1

@Janiama Polska 1:0 Arabia

2

Ciekawostka: Dembele razem z Mbappe wykonał najwięcej dryblingów podczas fazy grupowej ligi mistrzów(39). Dla porównania Vini czy Neymar mieli kolejno po 36 i 27 dryblingów.

Ta statystyka dobitnie pokazuje ogromne możliwości Ousmane’a w grze jeden na jeden i jeszcze większą nieumiejętność zamienienia tych wszystkich kiwek w konkrety pod bramką rywali.

0

Chciałbym takiego Tielemansa w Barcelonie. Nie jest najlepszy na swojej pozycji, ale ma cojones żeby solidnie rąbnąć z dystansu co jakiś czas.

0

Jakie wrażenia na razie? Nie mogłem obejrzeć pierwszej połowy niestety.

0

Barcelona w zeszłym sezonie pod wodzą Xaviego:
4:0 z Realem
4:2 z Atletico
4:2 z Napoli

Xavi ma gorszy procent zwycięstw nawet od Koemana i wypisał Barcelonę z ligi mistrzów drugi rok z rzędu, ale już udowodnił, że potrafi przygotować zespół zarówno pod względem taktycznym jak i fizycznym w meczach z rywalami z wyższej półki. Trzeba dać trenerowi pracować, on jak każdy mało doświadczony trener popełnia błędy. Z czasem powinna przyjść regularność i wyniki.

0

Jedyny plus tego meczu jest taki, że Ansu zgłasza gotowość do gry w pierwszym składzie.

1

@Janiama Real Madryt 1:3 Fc Barcelona

5

Busquets to tak niezwykły zawodnik, tak kluczowy dla stylu gry Barcelony, że stał się fundamentem u każdego trenera z którym przyszło mu pracować. Jego odejścia nie będzie dało się zatuszować jednym graczem a dużą zmianą systemu gry. Jestem bardzo ciekaw jak Xavi poradzi sobie z tym wyzwaniem.

0

@AmigoBlancos Dałbym mu jeszcze jeden sezon.

2

Projekt Xaviego to projekt długofalowy i jedna poważna wpadka tego nie zmieni. Sukcesy są kwestią czasu.

0

@Emhyr Leao ma kontrakt tylko do 2024 i póki co nie zanosi się żeby miał go przedłużać. Latem Milan będzie miał ostatnią szansę żeby na nim coś zarobić więc będzie do wyjęcia.

11

Eric w zeszłym sezonie wypychany przez kibiców z klubu a teraz jest jednym z obrońców od których należy budować blok defensywny. Teraz jest nagonka na Ferrana i Raphinhe a gdyby strzelili po parę goli w następnych meczach to nagle narracja byłaby taka, że transfery TOP. Potem pojawiłby się kolejny kozioł ofiarny i tak w kółko…

0

Koniec końców to ten mecz po prostu trzeba było odhaczyć i dopisać 3 punkty w nieważne jaki sposób.

5

Leo wygrywa w tym sezonie Mundial i ligę mistrzów a następnie wraca do Barcelony z którą również sięga po triumf w Champions League i przy tym zostaje najlepszym strzelcem i asystentem w historii tego turnieju a do tego jedynym piłkarzem, który wygrał te rozgrywki 6 razy.

Scenariusz idealny.

2

Barcelona po 7 kolejkach La Liga : 19 goli, 1 stracony, pierwsze miejsce w tabeli, najlepszy bramkarz w lidze, najlepszy asystent w lidze, najlepszy strzelec w lidze.

Barcelona w lidze mistrzów: jeden dobry mecz ze słabym rywalem(Viktoria Pilzno), jeden bardzo dobry mecz z rywalem z najwyższej półki, w którym zabrakło jedynie szczęścia(Bayern) i jeden słaby mecz, w którym Barcelona mimo kiepskiej gry powinna była skończyć mecz z min. jednym golem(Inter).


Na prawdę, źle to nie wygląda.

0

Swoją drogą to jeśli Leo wróci do Barcelony to strasznie dziwnie będzie go oglądać z numerem innym niż 10. Wątpię, że Messi będzie chciał dziesiątkę Ansu.

1

@Janiama Mallorca 0:2 Barcelona

16

Robert ma kontrakt do 2026. Endrick przychodzi w 2024. Na pierwszym roku uczy się od Lewego a w kolejnych rozgrywkach powoli marginalizuje jego rolę w klubie i mamy napastnika na kolejne lata. Brzmi jak plan idealny.

1

@Sau_Ron Larynx?

18

De Jong „zostaje oceniony na minus bardzo dobry.” - ocena 7/10

Pedri „zagrał lepiej niż bardzo dobrze” - ocena 7/10

2

Szkoda trochę że Ansu nie ma w pierwszej jedenastce… Trochę martwi mnie sytuacja Fatiego, tym bardziej po słowach Lucho.

1

@Janiama Barcelona 5:0 Elche

1

Mimo wszystko brawo dla ekipy, zwłaszcza po pierwszej połowie.

3

Odejście Pjanića może swoją drogą mocno pomóc Pablo Torre. Jeden pomocnik mniej to kilkaset minut więcej dla młodego.

6

Prawda jest taka, że gdyby Dembele trafił do siatki to narracja byłaby taka, że Francuz podjął najlepszą możliwą decyzję.

59

Balde trzy mecze z rzędu w podstawie. Niezmiernie mnie to cieszy.

1

@Janiama Barca 5 0 Valladolid

1

Czyżby Kounde jako pół prawy stoper a Balde i Raphinha/Dembele na wahadłach? Na papierze fajnie to wygląda.

1

Balde pomimo braków i młodego wieku może być nieodzowny. On jako jedyny z bocznych obrońców Barcy może szybkościowo równać się z ofensywą Bayernu. Nie chcę sobie nawet wyobrażać pojedynków Alby z Ganbrym, Sané czy Mané.

1

Tak zwracając uwagę na brak kontroli czy chaotyczną momentami grę - Xavi nie ma nominalnego prawego obrońcy(nie liczę skreślonego Desta) więc musi kombinować z różnymi ustawieniami przez co drużyna nie może złapać płynności i wypracować automatyzmów. Z czasem Barcelona powinna stopniowo grać lepiej.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?