PJ777
Dołączył/a: sierpień 2014
Warszawa
7 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@Matix90 Absolutnie się zgadzam, że przegrali na własne życzenie. Ale napisałem o sędzim, bo podnosił dodatkowo ciśnienie w meczu, który i tak był dla nas wkurzający.
18
Cadiz - faule taktyczne, faule bez piłki, gra na czas - 1 żółta kartka. Barcelona - kłótnie z sędziami i jeden faul taktyczny - 3 żółte kartki. Sędzia to kompletne dno. Oczywiście nie przegrywamy przez niego, a przez własne błędy i słabą grę, ale ten idiota w różowej koszulce dodatkowo podnosi ciśnienie. Dramat.
2
@Magicc89PL Nie śledzę innych drużyn tak bardzo, żeby się wypowiedzieć, może tylko my, a może nie tylko. Ale dla nas na pewno jest to częsty killer.
3
Ale zauważcie, że od lat kompletnie rozregulowuje nas przerwa reprezentacyjna. To jest tak irytujące, że te przerwy nie dość, że często oznaczają urazy, to jeszcze wybijają kompletnie drużynę z dobrych momentów.
4
Jakbyśmy tak Faliego wysłali z kontuzją do szatni, to nie miałbym nic przeciwko. Wtedy nie musiałby udawać. Skoro sędzia ma nam dawać żółtka, to chociaż miejmy coś z tego... Co za irytujący rywal i sędzia.
1
@AmigoBlancos Ja się akurat z Tobą zgadzam. Szczerze to nie rozumiem bronienia Messiego w tym sezonie, bo Leo jest po prostu słaby JAK NA SIEBIE. Wiadomo, że jakby jakiś mosiek wykręcał takie liczby, to ludzie by się jarali, ale facet to najlepszy piłkarz w historii (dla wielu, dla innych jeden z).
Od początku sezonu widać, że Leo kiepsko się gra w Paryżu. Czy mnie osobiście to martwi? Średnio, mówiąc szczerze - nie lubię PSG, nawet bardziej niż Realu, więc im gorzej im idzie tym lepiej.
Ale z jednym się zgodzę z użytkownikami - czepianie się o brak ilości bramek samych w sobie jest w mojej opinii słabe. Na tym etapie porównywanie Leo i Cristiano jest trochę bez sensu, bo CR7 przeobraził się pod koniec kariery w typową 9-kę, a Messi - bardziej w 10-kę. W Barcelonie wiele rzeczy taktycznie ustawionych było pod to, aby Leo mógł np. w idealnym momencie otrzymać piłkę w drugie tempo i władować bramę (co m.in jest jednym z powodów, dla których nie chciałbym jego powrotu już teraz). W PSG tak nie ma i on sam ogarnął, że lepiej mu się wziąć za dogrywanie piłek Neymarowi czy Mbappe, bo już nie obudują drużyny wokół niego.
Także to trochę bardziej złożone, piłkarze nie grają sami, grają w pewnych systemach. I jedne odpowiadają im lepiej, inne mniej. Pozdrawiam i pisz dalej, mi tam w ogóle nie przeszkadza, że jesteś kibicem Realu.
1
A wziąłem, wrzuciłem smutnego pingwina na avatara XD
4
Ta cała "kreatywność" pajaców z Frankfurtu na nic by się nie zdała, jakby nie mieli czego kupić. Moim zdaniem trzeba zrobić bardzo solidny research w kwestii tendencji socios, którzy sprzedawali bilety. Jeśli regularnie się to dzieje, to odebrać natychmiastowo karnet, zwrócić pieniądze i tyle. Lepiej mieć karnety dla mniejszej ilości wiernych kibiców, niż więcej dla januszy.
0
@wpwelement Pewnie jestem mega nie w temacie, ale chodzi o Harry'ego Pottera faktycznego, czy to jakiś szyfr ? :P Czemu niby nagle miałby tu nbyć spam o Potterze, to trochę randomowe, haha.
0
@AlvaroHanso No właśnie póki co kompletnie nie wyciągnął pomiędzy meczami, powtórzył kropka w kropkę to co, zaproponował we Frankfurcie i dostaliśmy jeszcze mocniej w tyłek. Oczywiście też mam nadzieję, że go to wiele nauczy i dalej w niego wierzę, ale ten dwumecz rozegrał dramatycznie.
1
Ogólnie w Xaviego wierzę, natomiast rozczarował mnie niesamowicie tym rewanżem. O ile rozumiem próby taktyczne w pierwszym meczu, o tyle kompletnie nie czaję roli Pedriego w rewanżu. Dlaczego grał, tak jak w pierwszym meczu po prawej stronie i wyżej, skoro na wyjeździe wszystko wyglądało lepiej, gdy Pedri grał po lewej stronie jako cofnięty rozgrywający, a de Jong po prawej, bardziej operujący z boku i wyżej? Pedri najlepsze mecze w Barcy rozgrywał po lewej stronie, gdzie bardzo często cofał się po piłkę, aby wspomóc rozegranie. Uwalniało to też Albę z lewej flanki i stwarzało przewagę na lewej stronie, co Pedri lub Busi zręcznie wykorzystywali przerzucając ciężar gry na prawą. W tym meczu w ogóle tego nie było, Pedri ciągle ustawiony był za linią pomocy rywala i czekał aż Mingueza lub Araujo dograją mu piłkę.
Pomysł absurdalny, a o tyle irytuje mnie ta sytuacja, że kropka w kropkę ten sam plan taktyczny wziął w łeb tydzień wcześniej. Niezrozumiała decyzja Xaviego i nie wiem, co chciał komu udowodnić, ale przegrał z kretesem.
6
Dobrze mu idzie liczenie XD Ale tak na serio to zaraz po meczu wypowiedzi ciężko traktować na poważnie, piłkarze są zmęczeni, wnerwieni, najchętniej chcieliby wrócić do domu, a ktoś mu stoi z mikrofonem. Wiadomo - nie jest to najcięższy zawód świata, ale po prostu nie ma co po chłopaku jeździć teraz.
34
To jest pieprzony żart, że praktycznie graliśmy na wyjeździe. Gazety trąbiły o tym od kilku dni. I co? I teraz mówią, że następnym razem na to nie pozwolą? To czemu teraz nic nie zrobili? Na cholerę tacy kibice z karnetami - ja bym za tego typu akcje odbierał karnety dożywotnio i skończyłby się dzień dziecka. Żal i upokorzenie, dużo większe niż na boisku.
1
Bardzo fajny ten Manchester City. Niech Haland tam sobie idzie w tym układzie i skończy marudzić :D
14
Każda porażka tych kretynów z Atletico od Simeone cieszy. Nie cierpię tej drużyny i jego przyzwolenia na chamstwo.
0
Po pierwsze - do tych co piszą o Lewym jako "drewniaku" - jesteście śmieszni XD
Po drugie - merytorycznie już - Lewy ma pełne prawo żądać takich stawek, ale nas po prostu na to nie stać. Jeśli zejdzie z pensji i przyjdzie - super, spełnienie marzeń! Ale jeśli nie, no to trudno. Na pewno Lewy będzie lepszy niż Auba, de Jong, czy Braithwaite. Ale też ma swoje lata, więc za wszelką cenę nie warto go sprowadzać.
Trzeba zaufać Laporcie i Xaviemu.
0
Niesamowita historia Luuka De Jonga w Barcy. Myślę, że śmiało zasłużył na miano legendarnego zmiennika, jak swego czasu Henka Larsson :D Sam teraz go lubię i cieszę się, że jest z nami, podczas gdy kilka miesięcy temu nie widziałem żadnego sensu dla jego obecności na Camp Nou.
Zyskał sobie jednak ogromną sympatię i szacunek kibiców ogromnym profesjonalizmem i pracowitością. Mega!
1
@Arkon Ja cenię wyżej Pepa, ale rolę odgrywa tu również jego czas w Barcelonie (jako piłkarz i trener), jego styl (choć podziwiam Liverpool Kloppa, zdecydowanie bliższy mojemu sercu jest styl Pepa czy Xaviego), czy jego osobowość (choć tu i Klopp wydaje się super).
Obu naprawdę lubię, obu uważam za geniuszy i wg mnie obaj są na równie wysokim poziomie, po prostu różne momenty w sezonie różnie im wychodzą. A po prostu z tej dwójki wolę Pepa.
EDIT: PS. na pewno Klopp, zarówno w Borussi, jak i w Liverpoolu miał trudniej. Nie przyszedł do topowego klubu, przyszedł do klubu, który trzeba było zbudować na poziom potęgi.
0
@Gitarkafcb Takie teksty walą albo osoby, którzy mają mieszkanie w spadku albo od rodziców, albo które mogą pożyczyć kasę od rodziny, albo które uważają, że wynajmowanie mieszkania całe życie to dobry deal. W ogóle się tym nie przejmuj, oczywiste jest, że kredyt hipoteczny to dla większości nieunikniony pakt z bankiem. Kwestia, żeby to zrobić z głową i możliwie nadpłacać.
A już na pewno nikt nie mógł przewidzieć takiej sytuacji na świecie, jaka jest teraz.
0
@kinioo to prawda, nie mówię, że nie
12
Ze względu na chamskie zachowanie Kostića powinniście nie wyjść na drugą połowę w 11. Mam nadzieję, że na Camp Nou ich rozjedziemy.
4
@Altarin Zgadzam się, niepotrzebnie tak go nazwałem. Wybitnie mnie zirytował po prostu. Nie mniej, postaram się bardziej panować nad tym w przyszłości, dzięki.
Z Busim właśnie mam tak, że miał fatalne momenty dziś, ale miał też maasę kapitalnych. Nie powiedziałbym, że tragiczny, bo to dość mocne - dla mnie w ogóle w ostatecznym rozrachunku na plus, niż na minus, bo zatrzymał kilka groźnych kontr, a i w rozegraniu nieźle rozprowadzał, zwłaszcza w drugiej połowie.
1
@pacior95 Tak, ale to też inny profil piłkarza. Myślę, że de Jong, również poprzez doświadczenie, lepiej uzupełnia się z Pedrim. Dla mnie Gavi zagrał okej, szarpał, walczył, ale przy takim sędziowaniu niewiele mógł. Trochę szwankowało ustawianie się bez piłki, ale na pewno jeszcze się tego nauczy :D Oby dalej dostawał szanse
9
Sędzia debil. Przykro mi, ale nie mam innych słów. Ja rozumiem pozwalanie na twardą grę, ale puszczanie ewidentnych fauli, to chyba przesada. Dopiero pod koniec zaczął dawać kartki, a za uderzenie Araujo w twarz powinna wjechać czerwona z miejsca. Nie rozumiem przyzwolenia na takie akcje - najpierw kopnięcie piłki w leżącego rywala, a potem pięść w twarz. Co z tego, że lekko - chamskie zachowanie, które powinno skończyć się czerwienią.
W Barcelonie wyjątkowo irytował Alba dzisiaj. Pretensje do wszystkich, ale sam co zagranie to z dupy. Ewidentnie potrzebujemy zmiennika dla niego, bo to też mogło wynikać z przemęczenia. Drugim "rodzynkiem" na minus był Auba - w grze tyłem do bramki dramatyczny, zero sprytnej gry na faul przy agresji rywali, fatalne przyjęcie piłki, kiepskie wchodzenie w pole karne przy wrzutkach. Beznadziejny występ.
Trochę nie rozumiem roli Pedriego w pierwszej połowie. Ustawiony był wyżej i praktycznie odcięty od podań. Mam wrażenie, że ze zmianami taktycznymi Xavi czekał po prostu za długo. W drugiej, zwłaszcza po wejściu De Jonga, znowu zaczął dyktować tempo gry.
Ten mecz pokazał też przepaść między Dembele a Adamą. Na plus zdecydowanie właśnie Francuz, Ferran, Araujo, Garcia (KOCUR!!!), Busi i mimo wszystko Gavi oraz Pedri.
Na Camp Nou, choć wciąż będą groźni, to już tak nas nie pocisną. Trybuny nie będą ich niosły, a my na naszym stadionie też zagramy pewniej i spokojniej. Raczej dwumecz powinien być nasz.
1
@arasz1819 ja nie wiem, jeśli od tylu lat żaden trener nie jest w stanie przywrócić United na szczyt to myślę, że i Ten Hag niewiele tu zdziała. I nie dlatego, że to on jest słaby - po prostu ryba psuje się od głowy. Gdyby Xavi przyszedł za Bartka, też by było kiepsko. W United ewidentnie coś szwankuje u szczytu.
0
@Ali094 A to chyba zależy od miejsca pracy. W wielu firmach masz możliwość negocjowania warunków przy awansie np.
0
O kurczę, niesamowite są te statystyki. Po Pedrim widać niebywałą dojrzałość, spokój, wizję gry i technikę. On już teraz gra jak kompletny rozgrywający, więc strach pomyśleć, jak będzie wyglądał, gdy jeszcze się rozwinie.
Do tego widać, że jest normalnym, skromnym chłopakiem - przypomina mi pod tym względem Iniestę właśnie. A to znakomita informacja. A co najlepsze - praktycznie nie łapie kontuzji. Jedyne, które miał, wynikały z przemęczenia, ale jak z nich wyszedł, to widać, że organizm ma bardzo silny. Coś, czego brakuje niestety Fatiemu.
Nie ma co ukrywać, że na naszych oczach rodzi się kolejna wielka legenda futbolu. Mam tylko nadzieję, że będzie równie wielką legendą Barcelony.
0
@Pingwinek Rozumiem. Osobiście nie uważam tego za tak duży problem i rozumiem redakcję, ale rozumiem też Twoją opinię. Możesz w sumie napisać do jakiegoś członka w tej sprawie lub oznaczyć ich tutaj :D
1
Kurczę, sam fakt tego, że o tym się pisze bez atmosfery żartów i sarkazmu, jest wielkim osiągnięciem. Chyba nikt nie wierzył na początku tego sezonu, że nie tylko kibice i piłkarze odzyskają radość z gry, ale będziemy realnie rozmawiać o mistrzu Hiszpanii. Ile jednak znaczy dobry trener i lider w szatni.
Bardzo jestem ciekaw następnego sezonu Xaviego. Przyjdą jego wzmocnienia, zapowiada się fascynujący sezon.
0
@Pingwinek Okok, myślę, że po prostu Redakcja przyjęła nomenklaturę hiszpańską, która również w Barcelonie obowiązuje, a jest bardziej uniwersalna. Ale w sumie dobrze wiedzieć, jak jest po katalońsku "Socio".