PJ777
Dołączył/a: sierpień 2014
Warszawa
7 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
5
Że co???? Nie widziałem meczu, ale czytam to i nie wierzę… rozumiałbym jeszcze, gdybyśmy wystawili młodzików (choć nawet wtedy to powinno być pewne zwycięstwo), ale taki skład powinien w teorii sprawiać problemy najlepszym w Europie. Dramat, dramat i jeszcze raz dramat. Serce pęka, jak się patrzy na to, że w tym klubie nikt nie umie nic zmienić, jakakolwiek radość z gry przestaje istnieć, a piłkarze, którzy brylowali w poprzednich klubach, są niewidoczni i słabi.
Nie wiem już o co chodzi, może Xavi jednak za wcześnie podjął się tej roli.
0
Osobiście wybrałem Dembele, głównie dlatego, że wg mnie nie rozwiniemy się z nim - to jeździec bez głowy, potrafi wygrać mecz, ale potrafi też zepsuć świetną akcję. Poza tym osobiście wolę inteligentnych zawodników i wierzę, że Fati, Raphinha i Torres mogę dawać Barcy dużo więcej. U Dembele nie sądzę, że da nam dużo więcej niż daje i choć to sporo w kontekście ostatnich lat, to przy Barcy Lucho nie byłoby to niczym szczególnym. A chyba chcemy aspirować do tego.
0
No i czemu na mecz z dużo słabszym rywalem nie powołany jest ani Yamal, ani Riad? Kurczę, trochę odwagi we wprowadzaniu młodzików!
0
Jak dla mnie Bayern przebijał nas od dawna tym, że są niezwykle drużynowo grającą ekipą - tam każdy wiedział, gdzie ma biec, gdzie stać i na kogo grać, aby padały gole. U nas są też takie momenty, ale np. Pedri nie zawsze jest traktowany przez kolegów jak mózg drużyny, a Lewy jak najlepsza 9-ka od lat. Zamiast tego Fati czy Dembele grają mega pod siebie, a o miano króla środka pola walczy trzech piłkarzy. Słabe to jest i - przy całej sympatii do niego - to Xavi musi te priorytety ustalić.
Dodatkowo dużo narzekamy na Kessiego - żeby nie było, słusznie - ale to nie jest zły piłkarz. Nie wiem, czy wystawienie go obok Pedriego i de Jonga np. nie dałoby przewagi fizycznej w meczu. Krótko mówiąc - gdy patrzę na taki Real, City czy Bayern, to widzę jasną hierarchię w drużynie i konkretny pomysł na każdego zawodnika. U nas mi tego brakuje i wg mnie bez tego nie pójdziemy do przodu.
1
Ale trzeba być trepem, żeby mówić takie rzeczy.
27
@Kgorecki2500 I dokładnie to robi, wypowiada się za siebie. Nawet zaznaczył, że rozumie, iż inni mogą myśleć inaczej.
39
Wow, dawno nie czytałem tak ciekawego wywiadu z piłkarzem oraz tak mądrych wypowiedzi. Ogromny szacunek dla Bellerina! Jako piłkarz może nie jest topem, ale w kwestii wartości, dojrzałości i samoświadomości - myślę, że zostawia wielu kolegów w tyle.
4
Wszystkiego dobrego na Święta i dużo zdrówka!
1
Chyba idealna okazja, żeby sprawdzić takiego Lamine Yamala i innych młodych. Nie widzę innej opcji, jak pewnie wygrać ten mecz.
3
Łatwo teraz oceniać, prawda jest taka, że Alemany i Laporta chcieli postawić na pewną jakość w dobie ryzyka, jakie podjęli z dźwigniami. Dlatego tym bardziej boli odpadnięcie z LM, bo tak to chociaż byśmy mieli dwa duże talenty na pokładzie.
Inna sprawa, że gdyby Xavi bardzo jasno powiedział, że Sergio jest tylko zmiennikiem i musimy szukać zastępstwa, to być może Enzo by do nas trafił. I tutaj uważam, że to ogromny błąd Xaviego, że tak ślepo przywiązał się do Busiego i dopiero teraz patrzy na potencjalne zastępstwo. Było do przewidzenia, że po MŚ będzie tylko ciężej.
3
O kurka, nie zazdroszczę :/ To potrafi wymęczyć i sfrustrować. Oby się walizki znalazły.
0
To akurat prawda, nie stać nas na sensowną alternatywę, a jeśli chodzi o Raphinhę, to ja wierzę, że ona nam da jeszcze dużo radości.
0
Kurczę, w sumie to biednie ta lista wygląda w kontekście Mundialu. Nikt tak naprawdę nie pokazał się z dobrej strony. Jeśli już, to Alba, Pedri i Kounde. No ale umówmy się - Hiszpanie odpadli w 1/8, więc specjalny sukces to nie był. Z kolei Francja co prawda ma brąz, ale Dembele był bardzo słaby przez cały czas, a Kounde był niezły, ale też grał na PO, podczas gdy on brylować najbardziej będzie na ŚO. Tak jak mówię - bieda.
0
@RonMes10 Na Prime Video albo pewnie na innych portalach streamingowych zbierających wszystkie seriale, typo ororo.tv.
3
@barcelonaLM Ciekawe, że VAR tego nie wychwycił, bo nie dziwi mnie, że Marciniak i sędziowie na boisku nie dali rady.
19
Francuzi się nieźle ośmieszają krytykując Marciniaka. Nie wiem, czy to nie był najlepszy mecz piłkarski, jaki widziałem również dlatego, że sędziowanie było absolutnie topowe i nie wypaczyło wyniku w najdrobniejszy nawet sposób.
Ten mecz to była perfekcyjna wizytówka tego sportu na każdym poziomie:
- gwiazdy ciągnące swoje ekipy we wspaniały sposób
- 6 goli
- ogromna dramaturgia
- 90 minut + dogrywka + karne
- praktycznie brak chamstwa i brutalności
- brak poważnych kontuzji
- brak wyraźnych kontrowersji
- świetne sędziowanie (w tym pewne 3 karne i pewna żółta za symulkę)
A na koniec zwycięża sprawiedliwość i najlepszy piłkarz w historii w ostatnim meczu MŚ swojej kariery wygrywa upragniony puchar, jednocześnie zostawiając pole młodemu Francuzowi do przejęcia pałeczki lidera futbolu. No wow!!!
3
@michal26 Fajny pomysł! Byle tylko Netflix się za to nie brał, bo Messiego zagra azjatycka kobieta XD
19
Jednak futbol potrafi być sprawiedliwy! Brawo Leo, zasłużył jak nikt :D Co za meczycho!
0
Montiel im zawalił, ta ręka była strasznie głupia.
0
Jeśli faktycznie taka jest decyzja Sergio i będzie oficjalna, to Xavi po prostu musi zacząć budować środek pola na nowo jak najszybciej.
3
@KluivertFCB No mnie nie obchodzi, że Leo już nie jest graczem Barcelony. Messi jest żywą legendą tego klubu i to, że osobiście nie chce jego powrotu na jakichkolwiek zasadach (za mały hajs, jako zmiennik i mentor - zawsze, jako lider - nie) nie znaczy, że przestałem uznawać go za najlepszego piłkarza w dziejach tego sportu. I chciałbym, żeby wygrał to MŚ, aby w końcu ludzie przestali argumentować to, że nie jest największy tym bzdurnym argumentem, że bez Pucharu Świata największy być nie może.
A Dembele i Kounde? Kounde wydaje się spoko, ale gra u nas 4 miesiące, a Dembele może i gra teraz nieźle, ale przez większość jego przygody u nas był irytującym anty-profesjonalistą.
I myślę, że dla bardzo wielu fanów Barcy Messi zawsze będzie znaczył więcej niż większość grających aktualnie zawodników. A czy wszyscy kibice Barcy będą kibicować jutro Argentynie? Prawie nigdy nie jest tak, że wszyscy robią coś jednakowo - z pewnością francuscy kibice Barcy będą za Francją i - jak widać - niektórzy polscy również.
0
@bartulek98 Zgadzam się, jestem pewien, że z Kessiego można było wycisnąć więcej np. w meczach z Interem czy Bayernem. Dziwi mnie to, że Xavi go tak chciał, a teraz ewidentnie nie ma na niego pomysłu, nie potrafi go poprowadzić i wzmocnić.
1
@MESSIah16 Stary, zostaw go. Szkoda Twojego czasu, on ma konstytucyjne prawo to bycia umysłowo ograniczonym i do wyrażania swoich poglądów. Taki koszt wolności słowa :D Przecież widać, że go nie przekonasz, jakbyś mu pokazał jego wyniki DNA to by Ci powiedział, że Masoni sfałszowali i że to mainstreamowe media wpłynęły na naukowców, bo gdyby miał w sobie DNA Afrykańczyka czy Turka, to nie byłby biały przecież.
Dużo bardziej przysłużysz się światu, jeśli np. obejrzysz jakiś dobry film, bo ludzie pokroju @Qlimax86 żyją na takim forum tylko z tego, że uda im się strigerować kogoś. Dlatego najbardziej go zaboli, jak olejesz typa i skupisz się na czymś dobrym dla Ciebie ;)
1
@xavi890 ale wtedy to nie była gwiazda Mundialu jeszcze, bez przesady xd
2
@maroon Ja już widziałem te analizy, byłem ciekaw, co Ty masz do powiedzenia, ale widzę, że kolega @Sensible mi już wszystko wyjaśnił. Dzięki!
@mrboom Mam dokładnie to samo zdanie.
0
@maroon Mhm, a jak zbijesz argument, że poszerzył powierzchnię ciała prawą nogą i to na prawą nogę wpadł napastnik? Bo tak było, screen w tej dyskusji od @mrboom to pokazuje, widać to na powtórkach. Poza tym napastnik był rozpędzony i próbował pobiec bokiem od bramkarza, tylko zatrzymała go noga golkipera.
0
@maroon Okej, a czemu? Bo każdy w komentarzach wyżej dał argumenty pro-karny, ja też. Może podasz swoje?
0
@icon3520 To prawda, ale najpierw Francja musi być w finale. Raczej będą, ale z tym Maroko to serio nic nie wiadomo
3
Wstałem dzisiaj i czytam, że ten karny dla Argentyny niezasłużony. I eksperci też twierdzą, że naciągany.
Czy tylko ja uważam, że karny był ewidentny? Nie wiem, czemu w argumentach anty używa się argumentu "Co miał zrobić bramkarz" albo "nie chciał". To nie ma znaczenia, zablokował drogę Argentyńczykowi swoją nogą i go powalił. Podjął decyzję, żeby wyjść, żeby szeroko rozstawić nogi i sfaulował. Przecież karny nie musi być po faulu z ewidentną intencją faulu - intencja nie ma znaczenia.
Ale może nie jestem na bieżąco z przepisami. Co Wy sądzicie? Karny czy nie?
0
Piękny mecz Leo! Trzymam kciuki, żeby wygrał, z meczu na mecz Argentyna wygląda pewniej.