PJ777
Dołączył/a: sierpień 2014
Warszawa
7 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
6
Już widać, że ludzie nie chcą docenić gestu Pique :P Dlaczego? Wg Was nie zasługuje na docenienie? Może jeszcze nie zasługiwał na takie wynagrodzenie?
Zachował się zajebiście, ale oczywiście ludzie dalej mają problem, bo to jest sport narodowy u nas XD Chyba można docenić, że w momencie, gdy pojawiła się potrzeba, zrezygnował z tak wysokiego kontraktu.
Zrozumcie proszę, że nikt nie ma obowiązku, nawet moralnego, rezygnowania ze swoich pieniędzy, niezależnie jak absurdalnie wysokie by one nie były - podpisał kontrakt, obie strony świadomie się zgodziły na warunki i miałby pełne prawo żądać wypełnienia go do ostatniego eurocenta.
Rozwala mnie zawsze ile wzorów moralności się budzi w takich sytuacjach. Łatwo się tak pisze, bo jak ktoś zarabia 5k na rękę, to wydaje im się, że nie ma różnicy między 30 milionami a 5, bo i tak się nałapał i jest ustawiony do końca życia. Nawet jeśli - ja miałbym ogromny problem, żeby odpuścić 20 mln rocznie i jeśli moje miejsce pracy zawaliło i z tego powodu mam zrezygnować - sory, o ile nie jest to dla mnie ważne miejsce pracy, mam to gdzieś i chcę dostać każdą złotówkę, na jaką się zgodziliśmy. A jeśli miejsce pracy jest dla mnie ważne (jak dla Pique Barcelona) to wykonuję taki gest i tyle. Ale na pewno nie jest to żaden moralny obowiązek nikogo z tych zawodników.
Cieszmy się raczej, że mamy piłkarzy, którzy są w stanie to zrobić, bo prawda jest taka, że Barcelona na przestrzeni ostatniej dekady utraciła wszystko, co czyniło ją wyjątkowym klubem i m. in. dlatego tak lgnęli do nas najemnicy pokroju Dembele.
1
Nikt chyba nie zasłużył w ostatnim czasie na nowy kontrakt bardziej niż on i Gavi. Przy czym Araujo to większe ryzyko odejścia do Premier League, więc niech nie wymyślają głupot i jeśli chce zarabiać tyle co Fati czy Torres to powinni mu dać
0
@jamesbond6 De Jong jest bardziej doświadczony niż Gavi czy Nico, a wcale nie jest preferowany względem nich. Ostatnio zaczynał mecz na ławie.
1
A mi się Busquets u Xaviego bardzo podoba. Jasne - popełnił kilka błędów, które nie powinny się były zdarzyć, ale gołym okiem widać, że on trzyma ten środek pola w kupie.
Poza tym mam wrażenie, że ideę wystawiania doświadczonych weteranów hejtuje się już z automatu. Spójrzmy na to trochę szerzej - piłka nożna w realu to nie fm ani fifa. Doświadczenie na boisku jest równie ważne co wigor i talent. Środek pola Nico-Gavi-Pedri brzmi cudownie i ślinka cieknie na samą myśl, ale z całej trójki nikt nie rozegrał nawet 100 meczów w dorosłej piłce. Przyjdzie na to czas, ale póki co potrzebny jest jakiś balans.
Poza tym Xavi i tak daje grać młokosom, Abde i Jutgla dostają szanse, Gavi i Nico praktycznie na stałe w pierwszym zespole, Ilias dostawał szanse, Eric Garcia też jest wybierany przed Lengletem. Zupełnie mnie nie dziwi, że wśród tylu niedoświadczonych młokosów, Xavi chce mieć Pique, Busiego i Albę, których zwyczajnie może być pewien.
1
Szkoda, bo potencjał na pewno ma duży i myślę, że pasowałby do nas. Z drugiej strony, w dobie naszych problemów finansowych, rozumiem decyzję o odpuszczeniu go. Cóż, może kiedyś, myślę, że za taki talent 10 mln to nie jest dużo, w ogólnym rozrachunku.
0
Pytanie do tych, co znają się trochę na medycynie sportowej (jeśli mamy takich) albo chociaż mają doświadczenie w tym temacie:
Często słyszę, że piłkarze wolą unikać operacji, mimo że długoterminowo jest to znacznie pewniejsze rozwiązanie. Orientujecie się czemu? Nie chodzi mi tylko o Ansu, bo tutaj jednym z argumentów jest pewnie sytuacja z łąkotką, ale to nie pierwszy raz, kiedy to się spotyka.
0
@Miko36 Balde nie dostaje szans, bo pewnie jest zbyt słaby. Ja tam nie wiem, jak mu idzie w Barcy B, a w pierwszym zespole zagrał chyba raz i specjalnie mi nie zapadł w pamięć. A Dest to prawda, bardzo duży zawód.
0
@Roni/VEB A czego, jak nie genetyki? Można jeść idealnie, wysypiać się idealnie i na pewno genetyce pomagać, ale nie przeskoczysz pewnych ograniczeń w budowie i gęstości mięśni.
2
Nikt nie płacze, tylko stwierdza fakt, Panie Mendilibar. Co, mamy się cieszyć, że co chwila ktoś ma uraz, a grę ciągnę nieopierzone młokosy?
4
Jezu, jakim kretynem trzeba być, żeby wynegocjować tak fatalne warunki. Bartomeu to człowiek nieudacznik
1
@hazo428 Cóż, jeśli w genach ma dużą podatność na urazy, to żadna siłka tu nie pomoże. Zobacz na Bale'a - facet wyglądał fenomenalnie i miał bardzo dobrze rozwiniętą masę mięśniową, a bardzo łatwo łapał kontuzje. Z kolei taki Rakitić nigdy nie był żyłą jak Bale, wyglądał po prostu okej, ale masy mięśniowej nie miał specjalnie dużej. A kontuzji praktycznie nie miał. Geny - niestety, zawodowi sportowcy się rodzą i nie ma na to ratunku póki co.
0
@malicinho No to 100% zgody tutaj, absolutnie.
0
@malicinho Otóż to, zwiększanie intensywności zbyt mocno w tej fazie sezonu groziłoby raczej kontuzją. Poza tym, jeśli organizm przyzwyczajony jest do pewnych obciążeń, a nagle narzucasz mu 3x takie obciążenia, to on też potrzebuje czasu, żeby się przestawić na nową "normę.
3
@rumilas Tak, tylko jeśli obejrzysz mecz Barcy z ery Guardioli to przyjrzyj się temu, jak grali rywale. Nikt wtedy nie stosował tak agresywnego pressingu i Barca Guardioli też by tak nie błyszczała, gdyby rywale siadali na nich przez 120 minut jak na nas Bilbao. To właśnie era Guardioli sprawiła, że futbol fizyczny i intensywny się tak rozwinął - to był jedyny sposób, żeby powstrzymać technicznie operujące piłką ekipy.
0
@normasubiektywna Moim zdaniem bardzo trafny przytyk do tego kretyńskiego pomysłu. Tego typu podróże też bardzo obciążają organizmy piłkarzy, a na tym poziomie regeneracja robi ogromną różnicę w detalach. Pomysł rozgrywania jakichkolwiek meczów z hiszpańskiej piłki poza Hiszpanią jest z dupy i będzie bardzo szkodził zdrowiu piłkarzy. Ciężko przechodzić obok tego obojętnie.
0
@Lucassito Ale Ajax nie ma w swojej lidze nikogo, kto intensywnością i umiejętnościami nawet się zbliża do Bilbao.
1
Pedri myślę, że aż tak podatny na kontuzje nie jest, po prostu zgrał za dużo na zbyt dużej intensywności świeżo po urazie. Ale Fati już widać, że jest szklany. No niestety, nie wszyscy mają geny, żeby zostać topem.
A co do meczu, to nie rozumiem co odpieprzał De Jong. Druga bramka padła po faulu po jego debilnej stracie, później w głupi sposób dostał żółtą kartkę i w końcówce faulował bezsensownie. Grał, jakby miał 15 lat i pierwszy raz wyszedł na mecz na tym poziomie. Absolutny dramat, facet daje 10% tego, co w Ajaxie.
0
To jego drugi mecz po kontuzji, nie powinien był grać aż tyle. Szkoda, że nie został Gavi, być może Pedri uniknąłby urazu.
0
Nie mogę się doczekać oficjalki, to będzie najlepszy transfer do pierwszej drużyny!
2
To będzie kontrowersyjne, ale wg mnie Araujo dał dotychczas więcej niż Fati (oczywiście spowodowane jest to głównie urazami Hiszpana). Bez jego solidności w obronie mielibyśmy znacznie więcej straconych goli. A Ferran Torres to akurat jeszcze nic nam nie dał :P Ale dostał za pozycję, jaką ma w piłce. Więc 6 mln brzmi jak najbardziej fair, jeśli to są rzeczywiście jego żądania to powinniśmy się cieszyć, że nie krzyknął 10 (bo pewnie tyle gotowe by mu były dać kluby z Premier League) i podpisywać z klauzulą miliard :D
0
Hahahahahaha, WTF XD AS w formie widzę, nie pamiętam bardziej groteskowego newsa :P
1
@sdg No więc pierwsze zdania to właśnie przykład życzeniowego myślenia, o którym mówiłem. Dłuższa chwila bez dolegliwości u zawodowego piłkarza to powinno być pół roku do ośmiu miesięcy przy maksymalnym obciążeniu, a nie kilka meczów. Dembele nie powinno być w klubie od przynajmniej 2-3 lat. Nie ma czegoś takiego jak "piłkarz z wielkim potencjałem, który musi "tylko" poprawić głowę, nastawienie, podejście i podatność na kontuzję". To tak nie działa - wielkim piłkarzem zostają nie tylko ci, którzy mają predyspozycje fizyczne i techniczne, ale przede wszystkim ci, którzy mają niską podatność na urazy czy profesjonalne podejście. To musi iść w parze i jeśli tego nie ma, to określanie tego typu zawodnika "przyszłym kozakiem" jest zakłamywaniem rzeczywistości.
Zgadzam się, że na ten moment nikogo ciekawszego nie wymyślimy, co nie zmienia faktu, że jednak lubię, gdy w Barcelonie grają poważni ludzie, a nie pajace. Więc wolałbym, żeby go już nie było, niż żeby był i za jakiś czas znowu się łamał albo spóźniał.
A ludzie, którzy wierzyli w jego potencjał często mówili, że jakakolwiek sprzedaż nie wchodzi w grę, bo to wielki talent i jak odpali to będzie geniuszem. I że w ogóle jak tylko nie będzie się łamał co dwa dni, to będzie wybitnym prawoskrzydłowym. Na nasze nieszczęście, jednym z tych ludzi był Bartomeu i zamiast sprzedać Francuza za 100 mln 3 lata temu, z uporem maniaka twierdził, że trzeba na niego liczyć. Dzisiaj widać tego efekty. Naiwność ogólnie nie jest najlepsza w życiu, ale póki tylko kibice są naiwni to pół biedy. Gorzej, kiedy ta naiwność przenosi się na osoby decyzyjne.
@kamyk_23 Serio tak uważasz ? :P Bo niby zły agent trzyma Dembele pod kluczem? Przecież ktoś tego agenta wybrał, gotów jestem strzelić, że sam Dembele. Więc on doskonale wie, jak operuje jego agent i daje mu pełne przyzwolenie na takie działania. Ponownie - to jest strasznie życzeniowe: "gdyby odpalił agenta to pokazałby na co go stać". Być może, ale fakt jest taki, że ma tego agenta, wybrał go i to Sissoko go reprezentuje. Więc nie ma czegoś takiego jak "gdyby", chyba, że mówimy o alternatywnej rzeczywistości.
@koksik2700 No mnie to zawsze irytowało, bo jak ślepym można być na amatorskie podejście typa, który większość sezonu spędza w szpitalu.
0
@kaamil1910 Wg mnie kluby muszą mieć jakąś formę nacisku w dobie agentów i milionowych kontraktów. Ja osobiście liczę na taką opcję, niech siądzie mu forma maksymalnie, niech nie pojedzie na mundial - należy mu się.
15
Obecna sytuacja naszego francuskiego pajaca w ogóle mnie nie dziwi. Ciekaw tylko jestem, gdzie się podziali wszyscy fani tego transferu? Dlaczego nie ma wpisów, że jeszcze odpali? Czy dlatego, że pokazał, że ma nas głęboko gdzieś? A może dlatego, że przez cały czas trwania kontraktu pokazał w Barcelonie całe nic?
Nigdy nie rozumiałem głosów, które go broniły. Były to głosy patrzące maksymalnie życzeniowo na rzeczywistość, zamiast brać ją taką jaka jest. Nie mam złudzeń, że ktokolwiek teraz się wypowie "ja tak uważałem, ale widzę, że to było naiwne". Ale mam nadzieję, że te osoby w przyszłości zaczną patrzeć na realia okiem realisty i na bazie tego zaczną wyciągać dużo bardziej racjonalne wnioski.
0
Za takie cyrki do rezerw trenować i na trybuny. Nie powinno być litości dla takich pajaców.
2
@wpwelement Michał Pol :D Stanowski też fajnie
0
Równie dobrze może być dwóch, 5 lub 0. Ta dwójka to zapewne uśrednienie. Ja bym pewnie obstawiał Pedriego, może Nico. Riqui też możliwe. W ogóle mam nadzieję, że piłkarze nie będą się z tym ukrywać, zupełnie okej, jakby z partnerem przyszli np. na galę ZP.
0
I właśnie o tym mówiliśmy w przypadku LM - można przegrać, ale gdyby ówcześni piłkarze dali z siebie tyle, co obecna drużyna dała wczoraj, to nie mielibyśmy ani Romy, ani Liverpoolu. Ja tam jestem dumny z chłopaków, niech się nie załamują i pracują dalej, bo potencjał jest niemały.
2
Bardzo jestem ciekaw, gdzie są osoby, które od 3 lat wypisuję, że Dembele "odpali", że warto dawać mu szanse, a sprzedaż go byłaby błędem. Czy musiało dojść do obecnej sytuacji, żeby te osoby zrozumiały, jak absurdalnie życzeniowe to było myślenie?
3
@JaroCoach Mimo wszystko nie, widać, że jest to ruch przede wszystkim księgowy. Barca i tak wypłaci Umtitiemu co trzeba, bo taki kontrakt z nim podpisała i trzeba się wywiązać, ale kluczowe było tutaj nie wypłacanie mu tego w tym okresie rozliczeniowym. No i się udało, jak uda się go sprzedać to tylko dodatkowy plus.