1

@stone80 Malcom potrafił dać bramkę na 1-0 z Interem, zrobić trochę dymu na skrzydle w wielu spotkaniach - jasne. W przekroju sezonu jednak to po prostu niewiele to znaczyło i mówienie "bardzo dużo" to jednak przesada moim zdaniem. I jasne, może jakby grał więcej, to byłby bardzo istotny, ale nie wiemy tego, a zawsze w takiej sytuacji wolałbym zarobić na Brazylijczyku i wprowadzić do składu młodziaka z Barcy B.

1

Jak dla mnie lepiej, gdyby został Perez, a odszedł Malcom. Ten drugi w sumie dawał niewiele, a pieniądze niezłe można za niego dostać. Poza tym Perez jest wychowankiem (może nie pełnym, bo gra u nas od 2012, ale wciąż sporą część juniorskiej kariery rozwinął u nas).

0

@Bagsik88 No tak, dokładnie to napisałem, prawda ? :P

1

@Bagsik88 Bo być może ma inne założenia niż Semedo i nie zawsze się z nich wywiązuje. Z tego co wiem to już na poziomie młodzików trenerzy indywidualnie traktują swoich podopiecznych w kwestii poleceń, więc co dopiero w takiej Barcy. No ale nie wiem.

2

@NeroTFP Moim zdaniem fakt, że nie ma statystyk nie oznacza, że jest nic nie pokazuje. Przede wszystkim warto pamiętać, że piłkarze wykonują polecenia szkoleniowca. Kto wie, czy Semedo przy niezwykle ofensywnie grającym Albie nie ma w swoich założeniach taktycznych zapisane "przede wszystkim upewnij się, że zabezpieczasz tyły w razie kontry". A jeśli tak jest to wiadomo, że nie wejdzie całym sobą w ofensywę. Tak naprawdę bardzo podoba mi się Semedo i Dembele na jednej flance, łapali zawsze niezłe zrozumienie i mieli dobry timing podań oraz wychodzenia na pozycje. Więc kto wie, czy za rok np. nie będzie to nasza siła napędowa. Z wiadomych powodów nie było okazji w tamtym roku na zgranie och ze sobą.

Co do Douglasa to już inna kwestia - nasz zarząd jest po prostu głupi, skoro wolał wydać 4 mln na no-name'a, a nie na Asensio.

0

@BarcaInfo Ciekawe jak to się z ty, Neymarem skończy. Nie wiem, jak Valverde ze swoim pragmatyzmem miałby to ustawić, no ale zobaczymy.

1

@Mike74 Świetny post. Choć daleki byłem od hejtowania go za cokolwiek (świat się zmienia, to normalne, że ludzie zmieniają miejsca zamieszkania, a kultury się mieszają) to po prostu nie wiedziałem o całym backstory. Fajnie mieć kogoś takiego w kadrze, na pewno nam pomoże.

3

@Forza_Juve Nie no, c'mon, można to określić. Ronaldo i Messi od 10 lat trzymają równy poziom sezon w sezon i niosą na swoich barkach dwie największe ekipy w Europie (teraz to się zmienia), podczas gdy przy braku Modrica Real wciąż potrafił grać. Tak samo Iniesta - genialny piłkarz, osobiście uważam, że lepszy niż Luka, ale przy Messim wciąż nie ten poziom.

@daniel32778 Tak, ja mam wrażenie, że jest wielka potrzeba (świadoma lub nie) w świecie piłkarskim znalezienia kogoś na miejsce Leo, podczas gdy jest to po prostu niemożliwe. Jasne, są genialni młodzi piłkarze, którzy być może będą kapitalnie strzelać, świetnie dryblować i mądrze podawać, ale Messi robił rzeczy, których nikt inny nie był w stanie. To też powód dla którego CR7 nigdy w moich oczach nie był na poziomie Leo - Ronaldo jest geniuszem, ale wszystko co zrobił ktoś już kiedyś zrobił. On to po prostu zebrał w jedną postać, Messi natomiast strzelał bramki, jakich nikt inny nie byłby w stanie.

4

@barcowy1899 Wiele nieudanych dryblingów, niecelnych podań - w ogóle dużo kretyńskich strat. Taki jeździec bez głowy. A czasem to w ogóle gubił piłkę. Nawet w Ekstraklasie nie widziałem takich akcji xD

15

Casus Modrica i jego Złotej Piłki pokazuje dobitnie, dlaczego przyznawanie tej nagrody komukolwiek poza Ronaldo i Messim (póki obaj są w formie) jest po prostu żartem. Aż mi szkoda Chorwata, jest znakomitym pomocnikiem, ale w porównaniu z tą legendarną dwójką jest po prostu poziom niżej. Przyznali mu tę nagrodę, a teraz przy każdym potknięciu mu to wypominają. Moim zdaniem te reakcje i teksty są przegięte. Luka to nie jest nieudacznik, a mimo wszystko światowej klasy piłkarz i należy mu się szacunek, no ale właśnie natłok tych reakcji pokazuje tylko, jak wysoko Portugalczyk i Argentyńczyk zawiesili poprzeczkę. I póki oni grają na tym samym wysokim poziomie, po prostu to między nimi musi się rozgrywać walka o to trofeum. Pomijam już fakt, że to ile Messi daje Barcy obecnie nie ma porównania z nikim, nawet z CR7.

0

@drNo Ja obstawiam środek pola Busi-De Jong-Rakitić. Chodź na pewno Arthur będzie częściej wchodził, czasem Alena. No i Vidal zadaniowiec. Na Riquiego nie ma co liczyć jeszcze w tym sezonie. Jak w przyszłym odejdzie Ivan i (prawdopodobnie) Arturo, to zwolni się miejsce i Puig będzie mógł się pokazać.

0

@kamilo0066 Nie ma się co dziwić, jeśli na marszu, do którego mają prawo dochodzi do fizycznej przemocy wobec nich. Obie strony tak zaogniły konflikt, że zostają takie zagrywki dolewające jedynie oliwy do ognia.

1

@johny11 Powiem tak - jeśli klub jest w stanie to udźwignąć - super. Ja, jako romantyk, wciąż mam niesmak tego jak nas potraktował, jego licznych symulek czy głupich czerwonych kartek. Jednocześnie wnosi sporo polotu do gry i jako kibic na pewno sobie fajnie pooglądać takiego piłkarza. Natomiast, zupełnie osobiście, nie zależy mi jakoś specjalnie na jego powrocie. Gdy był u nas, bardzo mu kibicowałem, teraz jest mi zwyczajnie obojętny. Plus Liverpool nie miał Neymara, nie miał też Messiego, ani Suareza - miał Origiego, Milnera, Wijnalduma i Arnolda, którym mega zależało, którzy dawali z siebie 200% i którzy mieli na ławce człowieka skrojonego pod prowadzenie zwycięskich ekip. Jeśli naprawdę czegokolwiek nam brakuje do wygrania LM, to innego trenera i nastawienia mentalnego naszych gwiazd.

0

@johny11 Ale ja nie mówię, że ja bym mu nie dał - nie moje pieniądze, niech mu płacą. Problem w tym, że klub nie ma kasy, wydajemy najwięcej ze wszystkich klubów na pensje, widmo finansowego fair play wisi nam nad głową praktycznie co sezon, a jeszcze będą przedłużać kontrakt z Leo. Więc biorąc to wszystko do kupy, transfer Neymara jest na wielu płaszczyznach ryzykowny i tak naprawdę jedyna "pewna" płaszczyzna, to ta czysto sportowa. A i tu pojawia się znak zapytania w kwestii kontuzji.

8

@johny11 Oczywiście, że piłkarsko jest potrzebny, chyba ciężko byłoby znaleźć osobę, która autentycznie twierdzi, że Neymar by nas nie wzmocnił. Natomiast inną sprawą jest jego pozaboiskowe zachowanie, wizerunek. Dodajmy do tego sposób w jaki nas opuścił oraz mimo wszystko ogromną pensję i nagle nie jest już tak łakomym kąskiem.

0

@stone80 Miałem podobne przemyślenia.

35

De Jong niesamowicie się ustawia, cały czas daje kolegom możliwość podania, mało tego - zazwyczaj stoi tak, żeby mieć czas i miejsce na przyjęcie. Wysoka klasa, szkoda, że koledzy wolą podać do tyłu albo na pałę do przodu.

0

Dobra, nie chcę za dużo narzekać, ale jakim cudem jako Barcelona możemy mieć piłkarzy, którzy nie potrafią zagrać celnie z pierwszej piłki na 4 metry...

1

@lukkobe Coś w tym jest, ale problem w tym, że mimo tego wyróżniał się w tym meczu na plus z naszej strony.

9

Klasycznie już Rafinha w pre-sezonie super :P Szkoda, że taki szklany, bo naprawdę mógłby być świetnym graczem.

2

@SuperPatsonFCB O, super! Dzięki. Ja nie śledzę i pewnie śledzić nie będę Ekstraklasy, natomiast zawsze mega szanuję jak ktoś robi coś więcej dla innych. Zamiast meczów z chęcią sobie poczytam Twoje wpisy :D

0

@BarcaInfo myślę, że pomimo krytyki wielu osób Roberto może być idealnym następcą Rakitica. Jest bardzo pracowity, inteligentny taktycznie i rozumie wiele pozycji. Do tego nie miałby problemu z byciem bardziej rotacyjnym grajkiem, co przy odejściu Chorwata dałoby przestrzeń Arthurowi, Alenii czy nawet Riquiemu. Pamiętajmy też, że Roberto nie miał zbytnio szansy wgrać się w pozycję ŚP. Jeśli EV mu tp umożliwi, możemy mieć bardzo solidnego grajka.

1

@Odesseiron Peaky Blinders i Boardwalk Empire

12

A to Alena nie wziął sobie „19”?

0

@10LionelMessi10 Ja oglądam Barcę od 2003 roku, więc licząc od tego sezonu wzwyż to:

Ronaldinho-Suarez-Messi
Iniesta-Busquets-Xavi
Abidal-Puyol-Pique-Alves
MATS

Także bardzo podobnie do Twojej, z wyjątkiem bramkarza :)

Na ławce: Valdes, van Bronckhorst, Marquez, Deco, Eto’o, Villa, Larsson (wiele bym dał za takiego zmiennika dziś).

0

@msmsms Pewnie nie potrzebują. Jeśli chodzi o budowanie głebokiego składu, a potem zarządzanie nim to City Pepa jest jak dla mnie wzorem do naśladowania.

0

@Kostek931 To prawda, ale też inny trener był wtedy, rywale nie naciskali aż tak intensywnie jak teraz.

0

@Vampir707 Rakitić bardziej pracuś, Vidal walczak - o to mi chodziło ;)

0

@Kuczek Osobiście wolałbym, żeby Ivan został, ale pewnie właśnie on odejdzie.

1

Nie możemy w jednym okienku stracić i Rakitica, i Vidala. Zostaniemy bez pracusiów i walczaków w środku pola. No chyba, że zakładają wtedy dokupienie kogoś kolejnego.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?