0

No póki co naprawdę nieźle, masa młodziaków, ale widać jakiś pomysł, widać zaangażowanie, walkę, zadziorność i momentami ogromny talent tych chłopaków. No i Busi jak za najlepszych lat. Obyśmy dziś wygrali, bo ewidentnie chłopaki wierzą pod rządami Xaviego.

0

@Patry10 Okej, w tym sensie pisałeś. No to tak - oczywiście na Bayern mamy za słaby skład, ale jak najbardziej ta kreatywność w nich siedzi. Zgadzam się jednak, że na obecną chwilę będą jeszcze popełniać masę błędów i się uczyć.

@MessiIniestaRonnie Ja mogę nie mieć, ale na szczęście forum ma eksperta w Twojej osobie, więc nie zginiemy :D

0

@Patry10 Nie no, właśnie mamy. Myślę, że De Jong, Gavi, Pedri czy Riqui na pewno potrafią być kreatywni, Tylko do tego potrzeba odpowiedniej drużyny, mentalności i oczywiście taktyki. De Bruyne, który dziś jest geniuszem, przed przyjściem pod skrzydła Pepa również się nie wyróżniał jakoś specjalnie. Był po prostu dobry. Naprawdę wiele zależy od trenera i tego, czy potrafi z zawodników wydobyć to coś.

4

@Przemas8411 Serio nie widziałeś tutaj pomysłu na grę. Ciekawe. Ja widziałem i jestem pozytywnie nastawiony. Co nie znaczy, że nie będzie porażek, czy błędów, bo przede wszystkim jeśli grasz tyloma młodymi piłkarzami, to z góry trzeba założyć masę pomyłek. Ale na dłuższa metę to zaprocentuje.

3

@Galford Tak, ja to rozumiem oczywiście i uważam, że PR-owo to jest dobry ruch, zwłaszcza w dzisiejszym świecie.

@Gall Masz rację, może tak być. I jeśli tak, to ponownie - myślę, że dobry ruch.

@FrankliN7 Też nie znam sprawy, to był bardziej taki ogólny komentarz do tego, jak dzisiaj świat wygląda. Bo mam wrażenie, że celnym oskarżeniem można bardzo łatwo człowieka zniszczyć. Oczywiście - jeśli to prawda, to niech idzie siedzieć.

@Persyfl No to prawda, natomiast z tego właśnie powodu ja np., wytykając Bartomeu słabe zarządzania, rzadko powołuję się np. na farmę trolli, a częściej na fatalne decyzje transferowe, strukturalne, czy finansowe. I nawet jak bezpośrednio ich nie podejmował, to był na samym czele - to był jego obowiązek, żeby czuwać nad nimi.

30

Hm... Podejrzanego jest tu dość kluczowe - jeszcze nic mu nie udowodniono, ale widzę, że dzisiaj to wystarczy, aby kogoś przekreślić. Przykra sprawa.

6

No i to jest przykład piłkarza, który kocha klub :D Fajnie, że wrócił - na pewno da dużo mentalnie młodym. A to jest nieocenione.

0

@barik_barca o, to mi się udało go sprzedać do City za 70 mln po pierwszym sezonie ????

1

@Nieznajomy kiedy niby Dembele pokazał, że może być z niego kawał piłkarza? :P pytam poważnie, w te 30 minut, po których się połamał, czy jakieś pół roku temu, kiedy wytrzymał miesiąc?

Nie można być „kawałem piłkarza”, jeśli spędza się większość czasu w szpitalu. Podatność na kontuzje i zdrowie to tak samo piłkarskie cechy, jak drybling, czy strzały z dystansu, tyle że o wiele bardziej istotne.

0

@mmaciass myślę, że dyrekcja sportowa mimo wszystko powinna była zauważyć znaczną różnicę między Cou a Iniestą, mianowicie Cou to 10-ka schodząca ze skrzydła i mało pracująca w obronie. Tak grał w Liverpoolu. Iniesta to jednak środkowy pomocnik, który pomimo bardzo wielu ofensywnych umiejętności świetnie zabezpieczał także tyły.

Dla laików jak my Coutinho mógł się wydawać idealnym następcą Andresa, bo mały, zwinny, szybka noga i podaje prostopadle. Ale dyrekcja sportowa powinna lepiej analizować piłkarzy.

No i nie zapominajmy, że Cou zawsze był podatny na kontuzje. To akurat nie powinno nikogo dziwić. Wydawanie takich pieniędzy na zawodnika podatnego na urazy jest po prostu głupie.

2

@tutajBagno z Collado był chyba dodatkowy problem przeniesienia go z drużyny B do pierwszego zespołu - chyba na to był bardzo ograniczony czas i się wtedy nie wyrobili finansowo. A potem było za późno

1

@Persyfl obawiam się, że możesz nie dostać odpowiedzi na swoje pytanie, jak tak obserwuję całą dyskusję :P

1

@Remi70 No jeśli dawać ograniczenia, to najpierw osobom niezaszczepionym, zgadzam się. Jeśli ktoś nie chce się zaszczepić - w porządku, nie mamy prawa nikogo zmuszać, ale trzeba wziąć na klatę konsekwencje takiej decyzji.

I zbiorczo napiszę niedoinformowanym, którzy będą pisać (lub już piszą), że "oo, zaszczepieni boją się niezaszczepionych, to po co te szczepionki".

Po pierwsze, ludzie, szczepionka nie powoduje, że się nie zarazisz, tylko znacznie złagodzi objawy. Większość zaszczepionych doskonale to rozumie. Dlaczego więc lepiej odizolować niezaszczepionych?

Mianowicie jeśli ktoś nie ma przeciwciał, to jest większa szansa, że przejdzie tę chorobę z silnymi objawami, a to oznacza, że takie osoby bardzo obciążą służbę zdrowia. Jeśli obciążą ją na tyle, że nie będzie dawać rady, wówczas zamknięte zostanie wszystko dla wszystkich i gospodarka znowu będzie upadać. A to wpłynie na wszystkich jednakowo - każdy ucierpi i to bardzo, będziemy odczuwać poprzednie lockdowny gospodarczo przez najbliższe 5-10 lat. Już się zaczyna - podatki idą w górę jak szalone, benzyna najdroższa w historii. Kolejne lockdowny temu nie pomogą, tego można być pewnym.

To naprawdę na wielu warstwach trzeba rozpatrywać, ale sprowadza się to do tego, że sory - ktoś nie ma szczepienia, w porządku, każdy jest dorosły i podejmuje swoje decyzje. Ale jeśli kogoś mają izolować, to właśnie takie osoby w pierwszej kolejności. Inna sprawa, że trzeba to było zrobić 2 miesiące temu, teraz za późno i pewnie zamkną wszystkich.

34

Szkoda mi de Jonga, cała ta szydera i wyzywanie jest nie na miejscu. No nie nadaje się kompletnie do gry u nas, ale nie ma co po nim jechać.

A pomysł z zatrudnieniem go chyba idealnie podsumowuje końcówkę trenowania w wykonaniu Koemana.

1

@Commandement Olej to stary, to tak jakbyś płaskoziemcom próbował wytłumaczyć, że jednak ziemia jest elipsą. Dokładnie ten sam poziom dyskusji, idź pograj w FMa Barcą, przywróć ją do żywych :D Myślę, że więcej to wniesie do Twojego życia :P

29

Normalnie jestem przeciwko sprowadzaniu piłkarzy w tym wieku, ale biorąc pod uwagę naszą sytuację - pewnie! Strzelam, że zgodzi się na niższą pensję, a taka osobowość w szatni będzie nieoceniona. Dest czy Balde mogliby się od niego bardzo wiele nauczyć, a nie było w ostatnim dziesięcioleciu lepszego PO, niż Alves.

PS. Więcej da nam Alves na PO niż De Jong na ataku. Taka prawda, niestety.

1

Ciekawe, jak to wpłynie na relacje w szatni. Pique na pewno się to nie podoba, ale to inteligentny gość - rozumie, że najwięcej drużynie da, jeśli się podporządkuje i wyśle innym sygnał pt. „Panowie, Xaviego szanujemy”.

A poza tym, jeśli Pique chce na dobre zaangażować się w rozwój swoich biznesów, to powinien skończyć karierę i wtedy nie będzie musiał się rozdrabniać.

13

No, widać że ten Alemany ma łeb na karku. Jeśli Dembele naprawdę tak zależy na graniu tutaj, niech w to wchodzi. Przyznam, że byłem (i przy obecnych warunkach dalej jestem) zwolennikiem sprzedania go gdzieś, ale przy takim kontrakcie sam bardzo trzymałbym kciuki, aby wrócił do formy.

A co do wpisów o złamaniu nogi i tego typu kontuzjach - strzelam, że będzie tam bardzo jasne sprecyzowane kiedy jakie bonusy są dodawane.

3

Ja uważam, że przy naszej sytuacji finansowej trzymanie takiego Coutinho na wielkiej pensji jest absurdalne i powinniśmy się go pozbyć. Nie stać nas na to, żeby czekać, czy "może w końcu odpali" - miał na to kilka lat. Nie potrafił, być może nie jest to liga czy klub dla niego. Świetnie czuł się w Anglii i tam powinien iść, żeby pod koniec kariery pokazać na co go stać. W innej sytuacji byłbym za zatrzymaniem go, ale nie w momencie, kiedy nie mamy praktycznie pieniędzy na transfery i do tego cały skład trapią kontuzje.

0

Super! Brawo Julia, lecę oglądać :D

0

Brawo Celta! Wow, ależ determinacja. A my jesteśmy prawdziwym dnem, jeśli nie potrafimy utrzymać 3-bramkowej przewagi. Obraz nędzy i rozpaczy, kompletne zero i brak charakteru. Nie da się patrzeć na tę bandę ofiar, z której każdy gra o klasę poniżej swojego poziomu.

2

@Przemas8411 No nie do końca, sezon jest długi, sam okres przygotowawczy nie wystarczy, dochodzi również kwestia monitorowania piłkarzy każdego dnia.

3

No, ciekawe :D Po pierwsze - nie ukrywam, ekscytacja jest niemała, generał wraca do domu i to jako trener. Bardzo, bardzo, bardzo trzymam kciuki, żeby to się udało.

Jednocześnie widzę, że ten ruch pokazuje, jak bardzo w Barcelonie wszyscy liczymy obecnie na cud. A nawet kilka cudów. Bo logicznie patrząc, nie ma zbyt wielu przesłanek, że Xavi jest gotów podnieść tę drużynę z kolan. Na szczęście wszystkiego nie da się zmierzyć i logicznie przewidzieć, dlatego liczę, że ten cud, którego tak bardzo chcemy i potrzebujemy, choć częściowo się spełni :D

0

@PlsNotAtletico Za Luuka prawie nic nie zapłaciliśmy, a Dembele to po Coutinho najdroższy transfer z wysoką pensją.

4

Kolejny, który chce stawiać na Dembele - ten chłopak od kilku lat albo jest w szpitalu albo jest jeźdźcem bez głowy. Najgorszy transfer id lat, ile jeszcze można liczyć na to, że „odpali”.

0

@SirChuck Ogólnie transfer Olmo nie byłby zły, bo taki typ zawodnika by się przydał, ale zgadzam się, że typowa 9-ka, bardziej perspektywiczna, niż 33-letni Aguero, jest nam najbardziej potrzebna. Nie wiedziałem, że Isak ma niską klauzulę - jeśli tak, to zgadzam się, że trzeba go brać.

0

@SirChuck Isak jest chyba dość drogi, to spory talent i solidny napadzior. Nie wiem czy stać by nas było na niego, nawet po wliczeniu Martina

1

@ACRAB95 oj nie, właśnie to były często powody głupich transferów (np. Arda Turan za Lucho). Transfery powinny być przede wszystkim pewną wizją dyrekcji sportowej a jedynie częścią tej wizji powinien być trener. Z tym, że należy pamiętać, iż trenera łatwiej zmienić niż piłkarza. Dlatego prośby trenerów zawsze powinny być jedynie rozważane przez dyrekcję sportową, a nie realizowane z automatu.

0

Mam nadzieję, że jednym z nowych założeń transferowych będzie sprawdzanie zawodników pod kątem podatności na kontuzje. Kupowanie piłkarzy typu Dembele, Coutinho, Aguero (nie chodzi mi o kwestie sercowe, już przed tym potrafił wypadać z powodu mięśniowych problemów), Vermaelen, itd. mija się z celem. Niezależnie jak zdolni by byli - jeśli ich zdrowie nie pozwala im na regularną grę, to nie zbuduje się na nich projektu sportowego.

W kontrze do nich są np. piłkarze typu Rakitić, Griezmann, Suarez (do 32. roku życia), Pique i inni. To jest bardzo istotne kryterium, które - mam wrażenie - kompletnie nie było brane pod uwagę przy transferach.

2

@pienaar No więc właśnie XD

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?