0

@LuquePL Nie no, z tymi zmiennikami to nie przesadzaj. Są na bardzo dobrym poziomie, ale problemem jest to, że Xavi nie potrafi ich rozbudzić lub dopasować.

0

Czekamy na Ciebie, Panie Ronaldzie!

1

@YeastMoss Fajna perspektywa, dzięki za nią. Masz rację. Nie widziałem jej.

4

Powiem Wam, że zupełnie nie jest mi żal Pique. W ogóle ciężko mi czuć współczucie wobec kogoś, kto niezależnie od tego, jak wykonuje swoje obowiązki, dostaje za to miliony euro. Za takie pieniądze zachowanie koncentracji na 90 minut w najważniejszym mecz to cholerny psi obowiązek i moim zdaniem nie ma tu żadnego usprawiedliwienia.

Mam wrażenie, że zapominamy o tym, że piłkarze to multimilionerzy, którzy dostają pieniądze za to, co kochają. I w takim meczu jak wczoraj po prostu nie ma przebacz - trzeba być w swojej najlepszej wersji. Jeśli tego nie ma - won, nie ma dla takich osób miejsca w klubie. Swoje nam dał, ale swoje też za to dostał - teraz niech idzie i ogarnie swoje życie, bo to nie przypadek, że najpierw niszczy rodzinę zdradą, potem jest na świeczniku przez zapędy biznesowe, a na koniec zawala nam najważniejszy mecz sezonu.

0

@arekkkk1 No no, siatkówka jest fajnym przykładem właśnie. O to mi chodziło :D

0

@arekkkk1 Ale ja nie mówię, żeby zupełnie zlikwidować piłkę reprezentacyjną - ja też większe emocje odczuwam przy meczach Polski na MŚ/EURO, niż Barcy w LM. Ale te przerwy w trakcie sezonu są potwornie destrukcyjne i zaburzają równowagę między klubami. Najlepsze drużyny tracą, bo duża część ich składu jeździ na kadrę. Dodatkowo każda drużyna mająca w kadrze piłkarza z kraju za Atlantykiem również jest narażona na stratę, jako że podróż przez ocean i jet lag bardzo obciążają organizm.

0

@Adikson @PatrychoO To akurat nic nie zmienia, bo nie jesteśmy jedyną drużyną, która z tego powodu cierpi (choć mamy ogromnego pecha, że akurat tyle obrońców nam wycięło). Ogółem te przerwy są kretyńskim pomysłem, zwłaszcza, że mówimy o meczach towarzyskich - o nic. Dużo lepiej byłoby mieć sezon klubowy ciągiem, a przerwę reprezentacyjną i mecze w okolicach wakacji.

0

@Atraud Mogło być czerwo, ale dobrze, że nie było, zwarzywszy na to, że Calhanoglu też nie dostał. Przynajmniej tyle. Za te symulki i kradzież czasu, jakby tak któryś z Interu się serio połamał, to bym nie płakał, mówiąc szczerze.

0

@messi 94 Nie zgadzam się z obwinieniem Gaviego, gdzie to był jego błąd, jak w tym miejscu powinien być stoper? Pierwszy i trzeci gol to zasługa tylko i wyłącznie Pique, Gavi nie ma obowiązku wygrywać w polu karnym pojedynków w takiej sytuacji. A druga brama, to wina w 90% Busquetsa i straty na poziomie Ekstraklasy. Garcia mógł się lepiej zachować, ale nie winiłbym jego, bo tu Martinez zagrał genialnie.

1

Jak dla mnie kolejny raz cierpimy przez debilną i nikomu niepotrzebną przerwę reprezentacyjną. Jak to jest, że póki u nas trenuję piłkarze i są w rytmie, wszystko jest okej, a potem lecą do swoich krajów (niektórzy, jak Araujo, za ocean) rozegrać kretyńskie i nic nie warte mecze towarzyskie i po kilku sesjach treningowych są połamani na 2 miesiące. Absurd cholerny - reprezentacje powinny grać po sezonie i tyle, rzygać się już chce.

Co do meczu - Pique dramat, to co dziś odpieprzył w obronie, to kryminał. Wysłałbym go do mycia podłóg w kiblach, a nie na trening, za tak żałosne zachowanie. Na Busiego mam mniej hejtu, ale też pokazał, że w najważniejszych meczach powinien już wygodnie usiąść na ławce.

Cieszą chociaż dwa gole Lewego i to, że sędziowanie było bardzo dobre.

0

Przy problemach naszych w obronie mamy fart, że Lukaku dalej nie może grać. Z
Dzeko będziemy mogli sobie dużo łatwiej poradzić.

Mimo wszystko gramy u siebie i to powinno zadecydować. Ale na pewno też trzeba dać z siebie maxa, wykorzystywać szanse i na pewno mieć trochę szczęścia.

0

@kuz No oby. Jakby - jeśli przegramy po słabej grze, to przegramy, trudno, ale naprawdę fajnie byłoby w końcu mieć mecz, gdzie sędzia podejmuje dobre decyzje, konsultuje trudne z VAR-em i nie oszczędza na kartkach, gdy rywale grają chamsko.

2

Masakra, Marciniak sędziuje nasz rewanż z Interem. Ile pecha można mieć? To nie jest zły arbiter, ale pozwala na ostrą grę, robi wszystko, żeby nie dawać kartek i jest podziwiany przez środowisko arbitrów, że rzadko korzysta z podpowiedzi VAR-u i obstawia przy swojej decyzji. Najgorzej...

14

Ter Stegen jest absolutnie niesamowity, przypomina się MAtS z pierwszych sezonów. Niesamowite, jak kontuzje potrafią zmienić piłkarza i jak ważne są niuanse w grze na tym poziomie. Wystarczyło, że kolano nie działało najlepiej, przez co wybicie nie funkcjonowało jak wcześniej - wszystko inne było na tym samym poziomie. A nagle mieliśmy do czynienia z o wiele słabszym zawodnikiem. Super, że wrócił!

0

A kto był odpowiedzialny za VAR? Czy przypadkiem nie Tomek Kwiatkowski?

0

Pamiętam te teksty wszystkich, jak wylosowano tę grupę, że "Trzeba wygrać ze wszystkimi, to nie ma znaczenia". No to widać, jak nie ma. Losowanie grup ma ogromne znaczenie, a my trafiliśmy fatalnie. Bayern od lat nam nie leży, a ultra-defensywne zespoły są dla nas ogromnym bólem. A jest to o tyle bolesne, że ta drużyna naprawdę potrzebuje czasu, żeby się zgrać i gdybyśmy trafili na łatwiejszych rywali, na pewno mielibyśmy większy margines błędu. Z takimi rywalami i takim ułożeniem terminarza praktycznie go w Europie nie mamy. Wyobrażam sobie, że rozkręcona drużyna Barcy, zgrana i dobrze ułożona, mogłaby rozjechać taki Inter, ale na to potrzeba dużo czasu i pracy, której zwyczajnie jeszcze nie zdążyliśmy zrobić.

10

Chciałbym, żeby w końcu wprowadzili jednolitą zasadę dla rąk. Ilekroć nie jest przyklejona do ciała, ZAWSZE musi być ręka odgwizdana. Mielibyśmy więcej karnych, to pewne, ale przynajmniej przepisy byłyby jasne.

Właśnie z uwagi na jasny przepis, gol Pedriego nie został uznany. Obecne przepisy mówią, że jeśli drużyna atakująca dotknie piłki ręką, to niezależnie od jej ułożenia, intencji, sytuacji, etc. - bramka NIE MOŻE ZOSTAĆ uznana. I super, bo im jaśniejsze są przepisy, tym lepiej. Ale czas wprowadzić coś takiego dla rąk defensywnych, bo szlag mnie trafia, że jak ktoś odbije piłkę od tyłka w rękę, to jest okej. Ręka przy ciele - nie ma karnego. Ręka choć trochę odklejona - karny.

I druga rzecz - zainwestować więcej w technologię determinującą pewne zagrania, a nie w ludzi, bo już rzygać się chce od tego, ile w tym sporcie zależy od interpretacji idiotów.

8

Lol... spoko, że karnego sprawdzali prawie 2 minut z 8 doliczonych, a mecz skończony po 8:30. Nie mówię, że przegraliśmy przez sędziego, ale życzę mu jak najgorzej.

1

Ta, naturalnie ułożona... Nie rozumiem, w jaki sposób to nie był karny. Sytuacji Fatiego nie ma co się czepiać, bo zasady są takie, że jeśli to drużynie atakującej zdarzy się dotknąć piłki ręką, niezależnie od ułożenia, intencji, etc. - ZAWSZE anulowana jest bramka.

1

@seba444 To prawda, świetny mecz Erica.

3

Jeśli wystarczy dobra organizacja w obronie, żebyśmy byli kompletnie jałowi w ofensywie, to mamy ogromny problem na poziomie taktycznym, nie personalnym i to jest przestrzeń do pracy dla Xaviego.

I dodatkowo - jeśli nie umiemy wykorzystać żadnego rzutu rożnego lub wolnego w sezonie (lub prawie żadnego), to ponownie - jest tu bardzo dużo pracy dla trenera.

Panie Xavi, dostał Pan świetnych piłkarzy, dostał Pan zaufanie wszystkich. Czas coś z tym zrobić, bo wyglądamy beznadziejnie w Europie.

2

@B jak BARCA Człowieku, 4 obrońców kontuzjowanych, w tym 3 PO, a Ty się czepiasz, że gra ostatni PO, jakiego mamy. 90% drużyn po 4 kontuzjowanych obrońcach musiałoby wystawiać tam skrzydłowego.

1

Kur**, to powinna być czerwona, a nie żółta, to jaja se robicie?

1

No i dupa, nie ma gola. Oczywiście.

0

Super! Brawo, lecimy dalej, za ciosem!

0

Kurde, ile pecha można mieć w kontekście kontuzji? 4 kontuzje i wszyscy to obrońcy. Masakra.

0

@Bielik12345 O ile zgadzam się, że niektóre teksty tutaj i jechanie po Francuzie jest absurdalne i żałosne, o tyle trzeba przyznać, że facet podejmuje beznadziejne decyzje i gra na siebie. Jest bardzo irytujący i musi się ogarnąć.

4

Jak dla mnie załamujący najbardziej jest Dembele. Robi wiatr, ale każda końcowa decyzja beznadziejna. Albo spóźniona. Raphinhę hejtujecie, ale zwróćcie uwagę, że on ma grać bardziej w środku, to ewidentnie ustalenie Xaviego. Być może to do zmiany. Ja bym chętnie zobacztł Fatiego zamiast Dembele, i wtedy Raphinha na prawej i Fati na lewej. Może to da nam więcej jakości.

5

To będzie test charakteru dla naszych. Spokojnie można to jeszcze wygrać, ale trzeba być skoncentrowanym i się nie poddawać.

1

@Neip93 No offence, ale tego typu pytanie - z jakiejkolwiek strony by nie patrzeć - świadczy o Tobie raczej kiepsko.

Jeśli zarabiając tyle nie masz pewności, że to bardzo spoko stawka i potrzebujesz upewnienia się na forum publicznym, to musisz mieć mocno spaczone patrzenie na pieniądze. Każdy, kto doszedł do takiej stawki (nawet brutto, nie wspominając o netto) wie, ile pracy to wymaga i że takie pieniądze nie leżą na ulicy.

Jeśli natomiast doskonale wiesz, że to dużo pieniędzy, to tak postawione pytanie ma nakarmić Twoje ego kosztem osób, które - statystycznie patrząc - nie są nawet blisko takiej stawki.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?