PJ777
Dołączył/a: sierpień 2014
Warszawa
7 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
To by było grube XD w to mimo wszystko nie wierzę, tym bardziej, że moim zdaniem de Jong nie odejdzie. Ale zobaczymy.
5
@HypeR No i pięknie, szczęścia :D Ile jesteście razem?
1
@pax Dobrze napisane, podobnie myślałem. Wymówek już nie będzie w tym sezonie i Xavi ma z czego lepić silny zespół. Z tyloma nowymi transferami osobiście czuję, że naprawdę możemy odpalić od stycznia, ale zdecydowanie w drugiej połowie sezonu, jak już Xavi pozgrywa chłopaków i ułoży taktycznie zespół, będę liczył na skuteczną i ładną grę.
0
Romero miażdży w tym okienku jako dziennikarz. Kilka lat temu pamiętam, że jego opinia nie była brana zbyt na poważnie, ale w tym sezonie co news to okazywało się, że prawdziwy. Jako pierwszy chyba też napisał, że Kounde jednak w Barcy, kiedy inne gazety pisały o nim w Chelsea.
3
@Koziol333 Myślę, że był zmartwiony tym, jak słabo funkcjonujemy kolektywnie. Poza akcjami Dembele nie umieliśmy nic sensownego stworzyć.
3
@ptsd Ale wiesz, że Lewandowski skończył już 12 lat i nie lata do mamy lub taty z każdym problemem?
0
@FCBurnley ale nie tylko Barca się teraz zmaga przez te ograniczenia. Każdy klub dostał po kieszeni, a La Liga nie zluzowała wymogów, choć niedorzecznym było oczekiwać, że po pandemii kluby się jakkolwiek pomieszczą w tych widełkach.
Barca to co innego, bo nas tak załatwił Bartek, ale przecież kluby nie łapały się tego CVC z nudów, a ze smutnej konieczności
1
@pax a nie graliśmy wtedy na dwóch piwotów?
0
Efekt tego, że Tebas jest betonem i nie rozumie, że po pandemii kluby mają problem spełnić jego kretyńskie ograniczenia. Nie cierpię tego gościa.
3
@pienaar myślę, że gdyby Koeman dalej tu był, to by oznaczało, że dobrze mu idzie z tym co miał, a gdyby takie były realia, to Laporta niezmiennie dążyłby do sprowadzenia najlepszych graczy Ronaldowi. Nie doszukiwałbym się tu drugiego dna, po prostu Koeman okazał się słabym trenerem.
0
@Janiama Nie wiemy, gdzie będzie Barcelona bez Leo. Raptem 1 sezon minął, przy czym był to sezon pełen bałaganu z wielu innych stron niż sportowa. Ja akurat uważam, że bez Leo spokojnie da się wygrywać tytuły i to w świetnym stylu - warunkiem jest zbudowanie silnej DRUŻYNY, a nie szukanie zastępstwa dla geniusza, bo ono nie istnieje.
Z resztą czas każdej legendy się kończy. Jestem pewien, że ci kibice Bulls, którzy tęsknią za Jordanem, nie chcieliby go w momencie, gdy już nie dawał rady fizycznie. Tęskni się trochę za ideą, jaką wnosi taki zawodnik, za emocjami, za wspomnieniami. Na tej zasadzie to ja też chciałbym zobaczyć Leo w Barcy, ale takiego Leo z 2012 roku, nie z 2022.
Powiem tak - romantycznie i sentymentalnie chciałbym jeszcze zobaczyć Messiego w koszulce Barcy, chciałbym, żeby miał godne pożegnanie i żeby to u nas zakończył piłkarską przygodę. Ale drużyny i sukcesów nie zbuduje się na sentymencie i racjonalnie ten powrót ma wiele znaków zapytania.
Mam też prośbę - póki co, kolego Janiama, opierasz się na argumencie sentymentu. Rozumiem to, ale chciałbym usłyszeć Twoje kontrargumenty na moje argumenty racjonalne, bo słowa „miejsce Messiego miejsce jest w Barcelonie” w żaden sposób nie rozwiewają rzeczywistych wątpliwości.
4
@Janiama To jest trochę bardziej złożona kwestia - czytam tutaj, że "przestańcie jeździć po Leo". Tak jakby każdy, kto nie chce jego powrotu, od razu uznawał go za największe zło (np. kolega @tbas). Świat nie jest czarno-biały i w tej sytuacji jest serio bardzo dużo zmiennych.
Ja jestem kibicem Barcelony i przede wszystkim jestem zdania, że era Messiego jako lidera i największej gwiazdy drużyny się skończyła. Może nie skończyła się tak, jak sobie to wymarzyliśmy w naszych kibicowskich głowach, ale się skończyła i nie warto do niej na siłę wracać, bo Messi jest już bardzo blisko końca swojej pięknej kariery.
Jedynym sensownym kontekstem, w jakim Leo mógłby wrócić, to pensja mieszcząca się w nowych granicach ustalonych przez Laportę oraz marginalna rola - kogoś, kto przede wszystkim w szatni da boost morale, doświadczenie, będzie mentorem dla młodych. Ale na boisku to Messi musiałby się dostosować do potrzeb drużyny - czasem zagra w środku, czasem na skrzydle, czasem w ataku, a czasem nie zagra w ogóle, bo cenniejsze będzie ogrywanie młodych i np. Kessie w środku pola z Raphinhą na skrzydle.
I teraz pytanie - czy wierzymy, że Leo jest w stanie przyjść do Barcelony i w 100% zaakceptować takie warunki? Wg mnie - a to tylko moje osobiste zdanie - będzie miał z tym problem i dlatego nie chcę go tutaj. Bo jakakolwiek inna alternatywa będzie szkodą dla tego, co teraz próbuje się budować (czyli ery POST-Messi, przykro mi, ale musimy się z tym w końcu pogodzić).
Pytacie, dlaczego skoro ściągany jest Lewy, Raphinha czy Abua, to ma nie być kupiony Messi. Po pierwsze - każdy z nich to nowy nabytek klubu, a nie wracająca legenda i ikona. Nie ma wątpliwości, że każdy inny transfer niż Leo przychodzi tu, żeby dostosować się swoją grą tak, aby pomóc drużynie. Z Leo jest inaczej - on tu dyktował warunki, tempo gry, był najlepszym strzelcem. On rozdawał karty na boisku i poza nim - on nie przyszedłby jako kolejny facet z zewnątrz.
Druga różnica - no Raphinha to młody skrzydłowy o kompletnie innej charakterystyce - daje coś innego niż Messi i wg mnie to na brak takiego piłkarza cierpimy od odejścia Neymara. Auba przyszedł wiadomo jak i kiedy, a Lewy? Lewy będzie pressował jak trzeba, jest w kapitalnej formie fizycznej i z nim mamy 11 piłkarzy w fazie pierwszej defensywy. Przypomnijcie mi mecz, w którym Messi regularnie doskakiwał do pressingu w piłce klubowej. Bo ja pamiętam taki mecz w 2009,2010. Nie możemy przechodzić obok takich rzeczy obojętnie. To jest ten sam problem, z jakim teraz zmaga się Ronaldo - jest geniuszem, ale kluby go nie chcą, bo wolą mieć trochę gorszego pressującego napastnika, niż lukę w pressingu.
A - i argument o Leo jako najlepszy rozgrywającym. Fakt, pewnie by był. Przez 2-3 lata. I odbyło by się to kosztem Pedriego, Gaviego, czy Torresa. Czyli chłopaków, dla których te 2-3 lata regularnej gry są najważniejsze do osiągnięcia pełni potencjału. I nie mówcie, że tak by nie było, bo na boisku może grać 11 piłkarzy w jednym momencie i na pewno mocno by przez to stracili.
Więc - podsumowując moje zdanie i myślę zdanie wielu niechętnych - na bardzo konkretnych warunkach, niech wraca, spoko. Ale jeśli któryś z tych warunków miałby nie być spełniony - wtedy taki powrót jest zwyczajnie bez sensu.
1
@SIWY SIX Fakt, czasami o tym zapominam. Dzięki.
@ViscaelBarca2007 Okej, być może nad wyrost połączył niewypłacenie zaległości z kupowaniem graczy, ale też powiedział najpierw, że to niemoralne (w ogóle tutaj też tłumaczenie mogło zrobić różnicę). Na pewno nielegalne byłoby niewypłacenie mu odroczonych pieniędzy, a z tego, co czytamy, zarząd specjalnie się do tego nie pali. I to jest bardzo słabe zachowanie po prostu, zwłaszcza w kontekście wydawania wielkich kwot na nowych graczy.
9
Ma rację. To jest żałosne. Facet zgodził się na odroczenie pensji, więc te 17 mln tak naprawdę dał nam na nieoprocentowany kredyt. To tak, jakby jakiś kumpel od nas pożyczył kilka stów i zamiast nam oddać, kupował sobie nowe garnitury mówiąc, że jak w końcu w nich wejdzie do biura to zapłacą mu tyle, że nam odda te kilka stów lekką ręką. No przecież to jest absurdalne i chyba każdy się zgodzi, że coś takiego nie powinno być dopuszczalne? Nie rozumiem, po cholerę bronicie klubu w tej sytuacji?
1
@messi564 @Derean A, rozumiem. Ma to sens, myślałem, że mamy jakąś opcję pierwokupu, czy coś, ale to może było jeszcze jak był w Getafe. Dzięki
3
@Pawel13sz Borek to jest taki typowy kogut XD Pol, Smoku, Stano - ich bardzo lubię słuchać, ale Borka toleruję tylko jako komentatora. Facet jest potwornie irytujący jako ekspert, nie wspominając już o tym, że jak Sousa odszedł, to nagrał napompowany filmik o "oszukaniu 40 mln Polaków", natomiast jak Piekarski błaźnił się broniąc Rybusa (a kontekst tej sprawy w czasie wojny wg mnie jest dużo poważniejszy niż odejście selekcjonera), to rzucał tylko Borkowe "No, Mariusz się trochę zagalopował". Dramat.
1
Zastanawia mnie, dlaczego nie rozważamy Cucurelli na LO? Chłopak miał świetny sezon w Brighton, Guardiola chce go sprowadzić do City, a kto jak kto, ale Pep ma nosa do bocznych defensorów i jest to jedna z najważniejszych pozycji w jego taktyce. Poza tym to nasz wychowanek - nie rozumiem, czemu w ogóle nie ma rozmów na jego temat.
1
Znaczy - dla mnie i tak powinien dostać odroczone pieniądze - te 17 mln mu się należy i już. A co dalej, to już faktycznie sprawa między piłkarzem a klubem i tego, jak tam się dogadają. Ale te konkretne pieniądze mu się należą i tyle - długi trzeba spłacać (akurat w tym Barca kiepska ostatnio).
0
To byłoby wspaniałe, gość kosztuje nas zdecydowanie za dużo jak na rezerwowego bramkarza.
1
@Jacob94 PLUS - potrzebuje trofeów i sukcesów sportowych, potrzebuje liczyć się rok w rok w walce o najwyższe trofea. A tego się nie osiągnie bez transferów.
0
@AnnaMarianna No pewnie, że tak. Moja dziewczyna gotuje średnio, bo nie za bardzo lubi. Ja podobnie - gotuję, bo muszę. Choć lepiej doprawiam, niż ona. Więc gotujemy sobie razem.
Zależy, czego szukasz, ale jeśli poważnej relacji, to taka rzecz nie ma prawa być dealbreakerem :D A jeśli jest - to zastanowiłbym się nad facetem, który ma z tym problem, hah.
0
Nieźle. Choć gdyby Valverde trafił wtedy, mecz mógłby wyglądać inaczej. A tak to nasz Raphinha zrobił robotę!
5
Mam nadzieję, że Depay odda mu numer lub odejdzie, bo Lewy z 12 wygląda bez sensu :P
A jeśli chodzi o sam mecz, to super, że wygraliśmy. Lewy na plus, zwłaszcza, że Real bardzo go krył. Szkoda, że ogólnie popełnialiśmy masę błędów technicznych, takich jak kiepski przyjęcie, niecelne podanie, itd. Oczywiście, to presezon, ważne, aby w lidze i LM grali solidnie.
I Courtois - ten gość jest niesamowity. Bez niego Real to połowa drużyny.
0
@Stillo pewnie tak (plus bardziej z powodu braku obrońców, nie za karę), ale Kounde cenniejszy nabytek myślę. No i pytanie, co z De Jongiem w Chelsea.
1
Ponoć Kounde może grać na PO - nie wiem, na ile to prawda, ale w przypadku fiaska Azpilicuety może warto wypróbować?
0
Ciekawe, przecież aktywowali drugą dźwignię, mają ponoć 200 mln na transfery, nie rozumiem, czemu go odpuszczają, skoro Xavi tak o niego prosił.
0
Grubo, dobry plan z tym tournee, Xavi musi się cieszyć :P Zwłaszcza przy okresie przygotowawczym takie treningi przy 44 stopniach są bardzo niebezpieczne, bo piłkarze dopiero budują siłę i wydolność na cały sezon.
3
Klub powinien po prostu przyjść do Depaya i wytłumaczyć sytuację. Nie jest fair oczekiwanie od Depaya, że odda sam. Oczywiście - tak by było najwygodniej dla wszystkich, ale numer to jest coś osobistego do pewnego stopnia i rozumiem, że piłkarze niechętnie się z nimi rozstają. Inna sprawa, że osobiście najchętniej widziałbym Depaya poza Barceloną.
0
@AnnaMarianna Ciężko uogólniać, są piękne kobiety, które np. wykorzystują ten fakt i manipulują, są kobiety średniej urody, które są bardzo ciepłe i serdeczne. Ale z mojego doświadczenia, jeśli rzeczywiście traktuje się je normalnie i bez ślinienia się, to tak - najczęściej się to pokrywało.
0
@el_dbano Tak tak, oczywiście masz rację. Ale mam zaufanie do Xaviego. Myślę, że ma potencjał, aby ciekawie tę drużynę poukładać.