigo przyjdzie po prostu jako 4-ty stoper. Teraz sytuacja wygląda tak, że trójką podstawową są Christensen, Araujo i Kounde (przy czym jeden z nich często gra na PO), ich pierwszym zmiennikiem jest M. Alonso, a głębokim rezerwowym (który nie gra prawie wcale) E. Garcia. W lecie być może odejdzie Alba, wtedy Alonso zostałby zmiennikiem Balde na LO i w takiej sytuacji potrzebujemy kogoś na rezerwę na ŚO, bo Xavi eweidentnie nie ufa Garcii (słusznie) i ten raczej zostanie sprzedany/wypożyczony. Z drugiej strony trzeba przypomnieć, że w lipcu wrócą Dest, Umtiti i Lenglet, a niekoniecznie uda się ich sprzedać lub znowu wypożyczyć, a doszedł jeszcze J. Araujo ;) Choć z tego ostatniego to nie wiadomo jeszcze co będzie, być może nie jest to grajek na pierwszy skład. Niemniej może się okazać, że rzeczywiście w obronie jest tłok i Martinez jest zbędny.

0

@Iberatista Masz podpisane na samym początku pod tytułem.

0

Bardzo dobra decyzja, niech chłopak gra w rezerwach skoro Xavi kompletnie mu nie ufa.

1

@Vito9 To było dawno zdementowane, Messi jak najbardziej mógł obniżyć wtedy pensję do minimalnej. Ale nie chciał ;)

1

@Gruak Bardzo dobry pomysł, pytanie czy da się to zrobić technicznie, podejrzewam, że nie byłoby to zbyt łatwe.

0

@zuang1995 Discord. Ma wszystko to co Messenger i wiele więcej i jest o wiele bardziej intuicyjny oraz niezawodny. Ja korzystam głównie z niego i coraz więcej moich znajomych też. Z Messengera chętnie całkiem bym zrezygnował, ale niestety wciąż sporo ludzi (w tym starszej daty, na przykład z rodziny) go używa, więc mam, ale zaglądam coraz rzadziej.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?