Klejnot_Nilu
Dołączył/a: luty 2023
4 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@FcPortoFan1999 Węgry by musiały wygrać żeby im zaszkodzić, wystarczą im 2 remisy albo 1 wygrana
0
@Eklerek Z Ronaldo w składzie, który nie pressuje potrafili pokonać Hiszpanię która niedawno dość łatwo wygrała EURO.
1
@Stinger_ @Bzyczekk
0
@Coveta Z tego będzie przychód jakieś kilkanaście milionów do podziału, a nie kilkaset milionów, kropla w morzu potrzeb. Jeśli chcą mieć hajs i konkurować z PL to muszą odejść od debilnego systemu socios i przejść na prywatnych właścicieli z wagonami pieniędzy, robienie za małpy w cyrku dla bogaczy nie zmieni nic.
0
@Trojanek23 Promocja klubu w miejscu w którym rokrocznie w lecie grają towarzyskiego klasyka z Realem. Ten mecz nie robi nic poza dalszym rozprzedawaniem piłki i otwieraniem furtki do zmuszania piłkarzy do gry tam gdzie jakiś milioner będzie miał fanaberię.
Mecz okaże się sukcesem, zarobią miliony i za parę lat będziesz co chwilę oglądał mecze ligowe i LM grane na innych kontynentach, dla lokalsów zostaną mecze z ogórami.
Kolejną kwestią jest uczciwość takiego posunięcia, Barcelona realnie tym meczem zyskuje kolejny mecz u siebie, bo fanów Villarrealu który teoretycznie jest gospodarzem będzie w porywach jakieś 5% stadionu. Wygrana tego meczu przy wygraniu ligi małą przewagą punktową wywoła kolejny skandal i po raz kolejny splami wizerunek klubu.
To tak jakbyś powiedział że te modelki w Dubaju to w sumie mądre i przedsiębiorcze kobiety, co z tego że zjedzą kloca szejka jak mają za to nie tylko pieniądze ale też rozpoznawalność w sieci. Nic z tego że zniżają się do poziomu gorszego niż najdziksze zwierzęta, ważne że jest z tego kasa.
1
@Dejmet Real mógł grać mecz ligowy w USA już w okolicach 2017 roku, na długo przed superligą, także trafiłeś w płot
2
@Dejmet W Miami jest obecnie godzina 14, czyli na nasz czas godzina rozegrania meczu to ok 4-5 rano. Do tego otwiera niebezpieczny precedens bo nie dość że mniejsze zespoły będą grały efektywnie na wyjeździe (co może prowadzić do wypaczania wyników, bo doping potrafi ponieść piłkarzy o czym świadczą liczne przykłady), to jeszcze piłkarze będą zmuszeni pokonać Jet laga żeby grać tam gdzie najwięcej zapłacą.
Argument z Perezem jest durny, Real światowo ma więcej kibiców niż Barcelona, gdyby chcieli to by również grali w Miami, Rijadzie czy gdziekolwiek płacą, przed zapytaniem ówczesnego prezesa Barcelony - Bartomeu pytali Pereza, a ten się nie zgodził.
0
@ranger3120 szkoła + filmy i seriale z napisami na naukę rozumienia, praca za granicą w anglojęzycznym kraju na naukę mowy
1
@Hadim Luis De La Fuente nie ma nic wspólnego z Madrytem, z urodzenia jest Baskiem i tam przez większość kariery trenował i grał jako piłkarz
0
@LambiPL Wtedy mu przedstawiasz to CV i on je przeczyta, wysyłając na maila twoje umiejętności nie mają praktycznie żadnej korelacji z twoimi szansami na przyjęcie, HR w praktycznie każdej firmie to patologia, baby pracujące tam 90% korespondencji nie czytają, wybierają sobie kandydatów losowo albo na podstawie tego czy użyłeś ładnej czcionki i kolorów w CV.
Jak już sobie wybiorą te życiorysy które podpowiedział im Jowisz, to dopiero zaczynają patrzeć czy kandydat ma jakiekolwiek kwalifikacje i przede wszystkim czy jest przystojny, realna przydatność dla firmy i fach w ręku schodzą na dalszy plan bo to dopiero oceni kierownik do którego dotrze jakiś 1% z całej puli CV.
2
@Roobo Nie mój komentarz ale masz:
1) Zwiększenie recyklingu i redukcja odpadów
Niemcy (Pfand) i Holandia (positief pfand): W obu krajach systemy kaucji skutecznie zwiększyły udział opakowań poddawanych recyklingowi. Dzięki automatom zwrotnym i wyraźnym oznaczeniom konsument często zwraca opakowania, co podnosi tempo recyklingu i ponownego użycia.
Przykład praktyczny: W Niemczech wskaźniki odzysku napojów z opakowań PET i szkła są wysokie w porównaniu do wielu innych krajów UE, co przekłada się na mniejszą ilość odpadów na wysypiskach i większą ilość materiałów poddanych recyklingowi.
2) Promowanie ponownego użycia i oszczędność surowców
Szwecja (system depozytu za opakowania): Oprócz recyklingu, w niektórych regionach promuje się ponowne użycie opakowań wielokrotnego użytku (re-use) poprzez programy zwrotów i kooperacje z sieciami handlowymi.
Przykład praktyczny: W miastach z rozwiniętą infrastrukturą zwrotów for reusable bottles, konsumenci częściej wybierają ponowne uzupełnianie napojów zamiast jednorazówek, co zmniejsza zapotrzebowanie na surowce (PET, szkło, aluminium).
3) Wsparcie gospodarki o obiegu zamkniętym (Circular Economy)
Dania: Krajowe inicjatywy promujące obieg zamknięty w opakowaniach zachęcają producentów do projektowania bardziej trwałych i łatwo przetwarzalnych opakowań oraz inwestują w infrastrukturę recyklingu.
Przykład praktyczny: Sieci handlowe tworzą programy zachęcające do zwrotu opakowań i ponownego użycia, co prowadzi do wyższego udziału materiałów poddawanych recyklingowi i redukcji odpadów.
4) Przejrzystość kosztów i motywacja konsumenta
Włochy (system depozytu na opakowania): W niektórych regionach konsumenci widzą jasną informację o kaucji na etykiecie, co motywuje do zwrotów. Paragony zwrotu potwierdzają odzyskaną wartość i budują świadomość ekologiczną.
Przykład praktyczny: Klienci chętniej zwracają opakowania, jeśli widzą bezpośredni zwrot depozytu, co prowadzi do wyższego wskaźnika zwrotów i mniejszych odpadów.
5) Redukcja kosztów gospodarstwa domowego przez oszczędności energii i surowców
Norwegia (system depozytu na niektóre opakowania): Dzięki efektywnemu systemowi zwrotów konsumenci oszczędzają na kosztach związanych z gospodarowaniem odpadami i zużyciu energii na produkcję nowych opakowań.
Przykład praktyczny: W okolicach, gdzie automaty zwrotne są powszechne, gospodarstwa domowe doświadczają niższych kosztów „sprzątania” odpadów i mniejszych cen końcowych napojów z uwagi na zredukowaną zawartość opakowań jednorazowych.
6) Wsparcie lokalnych gospodarek i zatrudnienia
Holandia: Inwestycje w infrastrukturę zwrotu opakowań i przetwarzanie generują miejsca pracy w sortowniach, centrach recyklingu i sieciach logistycznych.
Przykład praktyczny: Automaty zwrotne i punkty zbiórki tworzą zapotrzebowanie na pracowników do obsługi, serwisu i utrzymania systemu, co wspiera zatrudnienie w sektorze gospodarowania odpadami.
7) Ułatwienie podróży i codziennego życia mieszkańców przygranicznych
Polska–Niemcy (przykład transgraniczny): Systemy kaucji w kilku krajach UE ułatwiają podróże i handel między krajami, choć różnice w stawkach i typach opakowań mogą wymagać dopasowań. Wyższa harmonizacja zasad w UE sprzyja płynności zwrotów dla podróżnych i mieszkańców korzystających z cross-border zakupów.
Przykład praktyczny: Osoby podróżujące między krajami UE mogą napotkać podobne zasady zwrotu, co zmniejsza frustrację związaną z różnicami w systemach.
1
@Stinger_ Jak nie Lidl to masz dowolny inny supermarket, serio sam mieszkam w pipidówie na 40k ludzi i masz tu jakieś 10 supermarketów rozsianych po mieście, o ile nie mieszkasz na jakichś ostrych obrzeżach to masz supermarket blisko, jeśli mieszkasz na obrzeżach to masz większe mieszkanie gdzie nie ma problemu przetrzymać te butelki do czasu wizyty w supermarkecie.
Z tego co widziałem nawet Żabka to wprowadza, ale pewnie zaraz się dowiem że nie masz absolutnie żadnego sieciowego sklepu w promieniu 10km.
Pół Europy sobie z tym radzi, ale nie u nas oczywiście problem i kombinowanie bo panicz nie może iść jak człowiek oddać butelki.
0
@Stinger_ Chów klatkowy Polaków to akurat domena miast gdzie z dostępem do takich maszyn nie ma problemu, postawisz pudło w przedpokoju uzbierasz z 6 czy 8 i korona ci z głowy nie spadnie jak przejdziesz te 200 metrów do Lidla.
0
@Zoker Jak takiemu Niemcowi czy Węgrowi powiesz że będzie system kaucyjny to pozbiera butelki i zaniesie, a w Polsce? W Polsce jak w lesie, nie w Polsce jak w chlewie obsranym gównem, jak Polakowi powiesz że ma zanieść to od razu będzie krzyczał: "od tego są służby, ja tego nie będę robił, zarabiam 5000 zł Netto, jestem kimś!"
0
@Kosmici Zamień Mbappe na Lewandowski i dopisz 2020 rok
0
@Litman Musiał grać całe 90 minut z Crveną Zvezdą, BSC Young Boys, Bilbao kiedy sezon był już rozstrzygnięty, Las Palmas czy Leganes ale tak to granie w reprezentacji jest problemem.
0
@kaamil1910 Potem wróci i znów będzie grał słabo, a kibice sobie zdadzą sprawę że Francuska liga poza PSG to jest poziom ligi belgijskiej.
0
@BezglutenowyPedri Pewnie mógł tylko po co? Różnicy w działaniu nie ma żadnej + może w ostatniej chwili podjąć decyzję. Gdybyś zawsze miał lekarza gotowego zrobić zastrzyk pod ręką i nie robiłoby ci różnicy czy bierzesz tabletkę za którą zapłaciłeś złotówkę czy ampułkę za którą zapłaciłeś 10zł to również brałbyś zastrzyki.
0
@BezglutenowyPedri Zastrzyk w kręgosłup brzmi poważniej niż rzeczywiście jest, zwyczajnie zamiast czekać aż tabletka się rozpuści po krwioobiegu, podajesz tą samą substancję przez strzykawkę w okolice bolącego miejsca i efekt masz natychmiastowy.
To nie jest tak że go nafaszerowali morfiną żeby nic nie czuł, po prostu podali jakiś ketonal który równie dobrze mógłby przyjąć doustnie w takiej samej dawce i te same efekty mieć godzinę później.
0
@Kamiloza91 A jak strzeli jutro 27 czy 28 goli to będzie miał więcej niż Mbappe w zeszłym sezonie, super argument na zasadzie jak se babka doczepi ch** to będzie dziadkiem
0
@szyper Podaj mi 1 przykład kiedy Francuz wygrał kiedy nie zasłużył, bo ja ci mogę bez problemu podać 3-4 przykłady kiedy Francuz był z tej ZP okradany.
4
@malypuzon Tu nawet nie ma nad czym polemizować - Mbappe ogólnie jest kilka półek wyżej niż Dembele. Jeden sezon nie zmieni faktu że grając na tej samej pozycji Mbappe będąc rok młodszy ma o ponad 300 G/A więcej.
Z resztą 3 lata temu był o 3 rzuty karne kolegów od wygrania ZP.
0
@mekston Jak Portugalia wygra to raczej EZ Vitinha, dołoży krajowy tryplet z PSG, w LM pewnie też się zakręcą w okolicach półfinału.
1
@Destroyer_of_Worlds W tym roku się nie postarali bo nie wręczył jej Kamil Grosicki
3
@Eklerek To jest IMO najbardziej niezasłużona nagroda, powinien ją wygrać ktoś z czwórki Mbappe, Raphinia, Lewandowski, Salah. Większość z jego bramek to nastrzelane klubom na poziomie Ekstraklasy, bo tam poza Sportingiem, Porto i Benficą nikt na poważnie w piłkę nie gra.
1
@Salchent No ale porównałeś go do Lewandowskiego, Raphinia skończył wyżej niż Mbappe więc nie rozumiem w czym problem, wygrał złotego buta to jest wyżej niż piłkarz który nie wygrał złotego buta i nawet nie był kluczowym ogniwem swojego zespołu
0
@Salchent Wygrał złotego buta
4
@Mazi Bardzo obiektywnie bez Dembele w top 3, bez Enrique za zdobycie kompletu trofeów i bez PSG za zdobycie kompletu trofeów.
Jeszcze na czele ten Yamal który był słabszy całościowo od Raphinii i Pedriego.
0
@mindbender84 Zamień Huijsena z Cubarsim i pół strony by krzyczało o skandalu i pchaniu Realu przez sędziów. Chłop był w połowie boiska i to jeszcze w jego bocznej części a Militao był względnie blisko, jest spora szansa na bramkę ale nie można powiedzieć że była to pewna bramka, zgodnie z przepisami faul taktyczny i żółta
0
@JohnKennedy och jaki piękny poranek 1 września 1939 roku, nie musimy się bać bo Wielka Brytania nas ochroni przed Hitlerem planującym atak, o boże, o ku***...