KibicBarcy123
Dołączył/a: sierpień 2021
3 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Ter Stegen
Araujo Eric Christensen
De Jong Kessie
Dembele Gavi Pedri Raphinha
Lewandowski
Chciałbym zobaczyć taki skład na dziś. Myślę, że para defensywnych pomocników złożona z Kessie i De Jonga mogłaby napsuć sporo krwi każdemu rywalowi. Obaj są bardzo wybiegani i umieją się podłączyć do akcji ofensywnej.
3
Mikel Arteta prowadzi Arsenal od 2.5 pół roku. W międzyczasie Arsenal nie dał rady zakwalifikować się nawet do ligi konferencji a w ostatnich rozgrywkach na własne życzenie wypadł z TOP 4. Jeżeli Arsenal będzie kontynuował taką grę jaką zaprezentował w ostatnich trzech meczach to na spokojnie zagrają w lidze mistrzów w kolejnym sezonie. Na podstawie kanonierów widać, że dobry projekt potrzebuje czasu.
3
Media(w tym Gerard Romero) informują, że odbędzie się ostatecznie spotkanie na którym okaże się czy De Jong odejdzie czy obniży pensję. Dla mnie to brzmi jak jakaś bzdura. Od dawna wiadomo, że De Jong nie chce odchodzić z Barcelony a też nie chcę mi się wierzyć, że Holender z czystej dobroci serca obniży swoją pensję z 14 do 9 milionów euro, tym bardziej, że jego agent w ogóle zerwał kontakty z klubem. Chciałbym żeby Frenkie został w klubie z obniżoną pensją, ale podejrzewam że do końca tego okna transferowego sytuacja Holendra w ogóle się nie zmieni.
1
Gdyby z klubu odeszli Auba i Depay to Luuk mógłby być naprawdę solidnym zmiennikiem dla Lewego i zadaniowcem tak jak w zeszłych rozgrywkach. Szkoda, że dopiero co zmienił klub bo chętnie zobaczyłbym go raz jeszcze w koszulce Barcelony.
3
Pomimo, że lubię Foytha to myślę, że płacenie teraz za niego 42 miliony euro gdy klub ma problem z zarejestrowaniem Koundé nie jest dobrym pomysłem. Biorąc pod uwagę obecne realia to najrozsądniejszym wyborem byłby prawdopodobnie Bellerin. Hiszpan przyszedłby za darmo i z nie dużą pensją a przy tym raczej nie miałby problemu z pokazaniem lepszego poziomu niż Dest czy Roberto. Szkoda, że klub w ogóle nie rozpatruje jego kandydatury.
3
Chciałbym zobaczyć Illiasa z Barcy Athletic w pierwszej drużynie jeśli z klubu odejdą Auba i Depay. Osobiście chciałbym żeby z tej dwójki Gabończyk został w klubie, ale być może jego sprzedaż okaże się konieczna a w przypadku odejścia obu pilarzy zrobi się miejsce dla kolejnego atakującego. Illias podczas presezonu pokazał się ze znakomitej strony i pomimo że, to były tylko mecze towarzyskie to na pierwszy rzut oka widać olbrzymi talent 18 latka.
6
@tbas To nie jest piłkarz który ma za zadanie jeździć od jednego do drugiego pola karnego i ciągle dośrodkowywać piłkę. Jego walory przede wszystkim obejmują umiejętności defensywne i wyprowadzenie piłki. Nie można oceniać Argentyńczyka tylko przez pryzmat liczby asyst.
17
Juan Foyth, prawdopodobnie najlepszy prawy obrońca zeszłego sezonu La Liga. Argentyńczyk skupia się głównie na aspekcie defensywnym, ale nie ma problemu z wyprowadzeniem piłki i minięciem kilku graczy. Juan dysponuje świetnym podaniem i nie panikuje pod presją. Foyth radzi sobie również dobrze na środku(na tej pozycji zaczynał karierę) a także bez problemu zagra na pozycji defensywnego pomocnika. Jeżeli Xavi szuka defensywnie usposobionego prawego defensora to Juan Foyth jest zdecydowanie najlepszym kandydatem. Moim zdaniem gdyby jego cena rzeczywiście wyniosłaby 25 milionów to byłby to świetny interes.
2
Z jednej strony nie jest winą De Jonga, że dostał taką umowę i nie ma żadnego obowiązku obniżenia pensji czy zgodzenia się na transfer, ale z drugiej strony skoro on tak kocha miasto i klub to mógłby chociaż spróbować się dogadać.
2
Przyszły sezon może być bardzo wesoły w Barcelonie. Mocna na papierze linia pomocy i ataku a w obronie brak solidnego prawego obrońcy, niepewny bramkarz i Alba mający problem z presją. Będzie dużo goli i z jednej i z drugiej strony.
6
Chyba trzeba oglądać trochę częściej Valencię w tym sezonie dla Nico. Bardzo mu kibicuję i chciałbym żeby mu się powiodło na wypożyczeniu.
17
Wszyscy zapominamy jak młody w dalszym ciągu jest Ansu. Fati ma niecałe 20 lat i jest po kontuzji. Jego czas jeszcze nadejdzie.
2
Sergi Roberto wygląda zaskakująco dobrze pod względem fizycznym.
4
Wobec pozostania Pjanića nie widzę sensu w pozostaniu Nico w drużynie. Gonzalez musi grać więc dobrze by było gdyby klub zorganizował mu jakieś wypożyczenie. Betis może stracić Williama Carvahlo, którego chce kupić Nottingam więc w klubie z Andaluzji akurat zrobiło by się miejsce dla kogoś takiego jak Nico. Nie ukrywam, że bardzo chętnie zobaczyłbym Gonzaleza na wypożyczeniu właśnie w tej drużynie.
3
Polecam obejrzeć masterclass Xaviego na kanale The Coaches’ Voice. Xavi pokazał jak ustawiał swój zespół Al-Saad i co ciekawe w ogóle nie używał bocznych obrońców. Stosował ustawienie z trzema środkowymi obrońcami, dwoma defensywnymi pomocnikami, dwoma rozgrywającym, skrzydłowymi i wysuniętym napastnikiem. Podejrzewam, że Xavi może chcieć wprowadzić coś podobnego w Barcelonie wobec braków na pozycji prawego obrońcy.
1
1. Boki obrony
2. Odejścia niepotrzebnych piłkarzy
3. Bernardo Silva
W tej kolejności.
31
Mi w tym okienku transferowym najbardziej podoba się jak trener pracuje z dyrektorem. Xavi jasno określa kogo chce w zespole a Alemany mu ufa i spełnia jego życzenia, przy czym sam Xavi też ciężko pracuje i ciągle wydzwania cele transferowe.
5
Chyba każdy wolałby Kounde zamiast Inigo Martineza ze względu na wiek i potencjał rozwojowy, ale prawda jest taka, że obrońca Bilbao rozegrał znacznie lepszy sezon od Francuza. Inigo mógł nawet być najlepszym obrońcą La Liga w ubiegłych rozgrywkach. Jako opcja na teraz będzie bardzo solidnym wzmocnieniem, tym bardziej, że jest lewo nożnym stoperem a takiego w klubie na ten moment nie ma.
1
W tym całym zamieszaniu transferowym trochę cicho się zrobiło na temat nowego kontraktu Gaviego. Nowa umowa Gaviry to powinien być priorytet a dopiero potem sprowadzanie nowych graczy.
4
Ciekawostka: Arnau Martinez do 2016 grał w młodzieżówkach Barcelony. Przed sezonem 16/17 przeszedł do Hospitaletu z którego w 2018 roku odszedł do Girony. Więc czystko hipotetycznie gdyby Arnau trafił kiedyś do Barcy to klub będzie miał argument za nazywaniem go „made in La masia”.
23
Ansu Fati uczestniczył w każdej sesji treningowej reprezentacji Hiszpanii a nawet zrobił więcej żeby wrócić do rytmu. Jego absencja podczas meczy nie była spowodowana kontuzją. Nawrót kontuzji jest już wykluczony. @diarioas
2
Z jednej strony czuć trochę smutku po odejściu Alvesa. Z drugiej strony głos rozsądku mówi, że trzeba odstawić na bok starą gwardię. Niestety jeżeli chce się wygrywać to nie można trzymać w kadrze zawodników jedynie z sentymentu. Mówimy tu o 39 letnim gościu, który choć jest niesamowitą postacią to po prostu fizycznie odstaje od najwyższego poziomu. Sergi Roberto przeżywa obecnie najgorszy moment w swojej karierze, ale ma prawie 10 lat na karku mniej niż Dani. A skoro Xavi mu ufa to co szkodzi dać mu ten kontrakt na rok żeby zobaczyć czy w ogóle potrafi wnieść coś dobrego do zespołu? Generał przecież nie miał nawet okazji zobaczyć go w akcji. Jak wypali to super, a jak nie to wtedy za rok Sergiemu wygasa mu umowa, ale tym razem po prostu nie zostanie przedłużona.
1
Ciekawostka: Najdroższy transfer obrońcy do Barcelony to Clement Lenglet(35.9 milionów euro) a tuż za nim plasuje się Nelson Semedo(35.7 milionów euro).
2
Czy tylko mnie martwi fakt że klub myśli nad zastąpieniem De Jonga Bernardo Silvą? Pomocnik Man City to jest jest bezdyskusyjnie pan piłkarz, ale na jego pozycji w Barcelonie już teraz mamy do czynienia z kłopotem bogactwa. Do dyspozycji Xaviego są przecież Gavi, Pedri, Torre i talenty z La Masii. Co jeszcze bardziej mnie martwi to to, że klub zostałby z tylko jednym defensywnym pomocnikiem, który ma w dodatku 33 lata na karku i zamierza odejść za rok.
2
@Janiama Getafe 1:3 Barcelona
5
Ciekawe który z piłkarzy City strzeli w kolejnym meczu bramkę w doliczonym czasie gry na wagę zdobycia ligi a następnie otrzyma w ogóle nie podobny do siebie pomnik.
21
Coutinho w przyszłym sezonie double double w Premier League po czym Man City na niego wyłoży 100 milionów euro z czego 50 milionów trafi na konto Barcelony.
Tak będzie.
1
@AmigoBlancos ( ͡° ͜ʖ ͡°)
6
Ciekawostka: Ostatnim klubem, który zdołał pokonać Real Madryt w finale Ligi Mistrzów był… Liverpool! Było to w sezonie 1980/1981 kiedy to Liverpool pokonał Real Madryt 1:0.
8
Talenty Gaviego i Pedriego tak bardzo wybijają poza skalę, że Nico pomimo też wysokiego potencjału wygląda przy nich momentami blado. Moim zdaniem klub powinien go w lecie wypożyczyć.