Kubix93
Dołączył/a: czerwiec 2014
5 obserwujących
9 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@LuisSalvano
Też w to wierzę, mam nadzieję, że Koeman tak jak mówi tak robi - mecz za meczem, nie ma co myśleć o następnej sobocie tylko skupić się na tym żeby dzisiaj dość łatwo ugrać 3 punkty, bez kontuzji i bez kartki dla Messiego, de Jonga i Lengleta. A jutro zaczynamy myśleć o el Clasico.
0
@Outlook
Racja, oczywiście. Coś mi się pomieszało.
6
W końcu klasyk na który będzie się czekało jak za dawnych czasów. My od porażki w Paryżu i remisu z Cadizem gramy naprawdę fajną piłkę, Real wrócił na swoje tory również ostatnio - może bez błysku, ale bardzo skutecznie. Terminarz mamy chyba najtrudniejszy ale grając taką piłkę jak ostatnio wierzę, że damy radę ugrać dublet :)
1
@Bamboleo
Gra i to już jutro :)
0
Jeśli Haalandowi będzie najbardziej zależało na projekcie sportowym, a chce grać w Hiszpanii to chyba jest dość jasne patrząc na kadry kto może dzielić i rządzić w ciągu najbliższych lat :)
Chyba, że Real zamierza oprócz Erlinga ściągnąć jeszcze 5 innych, młodych i świetnych zawodników, ale każdy wie, że to niemożliwe w rok.
3
@Dembouz1899
Ciężko faceta określić. Cały czas jest zdrowy, zagra wszędzie gdzie będzie trzeba, biega w obronie jak trzeba, w pressingu nie odpuści, kiedy myślisz sobie, że bardzo by się przydała jego gra w danym meczu to chłop znika, w innym meczu kiedy go nie widzisz w ogóle a boisku to nagle strzela bramkę/asystuje i ratuje punkty/awans, jakieś tam liczby też ma, dupy to nie urywa ale coś tam naskrobał grając wszędzie w ataku gdzie się da.
Trochę szkoda sprzedać, bo zdrowie dopisuje, zagra wszędzie, za trzech powalczy, a jakby nawet za dobrą cenę oddali to jakoś mocno smutno nie będzie.
Facet naprawdę ciężki do oceny ale nie można mu odmówić chęci, to na pewno nie :)
3
@mextexperu
Pomyliłeś z przyjmującym, Sebastianem Świderskim, który skończył karierę 10 lat temu, ale to nic, takie pomyłki się zdarzają, chociaż La Rambla nie zawsze wybacza :D
3
@Dembouz1899
Fakt, ładnie chłopaki na kadrze polecieli. Najważniejsze, że bez kontuzji, szczególnie ten faul na Pedrim. A co do Pedriego - stał się w pierwszym zgrupowaniu małym objawieniem kadry i jeśli tak dalej pójdzie to Hiszpania z nim w składzie rozpocznie euro ;)
7
@xBoMBoWiECx
Warto dodać, że jak pojedziesz na teren takiej Boliwii i zagrasz mecz na poziomie 2000m npm to wcale nie jest tak wesoło i często gęsto taka Argentyna czy Brazylia grając w takich warunkach próbuje jakkolwiek wygrać walcząc z warunkami, a nie z samym rywalem.
3
@xBoMBoWiECx
Całkiem fajnie to wygląda, pierwszy skład pewnie jakby zlepić to możliwe, że mocniejszy niż wiele europejskich średniaków jak np Polska czy Dania :)
0
@VirtuoZ
Jakby ktoś poza Lewandowskim wygrał to niech to będzie Leo, oby nie Mbappe.
A Copa America w Argentynie i Kolumbii, także szansę na pewno są.
0
@kamilop
Myślę, że Messi obecnie ma większe szanse niż Kevin i Sergio.
I wg mnie na ten moment Mbappe jest faworytem, razem z Lewym i Messim. Ktoś z tej trójki wygra nagrodę - w zależności od wyników drużynowych oczywiście, bo statystyki pewnie utrzymają.
0
@kamilop
Z tym, że wyniki tych turniejów mogą być różne - kto ze złotą piłką jeśli euro wygra np Hiszpania, a ligę mistrzów Man City?
4
Messi i Mbappe prawdopodobnie się włączają do wyścigu o złotą piłkę dość poważnie, bo kandydatem numer jeden był Lewandowski od kilku miesięcy.
Ale w tym momencie? Rekord Lewandowskiego będzie ciężki, Liga mistrzów bez niego dla Bayernu również do łatwych nie będzie należała. Bundesligi raczej nie odpuszcza chociaż gdyby Lipsk wygrał z nimi w ten weekend to i liga niemiecka się lekko skomplikuje Z Polską na euro? Wiadomo, że wyjście z grupy już będzie dobre.
Mbappe ma póki co najłatwiej - ligę wygra, puchar Francji pewnie też, liga mistrzów jest możliwa, ale tutaj szansę takie same jak Bayernu, bo najpierw któryś z nich odpadnie, a później i tak Bayern/PSG muszą się zmierzyć z City, do tego Francja będzie w gronie ścisłych faworytów do zgarnięcia euro. Z tym, że Kylian raczej będzie miał gorsze statystyki niż Leo i Robert, a na to tez będą kątem oka zwracać uwagę.
No i Leo - w lidze mistrzów Barcelony nie ma. Leo zapisał się tam chociaż kilkoma bramkami, w tym tą bombą z PSG, nic więcej już tam nie ugra, chyba że na jesień rozstrzela fazę grupową.
Liga jest dalej otwarta, przy takiej grze naprawdę możemy na nią spoglądać jako możliwą do zdobycia, puchar na wyciągnięcie ręki, Leo mógłby w finale dołożyć swoją cegiełkę. Także możliwe 2 trofea, a w wakacje - trzecie, czyli Copa America. Nie będzie o to łatwo, tak naprawdę w grze o ten puchar będzie 5 zespołów - Brazylia, Argentyna, Kolumbia, Chile i Urugwaj, z czego dwie pierwsze będą większymi faworytami. W wypadku zdobycia 3 trofeów które wymieniłem Leo zacznie być faworytem, jeśli nie zejdzie z formy na boisku.
Czy ktoś inny ma szansę?
Może być ciężko - stawiałbym wysoko jeszcze de Bruyne ale tylko w wypadku kiedy City wygra ligę mistrzów, a Belgia euro.
Cristiano? Też raczej będzie ciężko, bo o ile statystki ma, o tyle Juventus pozostanie tylko z pucharem Włoch (i to być może, przy ich grze), a Portugalia na euro? Na papierze na pewno czołówka, ale sama gra nie wygląda zbyt ciekawie.
Neymar? Dużo kontuzji, często poza grą, sytuacja w PSG jak u Mbappe - z tym, że jeśli Mbappe zgarnie to samo to będzie krok przed Neymarem w walce o złotą piłkę. Brazylia na Copa America będzie głównym faworytem, ale nie tak dużym jak 2 lata temu, szczególnie że Neymar z powodu jakiegoś urazu równie dobrze może tam nie zagrać.
Więcej kandydatów nie widzę, moim zdaniem to się rozegra między trójka Lewandowski, Mbappe i Messi, i w tym momencie pewnie ww kolejność jest jak najbardziej słuszna, ale prawdopodobnie koło końcówki lipca lub w sierpniu po rozegranych wszystkich turniejach będziemy mieli już wszystko na tacy, chyba że któryś z tych graczy dostanie kontuzji kilkumiesięcznej i sam wypadnie z gry o to indywidualne trofeum.
0
@mat32
Z tym, że obecnie ZAKSA czy nawet nasza liga jest zdecydowanie na przedzie tej listy poważnych firm.
0
@Kubox
Będzie to na pewno najmocniejszy sezon w historii, przynajmniej kadrowo.
Zawiercie mega mocne, o top4 będą walczyć, Jastrzębski się wzmocni poważnie, Skra wymieni praktycznie tylko atakującego na lepszego, ale też i Sander będzie w lepszej formie, Resovia przebudowa składu - jeśli to wypali co kombinują to będą faworytem do finału conajmniej, no i ZAKSA - niby wszyscy piszą, że tylko osłabienia, ale zostanie Śliwka, zostanie Semeniuk, zostanie Kaczmarek, a na pozycjach na których będą mieli wakat mówi się o takich nazwiskach jak Christenson czy Holt, także oni też mogą namieszać w czołówce. Do tego Warszawa jeśli conajmniej utrzyma skład i Gdańsk jeśli ciut wzmocni. Będziemy mieli prawdopodobnie 6-7 naprawdę mocnych, europejskich ekip.
0
@RobiS
Jasne, wiem o co Ci chodziło, ale już tych wszystkich cieniasów, maluchów czy matizow zdecydowanie mniej na ulicach :D
0
@RobiS
Ja się ostatnio dużo bardziej oglądam za samochodami niż kiedyś i wydaje mi się, że Polacy już takim szrotem nie jeżdżą, przynajmniej w moim mieście (w sensie nie chodzi o samochód kolegi tylko o samochody z lat 90tych).
0
@AV0CAD0
Zgadzam się, też jestem właśnie zdania, że to ja za dziecko muszę podjąć decyzję co do chrztu, a nawet i komunii, później niech robi co chce, ja mu dam wolną rękę jeśli będzie miał te 16-20 lat i będzie kumaty.
Na pewno jeśli będzie nie wierzący to nic mu to nie zmieni, że był chrzczony czy przystąpił do komunii, potem obierze własną drogę. A jeśli będzie wierzący to będzie miał 'z głowy' chrzest i komunię do których i tak by chciał wtedy przystąpić :)
0
@Gall
No i zostanie lepszy o 2,5 raza, bo ja już dzieci nie planuje ;)
0
@Katalończyk 99
Z tego co wiem kiedy dziecko jest nieświadome to ja za niego decyduje, ja i moja żona. Więc chcemy go ochrzcić 'bez jego wiedzy', a później dać mu wolną rękę co do wiary. Jeśli w przyszłości nie będzie wierzący to ten chrzest chyba będzie miał gdzieś, prawda? Bo nie będzie w to wierzył kompletnie.
0
@cosinus90
Rozmawiałem o tym z księdzem, zaproponowałem właśnie, że przyjdę z chrzestnymi i żona może w tygodniu, porozmawiamy o tym wszystkim na spokojnie, bez pośpiechu, że wszyscy znajdziemy czas, powiedziałem, że córka była chrzczona, ja takie nauki przechodziłem, że nie odnawiam rozmowy ale ze względu na ogólny pośpiech w codziennym życiu i natłok obowiązków czy można by to było załatwić inaczej, niestety ksiądz się nie zgodził, zaprosił w 6 kolejnych niedziel na spotkania i tyle.
Nie był facet jakiś nie miły, więc myślę że taki ma wymóg i tyle - nie będę go osobiście oceniał, ale im starszy jestem i im więcej widzę co się dzieje w kościele jako w instytucji tym bardziej twierdzę, że po prostu wielu ludzi zrezygnuje przez takie działania z chodzenia do kościoła w przyszłości.
1
@cosinus90
Oczywiście, że ja te warunki też spełnię, bo jeśli trzeba to trzeba, nie ma zmiłuj oczywiście.
Tylko te zasady tego wszystkiego, szczególnie w czasach pandemii są dla mnie trochę nie pojęte - szczególnie, że w tym samym kościele, 5 lat temu, byłem na takich naukach 3 lub 4 razy, a w tym momencie, w czasie pandemii mam tam być 6 razy.
Nie łatwiej by było zebrać rodziców i rodziców chrzestnych w jakiś dzień tygodnia, przyjść do księdza, pogadać przy herbacie otwarcie o chrzcie i o tym z czym się wiąże chrzest, posiedzieć godzinę, dwie czy nawet trzy, załatwić to i mieć z głowy, a nie latać w 6 niedziel z rzędu i słuchać ogólnych gadek na ten temat, bo podejrzewam, że oprócz nas będzie tam kilka innych par i to będzie ogólne gadanie na temat chrztu dla wszystkich.
Zasady są po prostu dziwne, przy ślubie też tak mówiłem, bo musiałem siedzieć na naukach przedmałżeńskich i słuchać faceta, który nigdy nie miał partnera :D
Edit.
W tym poście bardziej mi chodziło o to żeby podkreślić jak 'zacofaną' instytucją jest kościół i dla tego moim zdaniem w naszym kraju będzie sporo wierzących osób ale nie praktykujących z powodu właśnie instytucji kościoła.
2
@Pilka_jest_okragla
Ja to wiem, ale to nie tylko wiara ale również część naszej kultury jakby nie było. Bo 40-50 lat temu dzieci chrzczono tak jak i dzisiaj.
Dlatego na chrzest i komunię decyduje się ja - a nie mój nieświadomy syn. Ale kwestie bierzmowania czy innych sakramentów zostawię już jemu, bo wtedy będzie mógł chłopak sam za siebie zadecydować
Tak postawiłem z żoną po prostu.
11
@Janas11224
Chce dać dziecku chrzest, bo sam jestem wierzący, a mój syn w odpowiednim wieku dla siebie wybierze sam czy będzie chciał podążać podobną drogą jak moja czy będzie ateistą czy będzie wierzył w coś innego, nic mi do tego co on w przyszłości wybierze ;)
11
Jestem człowiekiem wierzącym, ale instytucja Kościoła w Naszym państwie (pewnie w innych krajach podobnie) to jest jakiś żart.
Będę chrzcił syna - myślałem, że chociaż w dobie pandemii są odpuszczane albo chociaż skracane te nauki przed chrztem, ale nie - wbrew pozorom będę musiał przejść ich więcej niż 5 lat temu kiedy sakrament chrztu otrzymywała moja córka :D
Człowiek pracuje 6 dni w tygodniu, w wolnym czasie zajmuje się dzieckiem, ogarniam dom, coś trzeba ugotować, zrobić zakupy, załatwić wszystkie bieżące sprawy rodzinne czy inne, dopiero zrobiłem prawo jazdy za którym latałem jakiś czas, próbuje kupić samochód ale od paru tygodni jakoś nic mi nie wpada w oko lub nie mając czasu po prostu zapominam o tym żeby się za tym rozejrzeć, a w Niedzielę?
6 niedziel z rzędu ksiądz zaprasza mnie na OBOWIĄZKOWE nauki przed chrztem, gdzie facet który nigdy nie miał żony, ani dzieci (ba, nigdy ich mieć nie będzie prawdopodobnie) będzie mnie uczył jak wychowywać dzieci, jak żyć z żoną i jak dbać o swoją rodzinę...
Tragedia, jedyny wolny dzień mój, a ja muszę zostawić z kimś dzieci i gnać z żoną i chrzestnymi do kościoła na takie 'kazania', a do tego na koniec prawdopodobnie za zaświadczenie dla chrzestnych czy za sam chrzest trzeba będzie zapłacić.
Straszne średniowiecze, myślę że za jakieś 20-30 lat do Kościoła będzie uczęszczało 10% Polaków jak nie mniej...
7
@koksik2700
Ja miałem kilka razy sen we śnie, straszne uczucie kiedy ani Ci się jakiś porządny koszmar, budzisz się i jesteś pewny, że to tylko sen ale tak naprawdę obudziłeś się w tym śnie i to dalej trwa :D
Potem budzisz się naprawdę i nie jesteś do końca pewny czy to nadal sen czy prawdziwe przebudzenie.
0
@pres
Fajne gdybanie. A może gdyby Robert nie grał byłyby 2 łatwe zwycięstwa?
2
@pres Ale dlaczego? Bez niego było by 2:3 z Węgrami i 1:0 z Andorą więc to jest 1 punkt mniej jak coś.
0
@LeoMessi1994
Za wszystkich wziąć 120-140 i to by była dobra cena, szczególnie że zejdziemy z pensji. Ale nie sądzę, że Griezmann odejdzie - chyba tylko wtedy kiedy naprawdę byłaby szansa na Haalanda.