8

Wszystko fajnie, ale za tym musi też pójść trener, który taką zmianę pokoleniową przeprowadzi. Nie sztuką jest nakupować młodzików, sztuką jest sprawić, by szybko stali się integralną częścią drużyny. Poza tym rok w rok o tym trąbią, a skład Barcelony można wymienić w środku nocy nie podając przy tym żadnego nazwiska poniżej 25 roku życia.

1

Nie spodziewam się de Ligta u nas, niestety. Przecież wiadomo, że nie zatrudniał Raioli z pistoletem przy głowie. Skoro takiego agenta sobie wybrał to widać, jakie ma priorytety. Jak dla mnie nie ma szans, że wybierze Barcelonę - nie jesteśmy już tak wyjątkowym projektem sportowym na tle innych drużyn, jak byliśmy za czasów Guardioli czy Lucho i jest temu winny przede wszystkim zarząd. Im bardziej odchodził od wartości Barcy - tych sportowych i pozaboiskowych - tym bardziej Barca stawała się po prostu kolejnym klubem z masą pieniędzy. W tym momencie nie ma już nawet atrakcyjnego stylu, który by nas wyróżniał - jest tylko pogoń za najgłośniejszymi nazwiskami i za trofeami, z resztą w Europie mocno nieudolna od kilku lat. Więc na dobrą sprawę jeśli de Ligt rzeczywiście ma na stole ofertę 20 mln z PSG i 7 mln z Barcy, to byłbym w ogromnym szoku, gdyby wybrał nas.

0

@matirix20 Zgadzam się z @kamiVeB , oddanie dwóch zawodników i jeszcze dopłacenie to zbyt dużo. Ja i tak wolałbym, żeby Neymar nie wracał. I nie chodzi mi oczywiście o stronę piłkarską, bo tu nie ma wątpliwości, że ekscytacja z oglądania meczów Barcy byłaby większa. Chodzi zwyczajnie o jego zachowanie względem nas. Jestem przekonany, że w Barcy nie miałby tylu skandali, co w PSG, ale to wciąż worek pełen złego PR-u, niestety.

0

@Grzesior667 No to prawda, Dembele daje wiatr na skrzydle i dynamikę. I na pewno pod innym trenerem Coutinho grałby lepiej, ale nie można mówić, że jest to tylko i wyłącznie wina trenera. Nie mamy pewności, że z innym trenerem przy tym samym personelu nagle zacząłby grać genialnie - nie mamy ku temu żadnych przesłanek, bo w Liverpoolu grał bez Leo PLUS gra w Anglii jest znacznie mniej taktyczna i bardziej otwarta.

0

@Coutinho007 To będę się bardzo, bardzo cieszył z tego powodu, bo lubię go, jest zawodnikiem naszego klubu i kibicuję mu z całego serca. Ale to nie znaczy, że nie mam prawa gościa krytykować za brak zaangażowania i za mizerne występy.

0

@Chwytliwy być może, ale opieramy się na tym jak grali poza Barceloną. W Barcelonie grają/grali na dokładnie tym samym, mizernym poziomie.

0

@Grzesior667 tak, nie zaprzeczam. Też uważam, że Ernesto nie jest trenerem dla nas i nie jest tym, który potrafi natchnąć zawodników to grania na ten 300%. Ale nie rozumiem też podejścia, że gra Coutinho to tylko i wyłącznie wina trenera. Przecież zawodnik tej klasy powinien umieć znaleźć dla siebie miejsce do gry i motywację.

@escarabajo patrząc po tym co pokazywali w Liveroolu masz jak najbardziej rację, ale skupiając się na tym jak grają u nas to naprawdę uważam, że Gomes i Denis potrafili wnieść więcej. A na pewno nie mniej. Ja osobiście to bym wolał, żeby po żadnym z tej trójki nie było ciśnięcia, ale dysproporcja jest naprawdę niewspółmiernie duża.

9

Coutinho zagrał fajny mecz i - o dziwo - znowu można czytać na forum, jak to Valverde jest beznadziejny i jak krzywdzi Brazylijczyka. Biedy Coutinho, taki poszkodowany przez złego trenera. Na pewno jakby tak przyszedł trener, który skupiłby się na odblokowaniu Cou, to byśmy mieli tryplet za trypletem. Błagam Was, skończcie z tym użalaniem się nad nim, to profesjonalny zawodnik, zarabiający miliony euro za granie dla naszego klubu, który dostając tyle szans powinien poradzić sobie znacznie, znacznie lepiej. Chyba, że nie potrafi grać nie będąc wolnym elektronem, co pokazuje jego słabość, nie geniusz. Trener nie może poświęcać swojego pomysłu taktycznego tylko dlatego, że jeden piłkarz sobie w nim nie radzi. Ja też nie jestem fanem stylu Valverde i nie chcę go u nas, ale należy docenić, że facet wygrał nam dwie ligi z potężną przewagą punktową. I czy mi się podoba dany styl, czy nie, to zawsze będę szanował trenera, który ma swój pomysł i nie ugina się pod presją ceny czy popularności piłkarza.

I jeszcze jedno - widzę tu ogromną hipokryzję, bo gdy nie szło Gomesowi czy Denisowi, to ludzie po niech jeździli, obrażali, wtedy trener był geniuszem, a to piłkarze byli beznadziejni. A teraz Coutinho gra moim zdaniem znacznie gorzej, ale jest pupilkiem i tym wyczekanym transferem i nagle to już tylko i wyłącznie trener winny, bo z Coutinho to jak z jajkiem trzeba, przecież jak mu się przygotuje dobre warunki, ustawi pod niego ekipę i najlepiej jeszcze grzecznie poprosi Leo o robienie mu przestrzeni to ależ on wtedy wszystkim pokaże. Sory, dla mnie zawodnik, który gra dla naszej drużyny i ma problemy z solidną pracą w obronie nie jest wart takiej uwagi. Tylko Leo może sobie na takie odpuszczanie pozwolić.

0

@Jamiro de Ligt to obrońca, ciężko będąc obrońcą tej klasy nie wpasować się do jakiegoś projektu sportowego.

2

@rdam Czyli będziemy grać dwiema dublującymi się 10-kami i napastnikiem, który siłą rzeczy nigdy nie wraca bronić na własną połowę, a bronić się będziemy 7 zawodnikami plus bramkarzem? No nie wiem, ja tego nie widzę osobiście. Coutinho potrzebuje drużyny, którą trener ustawi pod niego i tyle. To świadczy o jego ograniczeniach, nie geniuszu. A my mamy Leo i po co mamy poświęcać jego swobodę dla Coutinho?

0

@olejtm A mi się wydaje, że z Coutinho robi się nie wiadomo jakiego geniusza, którego odpowiedni trener od razu wyzwoli. On jest bardzo dobrym piłkarzem, który jednak musi mieć drużynę ustawioną pod siebie, bo inaczej sobie nie radzi (jak widać po tym sezonie u nas). Jeśli mamy Messiego to nawet Klopp by nie ustawił drużyny pod Philippe. Poza tym nie rozumiem krytyki trenera pod kątem narzucania obowiązków defensywnych. Neymar u Lucho bardzo dużo pracował w obronie i robił to świetnie. Moim zdaniem tylko Messi i Ronaldo mogą sobie pozwolić na odpuszczanie, a nawet wtedy wciąż uważam, że drużyny ich potrzebują (przykładem są powroty CR7 do obrony lub BRAKI powrotów Leo np. w meczu z Liverpoolem). Coutinho pod koniec tego roku zaczął lepiej grać w obronie, ale nie na tyle, żeby nagle powierzyć mu grę w środku pola.

0

@DonAndresFCB A ja siedzę w Londynie i tutaj cholerna jesień. Zamieniłbym się z Wami bez mrugnięcia okiem, haha. Uwielbiam upały :P

2

@Chwytliwy To nie balans był odpowiedzialny za nasze upokorzenia, a tragiczna mentalność zawodników, których trener nie potrafił natchnąć do lepszej gry. Jasne, zachowawczość Valverde nie pomogła, ale Coutinho występujący w środku pola na pewno nie odmieniłby losów gry. Rok temu mieliśmy tam Iniestę i przegraliśmy z Romą.

1

@Nigaki ale to nie rozumiem, ludzie mają się nie przejmować tym, że Barca odpuszcza jeden z większych talentów ostatnich lat? Jasne, reakcje są pewnie przegięte, ale samo zdenerwowanie można zrozumieć.

0

@FC1899Barca bardzo mocno trzymam za niego kciuki, jeśli trafi pod dobre skrzydła w ciągu następnych kilku lat to może osiągnąć więcej niż Lewy.

0

@barik_barca zdecydowanie to drugie

3

@ryba84 Krzyk kibiców wynika z tego, że gołym okiem widać brak elastyczności u Valverde . Najczęściej. Gdy w meczu na Anfield wprowadzał Arthura to kogo zmienił? Vidala, który wyglądał genialnie, a nie Rakitica, który był po prostu słaby tamtego wieczoru. Ogólnie Rakieta gra co się da, a potem gdy naprawdę potrzebujemy jego świeżości to jest już przemęczony. Ja osobiście widzę w przyszłym sezonie de Jonga rywalizującego z Arthurem i Vidalem o to samo miejsce, a Busiego i Ivana zajeżdżanego do bólu od pierwszej kolejk. I nie, nie hejtuję Ernesto dla zasady, moje obawy poparte są dwoma sezonami takiego samego zachowania.

0

@Keriox No i spoko, niech idzie. Jako piłkarza chciałbym go u nas, ale jako osobę to już niekoniecznie. Więc jestem dość ambiwalentnie nastawiony do tego transferu. Jak wyląduje w PSG to na pewno nie będę płakał.

1

@IronSanHybrid hahahaha, bezbłędne! Dzięki za repost :D

0

@Kamiloza91 Polska, to bez dwóch zdań. A jeśli nie gramy w danym turnieju lub odpadliśmy to różnie, w zależności od piłkarzy, którzy aktualnie grają. Kiedyś to była Brazylia i Portugalia, potem Hiszpania, teraz pewnie Argentyna, może Holandia i Francja.

0

@pax Kurczę, no ciężko się nie zgodzić. Jeśli dodamy do tego fakt, że Iniesta był jeszcze wtedy w wysokiej formie fizycznej, tak jak Suarez, to już w ogóle. Nie zmienia to niestety faktu, że brak świeżości u Busiego i Rakiety to w dużym stopniu wina trenera. Do tego styl - Valverde po prosu taki jest, pragmatyczny i wyrachowany. Jest naprawdę dobrym fachowcem i niewątpliwie trzeba docenić dominację krajową. Nie mniej, w sytuacji gdy Real wygrał LM 3 razy z rzędu, oczywistym jest co dla kibiców zaczyna być priorytetem. Ja, zupełnie osobiście, zamieniłbym dublet krajowy na LM bez mrugnięcia okiem.

0

@klopx Spoko :P Rano jest, haha. Pacyfikuję. Po prostu męczy mnie trochę zamiatanie naszej porażki pod dywan w stylu "półfinał LM to super wynik, o co Ci chodzi". A tak w ogóle to Buffon mógłby się nam przydać pod kątem charakteru w szatni. Co uważasz?

0

@klopx Ale my nie odpadliśmy po prostu w półfinale, tylko drugi rok z rzędu odpadliśmy z LM jak najwięksi frajerzy. Dla mnie to jest różnica - odpaść w ćwierćfinale po walce i po prostu uznać wyższość rywala, a odpaść w półfinale w tak tragicznym stylu i stać się ponownie pośmiewiskiem.

0

@klopx A co, może być gorzej ? :P

0

@Ghotti Jeśli ma ich to doprowadzić do kolejnej LM to bym się cieszył na miejscu kibiców Królewskich. Ja bym chciał, żeby u nas stawianie na ulubieńców trenera przyniosło nam sukces w Europie.

0

@Azi Obyś miał rację, haha

0

@KamQiX O proszę. To ja z kolei mam tak, że zimno i deszcze nie, za to upały uwielbiam. Nie da się dogodzić wszystkim, hah.

0

@Azi A jednak ma Raiolę jako agenta - poczekamy, zobaczymy. Też podejrzewam, że Koeman w ten sposób wypowiedziałby się o nas, ale nigdy nie wiadomo. Może to także być Juventus.

0

@BarcaInfo Mając młodego Wague, sprzedaż Semedo mogła by być dobrym rozwiązaniem. Nic na siłę, ale jeśli pojawi się świetna oferta, to trzeba brać. Lubię go bardzo, wydaje się skromnym i pozytywnym gościem, ale nie odpalił niestety przez 2 lata. Wague w 2 meczach pokazał więcej odwagi na boisku.

0

@Shad Komentuję, żeby nie zgubić - piękne :D

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?