1

Jak najbardziej. Wg mnie ma największy potencjał ze wszystkich młodych pomocników. Tylko brakuje mu regularności.

14

Polecam obejrzeć film przed hejtowaniem, gdzie wyraźnie widać, że Neymar traktuje te dwie wypowiedzi z przymrużeniem oka i jako żart. Ale podziwiam chęć narzekania - dzielnie podtrzymujesz stereotyp Polaka. Naród jest dumny.

0

Ja się obawiam Bayernu najbardziej. Chociaż i PSG nie będzie spacerkiem.

0

Zupełnie inaczej będzie to wyglądało z żywymi kolorami na zawodnikach. Póki są pionowe pasy i nie wykładają przysłowiowej "lachy" na tradycję, to zabawy formą mi się podobają.

0

Zgadzam się, że zmiany Lucho były bez sensu, ale to nie zwalnia Turka z odpowiedzialności za ten durny faul. Na pewno Lucho mnie kazał mu grać agresywnie w tych strefach boiska. Są rzeczy, za które odpowiada trener i takie, z które odpowiadają piłkarze. W tym wypadku głównym winowajcą utraty bramki jest moim zdaniem Arda.

7

Ciekawe, że tak niewiele komentarzy odnosi się do Turana. Dla mnie to jest zupełnie nieodpowiedzialny piłkarz. Naprawdę nie rozumiem jak można być takim imbecylem, żeby faulować kogoś w 89 minucie, kiedy jest to zupełnie niepotrzebne. Do tego Real słynie z gry do ostatnich minut i z kapitalnej gry w powietrzu. Gdyby jeszcze był zmęczony i sfaulował, to nie byłoby tematu, ale on praktycznie wszedł na 20 minut i zdążył zepsuć całą pracę zespołu. Nie pierwszy raz ma problem z powstrzymaniem agresji i to jest wg mnie idiotyzm, kiedy ktoś ma już 30 lat. Cieszy Iniesta i Busquets (jak dobrze móc to w końcu powiedzieć), ale Turana w najbliższych meczach nie mam ochoty oglądać.

2

To chyba jesteś jedyny - jak możesz preferować, żeby ktoś z piłkarzy w klubie, któremu kibicujesz miał kontuzję ? Wybacz, ale to najdurniejsza rzecz, jaką tu przeczytałem :P

12

Zastanawia mnie, czemu on porusza się kompletnie inaczej niż Suarez. Jasne - nie jest tak doświadczony, zgrany, ani po prostu dobry, ale on praktycznie stoi wklejony w linię ataku. Suarez często ucieka na skrzydło, cofa się po piłkę, gra tyłem do bramki. Z drugiej strony jest też bardziej fizyczny. Ten Paco, to taki idealny lis pola karnego i coraz bardziej nachodzą mnie pytania, czy przy obecnym stylu Barcy ktoś taki jest nam w ogóle potrzebny? Może jednak warto spróbować z niego wyciągnąć więcej taktycznie.

0

Napisałem to, ponieważ naprawdę obawiam się tego el Clasico. W lepszej dyspozycji przegrywaliśmy z Realem. I mam nadzieję, że moje przeczucia zostaną srogo skarcone w sobotnim meczu.

0

Widzieliście kursy STS-u na el Clasico? Barca 1.9, Real 4.57. Serio - pierwszy raz mam ochotę obstawić Real, bo wg mnie nie ma aż takiej dysproporcji. Oczywiście gdybym przegrał taki kupon wciąż bym się zajebiście cieszył :D

0

A ja dodam, że o ile Rakitić faktycznie może martwić (bo ma już 28 lat, wiemy co potrafi i po prostu jest pod formą), to Gomesowi i Suarezowi dajmy czas. Mają przebłyski i ja osobiście na tym etapie sezonu się niczego więcej nie spodziewałem. Iniesta też nie od razu grał na takim poziomie, a już Xavi to w ogóle - w wieku 24 lat jeszcze grzał ławę i był nikim. Historia drużyny nie kończy się na jednym sezonie, więc wyluzujcie trochę.

2

Ten, kto czytał "Barca: Złota dekada" wie, że często za słabszą formą stoją sytuację z szatni. Ciężko stwierdzić, jak to wygląda od kuchni, natomiast z pewnością taktycznie zostaliśmy rozpracowani. Wysoki pressing, agresywny odbiór, odcięcie od gry Busquetsa, Messiego i Suareza (tak - zauważcie, że na Luisa możemy się wkurzać, ale jego po prostu sukcesywnie obrońcy rywali odcinają od gry), a z naszej strony niecelne podania i brak koncentracji. Lucho - WYMYŚL COŚ !!!

2

To było właśnie BRUTALNE wejście, Panie i Panowie, hahaha

0

Patrząc na to, co się dzieje, to jedyna szansa w tym, aby wykorzystać moment odpoczynku Realu. Po przerwie zaatakują znowu, co będzie trzeba przetrwać. W końcu opadną z sił. Teraz mieliśmy ten niefart, że w momencie gdy zaczęli tracić energię, to my złapaliśmy dwa urazy i graliśmy w osłabieniu przez dobre 5-6 minut. No i fatalnie podajemy.

0

Fatalnie :P

0

Jezu, no ile pecha można mieć w sezonie...

0

To wyglądało na więzadła. Masakra.

0

Już to kiedyś pisałem, ale jestem ciekaw Waszej opinii - myślicie, że to konflikt między nimi, czy po prostu faktycznie Aleix prezentuje się tak tragicznie na treningach? Pytam, bo pamiętam jego występy po półrocznej przerwie, które były kaptialne. Fakt - w defensywie niekiedy zawalał, ale w ofensywie dawał mnóstwo. Pomijam już fakt, że chłopak czekał 6 miesięcy, żeby w ogóle grać.

1

Dokładnie :D to tym bardziej cieszy, bo to newralgiczna pozycja u nas była od lat.

0

Brawo, brawo i jeszcze raz brawo. W 10!

1

Mam nadzieję, że w meczu z Gladbach Lucho da pograć młodym i w ogóle wystawi tak jakby drugi garnitur. Co o tym sądzicie ? Podobałoby Wam się to, czy wolelibyście zobaczyć większość zawodników z once de gala ?

4

Zawsze tak będą gadać. Jakbyśmy nie mieli Messiego, to gra Barcy wyglądałaby inaczej od strony taktycznej i na pewno nie tak źle, jak z Malagą, bo każdy byłby na to przygotowany. Gdybyśmy dalej wygrywali, to byłyby głosy, że Barca uzależniona od Neymara". Najważniejsze że to my mamy kosmitę w składzie i on robi kolosalną różnicę :D

10

Jedna jaskółka wiosny nie czyni, natomiast najbardziej u Marlona urzekły mnie pewność siebie i spokój. 21 lat, debiutuje w Lidze Mistrzów, wynik to 2:0, nie 8:0, czyli dość pewny, ale na pewno nie pozwalający się zrelaksować mentalnie. U obrońców zawsze najważniejsza jest koncentracja i zimna krew, a Marlon to dziś pokazał. Jestem bardzo ciekaw, jak się rozwinie.

0

To zupełnie nie wynika z tego cytatu - napiszę to innymi słowami: gdybyśmy przegrali z City z powodu braku Messiego i Suareza, to wtedy byłoby to jak najbardziej słuszne wytłumaczenie. W przypadku spotkania z taką drużyną jak Malaga brak tej dwójki nie jest żadnym usprawiedliwieniem. Nigdzie nie pisałem, że przegraliśmy. Natomiast wiadomo, że ich brak zawsze się odbije na drużynie. To, co mnie martwi to fakt, że bez nich sobie nie radzimy.

1

Też tak macie, że nawet w przypadku wygranej z Celticiem z MSN w składzie będziecie czuli niedosyt? Mnie zaczyna naprawdę martwić to na ile jesteśmy uzależnieni od 3 zawodników i to jeszcze koniecznie obok siebie w składzie.

0

Niestety, ale zgadzam się z karci0 - ja wierzę i oczywiście wiernie kibicuję, ale patrząc na fakty - mamy w tym sezonie problem. Rywale znaleźli przeciwko nam doskonałą broń - autobus, bramkarz, 5 obrońców i 4 defensywnych pomocników (pół-żartem, pół-serio), a nasza gra jest do bólu przewidywalna. I mnie zeszły sezon też boleśnie sprowadził na ziemię, bo w marcu byłem gotów zamawiać szampana na koniec maja i dobrze, że tego nie zrobiłem, bo chyba bym go rozbił któremuś "kibicowi" Realu na głowie :P

0

To jest moment, w którym okaże się, czy Lucho to "tylko" świetny trener, motywator i osobowość w szatni, czy także doskonały taktyk. Mamy kadrę złożoną z wyjątkowo wszechstronnych piłkarzy. Chyba jeszcze nigdy nie było takich możliwości dostosowywania ustawień i taktyki pod rywala. Z tego też powodu wyjątkowo ciężko wybrać coś idealnego i uniwersalnego dla tej grupy piłkarzy. Z takich prozaicznych rzeczy, to na pewno powinniśmy częściej próbować strzałów z dystansu, bo mimo, że mamy Rakitica, Gomesa, Messiego, Suareza i Neymara, to nikt nie ładuje.

0

Albo wystarczy poczekać. To, że Gomes, czy Denis obecnie nie błyszczą nie oznacza, że nie zaczną. Dla mnie obaj mają w sobie mnóstwo błysku i polotu, tylko potrzebują czasu, żeby pokazać to w Barcelonie. Co do Ardy i Busiego w pełni się zgadzam, ale jeśli chodzi o transfery, to bym się nie rozpędzał (chociaż i Veratti, i Coutinho mają DNA Barcy).

7

To prawda, tylko z drugiej strony graliśmy przeciwko Maladze. Alcacer to klasowy piłkarz, Arda też, że o Neymarze nie wspomnę. Taki argument byłby dobry, gdybyśmy przegrali z City przez brak Messiego i Suareza, ale nie przeciwko średniakowi w La Lidze. Wiele mówi się o Messidependienci, ale rok temu wygraliśmy 4-0 z Realem na Bernabeu i Messi wszedł w 60. minucie. Po prostu chodzi mi o to, że powinniśmy umieć grać w okrojonym składzie - takich meczów jak z Malagą czy Alaves nie mamy prawa uzależniać od najlepszej trójki napastników świata.

0

Dobra, już się nie rozpędzaj. Jego wina, że Kameni miał mecz życia? Albo że Neymar zagrał piach w pierwszej połowie ?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?