0

Hej, dobrze kojarzę, że nie było jeszcze oficjalki Christensena?

0

@AmigoBlancos absolutnie nie, Koeman był fatalny. Przede wszystkim jako osoba, tzn. kompletnie nie potrafił wziąć odpowiedzialności za porażki, wiecznie szukał usprawiedliwień i winy u innych lub w świecie. Do tego, porównując go z Xavim, nie miał kompletnie pomysłu jak w mądry sposób wykorzystać potencjał np. Pedriego.

1

Jak tak słucham w jaki sposób Koeman opowiada o swoich problemach to nie dziwię się, że ma te problemy :P

0

@bartoszek No możliwe, możliwe. Z drugiej strony to kompletnie inny typ piłkarza. Jeśli faktycznie przychodzi jako zadaniowiec, który będzie wchodził z ławki w konkretnych momentach meczu, no to super. Pytanie tylko jeszcze, czy to potencjalne 6,5 mln to kwota brutto czy netto. Bo jeśli brutto no to oki. Ale jeśli netto i de facto mamy wykładać na takiego zawodnika 13 mln, no to nie wiem, czy to dobry ruch.

Ale oczywiście czas pokaże, będę za niego trzymał kciuki!

2

Skoro Xavi go chciał, to mam nadzieję, że ma na niego pomysł. Mam też jednak nadzieję, że nie zatrzyma to rozwoju Nico lub Gaviego, a przede wszystkim - że nie wpłynie to na przedłużenie kontraktu z Gavim, bo Kessie nie jest tego wart. Gavi to jeden z największych talentów ostatnich 10 lat w La Masii, nie wolno nam go wypuścić.

1

@mateusz1989VeB Nie próbuję Ci wmówić swoich racji, piszę o swojej opinii podając argumenty, których jestem pewien - to się nazywa dyskusja. Ty robisz to samo i np. argument o tym, że Xavi ma pomysł na każdego piłkarza faktycznie jest fajny - jeśli rzeczywiście Leo zgodziłby się na taką rolę, żeby był uzupełnieniem lub wisienką na torcie, to taki powrót mógłby mieć sens.

Mógłby, bo na pewno byłby to kosztowny dla nas powrót, a dodatkowo nie mamy jakiejkolwiek pewności, że Leo zgodziłby się na taką rolę. Póki co PSG stara się obudować Leo w jakiś sensowny sposób, co niewiele im daje, a gdy tego nie robią, to Leo gra bardzo kiepsko.

Biorąc to pod uwagę, podtrzymuję to co powiedziałem - Messi na ten moment więcej by nam zabrał niż dał, biorąc pod uwagę dłuższą perspektywę (bo nie mam wątpliwości, że przez najbliższe dwa-trzy lata gralibyśmy lepiej).

A co do blokowania potencjału w przeszłości - o tym nie rozmawialiśmy, ale jeśli chcemy wejść na ten grunt, to generalnie uważam, że obecność takich geniuszy zawsze blokuje potencjał innych świetnych piłkarzy. Tak było z Ibrą, tak było z Neymarem, Henrym, Griezmannem - każdy z nich grał INACZEJ przy Leo, niektórzy wciąż świetnie, niektórzy gorzej, ale na pewno musieli się dostosowywać.

I teraz - nie mówię, że Leo był jakimś problemem Barcelony, bo nie był - był jej największym błogosławieństwem przez ponad dekadę. Ale Leo ma już 34 lata. Na najwyższym poziomie będzie grał maksymalnie kilka. W tym samym czasie mamy Pedriego i Gaviego, którzy mają lat 19 i 17 - są w idealnym wieku, żeby ukształtować z nich geniuszy na najbliższe 10-15 lat. I to geniuszy na 100-procentowo naszych warunkach. Ale jeśli mieliby dostosowywać się do Leo, nie rozwijaliby się tak, jak mogli. Stąd - uważam, że Leo blokowałby ich rozwój. Chyba że rzeczywiście miałby być tylko dodatkiem wchodzącym z ławki za sensowne pieniądze. Ale ponownie - nie wierzę, że byłoby to możliwe.

1

@AlexDark00 Mhm, a Chelsea-Barcelona, to co? Wg Twojej analogii też jesteśmy rakiem na futbolu. Ale jednak tak nas nikt nie nazwie, podobnie jak Realu, bo zwycięstwa po błędach sędziowskich to inny kaliber niż katarsko napompowany klub.

0

@mateusz1989VeB A co do "kibiców" Barcy - uwielbiam Leo za to co nam dał, ale - jak słusznie zauważyłeś - jestem kibicem KLUBU, nie ARGENTYŃCZYKA i uważam, ze w dłuższej perspektywie klub zyska na tym, że będziemy budować drużynę bez niego.

1

@mateusz1989VeB @KarwanLaMasia Ech, Koledzy - czytajcie proszę ze zrozumieniem, haha :D

Nigdzie nie napisałem, że Messi to ROBIŁ. Napisałem, że teraz BY TO ROBIŁ. Ngdzie też nie napisałem o Coutinho i Griezmannie, kolego Mateuszu, a o Gavi i Pedrim - może łaskawie odnieś się do tego?

W poprzednich sezonach oczywiście super, że Pedri czy inni się od niego uczyli, a on nam wygrywał mecze. ALE - teraz ewidentnie Barca musiała znaleźć innego lidera na boisku - znalazła Pedriego. Chłopak, mając odpowiedzialność za drużynę, uczy się z meczu na mecz, jak dyktować tempo gry, kiedy przyspieszać, a kiedy zwalniać - praktycznie każda akcja idzie przez niego. Chyba oczywiste jest, że z Messim aż takiej decyzyjności boiskowej by nie miał - wszystkie akcje szły by przede wszystkim przez Argentyńczyka. Do tego atak pozycyjny dostosowany by był pod styl gry Messiego, a to wpłynęło by np. na rolę i poruszanie się Gaviego, a w konsekwencji - jego rozwój.

Nie można mieć ciastka i zjeść ciastka - dla Leo coś trzeba poświęcić i jeśli myślimy tylko o wygrywaniu na dany sezon, to pewnie warto. Ale ja wolę poświęcić kilka sezonów, żeby zbudować takich młodych chłopaków na najbliższe 10 lat. I też zbudować w nich pewność siebie, że mogą jednak ciągnąć na plecach taką ekipę jak Barca, a nie że ich głównym zadaniem jest "znaleźć i zaufać Leo".

Także to mój argument, jeśli macie jakieś sensowne kontrargumenty, to chętnie przeczytam. Ale proszę, odnieście się do tego co napisałem, a nie wmawiacie mi fałszywe intencje albo komentujecie jakimś żałosnym "hahaha"', które nic nie wnosi do dyskusji. Pozdrawiam, Wariaty!

4

Brawo Real! Tak, nie sądziłem, że jako fan Barcy kiedykolwiek to powiem, ale mega mnie cieszy ich zwycięstwo nad Francuzami. PSG jest rakiem na futbolu, a Real - choć bardzo ich nie lubię - jednak mają jakieś wartości. Dla kogoś jak ja, kto pokochał romantyczny futbol, znaczy to o wiele więcej, niż rywalizacja Real-Barca. Niechęć do katarskiego PSG wykracza poza jakiekolwiek ramy.

A zachowanie Leonardo i Al Khelaifiego tylko pokazuje zepsucie tych ludzi. Nie potrafią z godnością przegrać, tylko grożą śmiercią i atakują sędziów. Oby nigdy nie wygrali LM.

I zanim zaczniecie pisać, że "prawdziwy kibic Barcy nigdy nie kibicuje Realowi" - rozumiem, że niektórzy tak mogą mieć i spoko. Ja nie mam wątpliwości co do swojej lojalności względem katalońskich barw, ale nie mam też wątpliwości, że jakiekolwiek wartości drużyny warte są dla mnie więcej, niż ich brak.

12

@mateusz1989VeB A ja myślę, że Messi jednak blokowałby rozwój Pedriego i Gaviego. Wiadomo, że to Messi byłby mózgiem drużyny, nie Pedri. A jak widać, Pedri może być i w ten sposób może stać się najlepszym rozgrywającym świata. Także jak dla mnie, niech w końcu Xavi buduję erę post-Messi w pełnym tego słowa znaczeniu.

1

@Gwyn Myślę, że go już nie potrzebujemy. W środku pola mamy chłopaków, którzy za kilka lat mogą go wciągnąć nosem, a na skrzydle nie był zbyt przydatny.

0

@MiKi1990 A wolałbyś jego, czy Gaviego?

0

@PizzerMan To na pewno, zazwyczaj podają kwoty brutto.

1

@VeB92Nov Super, że zamieściliście takie wyjaśnienie! Ja się zgadzam, wg mnie to co robił Pedri piłkarsko zwyczajnie przebija to, co zrobił Dembele. Wg mnie dużo trudniej jest rządzić w środku pola cały mecz, niż poszaleć na skrzydle (nawet wybitnie).

8

Ten transfer, na takich warunkach to książkowy przykład idiotyzmu ze strony Bartomeu. Kolejny balast, który tylko obciąża budżet.

0

Jeśli mają takie obostrzenia, to w sumie zrozumiałe. Mimo wszystko nie powinno to zrobić różnicy.

10

@bartulek98 I jeszcze jeden aspekt, o którym pomyślałem teraz, również z uwagi na komentarz kolegi @Krzysztof1987 powyżej - dużo chętniej przeznaczę swoje pieniądze na uchodźców z Ukrainy, niż na leniów i obiboków z Polski, których jest pełno od lat i drenują nasz kraj. Jeśli naprawdę chcesz walczyć o nietrwonienie pieniędzy, to polecam zwracać uwagę na tę grupę, bo jest spora i to w pierwszej kolejności nierobom powinno się ucinać środki wsparcia, żeby ich "zachęcić" do podjęcia pracy.

Dodatkowo, jeśli już naprawdę tak bardzo polsko-centrycznie chcemy patrzeć - jeśli nie pomożemy Ukrainie (finansowo, gospodarczo, cybernetycznie) tak jak teraz, to ich morale drastycznie spadnie, zabraknie im sił i możliwości zbrojnych, a to oznacza, że Rosja się z nimi upora w kilka tygodni. A jeśli tak będzie, to my, w Polsce, będziemy dużo mniej bezpieczni niż teraz. Warto też o tym pomyśleć i zrozumieć, że Putin to naprawdę nasz wspólny wróg w tym momencie, do tego wróg, który realnie zagraża pokojowi na świecie.

16

@bartulek98 Pomyślmy - może dlatego Helios nie robił tego dla polskich dzieci, bo polskie dzieci nie zaznały wojny? Naprawdę nie wiem, z czym masz problem. Chcą wydać pieniądze w ten sposób - spoko, mogą się nawet nimi podcierać, gdyby chcieli. A uważam, że to wspaniała inicjatywa, tym bardziej, że nie zabierają bajek Polakom.

Co do uchodźców i przyszłych problemów Polski - zapewne masz rację, gospodarczo na pewno to odczujemy, z drugiej strony Ukraińcy i Białorusini do rzadko kiedy darmozjady - najczęściej uczciwie pracują i myślę, że wielu z uchodźców zrobi to samo, jak trochę dojdą do siebie. Tylko widzisz - gospodarczo i tak ucierpimy niemiłosiernie przez sam fakt inwazji rosyjskiej. A są momenty, w których gospodarka po prostu powinna zejść na drugi plan. O ile zgadzałem się z niewpuszczaniem Syryjczyków, bo kulturowo bardzo się różnimy i chcieliśmy w ten sposób minimalizować potencjalne zagrożenia, to tutaj nie mamy się czego obawiać w kwestii potencjalnych terrorystów i taką pomoc możemy zaoferować. Poza tym taka pomoc nie będzie trwała wiecznie, teraz jest taki moment, a z czasem będziemy pewnie zachęcać tych ludzi do podjęcia pracy. Tylko teraz jest zbyt wcześnie.

I na koniec - jeśli naprawdę tak Ci się tu nie podoba, to po prostu opuść Polskę, a nie tylko narzekasz. Spróbuj pomieszkać w Anglii, Niemczech i zobacz, jak to jest być na obczyźnie. A potem wyobraź sobie, że nie jesteś tam z wyboru, tylko dlatego, że w Warszawie spadają bomby od tygodnia. I pomyśl jakbyś się czuł, gdyby Twoje dziecko mogło pójść do kina na bajkę po Polsku. Ten eksperyment myślowy zajmie Ci kilka minut, pewnie mniej, niż pisanie komentarzy na fcbarca.com, a gwarantuję, że spojrzysz na sytuację pod innym kątem.

0

@VegetaPolska To pewnie prawda, odniosłem się do fragmentu newsu, że sprowadzenie Dembele nie jest z jego odejściem powiązane :D

0

Atak PSG: Mbappe-Neymar-Messi-Di Maria-Dembele XD Oni naprawdę grają w FIFĘ tym klubem.

16

Fajnie, gdyby jednak Nico mógł się rozwijać. Jego fizyczność dużo potrafi dać. Mimo że od przyjścia Xaviego Busi prezentuje się świetnie, jego kariera nie potrwa długo, a warto nie zostać z ręką w nocniku.

1

Zgadzam się z wyborem Pedriego na MVP. Dembele oczywiście fantastyczna zmiana, ale to co robił Pedro cały mecz było dużo bardziej imponujące w kontekście całości. Przede wszystkim był naszym metronomem, niezwykle inteligentnie rozprowadzał podania i decydował o tym, w których sektorach rozgrywane były poszczególne fazy gry. Był absolutnym mózgiem naszej drużyny i cieszy mnie, że docenia się to bardziej niż same liczby. Choć tak jak mówię - Dembele kozackie wejście.

0

Najciężej będzie chyba zastąpić Alvesa, bo żeby grać w ten sposób na PO trzeba być naprawdę inteligentnym zawodnikiem. Alexander-Arnold, Cancelo - kogoś takiego potrzebujemy, ale oczywiście tańszego i z potencjałem dopiero, bo na tych dwóch nas nie stać.

0

Cóż, jak dla mnie jest sens, żeby został tylko i wyłącznie na kontrakcie średnio-wysokim ale z bonusami za osiągnięcia. Jeśli za osiągnięcia będzie najlepiej opłacanym zawodnikiem - super! Ale nie możemy sobie pozwolić na wysoką podstawkę dla piłkarza, który większość czasu spędził poza boiskiem.

43

Jak dobrze, że to Auba do nas trafił a nie Morata :D Plus potwierdziło się to, o czym chyba wiedzieli wszyscy - po prostu brakowało nam napadziora, typowego napadziora, a nie substytutów.

0

Pedri rzeczywiście może być nowym liderem ery post-Messi. Chłopak jest kompletnym piłkarzem, do tego ma ewidentnie niską podatność na kontuzje i bardzo dobrze nastawioną głowę. Natomiast gdybym miał wskazać potencjalnego przyszłego kapitana na lata, to byłby nim Gavi - ma charakter walczaka, a tego nam bardzo brakowało.

8

Trochę za bardzo popłynęli. Auba to bardzo solidny napadzior, ale ma 32 lata czyli w najlepszym wypadku 3-4 lata na najwyższym poziomie (a realnie 1-2 lata). Haland to jednak młody piłkarz na najbliższą dekadę.

Inna sprawa, że trzeba obserwować podatność na kontuzje Norwega, bo póki co martwi częstotliwość jego urazów.

4

Ramon Planes naprawdę był fachowcem. Pedri, Araujo - to transfery przeprowadzone praktycznie niezauważenie, bez wielkiego nagłaśniania w mediach, w odpowiednim momencie. Kolejny pracodawca będzie miał z nim naprawdę dobrze. I to takich transferów powinniśmy jak najwięcej przeprowadzać. Mistrzem tego jest Bayern, mam nadzieję, że z obecnym zarządem częściej się to będzie działo (i jest na to szansa, bo póki co Alemany też robi robotę).

0

@Edii7777 To prawda, też uważam, że na ten moment nie jest nam potrzebny. Nie sądzę, że źle by skończył, czy coś, ale bardziej, że wolę stawiać na Pedriego i Gaviego.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?