2

Może teraz trochę przesadzam, ale myślę, że najmocniejsza możliwa jedenastka Barcelony może być jedną z najlepszych jedenastek w całej Europie. Teraz jak wszyscy są znowu zdrowi, niezależnie od klasy rywala widać niesamowitą jakość Pedriego, to jak rozkwita Busi przy De Jongu i jakim szefem jest Christensen. Pozostaje tylko gdybać co by było gdyby nie kontuzje w kluczowych momentach sezonu…

1

Laporta mówi, że 7 milionów w 18 lat to jest odpowiednia kwota biorąc pod uwagę usługi. Jeżeli klub przez ostatnie 4 lata otrzymywania raportów dostał 629 takich dokumentów, to przez całe 18 lat tych raportów powinno być około 2830. Wiadomo, że ilość tych dokumentów rocznie się zmieniała, ale nadal w sumie powinno ich być koło wyżej podanej liczby. A zatem jeśli za całą tę usługę klub zapłacił te 7 milionów euro to jeden raport powinien kosztować jakieś 2500 euro. Oczywiście do tego jeszcze te 40 płyt CD, ale i tak kwota za jeden raport powinna wynieść mniej więcej 2000 euro.

0

@ANTI10 Klauzula 100 milionów, ale 50% z transferu idzie do samego piłkarza więc tak na prawdę klub uzyskałby za niego 50 milionów.

6

Xavi podpisał pakt z diabłem.

Ma ktoś jakieś inne wytłumaczenie tej absurdalnej fury szczęścia w dzisiejszym meczu?

5

Czyli jak się okazuje Barcelona ma trzech ogarniętych prawych skrzydłowych i ani jednego ogarniętego lewego skrzydłowego.

0

Ale to było meczycho. Chciałoby by się więcej.

19

Yeremi Pino po tym meczu dołącza do zarządzanego przez Viniego klubu haterów Ronalda Araujo.

2

Nie chce psuć zabawy z nabijania się z Chelsea i jak jej transfery nic dały, ale faktem jest, że po tak dużej liczbie wzmocnień logiczny jest totalny brak zgrania i wypracowanych automatyzmów między graczami. Pakę mają mocarną na papierze, ale trochę trzeba będzie poczekać zanim to zacznie dobrze funkcjonować.

23

Busi opakowany trzema pomocnikami wygląda znakomicie. Jak tak miałby grać to niech zostanie jeszcze na następny sezon.

0

@partymaker A jak Kounde wypadnie przez kontuzję? Poza tym Jules docelowo ma być środkowym obrońcą.

0

Jako, że transfer Pavarda do Barcelony staje się coraz bardziej prawdopodobny, warto zaznaczyć, że:

- Pavard był podstawowym reprezentatem mistrzów świata z 2018
- Pavard był podstawowym elementem Bayernu który sięgnął po potrójną koronę w 2020 roku
- Pavard idealnie pasuje do koncepcji Xaviego w której prawy obrońca zamienia się w stopera. Klub ewidentnie szuka obrońcy który jest wstanie umożliwić drużynie przejście na ustawienie 3:4:3, które Xavi stosował już w Al-Saad. Stąd szukanie kogoś o profilu bardziej defensywnym jak Azpi czy Foyth.

0

Relevo potwierdza info od Mundo Deportivo o negocjacjach Atletico z Gironą na temat transferu Arnau Martineza. Zaraz się okaże, że z rynku znikną już wszystkie opcje Barcelony do wzmocnienia prawej obrony…

0

Obecnie najlepsza jedenastka Barcy(nie licząc kontuzji Dembele):
Gavi Lewy Dembele
Pedri Busi De Jong
Balde Christensen Araujo Kounde
Mats

Zmiennicy:
Ferran Fati Rapha
Torre Kessie Roberto
Alba Eric Alonso Bellerin(zaraz odejdzie)
Peña

Barcelona ma być może nawet najlepszą wyjściową jedenastkę i zarazem najgorszą ławkę rezerwowych ze wszystkich topowych klubów w Europie. A latem była mowa, że Xavi chce dwóch dobrych graczy na każdą pozycję… No coś nie pykło.

1

Hipotetyczne pytanie. Jeśli Barca wygrałaby ligę, puchar króla i ligę Europy, to czy można byłoby stawiać ten sukces razem z trypletami z 2009 i 2015 roku? Niby gdzie tu zestawiać Ligę Europy z Ligą Mistrzów, ale z drugiej strony w tego rocznej Lidze Europy mamy tak mocne drużyny jak Arsenal, Manchester United, Juventus, Monaco, Bayer czy Roma i wygranie całych rozgrywek wydaje się być na prawdę dużym wyzwaniem.

0

Niby w kadrze są już Fati i Ferran, ale przy ich obecnej dyspozycji Carrasco z miejsca wywalczył by sobie miejsce w pierwszym składzie. Ja jestem na tak.

3

Te późne zmiany dają mi nadzieję, że Xavi wyciągnął wnioski i nie będzie już wpuszczał na boisko impostorów w najbardziej newralgicznym momencie meczu.

1

@MesQueUnClub96 Po kontuzji kolana wszystko było ok, dopiero po tej kontuzji mięśniowej z meczu z celtą coś się popsuło.

8

Camavinga, rocznik 2002 urodzony w październiku - kurła ale talent, złote dziecko

Fati, rocznik 2002 urodzony w październiku - stary chłop, zmarnowany talent, sprzedać póki się da

3

Świetna pierwsza połowa, ale nie zapominajmy o tym co wyrabiał Real w zeszłym sezonie ligi mistrzów. Nie można jeszcze zakładać, że Barcelona dopisze sobie kolejne trofeum po tym meczu.

62

A gdyby tak wypuścić kontrolowane info z klubu, że Arsenal zainteresował się Ferranem tylko po to żeby Chelsea się po niego zgłosiła i solidnie przepłaciła?

Plan idealny.

0

@Azrik Najlepszy mecz w tym sezonie zagrał z RSSS na wyjeździe przy wyniku 1:1 więc może coś w tym jest.

10

Mówta se co chceta po tym meczu, najważniejsze, że w Madrycie jest -3

0

Długo się zastanawiałem czy iść dziś do kina na nowego avatara i przegapić pierwszą połowę meczu czy jednak zostać w domu na cały mecz. Wybrałem to pierwsze i patrząc na opinie po tych 45 minutach chyba wybrałem dobrze…

0

Może się mylę, ale wydaje mi się, że fizycznie Ansu jest już na dobrym poziomie. Wystarczy zerknąć na jego akcję lewym skrzydłem w klasyku gdzie na pełnej szybkości zrobił przewagę i dograł piłkę do Ferrana. Jego problemem jest brak pewności siebie i strach, ale nie koniecznie przed kontuzjami a przed popełnianiem błędów. Ta pewność powoli będzie wracać z każdym udanym zagraniem. Problem jednak polega na tym, że w Barcelonie nie można wiecznie czekać, i Ansu na pewno sobie z tego zdaje sprawę.

1

@Janiama Barcelona 4 1 Espanyol

0

@Rust_Cohle 1. 1/+2.5
2. 2/-2.5
3. 1/-2.5
4. 2/-2.5
5. 2/+2.5
6. 2/+2.5
7. 1/+2.5
8. 1/+2.5
9. 1/+2.5
10. 2/+2.5

1

@Janiama Brazylia 1:1 Kamerun
Szwajcaria 1:0 Serbia

0

@kiper09 Hiszpania zagra z Marokiem

0

Nie podoba mi się jak Ansu unikał odpowiedzialności w kluczowym momencie. Olmo i Asensio coś kłuli a Fati po obiecującym początku założył pelerynę niewidkę i tyle go było.

0

@Janiama Kanada 1:0 Maroko
Chorwacja 3:0 Belgia

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?