0

@yoli +1, super napisane!

4

Kurde, uwielbiam Busiego i uważam, że z piłką przy nodze dalej potrafi być topem. Nie zgadzam się ze skrajnym hejtem na niego, ale zdecydowanie uważam, że powinien odejść. Nawet nie dlatego, że defensywnie nie dojeżdża, ale dlatego, że jego odejście będzie dla nas bardzo, bardzo trudne taktycznie. Im wcześniej zaczniemy myśleć o nowym sposobie gry w środku pola, tym lepiej.

I prawdę mówiąc martwi mnie podejście Xaviego - uczepił się tego Sergio i mam wrażenie, że nawet nie chce spróbować poszukać innego rozwiązania. A czuję, że to nas będzie kosztowało w kolejnych latach.

1

@Rastafarnianin Zawsze w tym temacie będzie podział, słabe jest po prostu to, że rząd dla wycinka społeczeństwa utrudnia życie większości społeczeństwa. Nie znam prywatnie osoby, która jest zadowolona z tego faktu, ale może obracam się w gronie samych "fatalnie zorganizowanych", dużo pracujących na swój sukces osób, które chciałyby mieć po prostu wybór, czy idę zrobić zakupy w pon-pt, sobotę, czy niedzielę. I nie widzę powodu, dla którego takie osoby miałyby nie mieć wywalone na to, co czują pracownicy, którzy z kolei w środku tygodnia mogą pozałatwiać sobie swoje sprawy, skoro ci ludzie mają obecnie wywalone na moją grupę.

Ci, którzy zarzucają nam "egoizm", są albo naiwni, albo hipokrytami, bo grupa osób optujących za wolną niedzielą jest egoistyczna w drugą stronę. Zawsze ktoś traci, a ja wolę, żebym nie tracił ja i moi bliscy. Mam prawo i narzekać na durny zakaz handlu w niedzielę, i mieć nadzieję, że kiedyś go zniosą.

0

@pt9 Trochę chyba przesada, Busi tak naprawdę zawodzi od 3 lat jakoś, a i też nie zawsze.

0

@chavez Depay? Jeśli Depay, to wg mnie grał bardzo przeciętnie. Liczby miał dzięki karnym, ale często znikał i miał bardzo mizerny wpływ na grę.

0

@aleksandrowielki A ja uważam, że wcale się nieźle u nas nie zarabia. Ceny, w porównaniu do zarobków mamy o 30% wyższe, niż np. Niemcy, Holandia, czy UK. W tym również żywność - podrożała niemiłosiernie w ciągu ostatnich 12 miesięcy, niejednokrotnie o 100%. Czy nasze pensje też o tyle wzrosły?

Najczęściej nasze ceny są 1 do 1 równe temu, co na zachodzie (niejednokrotnie nawet wyższe), a zarobki za tę samą pracę w firmach międzynarodowych, to standardowo 60% oferty w EUR lub GBP.

Zgadzam się, że w Polsce można i da się zarabiać pięciocyfrówkę na rękę, ale w porównaniu z wydatkami, jakie nas czekają i pędzącą inflacją, będzie ona z roku na rok widocznie mniej wartościowa.

1

@Kgorecki2500 Mi też, ale mam świadomość, że ekonomicznie są kraje, gdzie robiąc to co robię żyłoby mi się lepiej, a nikt mnie nie wezwie do wojska. Szkoda, bo ogólnie nie chcę się stąd wynosić i nie byłoby mi to na rękę, ale sytuacja zewnętrzna robi wszystko, żeby mnie zniechęcić do mieszkania tutaj.

2

Chory kraj, naprawdę trzeba stąd spadać, jak jest się młodym mężczyzną z planami. Inflacja, kretyński rząd z rozdawniczą polityką, a teraz jeszcze wojsko i obowiązkowa przysięga.

3

@Nano22 W firmie, gdzie mam zadaniowy czas pracy i moje godziny pracy to moja sprawa (z grubsza :D)

0

Zgromadzenie LaLigi w Dubaju XD Co za pajace

2

To nieźle musieli ćwiczyć te 1000 karnych, co im Lucho narzucił XD Piach grała ta Hiszpania poza Kostaryką, nawet spoko, że awansowało Maroko, bo gra super na tym turnieju.

1

@scotti Wykorzystać karnego, bardziej pokazywać się do gry, lepiej przyjmować piłkę. To był bardzo słaby turniej Lewego i mówię to jako jego ogromny sympatyk.

2

Jacy my jesteśmy żałośni... nie umiemy nawet odpaść z Mundialu z klasą. Jako kraj jesteśmy cholernym żartem.

1

I tak można odpaść z Mistrzami Świata. Dawno nie byłem tak dumny z naszych :D

9

Ale zeszła z nich presja, rzeczywiście ten stres i nerwy wiązały im kostki. Ciekawe.

0

@Rewolucja123 Poza ostatnią akcją przynajmniej raz (a chyba i dwa) nie opanował dość prostej piłki w środku pola, z czego była kontra. Tak jak mówię - on jest dla mnie geniuszem, ale to tylko podbija frustrę

1

ALE - Szczęsny na tym turnieju WOW, tak samo Krycha. Niech tylko Lewy dociągnie do ich poziomu (sam nie wierzę w to, co piszę XD)

0

@koksik2700 Bo poza tą jedną rzeczą gra dziś taki piach, jakiego dawno nie widziałem. Bardzo go lubię i uważam go za jednego z najlepszych napadziorów w historii, ale to tylko podbija frustrację w tym, jak nie potrafi zagrać celnie.

0

@barcelonaLM A wygrana Meksyku najlepsza dla Polski. Stety, niestety.

12

Jezu, ja wiem, że Lewy dał asystę i że nie ma łatwego meczu, ale na Boga - czy naprawdę ON nie umie przyjąć i podać piłkę? No bez jaj. Uwielbiam go i mega mu kibicuję, ale dzisiaj gra dramatycznie źle.

0

@Deviler Okok, dzięki za doprecyzowanie.

1

@PatrykBarca A, no to sorki, bo totalnie nie wyczułem tu sarkazmu :D Może dlatego, że są ludzie, którzy autentycznie go tak bronią. Zgadzam się, że to absurd. Dzięki, też @AmigoBlancos ;) Ja mam tak jak Ty - Lewy ma piłę na 3 punkty Z KARNEGO - totalna załamka, jak on go zmarnował i nie mam najmniejszej ochoty tłumaczyć go w jakikolwiek sposób.

Cholera - facet jest na topie i dźwiga presję na co dzień. Ja rozumiem, że to był mega trudny moment, ale jest doświadczonym liderem, napastnikiem z topowych klubów i świetnym egzekutorem karnych. I nagle z dupy podchodzi do karnego jak nie on i ładuje tak, że Ochoa mający 185 cm sięgnął. Żenada.

0

@Deviler A gdzie Ty wtedy masz pewność? Przy ułożeniu, jakie podajesz, my z Meksykiem mamy po 4 punkty, Arabia 3, Argentyna 0. I jeśli potem Arabia wygra z Meksykiem, a my przegramy z Argentyną, to my i Meksyk dalej mamy tyle samo punktów i decydują bramki.

Jeśli chcemy nie polegać na sobie, to musimy wyciągnąć remis z Argentyną. W co bardzo wątpię. A jeśli zakładamy, że z Argentyną dostaniemy, to Meksyk musi wygrać swoje kolejne dwa mecze. Wtedy na koniec Meksyk ma 7 punktów, my 4, Arabia i Argentyna po 3.

0

@PatrykBarca Nie no, błagam - nie tłumaczmy Lewego tym, że sędzia go wybił XD Lewy nie strzelił, bo z kompletnie niewiadomych przyczyn postanowił zmienić coś, co zawsze działało na bramkarzy. Zwalił tego karnego kretyńską decyzją i przestańmy go bronić tak absurdalnym argumentem. Nie mówię, żeby go linczować, ale naprawdę - to, że sędzia przepisowo kazał mu przestawić piłkę nic nie powinno było zmienić.

1

@don'T.R.I.P.e Ale Lewy nie zrobił swojego zatrzymania i pauzy, o to chodzi właśnie.

1

Nie rozumiem, jak można było tak spieprzyć karnego. Zawsze strzela z tym nabiegnięciem, który myli każdego bramkarza. Nawet ten zmarnowany u nas zmylił golkipera, tylko trafił w słupek. Nie czaję no, ile można go tłumaczyć.

1

Fuck.... to wyglądało strasznie.

4

Arabia jest świetnie ustawiona taktycznie, do tego są bardzo wybiegani. Jeśli nie dociągniemy taktycznie, to Arabia nas zje w sobotę.

1

O kurka XD Ta Arabia to będzie groźna :P Dla nas lepiej, jak wygra Argentyna, bo lepiej, żeby im nie zależało na zwycięstwie w 3 meczu.

0

@tomek8756 Dla mnie im surowsze karanie osób jeżdżących po alkoholu, tym lepiej. Nie ma dla mnie wytłumaczenia na takie zachowanie w dobie UBERa czy BOLTa, a wielokrotnie jest ono powodem tragedii.

EDIT: Oczywiście pod warunkiem, że auto pijanego należy faktycznie do niego.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?