0

@qbuteq Bardzo fajny wpis! Powodzenia w nowej pracy, mam nadzieję, że będziesz tam doceniony i będziesz mógł się realizować (poza oczywiście 2-krotnie lepszymi zarobkami!). Gratki!

0

@Greenalley Chyba nie bardzo rozumiem - po pierwsze Laporta jest (a przynajmniej powinien być) w pierwszej kolejności prezesem klubu, któremu kibicuję, nie politykiem jako takim. Choć oczywiście to mocno powiązane. Jako tenże potencjalny prezes przedstawiał pewną agendę podczas wyborów i budował w ten sposób swoje poparcie. Po prostu dla mnie słowa mają pewną wartość i późniejsze czyny pokazały, że w wielu przypadkach były to puste slogany. Stąd moja ocena. Natomiast to bardzo subiektywne podejście, nie musisz się zgadzać.

@rutek71 Patrz, nasmęciłem o tym niesprzedawaniu, a zaraz Pjanića opchną do Turcji XD bardzo pozytywne zaskoczenie i tu faktycznie szacun dla Laporty i Alemany'ego.

1

@rutek71 Ja się zgadzam, ale w takim razie nie powinien był o tym rozpowiadać na prawo i lewo, żeby zyskać przewagę. W kontekście takich zagrań będę bardziej bezwzględny w ocenie, niż gdyby przemilczał ten fakt.

0

@rutek71 No masz rację oczywiście, natomiast gdybyś wykorzystywał fakt posiadania tych kolegów do, dajmy na to, awansu w pracy, to sytuacja maluje się trochę inaczej, prawda?

2

Ja jako część okienka transferowego traktuję również zwodzenie socios w sprawie Messiego przez Laportę. Dla mnie nie może być innej oceny niż bardzo źle, zwłaszcza wziąwszy pod uwagę nieudolność w pozbyciu się piłkarzy. To na pewno nie jest łatwe, ale Laporta wielokrotnie chwalił się kontaktami, jakie ma w świecie piłkarskim. Gdy przyszło co do czego, rzeczywistość zweryfikowała te bajędy i jesteśmy z najsłabszą kadrą od lat. Realnie może nas uratować przed kompromitacją jedynie rozkwit młodych zawodników.

Oczywiście rozumiem, że nie każdy musi mieć takie kryteria jak ja, podejrzewam, że w niektórych aspektach i pod innym kątem można ocenić to okienko nawet dobrze.

7

Dobra decyzja z Griezmannem. Nic nie pokazał przez 2 lata, a pobierał kolosalną pensję. Jasne - ogółem, sportowo patrząc, lepiej mieć takiego piłkarza niż nie, gdy już nie ma Leo, ale biorąc pod uwagę nasze problemy finansowe, ten ruch ma jak najbardziej sens. Nie odkopiemy się z długów płacąc jednej osobie ponad 30 mln rocznie. A na pewno nie staniemy się ponownie potęgą, jeśli nie odkopiemy się z długów.

1

@Alex66 Fakt, nie wiem, czy zamawiasz jedzenie w niedzielę, ale strzelam, że kilka razy w życiu mogło Ci się zdarzyć. Albo wyjść w niedzielę na spacer i wstąpić na kawę, lody, zjeść na mieście. Z tego co mówisz, to zgodnie z Twoim światopoglądem w niedzielę nigdy nie zrobiłeś niczego, co wymagałoby czyjejś innej pracy, tak? Bo jeśli nie, to zaczyna to zalatywać hipokryzją.

Nie da się stworzyć świata, w którym nikt nie pracuje w niedzielę, chyba, że założysz, że wszyscy mają siedzieć w domu, bo... no właśnie bo czemu? Bo tak w Biblii napisali?

No i ponownie - nie masz wolnej niedzieli, masz wolny inny dzień w tygodniu. Nie wiem, czemu próbujemy budować narrację, że ta niedziela jest jak dodatkowy dzień dla pracownika. Nie jest tak.

I owszem, to że w soboty często mam mniej czasu niż w niedziele jest moim problemem, ale jednocześnie mam pełne prawo chcieć i kibicować, aby niedziela handlowa została zniesiona. I im więcej sklepów będzie to obchodzić w sprytny sposób, tym lepiej dla mnie.

0

@Alex66 A ja uwielbiam używanie Biblii do argumentów w XXI wieku XD Niedziela jest do odpoczynku, jeśli masz taką pracę, jeśli masz inną - pracujesz i masz wolne w inny dzień. Proste jak budowa cepa. Nie powinno się nakładać ograniczenia na sklepy, a jeśli już chcemy być tacy "pro-ludzcy" to zastanawia mnie, czemu tak głośno nie mówi się np. o gastronomii. Przecież ci ludzie też chcieliby mieć wolną niedzielę. Ale jak chcesz sobie zamówić jedzonko do domu i ktoś je musi przygotować w niedzielę, to pewnie o tym nie myślisz. I dobrze, bo nie powinieneś. W ten sam sposób ja chciałbym zrobić sobie zakupy w niedzielę i też nie mam zamiaru płakać nad losem każdej ekspedientki w tym sklepie.

0

@tadzik447 Plus - w niedziele do pracy chodzą setki, a nawet tysiące innych ludzi - lekarze, kierowcy, artyści, sportowcy, instruktorzy wielu dyscyplin, trenerzy, farmaceuci.

1

@tadzik447 Bo ktoś jej przystawił broń do głowy, gdy szła złożyć CV do tego sklepu. Pracownicy takich sklepów to mniejszość społeczeństwa, więc nie przesadzajmy już. Nie zmuszamy ich do tortur - mają wolne w inny dzień. A pracę zawsze można zmienić.

0

@ElTomas Mi przeszkadzają, bo - uwaga - nie mogę zrobić zakupów w niedzielę XD Wiem, może to oczywiste, ale no to jest mój powód :P

0

@clyde No i super!

0

@Kinginiesta Tak czy siak te pieniądze stracą, a w ten sposób przynajmniej schodzą z budżetu płacowego. I mają większą kontrolę nad finansami, bo jednorazowo pozbywają się większej sumy zamiast trzymać ogromny procent wydatków rokrocznie.

0

Ale się z tym pierdzielą - jaki problem zerwać umowę, wypłacić odszkodowanie i dać se spokój? Skoro nie jest chroniony zasadami UEFA, to niech to w końcu zrobią i zajmą się większymi problemami. A Umtiti to niezły troll chyba jest XD On się musi świetnie bawić.

1

@BarcaInfo Warto zaznaczyć to NETTO, więc koszt dla klubu - 12 M podstawki :P Dla piłkarza, który zagrał 3 mecze na krzyż w pierwszej drużynie. Niech spada. Po pierwsze nie stać nas na niego, więc nawet jakby miał być 10 razy lepszy niż Pogba, to na tym etapie nie możemy sobie na niego pozwolić. Ale po drugie i najważniejsze - Laporta musi zacząć ogarniać te pensje, bo nigdy nie wyjdziemy na prostą.

2

@barca87f To, że przeżywasz śmierć kogoś bliskiego nie znaczy, że jesteś miękką fają. Co to w ogóle za porównanie. Znaczy masz prawo tak uważać oczywiście, ale nie zazdroszczę takiego podejścia do życia.

1

@JarekS Fajna analiza i też się zgadzam. Co do punktu 4, to myślę, że po prostu bardzo odczuwają brak lidera boiskowego, jakim był Messi. Widać, że nie ma reżysera gry w tej drużynie.

1

Kurczę, prawdę mówiąc nie dziwi mnie to. Taki Garcia jest świeżo po olimpiadzie, Pedri to już w ogóle, większość składu po EURO. Tych meczów dla zawodników najlepszych klubów jest po prostu zbyt wiele. Można mówić, że dobrzy trenerzy czy dobry plan treningowy by pomógł i pewnie pomógł, ale nie oszuka się organizmu i biologii do tego stopnia. Jeśli Athletic miał kilka tygodni na okres przygotowawczy, który spędził w pełnym składzie, a Barca miała tych tygodni 3 czy 4, z czego połowa składu miała 2, no to jeszcze trochę będzie widać różnicę.

0

@tomczkin Byli zmęczeni, bo Athletic ich zabiegał XD Fizycznie spuchliśmy totalnie.

0

Właśnie dlatego nie ma sensu inwestować dużych pieniędzy w drugiego bramkarza. I tak będzie niepewny i dużo gorszy, niż bramkarz nr 1, więc nie powinien zarabiać nie wiadomo ile i być z tych lepszych, a być po prostu jakimś wychowankiem czy przeciętniakiem.

0

@catalunya77 Też tak myślę, Depay także wygląda na bardzo zmotywowanego. Braithwaite również.

0

Spoko to wygląda póki co, widać, że chłopaki chcą wiele udowodnić. Oby tej determinacji nie zabrakło w późniejszych meczach.

2

No na Griezmanna chyba najbardziej można liczyć, na Coutinho nie ma co, przy jego podatności na kontuzje. Teraz Francuz już nie ma wymówek - po prostu musi być liderem na boisku i doskonałą 10-ką.

37

Ale trzeba mieć przerośnięte ego, żeby nie chcieć skorzystać z obecności najlepszego piłkarza w historii w swojej drużynie. Co za pajac. Niech se idzie do Realu, pasuje tam jak ulał.

1

Rozumiem go, to wygwizdanie było przesadą. Mają pretensje, że nie chce odejść, a ma do tego pełne prawo. To Bartomeu głupio dał mu pensję niewspółmierną do osiągnięć, a Umtiti jednak swego czasu był solidną częścią drużyny. Potem kontuzje i szamańskie akcje - dziś nie widzę sensu, żeby zostawał, ale żeby podczas prezentacji cały stadion na niego gwizdał - przykre bardzo.

3

@Verema No, dlatego napisałem, że prawie żadne. Fati, De Jong, gdyby był Pedri to i Pedri. Ale still - no smutna a prezentacja.

46

To chyba najsmutniejsza prezentacja kadry, jaką widziałem. Piłkarze wychodzą jak skazańcy, publika gwiżdże na niektórych, prawie żadne nazwisko nie rozpala serc fanów i ogólnie wygląda to wszystko bardzo ubogo. Ciężkie lata przed nami.

0

@MarianoItalianoVero Nie lubię PSG, więc podziękuję.

6

Messi w PSG to chyba moment, w którym trzeba sobie odpuścić emocjonowanie się piłką nożną. Przynajmniej ja tak mam - jeśli futbol to już tylko hajs, to mam trochę wywalone. W piłce reprezentacyjnej tak nie mam, bo to jednak kraje, ale z klubami to i tak z sezonu na sezon miałem mniej motywacji do oglądania Barcy. Teraz to w ogóle z romantyzmu tego klubu nie zostało absolutnie nic. Przykra sprawa.

2

Jak dla mnie największym błędem Laporty było zapewnianie, że wszystko idzie dobrze, podczas gdy ewidentnie tak nie było. Ale no cóż - polityczne zagranie. Nikogo nie powinno to dziwić.

Rozumiem rozczarowanie ludzi, mi też jest przykro, ale hejtowanie Laporty teraz jest bez sensu. Po jego pierwszych ruchach widać, że klub jest lepiej zarządzany, niż za Bartka - niższe kontrakty nowych piłkarzy, nie dawanie na prawo i lewo wysokich kwot młodzikom, ruchy na rynku jak z Demirem. Leo był nie do przeskoczenia, jak widać, ale nie jest to w żadnym razie wina Laporty.

I błagam, nie mówcie, że powinien był lepiej sprzedawać - jak niby miał to zrobić, skoro Bartomeu zakontraktował Pjanićów, Griezmannów i innych Coutinhów za chore pieniądze i na chorych pensjach? Przecież wiadomo, że Barca jest w trudnej sytuacji i nikt nie ma zamiaru im niczego ułatwiać na rynku transferowym.

Barcelonę czekają bardzo ciężkie lata i to było wiadomo już od jakiegoś czasu. Mnie w tym wszystkim najbardziej boli, że Leo nie będzie miał pożegnania, na jakie zasługuje.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?