MrCental
Dołączył/a: maj 2023
6 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
@macio_944
Czy to Konfa czy Pis to mają chore podejście do tematu. Zakaz aborcji czy karanie jest absurdem. Przecież w obecnej chwili kazda kobieta w kazdej chwili moze pojechac do Czech, Niemiec czy Skandynawii i dokonać aborcji do 12 tyg. bez zbędnych pytań i nic jej za to nie grozi. Ba, jest wiele osób, które pomogą w tyn finansowo. A w części przypadków kasę zwraca.. NFZ
Ograniczenia w PL dotyczą tylko biednych i tych, którzy nie zdobyli tej wiedzy. Te Panie mogą próbować usunąć np. wieszakiem
Wprowadzenie ograniczeń aborcji powoduje więc niedogodności, koszty, ewentualne problemy zdrowotne kobiet próbujących zrobić aborcję samodzielnie, traumy i ogranicza chęć do założenia rodziny. A kto chce i tak usunie.
0
@Midast
A Ty umiesz czytać ze zrozumieniem?
XD
Przeszukaj sobie poważne opinie o Fatim no z 2020 czy 2021.
Przykład jednej z nich. "Nie tylko Fati, Pedri i Gavi. Hiszpania ma kolejny mega talent"
Albo lepiej! znajdź mi opinie o Fatim, że jest przeciętniakiem z tamtego okresu :-DDD
16
@michal26
Pytania:
1. ilu ludzi musiałoby umrzeć przez metody szarlatanów, żeby zakończyć takie pomysły?
2. Jak byliby weryfikowani tacy szarlatani? Po opiniach na fb?
3. Czy kazdy szarlatan miałby swoją specjalizację? Czy wszyscy mogliby robic wszystko?
4. Jeśli szarlatan pogorszy stan zdrowia, to kto za to odpowiada? Delikwent czy szarlatan? Bo ktoś musi ponieść koszty dalszego leczenia?
5. Co ze sprawami sądowymi dotyczącymi błędów lekarskich? Skoro Delikwent ponosiłby odpowiedzialność za to, że wybrał szarlatana, to równie dobrze lekarz nie mógłby ponosić odpowiedzialności za swoje błędy?
6. Czy byłaby jakaś Izba Szarlatanów na wzór Izby lekarskiej?
7. Czy dopuszczenie do zawodu wymagałoby jakiegokolwiek testu/certyfikatu?
8. Może idźmy dalej w tą stronę i pozwólmy np ludziom bez wykształcenia zostać sędziami w sądach?
Albo nauczyciele niech będą z łapanki. Np. chcesz uczyć matematyki na studiach? Proszę bardzo xd
No i w sumie po co egzamin na prawo jazdy, jak ktoś "umie" jezdzić.
Tak jak koledzy już pisali. Pojawiłoby się mnóstwo oszustów, brak jakiejkolwiek weryfikacji i kontroli. Taka anarchia.
A jeśli chodzi o błędy lekarskie, to były, są i będą. Wynika to z wielu czynników. Oczywiście najważniejszy to za mało kasy, za mało lekarzy i za drogie usługi. Tzn lekarz jak nie musi, to nie wysyła pacjenta na badania, bo są limity. Mając kilkudziesięciu pacjentów w ciągu dnia, nie ma możliwości zająć się każdym odpowiednio. Wysyłanie wszystkich na wszystko nie jest rozwiązaniem, bo wtedy terminy będą na 203x albo pózniej. O tym mozna pisac w nieskonczoność.
Ale pomysł z szarlatanami, to cofniecie sie do sredniowiecza i jeszcze wieksze problemy w sluzbie zdrowia.
6
@ObiwanKenobi
Informujemy, że od dnia 1 stycznia 2022 r. nie przyznaje się już w Polsce prawa wykonywania zawodu felczera.
1
@Szklaner
Oo, właśnie taka odpowiedź mnie zadowala xd
Ale to dopiero jak dziennikarz dopyta ;-)
0
@Midast
XD
No to fakty
1. Fati pierwszego gola zdobył w wieku 16 lat i został najmłodszym strzelcem LaLigi.
2. Został również najmłodszym strzelcem reprezentacji Hiszpanii.
3. Dostał 10 po Ronaldinho i Messim (pewnie, żeby dobrze na ławie się prezentowała)
4. Klauzula 1mld. Mają ją w Barcie jeszcze tylko Gavi, Pedri, Araujo. I w Realu Vinny i Rodrygo. W sumie słabe towarzystwo i nikt z nich nie jest uważany za megatalent. XD
5. Dwa lata temu miał kontuzje a i tak kilka razy uratował tyłek Koemanna i Xaviego.
6. Ostatni sezon fatalny.
Pozdrawiam
31
@michal26
Lekarze bez uprawnień to nie lekarze i mają ZAKAZ leczenia.
Oczywiście nikt nie zakaże Ci brać witaminy C na raka, ale jak ktoś twierdzi, że to Cię wyleczy, to powinni go zamknąć.
3
@tristan87
Uczę się :-)
27
Czy zwolennicy Konfy naprawdę idą w ciemno za tymi idiotyzmami?!
Rozumiem, że każdy jest młody i musi popełnić swoje błędy, ale są pewne granice.
Zapraszam fanów Konfy do obrony tych "mądrości" xdxd
1
@Peciak
Połączyć Neymara i PO :-DDD
Jesteś lepszy niż Kaczor i grzybobranie xdxdxd
0
Barca jest jak Karyna z bombelkami. Do każdego chodzi z wyciągniętą ręką i mówi "dej"
10
@Sysia11
Messi jest fenomenem, również marketingowym. Dopóki kopie co tydzień będzie o nim bardzo głośno co tydzień.
1
@Midast @Trojanek23
Wy tak na poważnie? Czy macie problemy z pamięcią?
Poczytajcie artykuły sprzed 3-4 lat, opinie fachowców, trenerów. Pewnie klauzula wykupu za miliard jest za piękny uśmiech.
Oczywiście ostatni sezon był beznadziejny, ale nie skresla sie megatalentu po kilkunastu gorszych miesiącach.
1
Fati jest mega talentem. Gdyby rozwijał się w normalnych warunkach (jak na początku przy Messim) to dzisiaj byłby postrachem Europy. Tymczasem Barcs wypchnęła gwiazdy i z dnia na dzień kazała być Fatiemu kolejną gwiazdą. Tak to nie działa. Po 2 latach presji nie ma się co dziwić, że Ansu ma dość. Chłopak potrzebuje spokoju i czasu a taki Muani czy Osimhen będą dla niego tłem. Niestety w Barcie obecnie tego czasu nie dostanie.
0
@TheProdigy
Wiem, wiem, można kłaść kafelki i być mega szczęsłiwy :-)
1
A w marcu znowu urodziny siostry?
0
@4Fabregas4
Trochę sam sobie przeczysz. Dembele miał kontrakt, mógł odejść już rok temu za darmo. Zgodził się na mniejszą pensję, co było już poświęceniem z jego strony. W "nagrodę" dostał Raphinhe na swoją pozycję, od którego okazał się znacznie lepszy. Teraz nikt z Barcy się nie kwapił do docenienia piłkarza i zaproponowania mu wyższego kontraktu. Liczyli na kolejny discount. Tymczasem Dembouz dostał 2x wyższą ofertę, mógł od razu olać Barcę i iść tam a jednak kolejny raz chce trochę pomóc klubowi i dogadać się w kwestii ustalonej prowizji. W zamian Barca sra mu do mleka.
Co do innych zawodników, to oczywiście chciał tu grać Aubemayeng, Gundogan, czyli emeryci po 30stce, którzy już swoje zarobili, za to nie widzę Haalanda czy Mbappe. Brozovic też się nie zdecydował, nawet Bernardo Silva, który ponoć marzył o Barcie, widząc co się tu dzieje, postanawia przedłużyć kontrakt z City.
0
@TheProdigy
Nie wyobrażam sobie, że ktoś może być tak mega szczęśliwy w robocie :-DDD
Moim zdaniem Dembele zachował się już w zeszłym roku przyzwoicie, bo dał Barcie spory discount a w tym roku Barca przelicytowała, bo chciała go znowu na kasę "oszukać". Być może Barca po prostu takiej kasy nie ma i dlatego Dembele się zdecydował na przeprowadzkę, do czego ma pełne prawo.
Co do "kolegów" z drużyny, to Dembele oficjalnie jest jeszcze zawodnikiem Barcy. A byc może go nikt nie lubi albo jest samotnikiem. W Bayernie np. byli niektórzy "koledzy" mocno jechali po Lewym po odejściu.
0
A czy Torres już spłacony? Czy znowu kolejnego bierzemy jak kredyt na dom i 39 lat spłacania?
2
@Rust_Cohle
Zależy w jakim celu jedziesz na wakacje?
Jak np z laską do hotelu, to pogoda niekoniecznie Cię interesuje xd
Inna sprawa, że wakacje to odskocznia od pracy i codzienności, więc zasadniczo ja bym mógł nawet w jaskini tydzień siedzieć i odpocząć psychicznie.
Ale fakt, jak mam wybór, to jadę wszędzie, tylko nie nad polskie morze.
5
@michal26
Może jest na Animal Planet?
0
@Mroziu
Tym komentarzem udowadniasz swoją nietolerancję. Rozumiem, że jak idziesz na kebaba do Araba, to nie płacisz i uciekasz, "bo Arabusów trzeba dymać".
Jesteś baaardzo malutkim człowieczkiem.
1
@Pawlak1992
Zgadza się. Tylko, że jak strony uzgodniły dane warunki, to one obejmują obie strony. Tu się nie ma co obrażać.
0
@Mazi
Przypomnę Ci, że Messi był najlepszym piłkarzem w historii klubu i pewnie drugiego takiego w Barcie nie będzie przez kolejne 50 lat albo nigdy.
No ale jak widać dla Ciebie liczy się sztuka i tak samo odbierasz popisy Lengleta :-P
0
Wszystkie gole? Jakby pokazywali całe akcje, tak chociażby z 15sek, to byłoby ok 4h oglądania :-D
2
Czyli w zeszłym roku podpisali z Dembele durną umowę u myśleli, że im się upiecze, a teraz Francuzi to wykorzystali. Przecież nikt nie stał z pistoletem przy głowach zarządców Barcy. A teraz wychodzi jacy mali i mściwi to są ludzie. Zresztą w zeszłym roku z FdJ też zachowywali się jak mściwe dziady i straszyli Holendra. Ech, może kiedyś wrócą do klubu normalni ludzie.
1
@4Fabregas4
No widzisz. Inni zawodnicy ślepi nie są i widzą co się dzieje w Barcie. I być może z powodu takiego traktowania zawodników nigdy tu nie będą chcieli przyjść
Wyobraź sobie, że składasz w pracy wypowiedzenie, a szef robi wszystko, żeby go nie przyjąć i Ci utrudnić życie. KAŻDY nazwie takiego pracodawce ..ujem.
0
Al Kebab Barcelona! Brzmi dumnie :-DDD
2
@Mroziu
Jprld, ale masz "fajne" podejście do życia.
1
Widać ktoś nie może się z tym pogodzić. Bedzie oburzenie, ale trzeba to zrzucić na Alemanu'ego, bo to on przedstawił/zaaprobował konstrukcję umowy Dembka w zeszłym roku.