MrCental
Dołączył/a: maj 2023
6 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Alex zaczął gwiazdorzyć xd
Ty się lepiej chłopie weź za granie i zasłuż na swoje imię, bo póki co piach w tym sezonie
0
Czemu się czepiacie Lengleta, przecież on tej kasy nikomu nie ukradł?
Chłop ma kontrakt i chce to co w nim zapisane. Ba, nawet jest chętny odejść, tylko Barca nie potrafi mu znaleźć nowego klubu. Jest na takim etapie kariery, że rezygnacja z połowy pensji mu się nie opłaca, więc jedyna opcja to go wypożyczyć i okryć połowę wynagrodzenia. Lepsze to niż kiszenie go na trybunach z pełnym kontraktem.
2
@macio_944
Przedstawili swoich kandydatów i ludzie ich rozpoznali xd
Teraz czekamy az Korwin odpali jeszcze swoj protokoł 3% :-D
0
@Nano22
Zrób jej bransoletkę ręcznie ze sznurka to będzie wniebowzięta a 200pln przewal na alko :-D
0
Ciekawe czy brombrał?
0
Bo i po co ma rozważać? Przecież ma kasę i fajnie zbija piątki na ławce. No i się już w życiu nabiegał. A za rok cyk do Arabii.
0
Nie wiem czemu tak narzekacie. Przecież Lewy w tym sezonie w LL jest już na 32 miejscu w klasyfikacji strzelców!
2
@AlwaysBlaugrana
To pewnie taki deal jak my próbujemy robić czyli 5 mln rozłożonych na 5 lat + 15mln zmiennych, no za wygranie Złotej Piłki :-D
1
Niezła ściema ten włoski klub. 20 mln to chyba z bonusami za wygranie LM i zdobycie złotek piłki :-). Ściemniają, bo chcą wyrwać z 5mln od Betisu na wypożyczenie Felixa, ale będzie ciężko oddać go nawet za 3mln.
0
To Kounde czy Araujo out z S11?
0
Poprzedni sezon Lewego to była anomalia. Tyle goli w pierwszej części sezonu mocno zaburzyło rzeczywistość.
2
I znowu Pan Szklanka out. Ciekawe czy kiedyś rozergra 90% sezonu?
1
@Przystankers
Nie wiem czy nie czytasz forum czy udajesz?
Jest konkretna wypowiedź Mentzena, który jest fanem szarlatanów. Ja się z tego śmieje i jednocześnie mnie to przeraża. Jak większość ludzi. Twój komentarz do tego jest taki, że Ci się to podoba, mimo, że ja i inni forumowicze przedstwiliśmy mnóstwo zagrożeń z tym związanych?
Jeśli masz jakieś konkretne zastrzerzenia do mnie, że kluczę albo nie odpowiadam na pytania, to pisz, postaram się zaspokoić Twoją ciekawość ;-)
1
@Ojciec5tkidzieci
"O widzisz, czyli jednak nie musimy wpadać w skrajności i jeb@ć się na ostro ;-)"
Ciężko mi odpowiadać za innych. Ja zauważyłem pewną prawidłowość. Tzn, jak się na tym forum wrzuca info ośmieszające Konfederację, to zaraz przybiegają dzielni wojownicy bronić jej wszelkimi sposobami, niekoniecznie racjonalnymi argumentami a bardziej epitetami. Wrzucając ten post, poniekąd wsadziłem kij w mrowisko i liczyłem się z tym, że dostanę mnóstwo wyzwisk (niektórzy nie zawiedli :-)
Co do "jeb@nia" to sam nie zamierzam zaczynać pyskówek i dlatego użyłem "buźki" w tym stwierdzeniu w odpowiedzi do Ciebie (taki sarkazm nawiązujący do części komentujących).
Jeśli chcesz się zagłebić bardziej w ten socjologiczny temat, to daj znać.
Co do reszty, to wrócę później z odpowiedzią, bo czasu teraz mało.
3
@Ojciec5tkidzieci
O widzisz, czyli jednak nie musimy wpadać w skrajności i jeb@ć się na ostro ;-)
Problem jest taki, że przez lata zaniedbań (w wielu dziedzinach) i ciągłych zmianach koncepcji mamy co mamy. I np. braki lekarzy mamy tu i teraz i trzeba na szybko "coś" wymyśleć?
Zmiana systemu nauczania i lojalki mogą zadziałać też w drugą stronę czyli zniechęcenie do zawodu. A po drugie bogatsze kraje będą mogły zainwestować np. w wykupywanie naszych lekarzy.
Temat nie jest zero-jedynkowy.
1
@Lingvo18
Tak, większość partii można przeciwstawić do pisu, chociaż np Lewica ma bardzo zbliżone podejście do socjalu (a skrajnie inne światopoglądowo), Konfa ma bardzo podobny światopogląd a teoretycznie przeciwne podejście gospodarcze. Napisałem teoretycznie, bo jednak Mentzem już się wycofał z zapowiedzi zlikwidowania socjali. Z tą likwidacją Zusu też mówił, że to też żart a jak zmniejszy część podatków, to potwierdził, że zwiększy inne obciążenia.
Psl to sam nie wiem, bo oni idą do łóżka z każdym.
Jeśli chodzi o ten dziwny argument o glosowaniach z pis.
Może Cię zaskoczę, ale Sejm to nie 10 glosowań na rok tylko setki, które usprawniają życie Polaków. To, że Konfa się w nich wstrzymuje albo głosuje przeciw nie znaczy, że chce dobrze.
1
@Ojciec5tkidzieci
Cieszę się, że masz tu chwile radości :-)
1. To nie jest temat o Ukraińskich lekarzach, tylko o pomysłach Mentzena z d_py wyjętych. Mimo wszystko odpisałem koledze swój punkt widzenia. Zresztą jak widać z @Against Modern Football możemy znaleźć jakiś punkt zaczepiania w dyskusji, co szanuję.
2. Mam np. sporo rodziny i znajomych na Wyspach i pracuje tam dużo polskich lekarzy i pielegniarek. Dla znajomych to super sprawa, bo sie łatwo dogadują. Dla Anglików już niekoniecznie. Tam są również "ciapaci" lekarze, z ktorych nie cieszą się ani Polacy ani Anglicy ;-)
Ale UK skądś muszą brać lekarzy.
3. Nie podobają Ci się lekarze z Ukrainy. Jaki więc masz pomysł na zwiększenie liczby polskich lekarzy? Przecież ich przez noc nie naruchamy? Lekarze są potrzebni tu i teraz a nie za 15-20 lat.
2
@Przystankers
Stosujesz podejście, że jak fakty są złe dla Konfy, to gorzej dla faktów :-)
1
@Lingvo18
Oczywiście! Najważniejsza rzecz to nie wierzyć politykom, bo żaden prawdy nie powie. Machloje? Robią wszyscy w kazdej partii. Również Konfederaci, np brat Mentzena i kryptowaluty albo ich interesy z Rosją czy powiązania z gangusami.
Tylko, że skoro Pis przez 8 lat, chce tak udupić PO i zamknąć kogokolwiek z nich a jedyne co mają to sprawa Nowaka i zdrady Niesołowskiego, to może jednak ludzie z PO nie są tacy źli?
Co do partii, to PO i Pis nigdy razem nie rządziły a wręcz ich rządy szły w przeciwnych kierunkach, więc wrzucanie ich do tego samego worka jest śmieszne.
Pis - skrajny socjal, anty UE, anty LGBT, i pompowanie kasy w kościół
PO - integracja europejska, równości społeczne, inwestycje
Do tematu pandemii już nie wracam (bo za dużo by się kłócić :-), ale nie zgadzałem sie i nie zgadzam dalej z podejściem Konfy.
Tak, obecnie możesz iść do znachora-idioty, np tego co dziecko zagłodził, możesz nawet skoczyć z dachu na beton, jeśli uznasz, że to Cię wyleczy. Tyle, że jak przeżyjesz, to potem MY WSZYSCY składamy się na Twoje leczenie. Inna sprawa, że skacząc z dachu możesz na kogoś wpaść i zrobić mu krzywdę.
Dlatego takie pomysły powinny być jak najszybciej likwidowane.
2
@Linghunter88
Część ludzi wybierze Konfę nie znając w ogóle swojego kandydata. Nigdy go nie widząc ani nie słysząc żadnej wypowiedzi. W związku z tym do Sejmu wejdzie kilku "faszoli" oraz karierowicze, którzy w pierwszej kolejności rzucą się na kilometrówki i posadki w SSP dla rodziny i kumpli.
Oczywiście możesz być zdegustowany latami rządów, ale Konfa nie ma recepty na zmiany gospodarcze, natomiast ma receptę na większy zamordyzm i szczucie.
1
@against_modern_football
To, że są oszustwa, przekręty, to rzecz jasna i to musi być karane. Natomiast, życie nie jest czarno-białe czy zero-jedynkowe, żeby skrajnie radykalizować każdą decyzję.
1
@against_modern_football
Jeżdżę po klinikach z dziećmi i bardzo często widzę studentów, praktykantów i lekarzy z różnych krajów (poznaję ich po kolorze skóry).
Dlaczego tu są? Ano dlatego, że mamy straszne niedobory lekarzy i pielegniarek (sredni wiek to 53 lata). W zwiazku z tym co możemy?
- wykształcic nowych polskich lekarzy. Ile to trwa? Ano z 15 lat minimum
- sprowadzic lekarzy, ktorzy wyjechali np do Skandynawii, Niemiec czy GB. Jakie są szanse na to? minimalne
- sprowadzić lekarzy z innych krajów. I w tej chwili to jest jedyna rozsądna opcja, bo Ci lekarze mają już wyksztalcenie. Trzeba ich tylko dostosowac do naszych warunków i nauczyć jezyka i kultury. I tutaj Ukraińcy/Białorusini są najlepszym wyborem, bo się szybko zaadoptują. Poza tym przy sporej liczbie Ukraińców w PL, ich leczenie też jest łatwiejsze.
Jak masz jakiś inny sposób na ratowanie służby zdrowia, to czekam na to z wypiekami :-D
1
@RaptusS
1. Piszesz, że Tusk to jeden z największych złodziei. Proszę podaj przykłady. Podpowiem, zacznij od OFE xd
Ciekawe czemu mu jeszcze żadnych zarzutów nie postawili? Nie słyszałem też, żeby Mentzen ani ktokolwiek ważny w Konfie wspomniał o Tusku złodzieju. Oni też są w tym słynmym "układzie"?
2. Tylko 4 partie? W USA czy WB mają gorzej, bo tam rządzi od zawsze "układ" 2 partii
3. Już byli tacy na których się oszukiwaliśmy, którzy chcieli wywracać stolik i coś nie wyszło. Antysystemowiec Kukiz pozdrawia xd
4. Konfa przyjmuje teraz pisowców na swoje listy. W związku z tym ja też się spodziewam "nowej" jakości xd
5. Większość ludzi na listach Konfy w życiu nie była nawet radnym. Mamy się spodziewać dobrych rządów? Ciekawe czemu w prywatnych firmach dyrektorami zostają dyrektorzy ściągani z innych firm albo awansują na te stanowiska wieloletni pracownicy? Przecież mogli być taką robotę woźnemu albo komuś z ulicy. Dajmy im spróbować :-DDD
6. Ten Twój cytat mnie zdecydowanie przekonał do Konfy xdxd "może coś się zmieni, może na lepsze może na gorsze, to się okaże". Eksperymenty to sobie można w kuchni robić i posłodzić jajko albo posolić herbatę.
No i na koniec.
"nie atakuj za to że rzeczywiście liczą na to, że cokolwiek się w tym kraju zmieni"
Ty naprawdę wierzysz, że oni stolik wywrócą? Dobre! XD
To Cię zaboli, ale nawet jak Konfa zdobędzie 60% to nikt Ci podatków nie zlikwiduje. A po 12 latach rządów powiedzieliby, że oni chcieli, ale "układ postPRLowski" nie pozwolił, tak jak układ "tuskowy" blokuje teraz wszystkie zmiany xd
No i plus taki, że Konfa nigdy nie przekroczy tych 15% i nigdy nie będzie rządzić, chyba, że wspólnie z jakąś "postPRLowską partią" a Ty będziesz musiał żyć w matrixie i spisku przez kolejne kilkadziesiąt lat.
Buziaki xd
3
@R-Dinho
Czyli jak to jest? Powycinane fragmenty, stara wypowiedź i inny kontekst? Czy jednak i tak się z tym zgadzasz? :-D
Wolność i Konfa! XDXDXD
To załóżmy taką sytuację. Kobieta jest w ciąży i znachor jej powie, żeby pogrzebała sobie wieszakiem albo wzięła tabletkę poronną, to wtedy jej dziecko nie będzie chorować w przedszkolu. Czy ona sama może zadecydować o takiej "terapii"? Przecież jest WOLNOŚĆ i odpowiedzialność za własne decyzje? Czy w tym wypadku nie? :-DDD
A może mogę bez pasów jeździć? Albo brać twarde narkotyki? Bo wolność?
2
@against_modern_football
Oho! Ulubiony temat Konfy - o co by nie pytali, to za wszystko odpowiedzialni Ukraińcy :-D
Żebyś mnie zaraz nie zaszufladkował jako banderowca, to napiszę krótko:
- 1,5 roku temu wybuchła wojna i fajnie się Polacy zachowali z pomocą
- rząd widząc to chciał zdobyć na tym kilka punktów procentowych i wszedł Ukraińcom trochę za głęboko i nie przygotowali w ogóle odpowiednich ustaw ani planu długoterminowego
- po czasie wyszło, że jak zwykle zawalili wiele kwestii, jak choćby emerytury
- czy to powód, żeby pozbyć się Ukraińców albo na nich szczuć? NIE! Znam ich bardzo wielu uczciwych i uważam, że w obecnej sytuacji dalej powinniśmy im pomagać
- czy to jest dla nas koszt? TAK, ale finansowanie na to moglibyśmy w znacznym stopniu dostać od UE, ale rząd znowu zawalił
- nie wiem skąd w Konfie taka nienawiść do Ukrainy a nie widzę w ogóle hejtu na Ruskich?
2
@pt9
Dokładnie! Polska służba zdrowia jest w fatalnym stanie, ale pomysły, żeby górnik, ogrodnik albo fryzjer leczyli, to już jest kosmos ;-)
1
@Saviola88
Tak, na naszym bezrybiu uważam ich za jedyną obecnie opcję, która może przywrócić trochę spokoju i normalności.
5
@Hadim
Zgadza się! Konfa to taki piękny tiktokowy populizm celowany w młodych, którzy myślą, że to będzie taki antysystem i wywrócenie stolika :-D a to kolejny Kukiz. Niech młodzi uczą się na błędach, szkoda tylko, że konsekwencje być może poniesiemy wszyscy.
Konfę z Pisem łączy bardzo dużo.
1. Z list Konfy wystartują: Siarkowska, Wipler, Pejo, Tyszka.
Za to nie słyszałem żadnego nazwiska z innych partii opozycyjnych.
2. Praktycznie identyczny światopogląd. Czyli uległość kościołowi, zamordyzm, nienawiść do uchodźców i LGBT, straszenie UE i jej obrzydzanie oraz "baby w chomąto" i ograniczanie ich praw.
3. Wspieranie partii skrajnie nacjonalistycznych w Europie czyli AFD, VOX w Hiszpanii, Bracia Włosi, czy Partia Le Pen.
Ze swojego doświadczenia widzę, że część ludzi co głosowali na Pis, mówi teraz że idą za Konfą a głowne argumenty to: kościół i nienawiść do uchodzcow i LGBT. No i mówią, że podatków nie będzie :-D
Ech...
1
@Ostatnikrwawygang
XD
1
@ObiwanKenobi
Tak, wiem. Jest ich ponoć 211 aktywnych w PL.
Żeby zostać felczerem trzeba jednak skonczyc szkołę felczerską i tak jak pisałeś, zawód jest ograniczony do pewnych ram/zadań poza które nie można wychodzić. To bardziej można porównac do farmacuety niż do przysłowiowej "baby szarlatana" co kości nastawia.