1

A to nie szef odpowiada za nieudolność podwładnego? Trwającą tak długo?

4

Podziel się swoją wiedzą. Ja chętnie swoją uzupełnię.
A co do stadionu - może być "na szczęście"
Tyle, że jak zarząd oznajmi, że mamy finansowy pistolet przystawiony do głowy , to przy wsparciu mediów -a Bartomeu ma wsparcie mediów - przegłosują tak jak będzie sobie tego życzył.
Najpierw mielismy na koszulkach fundację " taką samą jak UNICEF" A za chwilę okazało się że zmieniło sie jedno słowo i juz reklamujemy linie lotnicze.
I że taki zapis był w umowie.

1

nikogo nie gasiłem a Autor nie jest żadnym redaktorzyną.

7

Odsyłam ponownie do raportu Money Football Lique.
Pod względem marketingu pewnie jesteśmy liderem. Ale pod względem przychodów z marketingu sportowego.. porównaj kontrakt Manchesteru ( który od dawna nie wygrał absolutnie nic) i nasz.

0

dżizas przecież liczba występów Verminatora w dwóch poprzednich sezonach wprost powalała. Ze śmiechu.

1

gratuluję wywiadom, które na 7 lat przed mistrzostwami ostrzegają o zagrożeniu zamachem. każda impreza masowa jest takim atakiem zagrożona.

Szkoda że nie przewidziały kilku innych, udanych.

Zarząd Rosella oskarzył Laportę że jego kadencja zakończyła się stratą. Nie było tak?? I sąd go z tego oczyścił.

Laporta bynajmniej nie jest święty - o nie.

11

Pod dokumentami dotyczącymi transferu Neymara, Bartomeu podpisał się ponad 100x

1

To dlaczego podobna sytuacja powtórzyła się z Vermaaaaaaaaleeeneeem ??

0

no właśnie napisałem. W odcinkach.
W większości przy uzyciu Ctrl-C Ctrl-V z własnych wpisów..

1

Majerr, powiem tak.. na konkurencyjnym portalu "konsylium chirurgów" wiedziało rok wcześniej, że El Capitano skończyły się juz kolana.

Tak samo tutaj otrzymałem bana za komentarz

"Dodam, że Tito NIE POWINIEN być trenerem FCB w przyszłym sezonie.

On powinien odpoczywać i nie mieć takich stresów.

Z punktu widzenia klubu - jego choroba może powrócić i będziemy w tej samej sytuacji co obecnie.



W tej chwili sytuacja jest paranoicznie absurdalna. Nie można opierdolić trenera - walczy o życie kilka tysięcy kilometrów od domu. "



było to 27 lutego 2013..
nietrudno było stwierdzić, że prawdopodobieństwo tych dwóch zdarzeń jest ogromne...

0

edit, nie pod tym postem

39

Kończąc tę długą wypowiedź
Jeżeli mimo trypletu piłkarzy, zniszczenia jakie zrobili piłkarze ręczni, zajebistych sportowo transferów w ostatnim okienku i tryumfalnego ogłoszenia rekordowych przychodów - prawie 40% głosujących socio ( Laporta + Benedito) stwierdziło, że sprawy w klubie idą w złym kierunku - to jest to wynik daleko lepszy od tego, czego można było się spodziewać.
Przypomnę, że w roku 2010 Rosell dostał 62% zaś post-Laportowski Ingla dostał chyba 12 %?

Obyśmy nie kończyli tej kadencji ze stadionem Allach Akbar Camp Nou.

20

(6) Największe bomby tej kampanii wypłynęły tuz przed wyborami -w czwartek.
Jeżeli ktoś jeszcze miał wątpliwości, albo miał nadzieję (jak ja przez chwilę- odsunięcie Fausa) że Bartomeu jako prezydent będzie lepiej kierował klubem niż robił to Rosell z v-ce prezydentem Bartomeu, to ogłoszenie raportu finansowego za zakończony sezon powinno pozbawić go reszty złudzeń.

Raport finansowy pokazuje, że sukces finansowy, o którym przez całą kadencję przekonywali nas R&B, to wielka hucpa. Nasz dług jest w zasadzie na poziomie tego z początku kadencji, udział w płac w budżecie klubu przekroczył wszelkie rozsądne granice; nasze przychody z marketingu sportowego są śmiesznie niskie w porównaniu z innymi wielkimi drużynami Europy, a nakładając na to sukcesy sportowe ostatniej dekady, to jest rażąca nieudolność.

Wokól nas biegają Burki i szarpiąc nas za nogawki domagają się pieniędzy- jak nie Neymar Dad, to DISy , agenci, firma od niedoszłych reklam na La Masii czy wreszcie urząd skarbowy;

Transfer Neymara jest zajebisty pod względem sportowym, ale jeśli policzyć wszystkie koszty, to należy się zastanawiać nad tym, czy ten transfer trzeba było przeprowadzić.

17

(5)
Kolejna kwestia to afera z Neymarem, z której do dziś nie możemy się wyplątać i coraz to nowe Burki szarpią nasze nogawki, domagając się pieniędzy. Nie mówiąc o tym, że Bartomeu grozi zwyczajnie ###

Kolejne kwiatki tego zarządu - ban od FIFY, spadek znaczenia La Masii, i jeszcze kilka innych

Na deser- finanse. Laporta został sądownie oczyszczony z zarzutu spowodowania strat klubie. O tym, w jakim stanie zastał klub po Gasparcie, lepiej opowiedzą ci starsi koledzy

Projekt Espai Barca w obecnym kształcie pogrązy nas finansowo na jakąś dekadę.

Do tego na koszulkach mamy Katarczyków popierających terrorystów i bierzemy za to śmieszne pieniądze.
Staliśmy się chłopcem do bicia dla FIFY,
federacji i każdego kto 'z troską' wypowiada się o współczesnym futbolu- FC Barcelona jest teraz siedliskiem wszelkiego zła w futbolu.

7

Sondaże? O zwycięstwie przesądziły sondaże (głosy nie sondaże-edit) starszych socios.. ta grupa wiekowa zwykle jest niedoszacowana w sondażach.

No i zorganizowanie wyborów w środku lata w dniu bez meczu na CN- miszczostwo.

14

(4)
Ostatnie 12 miesięcy- decyzja o mianowaniu Enrique na pierwszego trenera i dobre transfery, co przełożyło się na sukces sportowy -przesłaniają ci poprzednie 4 lata.
Rosell doprowadził do tego, że Guardiola opuścił klub. Nie wspierał go w żaden sposób w walce z madrycką caverną i pojazdami Mou.
Podobnie było z Tito- reakcja klubu na palec w oku Tito była śmieszna. powinniśmy domagać się wypie... Mourinho ze światowego a przynajmniej hiszpańskiego futbolu.
Bylismy oskarżani o stosowanie dopingu- co we wspólczesnym sporcie jest grzechem większym niż zbiorowy pedofilski gwałt na niepełnosprawnej- zarząd klubu zareagował słabo i zdaje się zawarł jakąś śmieszną ugodę.
Transfery
zapomniałeś już, jak zarząd przez TRZY OKIENKA szukał stopera? Jak kupiliśmy Songa? Jaka była szopka z "Tiago Silva albo śmierć" i obiecywanie, że Puyol będzie zdolny do gry i rozegrania 60 spotkań w sezonie?

20

(3)

2. Głos Socio -właścicieli klubu jako Alfa i Omega i krynica wszelkiej mądrości.



To już w ogóle nie przystaje do rzeczywistości

Klub FC Barcelona już dawno przestał być sprawą samych socios, a składki członkowskie stanowią znikomą cześć budżetu.

To dzięki polityce m.in zarządu Joana Laporty-ale i wcześniejszych- zarządów- kibice FC Barcelony są we wszystkich częściach świata.

To oni płacą za transmisje telewizyjne, za koszulki i inne pierdoły ; wreszcie kupują produkty i usługi sponsorów klubu - bo bycie sponsorem FCB może stanowić jakiś argument w decyzjach zakupowych. Wreszcie raz na kiedy -częściej lub rzadziej - obejrzą mecz na stadionie.

To oni- my jesteśmy w tej grupie - tworzą przychody klubu.

Klub zarabia pieniądze bo ludzie NA CAŁYM ŚWIECIE chcą go ogladać i się z nim identyfikować . gdyby miał się utrzymaĆ Z KATALOŃSKICH SOCIOS, to byłby takim Espanyolem.

Np red Stanowski na twitterze wczoraj pisał, że w tym sezonie widział z trybun osiem spotkań. Nie jest socio, ale odmawiasz mu prawa wypowiadania się nt klubu bo nie jest socio?

odmawiasz go tym z naszych kolegów, którzy mają status socio- bo nie są z Katalonii?

Ich głos wspólbrzmi z dużą liczbą głosów , krytycznych wobec dokonań Bartomeu i Rosella.

12

(2)
gdy w styczniu Bartomeu ogłaszał wybory, wydawało się że wysadzenie go z siodła będzie sprawą najprostszą w świecie bo sportowo nic nie trybiło a pojawiały sie kolejne fatalne informacje i ciemne sprawy w sferze pozasportowej.
Tymczasem Messi i spółka zrobili nam i Bartomeu wielką frajdę - bo styl w jakim wygraliśmy wiosną LM był imponujący. Przecież my nie byliśmy zagrożeni nawet przez minutę.
Trudno walczyć z prezydentem, który ma złotą tarczę w postaci trypletu, a na większość wtop może powiedzieć że to jeszcze Rosell.

18

Z autorem tego tekstu zgadzam się tylko w jednym- trzymamy kciuki za prezydenta Bartomeu by prowadził klub ku sukcesom sportowym, nie załamując jego podstaw finansowych i nie szargając jego wizerunku.

Z pozostałymi stwierdzeniami postaram się mocno polemizować.

1. Kampania Joana Laporty.

Od dość dawna mówię- o wiele częściej na "tym drugim popularnym portalu o FCB", że Laporta przegrał tę kampanię zanim ona się jeszcze zaczęła.
Przegrał ją 6 czerwca, gdy Generał Xavi podniósł w górę piąty Puchar Europy, kompletując Triplete.
Być może jeszcze wcześniej, gdy Messi pogrążył Atletico a Diego Alves obronił karnego Ronaldo w meczu z Valencią.

Wieczór szóstego czerwca zakończył wybory. Trudno prowadzić kampanię przeciwko urzędującemu p.o. Prezydenta, który właśnie zrobił tryplet w piłce nożnej, piłkarze ręczni wygrali absolutnie wszystko, który zrobił świetne transfery rok temu a i teraz transfer Aleixa Vidala wygląda na strzał w dychę.
Kwestie pozasportowe wzruszają znacznie mniejsza część socios. Do tego prawdopodobnie perspektywa poważnego zadłużenia klubu przy realizacji projektu Espai Barca, wielu z nich nie wzrusza.


Zarząd Rosella i Bartomeu- przypomnę że Bartomeu rządził na podstawie mandatu który otrzymał Rosell, dał kontrkandydatom mnóstwo argumentów w sferze instytucjonalnego zarządzania klubem
Ale zabrakło zapalnika. Czegoś, co zabolało by nawet najmniej kumatego socio. Przegranej w finale LM z mierdą, kolejnego sezonu z niczym. Tymczasem .. wyszedł tryplet.
Gdybym miał użyc analogii z polskiej polityki- zabrakło takich taśm z Sowy. Które wk... ludzi na maksa.
Sukces sportowy rozbroił wszystkie te bomby.

0

Dobra, siadam do normalnej klawiatury, polemikę mam prawie gotową.
Będę musiał dzielić bo over 2000 znaków

37

Ja mam nadzieje, że La Liga jednak zostanie w nc+

6

Rozumiecie coś z tego, że tylko 64% tych socio, którzy głosowali na Bartomeu, jest za Qatarem na koszulkach? Pozostali sa przeciw i głosowali na Bartomeu?

Jeżeli ktoś jeszcze miał wątpliwości, albo miał nadzieję (jak ja przez chwilę- odsunięcie Fausa) że Bartomeu jako prezydent będzie lepiej kierował klubem niż robił to Rosell z v-ce prezydentem Bartomeu, to ogłoszenie raportu finansowego za zakończony sezon powinno pozbawić go reszty złudzeń.

Raport finansowy pokazuje, że sukces finansowy, o którym przez całą kadencję przekonywali nas R&B, to wielka hucpa. Nasz dług jest w zasadzie na poziomie tego z początku kadencji, udział w płac w budżecie klubu przekroczył wszelkie rozsądne granice; nasze przychody z marketingu sportowego są śmiesznie niskie w porównaniu z innymi wielkimi drużynami Europy, a nakładając na to sukcesy sportowe ostatniej dekady, to jest rażąca nieudolność.

Wokól nas biegają Burki i szarpiąc nas za nogawki domagają się pieniędzy- jak nie Neymar Dad, to DISy , agenci, firma od niedoszłych reklam na La Masii czy wreszcie urząd skarbowy;

Transfer Neymara jest zajebisty pod względem sportowym, ale jeśli policzyć wszystkie koszty, to należy się zastanawiać nad tym, czy ten transfer trzeba było przeprowadzić.

Staliśmy się chłopcem do bicia dla FIFY,
federacji i każdego kto 'z troską' wypowiada się o współczesnym futbolu- FC Barcelona jest siedliskiem wszelkiego zła w futbolu.

Zarząd w żaden sposób temu nie przeciwdziała.

Jeżeli do tego wezmą się za realizację Espai Barca, to jesteśmy udupieni na dekadę.

0

Freixa ? ten któryb jako rzecznik klubu "glanował" Guardiolę? Na drzewo z nim i jego kampanią.

0

10 baniek ojro i może grać nawet w Zagłębie Lubin.
Jeśli nie, to trybuny.
Do tego Song chce grać w WHU, a zarabiać jak w Barcelonie.

2

Lech to może walczyć o miejsce w lodówce. Z mlekiem i colą.

0

zajrzyjcie w jego profil...

0

Jeden z kolegów twierdzi, że "W umowie z Santosem jest punkt, wg którego jeśli DIS będzie miał uzyskać jakieś dodatkowe pieniądze, to dzielimy się z Santosem kosztami po połowie. Podpisał pewnie Rosell albo ktoś z jego zarządu. "
do kicia

19

jeżeli Kiko Casilla jest dla ciebie nonejmem, to przenieś swoje sympatie na bierki elektryczne pod wodą.

0

Szejki siedzą w jakimś kącie? Którzy?

2

Tweet by Mashi
"SER: Hiszpański Sąd Najwyższy przyjął pozew grupy DIS przeciwko Barçy ws. transferu Neymara. DIS domaga się 40 milionów euro."

1. Kto podpisał umowe, wg której FCB jest stroną jakiegokolwiek porozumienia z DIS?
Rosell y Bartu- pozdrowienia do więzienia.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?