0

No cóż, nasze ubolewanie nic już teraz nie zmieni, stało się to co się stało. Oczywiście, karny był bezdyskusyjny, ale pamiętajmy, że sędzia też jest tylko człowiekiem i też się myli.
Nie rozmawialibyśmy jednak teraz o tym, gdyby Barcelonie we wcześniejszej fazie meczu udałoby się strzelić jedną lub dwie bramki więcej. Guardiola przegrał to spotkanie z Pochettino, trener Espanyolu odczytał zamiary Pepa. Zauważmy, że wszystkie (!) groźne akcje Espanyolu wychodziły z naszej prawej strony, czyli tam gdzie powstawała luka po Danim. Puyol, Pique i Abidal robili co mogli, też w trójkę przeciw wściekłym atakom Espanyolu byli momentami bezradni. Widać było gołym okiem brak pomysłu na grę, gospodarze zagęścili środek pola, wyłączając z gry Xaviego i Fabregasa. Jedynym zawodnikiem, który spisał stosunkowo dobrze to Iniesta. Busquets wyraźnie miał za zadanie wspieranie obrońców, nie przypominał sobie żadnego wejścia ofensywnego. To jest nauka na przyszłość, na mecze wyjazdowe z tak groźnymi rywalami musimy wychodzić z czwórką obrońców z tyłu.

0

Sanchez, który wszedł i swoją obecnością wniósł wiele ożywienia do gry ma niższą notę od Cuenci, który zarówno miał kilka udanych dryblingów jak i tych nieudanych. Rozumiem, że młody jest traktowany trochę łaskawiej niż reszta, ale nie upoważnia to oceniających do zawyżania mu oceny. Jak dla mnie: Sanchez 7, Cuenca 6.

0

Idę o zakład, że taki skład nie wyjdzie. Pep w swoim stylu zaskoczy. Czuję, że zagra Cuenca.

0

Seba, utrzymaj nerwy na wodzy, to niepotwierdzona informacja, a Ty już żegnasz Maxwella. Aktualnie sytuacja dla naszego defensora nie ma się najlepiej, ale w przypadku kontuzji (odpukać) obrońcy z podstawowego składu może być przydatny.

0

Guardiola ściąga ze swoich zawodników presję. Naturalnie Real jest w tej chwili lepszy, tabela mówi wszystko. :)

0

Santana, naprawdę wierzysz w to, że dojdzie do wypożyczenia Torresa?

0

Masz prawo do swojego opinii. Chiałbym aby Torres tu przyszedł, ale tylko i wyłącznie po to byś przejrzał na oczy. Staram się oglądać wszystkie mecze czołowych drużyn PL, w tym Chelsea. 90% kibiców Chelsea, bez żalu oddałoby Torresa gdziekolwiek. Do Forlana również nigdy już się nie przekonam, nie te lata. Jeśli już kogoś sprowadzać to na pewno nie tego, który ma zasilić ławkę.

0

Santana10
Myślałem, że przytoczysz mocniejsze argumenty. Poproszę link do newsa, w których Pep lub ktoś inny z zarządu batcy wyraża oficjalne zainteresowanie Forlanem.

Jak możesz porównywać Forlana do Fabregasa, człowieka, który jest barcelonismo, który ma tu swoich najlepszych przyjaciół, gdzie się wychował, gdzie mieszkają jego najbliżsi.
Co z tego, że Forlan grał już w Hiszpanii? Barca jest jedyną drużyną, która potrafi tak pięknie grać w piłkę, żadna drużyna ani z Hiszpanii, ani z innej ligi stylem nawet nie dorasta do pięt ( mówię tu o stylu, nie chcę tu nawału z rm.pl)

Torres? Nie chcę już nic przytaczać, tu Torres pokazał swój kunszt:

0

Santana10
Usilnie twierdzisz, że Forlan i Torres kompletnie bez formy daliby zespołowi więcej niż Ceunca i Tello, którzy już w swoich pierwszych meczach w pierwszej drużynie zrobili więcej niż Torres przez rok w Chelsea!

Cytat: Pep nie wybiera bylejakich zawodnikow, tylko takich ktoryz pasuja do stylu i sposobu gry. Gdybys troche ZNAL i OGLDAL wiedzial bys jakim zawodnikiem jest Forlan i mimo tych 32 lat jest wart tego.

Jest wart czego? Czy o rzekomym zainteresowaniu Forlanem mówi Pep, czy miejscowe gazety, które w obliczu kompletnej nudy na hiszpańskim rynku muszą podgrzewać atmosferę?

Temat Cuenci
Messi urodził się z niesamowitym talentem, ale takich było już wielu. Gdyby nie to, że dostawał szansę gry w pierwszym zespole, nie byłby teraz tym, kim jest. Każde minuty spędzone obok takich graczy jak Xavi czy Puyol dają niesamowitego powera, motywację, dla której chce się zapier*alać na treningach.

0

Santana10
Nie łudź się, że do jakiegoś transferu dojdzie. Tak jak pisałem wcześniej klamka już dawno zapadła.
Co do gry młodych w ważnych meczach. Zastanawiałeś się kiedyś nad tym dlaczego między polską a hiszpańską czy innymi europejskimi ligami przedniej klasy dzieli taka przepaść. Pieniądze, szkolenie - to również. W Polsce zawodnika w wieku 24-26 nazywa się młodym, perspektywicznym zawodnikiem. Dla porównania, Messi w wieku 24 w klubowej piłce zdobył już prawie wszystko, do pełni szczęścia brakuje mu tylko sukcesów z reprezentacją. Pamiętasz początki Messiego? W jakim wieku zaczynał? Tak, był mniej więcej w takim samym wieku co Cuenca. Kiedy jeśli nie teraz mamy dać szansę Soriano, Cunce czy Tello? Na co czekać? Po co sprowadzać graczy po 30- stce, nie mając gwarancji, że wkomponują się w system Blaugrany? Wierzę w canterę, wiem, że mnie nie zawiodą.

0

Dajcie spokój, taki transfer nie wchodzi w rachubę. Szefowie już dawno jasno wypowiedzieli się co do transferów - żadnych nie będzie. Nie róbmy sobie zbędnej nadziei. Mogłoby się wydawać, że mamy ograniczone pole manewru spowodowane kontuzjami, ale jest wręcz przeciwnie, Pep niezwykle umiejętnie wprowadza coraz to nowe twarze, mamy świetlaną przyszłość. Ogółem jeśli spojrzeć na rynek w Europie to dużo się dzieje, prócz transferu Henry'ego nic spektakularnego się nie odbyło i raczej nie odbędzie.

0

Świetny artykuł, spodziewam się zlotu kibiców Realu, bo niektóre fragmenty są prowokatorskie.

Nie wiem czy wszyscy Cules są tego świadomi. Obecna Barca jest najlepsza w historii futbolu, powinniśmy cieszyć się, że dane nam jest żyć w tych czasach. Nasza hegemonia nie będzie jednak trwać wiecznie, musimy być tego świadomi. Póki co cieszmy się tym co mamy.

0

Wszyscy nie mają wątpliwości co do tego, że Pepe ma jakiś problem z psychiką. Jego zachowanie nie jest normalne, w świecie zasłynął głównie dzięki ostrym wejściom. Idealnie pasuje do taktyki Mourinho. Jednak nie o to mi chodzi. Niektórzy osądzają graczy Realu o zbyt brutalną grę - tak to prawda, ale nie zapominajmy też o naszych wybrykach. Zawodnicy Barcy też dolewają oliwy do ognia momentami przesadnie symulując. Mourinho faszeruje swoich zawodników agresją, jego reakcje po gwizdku arbitra orzekających wolny na korzyść Blaugrany śmieszą mnie. Zauważcie, że niemal po każdym, nawet oczywistym przewinieniu, Mou ma pretensje do sędziego. Ach, jacy Ci sędziowie niepojętni...

0

Fan Barca

Chyba ie jesteś świadom co piszesz, jeżeli kiedykolwiek zawodowo uprawiałeś piłkę nożną to powinieneś wiedzieć, że to jeden z najbardziej wymagających sportów wyczynowych. Cały rok zapierdzielenia to nie byle pestka, odpoczynek po sezonie jest niezbędny. Jeśli nawet trenowałby bez przerwy, owszem, efekty byłyby widoczne, ale tylko w I połowie sezonu. Doskonały przykład Berbatov - w wywiadzie kiedyś przyznał, że w trakcie przedsezonowych przygotowań biegał niekiedy po 10 km dziennie. Efekt? Fantastyczny początek sezonu i zupełnie bezbarwny jego koniec, mimo tego, że został Królem Strzelców United myślą o jego sprzedaży.

0

Nisterlooy swoje lata już ma, ale takiego instynktu strzeleckiego prócz niego w ostatnich latach nie miał prawie nikt, może poza Raulem. To taki typ boiskowego sępa, potrafi być niewidoczny przez cały mecz, by jedną akcją zamknąć usta wszystkim krytykom. Skreślanie go na wstępie jest głębokim nieporozumieniem. Nie bez powodu Real interesował się nim, gdy grał jeszcze w Niemczech. Mathijsen to doświadczony obrońca, ograny w dobrych europejskich ligach, o jego vis a vis, (mowa o argentyńskim stoperze), aczkolwiek ten jest daleki od swojej dawnej formy. Toulalan i Joaquin to też dobre posunięcia. Cazorla - zdecydowanie najlepszy transfer, wkrótce będą się o niego biły największe europejskie potęgi. Szejkowie kierujący Malagą przeprowadzają o wiele lepsze i bardziej przemyślane transfery niż ich koledzy z City. Myślę, że w tym sezonie mogą namieszać i pokrzyżować plany największym, aczkolwiek o TOP3 będzie im ciężko. Upatruję w nich konkurenta do walki o mistrzostwo w przyszłym sezonie, kiedy jeszcze bardziej się wzmocnią.

0

Głupotą jest jak dla mnie robienie wyprzedaży w klubie po to, aby mieć pieniądze na jednego grajka, który ma DNA Barcy. Uważam, że skład w szykach ofensywy jest już kompletny, jedynie obrona wymaga kilku rotacji. Za 10-15 mln można już kupić bardzo dobrego obrońcę. Fabregas byłby ściągany, aby spokojnie pozwolić Xaviemu zakończyć karierę. Jak dla mnie na tą pozycję alternatywa już jest - Thiago. Jak na swój wiek gra bardzo dojrzale, co wyróżnia go spośród innych.

0

Alexis ma przewagę szybkościową, jest znakomitym dryblerem, jest bardziej wszechstronny, aczkolwiek jedną z niewielu cech, które przemawiają za Pedro to doświadczenie. Bramki zdobyte w finale LM, Superpucharze Europy to nie lada wyczyn. Sanchez nie jest rozkapryszoną gwiazdką taką jak chociażby Neymar, więc myślę, że rywalizacja o miejsce w pierwszym składzie im na dobre.

0

To w dalszym ciągu nieoficjalny transfer, ale aktualne newsy są już prawdziwymi informacjami. Chociaż jestem zwolennikiem transferu Cesca, to wydaje mi się, że Alexis to ostatni wielki transfer tego lata. Jasno zostało powiedziane: 45 mln i ani centa więcej, sytuacja finansowa nie pozwala na szaleństwa rynkowe. Jeśli Rosell jest stanowczy nie pozwoli na przekroczenie tego limitu. Jeśli owy limit zostanie przekroczony Sandro straci wiele w moich oczach.

0

Za wiele to o nim nie wiem, do tej pory nie rzucił mi się w oczy. Statystyki jak na gracza zespołu który spadł z ligi ma naprawdę dobre. Czekam na potwierdzenie transferu.

0

Kluczową rolę w reprezentacji Argentyny podczas turnieju może odegrać Mascherano, który prawdopodobnie będzie łącznikiem formacji obronnych z napadem. Pamiętam pierwsze mecze Argentyny na MŚ w RPA, chociażby mecz z Nigerią, kiedy to Masche wręcz w pojedynkę poradził sobie z przeciwnikiem. Jednak chyba wszyscy pamiętamy, że w meczu z naszymi zachodnimi sąsiadami już sobie tak dobrze nie poradził, Niemcy z Khedirą i Ozilem na czele wygrali ten mecz. Wydaje mi się, że Argentyna to główny faworyt do zdobycia tytułu. Jak będzie? Czas pokaże.

0

Żal mi ludzi, którzy wystawiają Pedro na listę transferową. Już nikt nie pamięta jego ważnych bramek, gdyby nie on nie byłoby genialnego MVP. Poza tym wstrzymamy się z wszelkimi dyskusjami odnośnie składu na najbliższy sezon, żadnych oficjalnych transferów do tej pory nie było. Jestem jak apostoł Tomasz - nie uwierzę dopóki nie zobaczę.

0

Kwota 12 mln euro za takiego zawodnika jak Bojan to dobra cena. Ostatni sezon dla naszego młodego napastnika nie był zbyt udany, plany pokrzyżowała kontuzja. Opcja pierwokupu jest mądrym ruchem całego zarządu i Rosella. Wygląda na to, że wszyscy nauczyli się na przykładzie Cesca jak postępować z transferami.

0

Odbiegnę od tematu. Kolego AduŚ07 gdybyś tu był proszę Cię odezwij się do mnie. :)

0

Furia, a według mnie żałosny to jesteś ty. Szukasz zaczepki - znalazłeś ją. Sam prowokujesz, a potem uciekasz do adminów o bany. Daj sobie siana, idź na swoje forum, powinieneś bez problemu dogadać się z ludźmi o podobnym IQ.

0

Rozstrzyganie tego kto jest lepszy jest nie na miejscu. Na te pytania odpowiadają bezpośrednie mecze a one są bardzo wymowne. Nigdy nie lubiłem Kryśki, ale mam do niego szacunek za sezon kiedy MU zdobył Champions League. A obrazek z GD kiedy stracił piłkę w narożniku boiska bez żadnych eskorty naszych obrońców jest bezcenny. I te gesty kibiców - boskość.

0

Prawda jest taka, że Del Bosque mógłby obdzielić bramkarzami całą Europę. Jak dla mnie trójka najlepszych obecnie bramkarzy globu to kolejno: Casillas, Valdes, i De Gea. To jak wybronił jedenastkę z Interem zasługuje na zwrócenie uwagi. Ne dziwne, że Manchester United poważnie się nim interesuje.

0

Gdyby nie fakt, że mamy wąską kadrę to swobodnie bym go puścił. W ostatnich meczach nie gra zbyt dobrze a jeszcze bardziej pogrążył się wczoraj gdy dostał znakomite podanie od Pedro i z 5m trafił w poprzeczkę.

0

mackowskibarca1

W Twojej wypowiedzi nie ma sensu. Polska liga to outsider wszystkich statystyk i żaden Mourinho czy Guardiola tego nie zmienią. Błędy są popełniane od podstaw, dzieci nie są trenowane tak jak być powinny. Może niedawna wizyta szkoleniowców z La Masii coś zmieni :)

0

Dobra decyzja biorąc pod uwagę obecną sytuację finansową klubu, ale w razie poważniejszej kontuzji któregoś z naszych asów może być krucho. Chciałbym sprowadzenia jakiegoś środkowego obrońcy i napadziora, pomoc jest według mnie kompletna.

0

Za szybko spisujecie Davida na straty. Trzeba mu dać jeszcze trochę czasu, w Valencii wszystko było ustawione pod niego, teraz jest inaczej bo gdy Messi gra to pod niego ustawię się grę. To taki typowy lis pola karnego, bramki jakie dotychczas strzelił to przeważnie jakieś dobitki lub tego typu rzeczy, po prostu piłka go szuka :)

Co do Teveza - ostatnio wyczytałem że myśli o zakończeniu kariery klubowej bo (tu cytat) 'nienawidzi grania w piłkę nożną". Wszystko możliwe.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?