PJ777
Dołączył/a: sierpień 2014
Warszawa
7 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@KamQiX Świetny komentarz i dobra, choć smutna, analiza. Nadzieja w tym, że Valverde to jakoś poukłada.
0
Nie sądzę, żeby oddali Lengleta za Neymara, nawet nasz zarząd nie jest tak durny. Lenglet jest w bardzo dobrym wieku jak na obrońcę i już prezentuje wysoki poziom. To defensor na wiele lat, a przy 32-letnim Pique taki ktoś to skarb. Prędzej bym rozumiał tego rodzaju manewr za de Ligta.
0
@damian777 Dzięki! Właśnie o ten zapis musiało się zawsze rozchodzić. W sumie fakt, że zmienili to prawo sprawi, że zawodnicy z LaLigi będą jeszcze łatwiej rozchwytywani.
0
@Colon O, dzięki! Sprawdzę sobie @Evrile No właśnie wiem, ale czasem z jakiegoś powodu niektóre drużyny wpłacają kwotę minimalnie większą, żeby uniknąć klauzuli. Więc to w niej musi być coś wyjątkowo niewygodnego.
0
Czy ktoś jest zorientowany jak dokładnie działają klauzule w Hiszpanii lub ma dobre źródło, które to wyjaśnia? Chodzi mi o to, dlaczego wiele drużyn za wszelką cenę unika wpłacania takiej klauzuli, negocjując zwykły transfer lub nawet płacąc więcej. Domyślam się, że chodzi o podatki, ale chciałbym dokładnie zrozumieć jak to działa.
3
@Sroka220 Znając Bartka to może mieć, właśnie.
1
Hej ludziska! Mam pytanie do ludzi, którzy bardzo chcą powrotu Neymara. I proszę Was, nie odbierajcie tego jako prowokację, chce poznać inne opinie i skonfrontować je ze swoimi. Dlaczego chcecie jego powrotu pomimo tego, jak się zachowuje (urodziny siostry, gwiazdorzenie, symulki, prowokacje) i jak nas potraktował jako klub? I drugie pytanie - za co kochacie Barcę i co w Waszych oczach jest w niej wyjątkowego na tle innych teamów? Liczę na ciekawą dyskusję, chętnie wyrażę swoje zdanie, jak się wypowiecie.
1
@ViscaBarca123 Super! Gratulacje i powodzenia, kolego 123 :D
0
@Johnnie_Walker 25 lat to dobry wiek na transfer, ma jeszcze wiele lat kariery przed sobą.
0
@Johnnie_Walker A tak mamy młodego PO, który jest wystarczająco dobry, żeby odejść za 45-50 mln do drużyny, której zależy na wzmocnieniu tej pozycji. Choć oczywiście nie spodziewam się negocjacyjnych cudów po naszym zarządzie.
0
@pero1983 Okej.
2
@Sznejk Myślę, że Griezmann to właśnie będzie 9-ka, jeśli przyjdzie wraz z Brazylijczykiem. Wtedy byłoby pewnie sporo rotacji na przestrzeni sezonu, zważywszy na wiek Leo i Luisa.
0
@Gaucho Co do zmiennych masz oczywiście rację, po prostu ciężko mi uwierzyć, żeby było to coś trudnego do osiągnięcia, jeśli ich kwota dodana do 26 mln wynosi akurat te 35. Rozumiem też na co zwracasz uwagę i zgadzam się, że niezwykle wartościowe w tej transakcji są dobre relacje z Valencią. Nie mniej, nie mogę się wyzbyć wrażenia, że to my więcej tracimy w sytuacji, w której najbliższe miesiące bardzo obciążą nasz budżet. Zwyczajnie uważam, że lepiej było oddać im Cillessena nawet za mniej, ale nie kupować w jego miejsce nikogo. Mamy wychowanków, koniec końców to tylko bramkarz rezerwowy.
1
@fajny_football Ja się z Tobą zgadzam, patrząc nawet na samą wymianę Cillessen-Neto jest to po prostu głupie. I nie rozumiem, jak np. @Gaucho możesz twierdzić, że "jesteśmy 9 mln do przodu z solidnym bramkarzem", skoro te 9 mln akurat całkiem przypadkowo sumuje się z zapłaconą sumą w 35 mln. Te 9 mln to prawdopodobnie zmienne a'la "wygrana w lidze, 10 występów", które na bank zapłacimy. A skoro, jak sam powiedziałeś, " nie oszczędzasz małych pieniędzy, nie będziesz miał dużych", to po cholerę sprowadzamy rezerwowego bramkarza za 35 mln? To nie jest przypadkiem okienko, w którym potrzebujemy każdego centa?
3
Zakładając, że Sport pisze prawdę to nasz zarząd jest naprawdę głupi. Nie wyrównanie oferty PSG było naturalnie dobrym posunięciem, ale zaoferowanie 3,5 mln na sezon więcej jednemu z najgenialniejszych młodych obrońców ostatnich kilku dekad też ich przerasta? 3,5x5(sezonów)=17,5 mln. No chyba da się to udźwignąć, jeśli np. NIE KUPOWALIBY Neto. Wtedy zaoszczędzilibyśmy sporo kasy na pensje, z samego transferu Cillessena 35 mln, a do pierwszego zespołu wystarczyłoby dać jakiegoś wychowanka. I niech nie mydlą oczu tym, że to zaburza drabinkę płacową, bo z Neymarem jakoś tego problemu nie mieli, z Dembele też nie. I tak mamy najgorszą drabinkę w Europie, i tak chcemy ściągnąć dwóch gigantów z kosmiczną pensją, ale na tak wyjątkowy talent biedni nie znaleźli 17 mln.
0
@koksik2700 Puyol to klasa absolutnie wyjątkowa i w cudowny sposób utożsamiał cechy Barcelony (te dawne). Jak najbardziej masz rację. Natomiast dla Suareza klasa jest mniej ważna, niż zwycięstwo jego reprezentacji. Po prostu. I mówię - tutaj zagrał wbrew przepisom i został adekwatnie ukarany. Dużo gorsza była np. ręka Henry'ego. Albo chamskie faule van Bommela na Inieście.
6
Ale nasz zarząd to jest banda nieudaczników. Neto to bramkarz o półkę niżej niż Cillessen, więc, naturalnie, co robimy? Wymianę jeden do jeden. A do tego wzmacniamy rywala z La Liga. No geniusze. Nie warto chyba w ogóle się tym przejmować, ta Barcelona dzisiaj to jest jakaś wydmuszka a nie poważny klub.
3
@koksik2700 Bez przesady, dobrze zrobił. Nie fair, ale został odpowiednio ukarany - czerwoną kartką, a Ghanie przyznano karnego. Gdyby zrobił to np. Grosik w adekwatnej sytuacji dla Polski to bym go za to ukochał. Dużo gorsze był jego ugryzienia. Ale i tak dla mnie takie akcje Suareza nawet w najmniejszym stopniu nie są tak karygodne, jak chamskie i brutalne faule.
1
@Danny Gaucho nie chodzi mi o styl, a o zachowanie, wartości. Ja Barcelonę pokochałem za takie cechy piłkarzy, jak pracowitość, pokora, skromność, gra z honorem. Do tego mieliśmy bardzo określony, atrakcyjny styl (nawet przed Guardiolą), stawialiśmy na wychowanków, a takie małe pierdółki jak brak sponsora na koszulkach czy stroje w pionowe pasy dodawały wyjątkowości i uroku. Czym my się dzisiaj różnimy od Realu, City czy Juve? Zarządowi nie zależy na tym co wymieniłem i zauważyłem, że mi też przestaje. Ale moźe tylko ja tak mam, właśnie chciałem zobaczyć.
0
Hej LaRamblowicze. Przy natłoku ostatnich plotek transferowych zauważyłem, że zaczyna mi być wszystko jedno, czy przyjdzie Neymar, czy Griezmann, czy żaden, czy obaj. Nie w sensie sportowym, ale w sensie emocjonalnym, powiedzmy. Jeszcze jakiś czas temu za każdym razem podkreślałem, że obaj w sumie nia pasują mi do końca do wartości Barcy, zwłaszcza po ich zachowaniu wobec nas. Niestety, coraz bardziej widzę, że Barca po prostu nie ma już tożsamości. A to przekłada się u mnie na takie podejście w stylu: przyjdzie Neymar? Fajnie, coś pokiwa, coś strzeli. Nie przyjdzie? Spoko, może Griezmann. Nie Griezmann? Trudno, może ściągną jakiegoś innego. Jednym słowem zobojętnienie. Macie podobnie? A może nigdy nie zależało Wam na wartościach Barcy i nie dlatego jej kibicowaliście?
1
@Ermitano ok, dzięki!
0
@Kamiloza91 Tutaj naprawdę wszystko zależy od PSG. Jeśli Neymar odwali im szopkę, a oni stwierdzą, że w sumie to woleliby takiego Griezmanna to bardzo możliwe, że tu trafi. Mi osobiście zaczyna być powoli wszystko jedno, Barca i tak przestaje mieć jakąkolwiek tożsamość, więc czy przyjdzie Francuz, czy wróci Brazylijczyk - whatever. A możliwa jest jeszcze jedna opcja - my się będziemy mocować o Neymara, Griezmannowi się nie spodoba to przeciąganie i pójdzie gdzieś indziej, Neymara nie puszczą i zostaniemy z niczym.
0
W ogóle co robi Katar w Copa America?
1
@BarcaInfo Z roku na rok prasa daje do pieca coraz bardziej. Okno się w zasadzie jeszcze nie zaczęło, a myśmy już zdążyli przeżyć całą telenowelę z de Ligtem, przejść przez 2 stadia transferu Neymara, słyszeć 10 zmiennych opinii odnośnie Griezmanna, nie wspominając już nawet o pomniejszych plotkach. Boję się myśleć co będzie za 5 lat, haha :P
0
@Robert17 no tak, to też klasyk.
1
@Nano22 Bardzo Ci dziękuję za ten post. Super to przemyślałeś, pozostaje się zgodzić.
0
Z tym Neymarem całym, nieszczęsnym, to dochodzi jeszcze podatność na kontuzje. Nawet jeśli jest to kwestia lepszego prowadzenia się, to fakty są takie, że te urazy już odniósł, kostki ma mocno nadwyrężone, a przy jego stylu gry to może oznaczać coraz częstsze pauzy.
6
@kacper0404 w pełni się z Tobą zgadzam, ale obecny zarząd jest skupiony na jednym - celach. Jak w korpo. Celami oczywiścię są trofea za wszelką cenę. Przykro mi się robi, gdy pomyślę, że taką cechę utożsamiałem od lat z Realem. Prawdę mówiąc ja już dzisiaj nie wiem czym my się specjalnie od nich różnimy poza trykotami, resztkami wychowanków Guardioli i nauralnie rejonem.
0
Miało być 35 mln za Gomesa, potem 30, teraz widzę 25. W takim tempie i przy skillach naszego zarządu to zanim okienko się na dobre zacznie, Gomes będzie sprzedany za 5 mln w 10 ratach.
0
@BarcaInfo Czyli to, w jaki sposób się z nami rozstawał nie ma żadnego znaczenia? Wydawało mi się, że piłkarze Barcy powinni CO NAJMNIEJ szanować ten klub.