Ledsbourne
Dołączył/a: grudzień 2010
At the Heart of Winter
59 obserwujących
32 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
A wy od nas Alexisa :P
2
Richard Witschge, strasznie lubiłem tego zawodnika, jak byłem mały - chociaż wtedy ciężko było o mecze, ale pamiętam, jak ściągnąłem skądś kompilację z jego zagraniami (wtedy takie filmiki nie były tak rozpowszechnione jak teraz, żadnych jutubów!) i się jarałem tym :')
1
Moim zdaniem taki sam błąd, jak Legia, popełnili delegaci UEFA/sędzia, dopuszczając do wpuszczenia na plac gry nieuprawnionego zawodnika.
Trochę wstyd dla Celticu, że po takim blamażu chcieli walkowera...
1
Może po prostu Suarez był ich zdaniem zbyt silnym konkurentem do ZP od bardziej medialnych Messiego i Cristiano? ;)
7
Ja tam wolę, żeby Suarez się prezentował jak Suarez w poprzednim sezonie w Liverpoolu, z całym szacunkiem do Cristiano, który jest świetnym piłkarzem, wolę u nas charakternego Urusa z jajami jak kule do kręgli :)
3
Ja akurat Busquetsa widzę w tej roli. To chyba najinteligentniejszy piłkarz Barcy, więc domyślam się, że jego dyskusje z sędziami bywają bardziej merytoryczne niż "nie dotknąłem go! ślepy jesteś!" :P No i jest przedłużeniem trenera na boisku, ułożony taktycznie jak mało kto.
2
Treściwa nie będzie, skąd - kwiecisty język to podstawa! Poza tym, piszę magisterkę aktualnie - więc musiałbym kompletnie zmienić styl, tak nagle! Ale pełna treści - z tym się zgodzę. Gwarantuję, że będzie się czytało, jak dobrą książkę ;)
4
Xavi już w La Masii był weteranem ;)
1
Jak dla mnie nie ma sensu sprowadzać "młodych zdolnych", bo mogą zahamować rozwój Bartry, który jak do tej pory wygląda bardzo optymistycznie. Jeśli już, to chciałbym kogoś 27-30 lat, niekoniecznie z najwyższej półki, ale bez zbyt dużych wymagań finansowych, nie gwiazdorzącego i z odpowiednimi charakterystykami.
1
Edgar Ie strasznie mi się podoba, chociaż przyznam się, że niewiele meczów z jego udziałem widziałem... Wydaje się pewny jak na swój wiek, do tego szybki i odważny. Tylko chyba cienko ze wzrostem (chociaż gdzieś czytałem zdaje się, że mu przybyło przez ostatni sezon 4 (!) cm). Może zamiast sprowadzać "byle kogo" na rezerwę, lepiej dać szansę młodemu?
1
Ale wczoraj nie graliśmy tak jak zwykle, z dwoma szeroko rozrzuconymi skrzydłowymi i fałszywą dziewiątką zamiast środkowego napastnika. Rafinha grał bardziej ofensywnego pomocnika/cofniętego napastnika, a Pedro i Munir grali raczej jako dwójka napastników niż skrzydłowych, chociaż znowu podobała mi się wymienność pozycji. Ta fotka to dosyć dobrze obrazuje (chociaż nie jestem zwolennikiem wnioskowania czegokolwiek po jednej fotce!):
2
Fabregas chyba za bardzo się nastawiał na bycie gwiazdą pierwszego formatu, a nie jednym z wielu. Jego gra i w środku pola i na fałszywej dziewiątce, za którą wszyscy go krytykują, wyglądała nieźle, dopóki Cesc miał zapewnione miejsce w składzie i był chwalony. Jak coś zaczynało iść nie tak, to w lawinowym tempie się sypała jego forma i zaangażowanie i wydaje mi się, że odszedł właśnie dlatego, że czuł się niedoceniony.
Mi też Rakitić podobał się już od jakiegoś czasu, w poprzednim sezonie nawet myślałem sobie, że fajnie byłoby zobaczyć go u nas, ale to raczej nie możliwe, skoro mamy Iniestę, Xaviego i Fabregasa... Pokazując taką grę jak w Sevilli i mając z przodu najlepsze trio na świecie, może okazać się lepszy od Cesca.
1
Zgadzam się, Pedro to bardzo solidny rezerwowy, który nie powinien narzekać na swoją dolę. Na ławkę nie trzeba gwiazd, tylko rzemieślników, którzy nie płaczą, jak nie grają, a jak już wejdą, to są zgrani z drużyną.
2
W weekend Ci wysmażę taką odpowiedź, że padniesz! ;) Najwyższa pora w końcu, a widzę, że jesteś ostatnio aktywny, więc nie mam już wymówek!
2
Też chciałbym jakiegoś nowego Larssona, zresztą gadałem o tym z Tobą - Klose byłby idealny, bardzo lubię gościa i mimo wieku, prezentuje bardzo wysoki poziom, oprócz tego mógłby to być Eto'o (jeśli nie chciałby 346234 milionów za sezon) albo nawet Ivica Olić. Ale nie łudźmy się, że ktoś taki przyjdzie.
Z drugiej strony - wątpię, żeby nasze 3 armaty jednocześnie złapały kontuzje. A taki Deuloufeu czy Pedro też muszą dostać jakieś minuty, Munir czy Adama mogą pograć w CdR. Stawianie Rafinhi na fałszywej '9' pozostawię w gestii Lucho - problemem z Cesciem nie było to, że się tam nie odnajdywał, bo grając na tej pozycji zdobył większość bramek, tylko słaba psychika i poczucie bycia niedocenianym - on chciał być gwiazdą, a czuł się zapchajdziurą, bo trenerzy przeceniali jego uniwersalność. Rafinha moim zdaniem ma potencjał taki jak Oscar z Chelsea, może nawet większy - a Luis Enrique chyba najlepiej wie, jak pokierować jego karierą, więc liczę, że będą ludzie z niego.
No i jeszcze przyznam się, że ciągle liczę na transfer Cuadrado, który będzie kolejnym kandydatem do gry z przodu, nie na 9. oczywiście, ale na skrzydle. W Realu został praktycznie tylko Benzema i jakoś dają radę.
5
Myślę, że jakby dzisiaj na boisku był ktoś z trójki Messi/Neymar/Suarez, to parę z tych setek na pewno by wpadło. Munir ma zdaje się niecałe 19 lat, jeszcze ma czas, Sandro też ledwo 19. A Rakitić patelnie posyłał aż miło.
Deuloufeu faktycznie, znowu strasznie egoistycznie... Ale z drugiej strony, miał 15 minut i pokazał chyba 3 akcje indywidualne, z czego jedna naprawdę nieźle wyszła. Oceniał go będę po jakimś pełnym spotkaniu w sezonie.
1
Zawodnicy muszą zgadzać się czasem na obniżenie pensji przy przyjściu do nas, bo inaczej ich zarobki burzyłyby ustaloną u nas hierarchię i tworzyły "kominy płacowe". A Mathieu przychodząc do nas, też obniżył swoje wymagania - zaoszczędzimy 6,8 mln brutto, czyli tak, jakby przyszedł za 13,2 mln.
1
Został MVP na Euro 2008, o jego miejscu w idealnej jedenastce jest wspomniane w kontekście MŚ 2010.
1
Jasne, stara ale jara ;)
31
Problemem Xaviego nie był wiek, tylko jakieś poczucie bezradności w poprzednim sezonie. On nigdy nie był jakimś wybitnym sprinterem, a kondycję dalej ma, skoro w każdym meczu jest jednym z zawodników z największą liczbą przebiegniętych kilometrów. Zaangażowania też mu nie brakowało w końcówce sezonu, obok Mascherano i Alexisa był jednym z tych, którym najbardziej się chciało cokolwiek robić na boisku. W tym sezonie nie musi grać dużo, byleby grał skutecznie - niech albo wchodzi na końcówki, żeby wyregulować tempo gry, albo szasta takimi prostopadłymi "patelniami" jak z Niceą czy w pierwszej połowie meczu na MŚ z Holandią, gdzie rządził i dzielił. Z Xavim w pomocy mamy bogactwo i silną ławkę rezerwowych, ktokolwiek by nie grał w pierwszym składzie.
1
Obejrzyj film Le Dobermann (w którym zresztą gra też wspomniany łobuziak Cassel), to zmienisz zdanie! W sumie w tym filmie gra kobietę idealną - nie dość, że piękna, to jeszcze w ogóle się nie odzywa ;)EDIT: Nevermind, coś nie doczytałem i myślałem, że dalej jesteśmy w temacie Moniki Bellucci :(
1
Jak dla mnie najładniejszy jest bez dwóch zdań gol Bressana, strzelony niestety nam - więc cieszy mnie, że jest (albo przynajmniej był, jak ja głosowałem) na pierwszym miejscu. Gol Lewego to jakaś kpina w tym zestawieniu, a jeszcze bardziej nie podoba mi się próba wywindowania go na szczyt przez TVP i akcje "wszyscy głosujemy na gola Lewego". Napastnikiem jest świetnym i 4 gole z Realem muszą cieszyć, ale nie mitologizujmy tego.
1
Żart, zobacz na twitterze Kręcidły dokładne info. Swoją drogą, gość ma 33 lata i chyba jest trochę takim Heskeyem formacji defensywnej :P
1
Pedro zdarza się odwalać okropne rzeczy na boisku, ale jako rezerwowy się przyda, typowy pracuś, który nie narzeka na brak gry a czasem zasadzi taką bramę, że nie wiadomo, co się stało (mecz z Getafe i gol chyba na 2:2 na przykład).
6
A co do samego Bartomeu - nie widzę powodu do hejtu na gościa. Przejął stery klubu w bardzo nieciekawym okresie, ale jak na mój gust świetnie się wywiązuje ze swojej funkcji. No i transfery jak do tej pory - palce lizać. Klub notuje rekordowe zyski, trenerem jest "nasz człowiek", w pierwszym zespole mamy więcej wychowanków niż jakikolwiek klub z europejskiej czołówki, a rezerwy awansowałyby znowu do pierwszej ligi, gdyby tylko miały taką możliwość.
Ale oczywiście, lepiej iść za tłumem i zjechać, bo jesteśmy purystami żyjącymi 1500 km od Barcelony, którzy chcą mieć klub-dziewicę, nietknięty przez sponsorów, kryzysy, złą formę czy nagonkę mediów, w którym grają sami kryształowi zawodnicy, chodzący spać po dobranocce i kierowany przez ludzi o tak mocnym kręgosłupie moralnym, że najdrobniejsze kłamstwo powoduje u nich wymioty. Byleby nie zgadzali się oddawać niepotrzebnych zawodników, pobierających wysokie pensje, za darmo, no bo przecież budżet. No i przede wszystkim, ta nieskazitelna drużyna ma wygrywać minimum sześć trofeów rocznie, rozjeżdżając przeciwników jak walec, bo mes que un club i cośtam wolna Katalonia!
3
Kwota za transfer Neymara to 57 milionów, reszta to opłata dla zawodnika i jego agenta, czyli ojca. Zawsze w ten sposób się podaje kwoty transferów, inaczej nikt nie mówiłby, że Lewandowski poszedł za darmo do Bayernu, bo razem z Kucharskim 20 baniek zainkasowali z tego, co kojarzę. A całe szambo jest rozgrzebywane właśnie w celu popsucia wizerunku Barcy, tak samo jak niepotwierdzone ploty z szatni i tego typu rzeczy. W poprzednim sezonie ewidentnie ktoś pod nami kopał.
Sprawa sponsora na koszulce - bądźmy realistami, to się musiało pojawić. I tak jest tam też UNICEF, na który to my płacimy. Ja tam nie mam problemu, dopóki to nie jest firma bukmacherska/organizacja religijna/coś mającego związek z prostytucją, czy inny syf którego nie mogę poprzeć. Nie wykupił nas żaden szejk ani naftowy miliarder, dalej należymy do socios. CD.
1
Dokładnie - chodziło mi o duet Costa-Villa kontra duet Mandżukić-Griezmann :) Swoją drogą, Mandżukić mi bardzo przypomina Costę właśnie walecznością i tym boiskowym "chamstwem", więc Atletico znalazło chyba idealnego następcę. Ciekawi mnie, jak Costa spisze się w Chelsea, bo na MŚ kompletnie nie mógł odnaleźć się w reprezentacji.
5
Griezmann mnie rozwala, cała strona na fejsbuku w "słit fotkach z rąsi" jak nastolatka, a teraz taka akcja na prezentacji i do tego ten wąs :D Ale co by nie mówić, zawodnik znakomity i ciężko go nie darzyć sympatią :) Atletico jak na razie wcale się tak nie osłabiło, trzon zespołu pozostał a do tego dokonują naprawdę bardzo dobrych transferów, w sumie Mandżukić i Griezmann wcale nie prezentują się gorzej od Diego Costy i Villi.
2
W ogóle, to wczoraj byo już trochę więcej strzałów z dystansu - 2 razy Alba, Rakitić - oby chłopaki przestali się bać strzelać, bo predyspozycje mają!
1
Akurat był widoczny, zepsuł parę akcji z przodu, ale ładnie rozegrał dwa rzuty wolne z Iniestą i przede wszystkim z Albą.