Klejnot_Nilu
Dołączył/a: luty 2023
4 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@ptrx przerwa na race była
0
@tomek8756 Rekordzista to chyba złapany, znam paru co pod 280 potrafili podchodzić na ekspresówce do Warszawy
1
@Keson No bo jak wiadomo odkupienie mieszkania od menela w niejasnych okolicznościach, jest gorsze niż wydanie 800k za blok betonu, czy patrzenie przez rok jak gówno wylewa się do Wisły.
0
@Szmulek Tak ale rozwiązaniem nie jest narzucenie podatku na poziomie 3/4 dochodu, po prostu nikomu się nie będzie opłacało działać w Polsce i jedynym rozwiązaniem będzie wycofanie się z rynku. Najbogatsi oferują najwięcej miejsc pracy, więc pojawia ci się spora wyrwa w rynku pracy i kilkaset tysięcy ludzi traci pracę.
W rok budzisz się z bezrobociem na poziomie jakichś 50% i gospodarką w stanie tak złym że możesz ogłosić bankructwo państwa i dobrowolnie oddać ziemie Niemcom.
1
@Szmulek Widziałeś jego wizję podatków? Chłop gdyby miał władzę to by nas cofnął do średniowiecza, wszystkie duże firmy by się z polski wycofały jakby musiały płacić 75% podatku, a praktycznie każdy student i przedsiębiorca by stąd uciekał jak najszybciej bo zarabiając średnią krajową płaciłbyś 44% podatku. Praktycznie mogłyby działać wyłącznie jakieś sklepy osiedlowe, bo nawet średnie firmy by zwyczajnie zaczęły padać płacąc absurdalnie wysokie podatki.
Żyłbyś w państwie w którym praktycznie nie ma biznesu, jakieś jedynie pojedyncze JDG w których robią poniżej 60k dochodu rocznie.
0
@michal26 Czyli Hołownia na plus, on tam jest tylko po to żeby wytrącać innych kandydatów z równowagi i odciągać uwagę od Trzaskowskiego.
1
@kuz To jest niestety pokaz hipokryzji Flicka, tydzień wcześniej mówił:
"To tylko sport, tylko futbol. Trzeba chronić wszystkich związanych z futbolem. Kibice chcą oglądać piłkarzy, ale potrzebujemy też sędziów. Musimy o nich dbać i być ostrożni. Jeśli ich nie chronimy, okazujemy brak szacunku"
Pierwsze co zrobi po meczu to zrzucił winę za porażkę na sędziego i tu już jakoś nie płakał że syn Marciniaka wróci ze szkoły z płaczem.
5
@kuz Tutaj ludzie czepiają się Marciniaka, bo był w tym samym pomieszczeniu w którym była torba z logo Realu która nawet nie wiadomo czy była jego
0
@Roobo już pomijając czy był faul czy nie, w takiej sytuacji należało wybijać piłkę, a nie bawić się w drybling 20m od bramki w 93 minucie kiedy od awansu dzielą cię sekundy
0
@jeonek Błagam, przecież na tych powtórkach nawet nie widać czy było dotknięcie, a nawet jeśli było to to w życiu nie jest na faul patrząc na co Marciniak pozwalał w tym meczu.
Szukanie sensacji na siłę.
0
@Ostatnikrwawygang Przy uwzględnieniu benefitów z rodzenia to będzie różnica w granicach błędu statystycznego, legalność aborcji nie ma praktycznie żadnego wpływu na dzietność.
@Toretto Ale moment, jak kobieta ma prawo, jeśli już mówimy o aborcji to tylko i wyłącznie za zgodą obu rodziców po konsultacji z lekarzem. Ja jako mężczyzna nie mogę sobie zadecydować czy będę mógł legalnie nie płacić alimentów, z jakiego tytułu mają niby im należy się to prawo?
0
@fantasyoosh Tyle że nadal problemem źródłowym nigdy nie jest i nie była legalność aborcji, a kolega @Toretto twierdzi cytuję:
"Dla kobiet natomiast najważniejszym tematem jest aborcja i opieka medyczna. I o tym świadczą badania."
Co jest kompletną bzdurą i można to łatwo skonfrontować z faktami.
Program 500/800+ od początku był skazany na porażkę i mówił o tym praktycznie każdy ekonomista, od początku program był drogi i nieefektywny bo 500zł to nawet w 2016 nie był majątek, a po inflacji to jest jakiś tydzień potrzeb finansowych małego dziecka. Od początku było wiadomo że trzeba będzie zabrać podatnikom więcej żeby go utrzymać, im więcej zabierali tym mniejszą kroplą w morzu potrzeb stawał się ten zasiłek.
Problemem jest sytuacja życiowa przed podjęciem decyzji o dziecku, jak pokazuje statystyka dużo łatwiej podjąć taką decyzję jeśli zarabiasz więcej niż wydajesz na codzienne życie, jak żyjesz od 1 do 1 to taki wabik może działać tylko na tych co nie mają kalkulatora, a nawet ci z życiowych doświadczeń kolegów którzy się połasili, szybko dowiedzieli się że to kasa na waciki.
@Ostatnikrwawygang Czesi tak samo jak my mają problem z przyrostem naturalnym, mieli pewien okres w którym wyglądało to dobrze, ale od kilku lat więcej ludzi umiera niż się rodzi i spada to w zastraszającym tempie. Zwykła farsa wynikająca z braku umiejętności czytania ze zrozumieniem, wzięli dzietność Czeszek i porównali ją z przyrostem naturalnym Polski, po czym tryumfalnie powiedzieli "Aborcja działa", nie patrząc nawet że dzietność Polki mają niewiele niższą przy jednocześnie dużo gorszych benefitach macierzyństwa.
0
@AxelF Marsz Szmat to oficjalna nazwa marszu odbywającego się m.in, w Warszawie, nie pejoratywne określenie Marszu Kobiet, jako wielki obrońca powinieneś takie rzeczy wiedzieć.
Nie rozumiem też kompletnie sensu porównywania nas z Afryką i Azją, kompletnie inna kultura, kompletnie inne problemy, kompletnie inne prawa, kompletnie inne standardy życia. Równie dobrze mógłbyś porównać przyrost naturalny Polski do przyrostu naturalnego goryli czy szympansów, bo mniej więcej tyle mamy wspólnego z przeciętnym murzynem z Afryki czy Azjatą.
@lithotripter Dyskusja toczy się na temat wpływu legalności aborcji na przyrost naturalny, nie na temat tego czy aborcja powinna być legalna. To że 100 niebieskowłosych Julek z Twittera zajdzie w ciążę nie zmieni absolutnie nic w naszej sytuacji.
Przypomnę też że sondaż to nie jest żadne poważne badanie, nie wiemy w jakich grupach pytali, jakie wykształcenie miały te kobiety, w jakim rozmiarze miasta mieszkały, w jakim środowisku dorastały. Nie wiemy nawet jak brzmiało pytanie, bo będzie różnica w wynikach między pytaniem: "Czy zakaz aborcji i jakość służby zdrowia wpływają na twoją decyzję na temat macierzyństwa?" a pytaniem: "Z jakiego powodu twoim zdaniem kobiety nie decydują się na macierzyństwo".
Takie wyniki to nic więcej niż ciekawostka, a nie coś co należy brać pod uwagę przy próbie znalezienia rozwiązania na problem z dzietnością.
Przypomnę tylko że problem z przyrostem był u nas na długo przed rozdmuchaniem całego tematu aborcji i wyroku TK, 10 lat temu kobiet nie obchodziło czy będą mogły wyskrobać upośledzone dziecko, a przyrost naturalny i tak był ujemny.
0
@lithotripter Tylko że jak pokazują inne kraje to nie jest żaden powód, kraje liberalne też mają problemy z przyrostem naturalnym. Dane pokazują dość jasno - kraje i regiony najbogatsze mają największy przyrost naturalny, kraje biedne niezależnie od prawa aborcyjnego i jakości ochrony zdrowotnej mają ujemny przyrost naturalny.
2
Komentarz usunięty
2
@lithotripter Ach tak przecież kobieta zawsze myśli że dziecko urodzi się z chorobą genetyczną, normalnie gada se z mężem i mówi załóż gumę bo jeszcze zajdę w ciążę i będę musiała urodzić downa.
Wcale nie jest tak że ludzie nie mają warunków do posiadania dzieci (mąż nie zarabia odpowiednio dużo żeby utrzymać żonę na czas macierzyństwa, nie mają wystarczająco dużego mieszkania itp.), problemem jest to że jak wydarzy się coś co ma szansę na poziomie jakiego 0,001% to nie będą mogły usunąć.
1
@mordini123 W tym roku strasznie dziwne te zwolnienia, najbardziej chyba Jakara Jackson w momencie kiedy sporo ludzi obstawiało że Meta 4 wygra pasy w niedługim czasie. W ogóle ze wcześniejszym zwolnieniem Isli, teraz jak poleciała jeszcze Shayna i KC2 to już zdaje się nie ma żadnego normalnego tag teamu, wszystkie takie sklejone tymczasowo. Na siłę może Kabuki ale stawiam że Kairi gdyby nie była kontuzjowana też by poleciała i Fatal Influence ale to taka grupa bez celu.
Szkoda też strasznie Dakoty, kolejny raz kompletnie zmarnowany potencjał, Lyra bawi się w tag team z Becky, to mogli jej dać to IC.
Cora raczej przewidywalna, bez Roxxy i tak by niewiele zdziałała patrząc na roster NXT.
@Stinger_ Próbowali przecież i to dość mocno, ale już jest za późno. Ostatnio przecież miał mecze z Jacobem, wcześniej z Bronsonem gdzie był dość mocno chroniony i nic to nie dało, Bronson przed kontuzją w tydzień stał się bardziej popularny niż Strowman był od 2016-2017. W momencie kiedy przegrał Mitb już praktycznie nie było szans na odbudowę.
2
Ludzie bądźmy poważni, padolino ewidentne tu nawet na siłę nie było za co dać
0
Biedni ci sędziowie, zarabiają ponad 250k € rocznie za 20 meczów (najwięcej na świecie wśród sędziów) za pracę w ogromnym stresie i wytrzymywanie presji z każdej strony, a tu się okazuje że wymaga się od nich kompetentnej pracy w ogromnym stresie i wytrzymywania presji z każdej strony.
Jak wiadomo wcale nie są oni z sędziowania na chybił trafił i to tylko w meczach Realu miękną im nogi, a jak gra ktoś inny to zawsze ich decyzje są zrozumiałe i zgodne z przepisami.
1
@brd42 Nie nazwałbym dnem gościa który mimo wszystko zaraz prawdopodobnie zostanie królem strzelców PK i mimo bardzo mocno limitowanych minut ma 7 bramek i 1 asystę.
1
@thorin https://help.steampowered.com/pl/wizard/HelpWithLoginInfo?accountsearch=1&issueid=408&reset=1
Wpisujesz nazwę konta (jej nie da się zmienić), dajesz że nie masz dostępu do mobilnej autoryzacji, potem numeru telefonu i na koniec maila, poprosi cię o wpisanie hasła, dajesz zapomniałem hasła i powinno cię przenieść do strony gdzie piszesz ticket i opisujesz sprawę.
Potrzebujesz pierwszy adres email użyty na koncie (na górze wpisujesz aktualny na który będą się kontaktować, niżej poprosi o pierwszy), numer telefonu który był przypisany i albo klucz dowolnej gry kupionej na koncie, albo cztery ostatnie cyfry karty plus imię i nazwisko (tylko jeśli płaciłeś kartą na steam).
0
@thorin https://help.steampowered.com/pl/wizard/HelpWithAccountStolen
0
@thorin Support, ale musisz mieć cdkey dowolnej gry przypisanej do konta, poprzednie hasło i nicki, jak nie masz któregokolwiek z nich to kaplica i po koncie.
1
@Luciano99 Pomagałeś pisać odpowiedzi na pytania Nawrockiemu? Dokładnie ten sam styl i uporczywe trzymanie się tematu pytania.
0
@Destroyer_of_Worlds Ona tam chyba razem ze Stanowskim trolluje, przecież ona w każdym pytaniu mówi dokładnie odwrotnie do każdego
1
@Gaucho Ale że w sensie jakim arcydziele? Na twoim nagraniu jest zwyczajna sprzeczka w polu karnym jakich tysiące w meczu każdej drużyny włącznie z Barceloną.
1
@LukaszFan No szkoda że skorumpowany złodziej, oszust i mitoman nie startuje, gość jest równie wiarygodny co Tusk.
Koleżka fryzjera co w niejasnych okolicznościach dorobił się milionów na bukmacherce, wyruchał akcjonariuszy KTSu i załatwił sobie sponsoring drużyny z okręgówki z państwowej firmy pośród setek innych kłamstw i niedomówień na pewno byłby wspaniałym prezydentem
0
@Szalik Jeśli żadna drużyna nie była w stanie strzelić więcej bramek, to najsprawiedliwiej jest rozstrzygnąć mecz dodatkowym czasem albo konkursem rzutów karnych, a nie powiedzeniem ok. tu zremisowali 1:1, a tu 0:0 i tej drużynie należy się awans bo akurat tak wylosowało że jak remisowali bramkowo to grali na wyjeździe.
Dogrywki powinny być krótsze, albo nie powinno być ich wcale, ale zasada bramek na wyjeździe była głupia i mocno przeceniała trudność gry na wyjeździe.
1
@PepGuardiola1971 Trzycyfrówką albo czterocyfrówką od razu, po co się ograniczasz. Piszesz jakby Real od co najmniej 30 lat w każdym meczu dostawał 4:0 minimum, a realnie na ten moment to oni mogą nawet wygrać, starczą 2 rajdy Viniciusa i Courtois w formie.
Lodu trochę by się przydało, bo na obecny moment Barcelona nie wygrała jeszcze nic, starczy lekki spadek formy i zamiast trypletu będzie naplet jak z Valverde w jednym sezonie.
4
Czerwo ewidentne powinno być