0

@FcPortoFan1999 Węgry by musiały wygrać żeby im zaszkodzić, wystarczą im 2 remisy albo 1 wygrana

0

@Eklerek Z Ronaldo w składzie, który nie pressuje potrafili pokonać Hiszpanię która niedawno dość łatwo wygrała EURO.

1

0

@Coveta Z tego będzie przychód jakieś kilkanaście milionów do podziału, a nie kilkaset milionów, kropla w morzu potrzeb. Jeśli chcą mieć hajs i konkurować z PL to muszą odejść od debilnego systemu socios i przejść na prywatnych właścicieli z wagonami pieniędzy, robienie za małpy w cyrku dla bogaczy nie zmieni nic.

0

@Trojanek23 Promocja klubu w miejscu w którym rokrocznie w lecie grają towarzyskiego klasyka z Realem. Ten mecz nie robi nic poza dalszym rozprzedawaniem piłki i otwieraniem furtki do zmuszania piłkarzy do gry tam gdzie jakiś milioner będzie miał fanaberię.
Mecz okaże się sukcesem, zarobią miliony i za parę lat będziesz co chwilę oglądał mecze ligowe i LM grane na innych kontynentach, dla lokalsów zostaną mecze z ogórami.

Kolejną kwestią jest uczciwość takiego posunięcia, Barcelona realnie tym meczem zyskuje kolejny mecz u siebie, bo fanów Villarrealu który teoretycznie jest gospodarzem będzie w porywach jakieś 5% stadionu. Wygrana tego meczu przy wygraniu ligi małą przewagą punktową wywoła kolejny skandal i po raz kolejny splami wizerunek klubu.

To tak jakbyś powiedział że te modelki w Dubaju to w sumie mądre i przedsiębiorcze kobiety, co z tego że zjedzą kloca szejka jak mają za to nie tylko pieniądze ale też rozpoznawalność w sieci. Nic z tego że zniżają się do poziomu gorszego niż najdziksze zwierzęta, ważne że jest z tego kasa.

1

@Dejmet Real mógł grać mecz ligowy w USA już w okolicach 2017 roku, na długo przed superligą, także trafiłeś w płot

2

@Dejmet W Miami jest obecnie godzina 14, czyli na nasz czas godzina rozegrania meczu to ok 4-5 rano. Do tego otwiera niebezpieczny precedens bo nie dość że mniejsze zespoły będą grały efektywnie na wyjeździe (co może prowadzić do wypaczania wyników, bo doping potrafi ponieść piłkarzy o czym świadczą liczne przykłady), to jeszcze piłkarze będą zmuszeni pokonać Jet laga żeby grać tam gdzie najwięcej zapłacą.

Argument z Perezem jest durny, Real światowo ma więcej kibiców niż Barcelona, gdyby chcieli to by również grali w Miami, Rijadzie czy gdziekolwiek płacą, przed zapytaniem ówczesnego prezesa Barcelony - Bartomeu pytali Pereza, a ten się nie zgodził.

0

@ranger3120 szkoła + filmy i seriale z napisami na naukę rozumienia, praca za granicą w anglojęzycznym kraju na naukę mowy

1

@Hadim Luis De La Fuente nie ma nic wspólnego z Madrytem, z urodzenia jest Baskiem i tam przez większość kariery trenował i grał jako piłkarz

0

@LambiPL Wtedy mu przedstawiasz to CV i on je przeczyta, wysyłając na maila twoje umiejętności nie mają praktycznie żadnej korelacji z twoimi szansami na przyjęcie, HR w praktycznie każdej firmie to patologia, baby pracujące tam 90% korespondencji nie czytają, wybierają sobie kandydatów losowo albo na podstawie tego czy użyłeś ładnej czcionki i kolorów w CV.
Jak już sobie wybiorą te życiorysy które podpowiedział im Jowisz, to dopiero zaczynają patrzeć czy kandydat ma jakiekolwiek kwalifikacje i przede wszystkim czy jest przystojny, realna przydatność dla firmy i fach w ręku schodzą na dalszy plan bo to dopiero oceni kierownik do którego dotrze jakiś 1% z całej puli CV.

2

@Roobo Nie mój komentarz ale masz:
1) Zwiększenie recyklingu i redukcja odpadów

Niemcy (Pfand) i Holandia (positief pfand): W obu krajach systemy kaucji skutecznie zwiększyły udział opakowań poddawanych recyklingowi. Dzięki automatom zwrotnym i wyraźnym oznaczeniom konsument często zwraca opakowania, co podnosi tempo recyklingu i ponownego użycia.

Przykład praktyczny: W Niemczech wskaźniki odzysku napojów z opakowań PET i szkła są wysokie w porównaniu do wielu innych krajów UE, co przekłada się na mniejszą ilość odpadów na wysypiskach i większą ilość materiałów poddanych recyklingowi.

2) Promowanie ponownego użycia i oszczędność surowców

Szwecja (system depozytu za opakowania): Oprócz recyklingu, w niektórych regionach promuje się ponowne użycie opakowań wielokrotnego użytku (re-use) poprzez programy zwrotów i kooperacje z sieciami handlowymi.

Przykład praktyczny: W miastach z rozwiniętą infrastrukturą zwrotów for reusable bottles, konsumenci częściej wybierają ponowne uzupełnianie napojów zamiast jednorazówek, co zmniejsza zapotrzebowanie na surowce (PET, szkło, aluminium).

3) Wsparcie gospodarki o obiegu zamkniętym (Circular Economy)

Dania: Krajowe inicjatywy promujące obieg zamknięty w opakowaniach zachęcają producentów do projektowania bardziej trwałych i łatwo przetwarzalnych opakowań oraz inwestują w infrastrukturę recyklingu.

Przykład praktyczny: Sieci handlowe tworzą programy zachęcające do zwrotu opakowań i ponownego użycia, co prowadzi do wyższego udziału materiałów poddawanych recyklingowi i redukcji odpadów.

4) Przejrzystość kosztów i motywacja konsumenta

Włochy (system depozytu na opakowania): W niektórych regionach konsumenci widzą jasną informację o kaucji na etykiecie, co motywuje do zwrotów. Paragony zwrotu potwierdzają odzyskaną wartość i budują świadomość ekologiczną.

Przykład praktyczny: Klienci chętniej zwracają opakowania, jeśli widzą bezpośredni zwrot depozytu, co prowadzi do wyższego wskaźnika zwrotów i mniejszych odpadów.

5) Redukcja kosztów gospodarstwa domowego przez oszczędności energii i surowców

Norwegia (system depozytu na niektóre opakowania): Dzięki efektywnemu systemowi zwrotów konsumenci oszczędzają na kosztach związanych z gospodarowaniem odpadami i zużyciu energii na produkcję nowych opakowań.

Przykład praktyczny: W okolicach, gdzie automaty zwrotne są powszechne, gospodarstwa domowe doświadczają niższych kosztów „sprzątania” odpadów i mniejszych cen końcowych napojów z uwagi na zredukowaną zawartość opakowań jednorazowych.

6) Wsparcie lokalnych gospodarek i zatrudnienia

Holandia: Inwestycje w infrastrukturę zwrotu opakowań i przetwarzanie generują miejsca pracy w sortowniach, centrach recyklingu i sieciach logistycznych.

Przykład praktyczny: Automaty zwrotne i punkty zbiórki tworzą zapotrzebowanie na pracowników do obsługi, serwisu i utrzymania systemu, co wspiera zatrudnienie w sektorze gospodarowania odpadami.

7) Ułatwienie podróży i codziennego życia mieszkańców przygranicznych

Polska–Niemcy (przykład transgraniczny): Systemy kaucji w kilku krajach UE ułatwiają podróże i handel między krajami, choć różnice w stawkach i typach opakowań mogą wymagać dopasowań. Wyższa harmonizacja zasad w UE sprzyja płynności zwrotów dla podróżnych i mieszkańców korzystających z cross-border zakupów.

Przykład praktyczny: Osoby podróżujące między krajami UE mogą napotkać podobne zasady zwrotu, co zmniejsza frustrację związaną z różnicami w systemach.

1

@Stinger_ Jak nie Lidl to masz dowolny inny supermarket, serio sam mieszkam w pipidówie na 40k ludzi i masz tu jakieś 10 supermarketów rozsianych po mieście, o ile nie mieszkasz na jakichś ostrych obrzeżach to masz supermarket blisko, jeśli mieszkasz na obrzeżach to masz większe mieszkanie gdzie nie ma problemu przetrzymać te butelki do czasu wizyty w supermarkecie.
Z tego co widziałem nawet Żabka to wprowadza, ale pewnie zaraz się dowiem że nie masz absolutnie żadnego sieciowego sklepu w promieniu 10km.

Pół Europy sobie z tym radzi, ale nie u nas oczywiście problem i kombinowanie bo panicz nie może iść jak człowiek oddać butelki.

0

@Stinger_ Chów klatkowy Polaków to akurat domena miast gdzie z dostępem do takich maszyn nie ma problemu, postawisz pudło w przedpokoju uzbierasz z 6 czy 8 i korona ci z głowy nie spadnie jak przejdziesz te 200 metrów do Lidla.

0

@Zoker Jak takiemu Niemcowi czy Węgrowi powiesz że będzie system kaucyjny to pozbiera butelki i zaniesie, a w Polsce? W Polsce jak w lesie, nie w Polsce jak w chlewie obsranym gównem, jak Polakowi powiesz że ma zanieść to od razu będzie krzyczał: "od tego są służby, ja tego nie będę robił, zarabiam 5000 zł Netto, jestem kimś!"

0

@Kosmici Zamień Mbappe na Lewandowski i dopisz 2020 rok

0

@Litman Musiał grać całe 90 minut z Crveną Zvezdą, BSC Young Boys, Bilbao kiedy sezon był już rozstrzygnięty, Las Palmas czy Leganes ale tak to granie w reprezentacji jest problemem.

0

@kaamil1910 Potem wróci i znów będzie grał słabo, a kibice sobie zdadzą sprawę że Francuska liga poza PSG to jest poziom ligi belgijskiej.

0

@BezglutenowyPedri Pewnie mógł tylko po co? Różnicy w działaniu nie ma żadnej + może w ostatniej chwili podjąć decyzję. Gdybyś zawsze miał lekarza gotowego zrobić zastrzyk pod ręką i nie robiłoby ci różnicy czy bierzesz tabletkę za którą zapłaciłeś złotówkę czy ampułkę za którą zapłaciłeś 10zł to również brałbyś zastrzyki.

0

@BezglutenowyPedri Zastrzyk w kręgosłup brzmi poważniej niż rzeczywiście jest, zwyczajnie zamiast czekać aż tabletka się rozpuści po krwioobiegu, podajesz tą samą substancję przez strzykawkę w okolice bolącego miejsca i efekt masz natychmiastowy.
To nie jest tak że go nafaszerowali morfiną żeby nic nie czuł, po prostu podali jakiś ketonal który równie dobrze mógłby przyjąć doustnie w takiej samej dawce i te same efekty mieć godzinę później.

0

@Kamiloza91 A jak strzeli jutro 27 czy 28 goli to będzie miał więcej niż Mbappe w zeszłym sezonie, super argument na zasadzie jak se babka doczepi ch** to będzie dziadkiem

0

@szyper Podaj mi 1 przykład kiedy Francuz wygrał kiedy nie zasłużył, bo ja ci mogę bez problemu podać 3-4 przykłady kiedy Francuz był z tej ZP okradany.

4

@malypuzon Tu nawet nie ma nad czym polemizować - Mbappe ogólnie jest kilka półek wyżej niż Dembele. Jeden sezon nie zmieni faktu że grając na tej samej pozycji Mbappe będąc rok młodszy ma o ponad 300 G/A więcej.
Z resztą 3 lata temu był o 3 rzuty karne kolegów od wygrania ZP.

0

@mekston Jak Portugalia wygra to raczej EZ Vitinha, dołoży krajowy tryplet z PSG, w LM pewnie też się zakręcą w okolicach półfinału.

1

@Destroyer_of_Worlds W tym roku się nie postarali bo nie wręczył jej Kamil Grosicki

3

@Eklerek To jest IMO najbardziej niezasłużona nagroda, powinien ją wygrać ktoś z czwórki Mbappe, Raphinia, Lewandowski, Salah. Większość z jego bramek to nastrzelane klubom na poziomie Ekstraklasy, bo tam poza Sportingiem, Porto i Benficą nikt na poważnie w piłkę nie gra.

1

@Salchent No ale porównałeś go do Lewandowskiego, Raphinia skończył wyżej niż Mbappe więc nie rozumiem w czym problem, wygrał złotego buta to jest wyżej niż piłkarz który nie wygrał złotego buta i nawet nie był kluczowym ogniwem swojego zespołu

0

@Salchent Wygrał złotego buta

4

@Mazi Bardzo obiektywnie bez Dembele w top 3, bez Enrique za zdobycie kompletu trofeów i bez PSG za zdobycie kompletu trofeów.
Jeszcze na czele ten Yamal który był słabszy całościowo od Raphinii i Pedriego.

0

@mindbender84 Zamień Huijsena z Cubarsim i pół strony by krzyczało o skandalu i pchaniu Realu przez sędziów. Chłop był w połowie boiska i to jeszcze w jego bocznej części a Militao był względnie blisko, jest spora szansa na bramkę ale nie można powiedzieć że była to pewna bramka, zgodnie z przepisami faul taktyczny i żółta

0

@JohnKennedy och jaki piękny poranek 1 września 1939 roku, nie musimy się bać bo Wielka Brytania nas ochroni przed Hitlerem planującym atak, o boże, o ku***...

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?