0

@ArcziArtt Widziałem w akcji Eto'o i Suareza. Bez dwóch zdań wybieram Suareza ;)

0

@AlwaysBlaugrana A kto nie zawodził w ostatnich 3 latach w naszej drużynie? Chyba tylko ter Stegen, ale nawet w tym sezonie dopadła go klątwa "arsenalizacji Barcelony". Z Luisa łatwo było robić kozła ofiarnego, bo to wyrazisty facet i grał na szpicy, ale de Jong grał bardzo przeciętnie przed tym rokiem, Alba też miał kiepskie sezony, Busquets, Roberto, Rakitić, nawet Leo - każdy zawodził. Byliśmy (i dalej jesteśmy) słabi jako drużyna i zrzucanie tego na Suareza nie jest okej. I w każdej chwili wziąłbym Suareza za Dembele czy Griezmanna u nas. Bez chwili zawahania.


Prawda jest niestety taka, że powinniśmy pozbyć się tych 15 piłkarzy, o których wspominają ostatnio dzienniki, bo żaden z nich nie daje tyle, żeby argumentowało to ich chore pensje. Mam nadzieję, że się uda, choć wątpię.

5

Brawo Luisito! Od początku mówiłem, że pozbywanie się napadziora, który sezon w sezon notuje double-double w asystach i bramkach to idiotyczna decyzja. Wiele osób tak samo pisało, ale pamiętam, że jeszcze więcej miało dość Luisa i chwalili Koemana za "odważną decyzję". Cóż - odwagę łatwo pomylić z głupotą, co pokazał ten sezon.

Wg mnie nie mieliśmy lepszej 9-ki w Barcelonie w XXI wieku. Jasne, że potrafił czasem zawodzić, ale obecna temporada idealnie pokazała, ile meczów jednak umiał nam wygrywać. I pokazał, że pozbywanie się 9-ki, nie mając 9-ki, jest po prostu debilnym posunięciem.

Jestem mega szczęśliwy, że zdobył to mistrzostwo. Zasłużył i pokazał Koemanowi, że skreślenie go było błędem. Zachował się jak silny psychicznie sportowiec z duchem zwycięzcy. Trzymam za niego kciuki i strasznie, strasznie żałuję, że nie zakończy kariery w naszym klubie.

1

@barcanawieki Dla mnie też RDR2.

1

@VamosRakieta No i spoko, tak masz, rozumiem to i szanuję. Dla mnie foliarz to i tak dość puste słowo, nie lubię szufladkować ludzi (chyba że robią wszystko, żeby znaleźć się w szufladce XD). Dzięki za Twoją opinię, czas pokaże co i jak.

2

@burtek Masz rację, to był duży skrót myślowy. Ale myślę, że wiadomo o co mi chodziło ;)

@VamosRakieta Dzięki, tak się staram, bo inaczej nie ma dyskusji, tylko jest obrzucanie się fekaliami. A Ty co uważasz w tym temacie?

1

@ventriloquist1 Nie, Dembele po prostu nierówny i w tym wieku raczej ciężko go będzie nauczyć tego.

1

Super.... fajnie, że był przekonany do Dembele, Coutinho i Griezmanna. W porównaniu z tą trójką Joao ma przynajmniej odpowiedni wiek, żeby coś z niego budować.

2

@VamosRakieta Może słowo foliarz to za duże uproszczenie, ale myślę, że bierze się to z tego, że jeśli człowiek zainteresuje się, jak działa szczepionka mRNA to zrozumie, że np. ten słynny wpływ na nasze geny, to tylko przekręcenie faktów przez krzykaczy, dla których tego typu sytuacje są idealne do rozpowszechniania pseudo-nauki. Prawda jest taka, że o ile samemu nie jest się wykwalifikowanym lekarzem, który pracował przy szczepionce, to komuś musimy zaufać. Ja np. wolę ufać nauce, a nie plotkom, czy opiniom ogółu "na chłopski rozum".

A dlaczego osoby, które się nie szczepią mogą irytować osoby, które się zaszczepiły? Z prostej przyczyny - jeśli wiele osób się nie zaszczepi i liczba zachorowań będzie dalej bardzo wysoka, to rząd ponownie nałoży ograniczenia na życie wszystkich osób, nie tylko osób niezaszczepionych. Znowu ucierpi gospodarka, ucierpią biznesy, ucierpi zdrowie psychiczne społeczeństwa i ogólnie będzie bez sensu.

Możliwe, że szczepionka nie zatrzyma zachorowań COVID-a w 100%, ale jeśli ktoś się nie zaszczepi, to maksymalizuje to ryzyko z własnego wyboru.

5

@norbi77 Zgadzam się, wspaniały to bardzo duże słowo. Ale bardzo solidny i zaskakująco dobry - już tak.

2

@Chakalaka Plus ja mam nadzieję, że tęcza nigdy nie pojawi się na koszulkach czy opaskach Barcelony. To flaga reprezentująca pewien ruch, z którym nie każdy musi się utożsamiać. I nie - nie chodzi mi o ten słynny brak tolerancji, bo to już dawno nie jest reprezentowane przez tęczową flagę. Chodzi o wiele narracji społecznych (o mężczyznach, o płciach, o seksualności, o seksizmie, o rasizmie), które po prostu są niejednokrotnie przekłamane i wybitnie agresywne.

0

@Chakalaka Lewica nie jest w tym bez winy, nie róbmy z nich tylko i wyłącznie ofiar. Nie mówię o poziomie jednostek, bo atakowanie drugiego człowieka jest po prostu nieakceptowalne, niezależnie kogo i dlaczego. Ale powiedziałeś "prawica", więc trzymając się tej narracji, "lewica" ma równie dużo za uszami.

A sama akcja super!

0

@Ghazul3293 Przecież gra. Chyba, że dla Ciebie pomocnik na światowym poziomie musi ładować po 15 bram i asyst w sezonie.

0

@bartekvisca No, tyle że 10 tys. brutto to nie jest 8-9 tys. na rękę, a ok. 7100 przez podatki, które są w Polsce bardzo bardzo wysokie. Chyba, że jesteś na B2B, tyle że wtedy tracisz wiele uroków umowy o pracę. Także zgodzę się, że 10 tys. brutto to oczywiście pieniądze, które na pewno zapewniają pewien standard, ale nie nazywałbym tego "bogactwem".

@JarekS Zgadzam się, 10 tys. brutto nawet singlowi nie pozwoli być "bogatym", bo ceny w Polsce są niedostosowane do zarobków. Do tego mamy jedną z największych inflacji w Europie. Także 10 tys. brutto, zwłaszcza jak masz rodzinę i sam musisz ją utrzymać z tej pensji, to nie jest wcale tak ultra dużo (ale nie jest też mało).

Natomiast jesteś pewien, że mówili o osobie z rodziną albo o gospodarstwie domowym? Bo może chodziło im po prostu o 10 tys/os. - że wtedy można to zaliczyć do bogactwa? No bo to jednak sporo zmienia.

1

@Colon Oh Captain, My Captain

0

@Chakalaka Dzięki za news! Niestety, w ogóle mnie ten transfer nie cieszy. Obniżka zarobków brzmi spoko, problem w tym, że nie mamy pojęcia o ile i ile będzie zarabiał. Bo nie chce mi się wierzyć, że zgodził się na pensję zmiennika - przypomnę tylko, że piłkarze w City są jednymi z najlepiej opłacanych w Anglii, w której to z kolei i tak kontrakty potrafią być gigantyczne.

Jeśli znowu będziemy płacić zmiennikowi po 30-ce grube miliony, to widzę, że obecny zarząd niczego się nie nauczył na błędach poprzedniego. Chociaż kontrakt na 2 lata. Tylko w tym układzie serio nie czaję całego ruchu z Suarezem.

1

Brakuje opcji "Zależy od następcy". Na to bym zagłosował. Jeśli nie ma alternatyw sensownych, to niech Koeman zostanie - może dostanie napastnika i okaże się, że to było brakujące ogniwo w taktyce. Ale jeśli mamy realne i ciekawe opcje, to jednak te fatalne wyniki z mocnymi ekipami są bardzo martwiące.

0

Chciałbym zobaczyć Pimientę w roli trenera. Dobre rzeczy się o nim słyszy. Na Xaviego przyjdzie czas, niech najpierw potrenuje inny klub w Europie albo naszą szkółkę.

0

Ludzie, nie krytykujcie tak tych pomysłów wymiany, bo Laporta ze swoimi ludźmi nie mają innej opcji. Nikt nie zapłaci za Pjanića tyle, żeby nam się to kalkulowało, przejmując jednocześnie jego wysoki kontrakt w 100%. Musimy szukać wymiany na zawodnika, który może nam pomóc, bo inaczej będziemy tylko bardziej stratni.

0

Byłem przekonany, że będzie "Z kolei Ronald Araujo napisał na Instagramie: "to bez sensu."" :P

0

@BARCA1899Messi Nie miałoby to żadnego znaczenia, gdybyśmy sami nie dawali plamy na każdym kroku w końcówce.

1

Prawdę mówiąc gdy zobaczyłem pary półfinałowe bardzo chciałem zobaczyć angielski finał, ale jednocześnie byłem święcie przekonany, że zagrają tam dwie drużyny, którymi głęboko gardzę. Jakie to miłe zaskoczenie! :D

8

Real nigdy nie umiał przegrywać i wychowuje buców, chamów i śmiecie. Ramos, Valverde, Nacho, Casemiro, Isco przy 0-4, kiedyś Guti - w nieskończoność można wymieniać.

2

Widać, że Nacho to człowiek Realu Madryt.

1

Jak można tak marnować te sytuacje? Tuchel powinien ich ostro opieprzyć za takie zachowania pod bramką Realu.

0

Dobra, olać Umtitiego, ludzie - Ilaix od pierwszej minuty!

31

Nikt poza Bartomeu nie uznawał Pjanića za ważnego piłkarza - w ogóle mnie nie dziwi, że Koeman go nie wystawia, mało tego - cieszy mnie to. Niech gra Moriba.

0

@SteuerFreiMoney Dyskryminowani? W jaki sposób?

2

@BarcaInfo Wielkie dzięki za ogrom pracy, jaki wkładałeś w to, abyśmy byli na bieżąco z newsami. Będzie tego brakować, zdecydowanie :D

1

@paffcio A Barcelona to nie kasa, kasa, kasa? Perez przynajmniej tego nie ukrywa i mega go za to szanuję (choć z kolei wali tekstami "żeby uratować piłkę", więc w sumie XD). My się z kolei chowamy za "Mes Que un Club" podczas gdy jesteśmy tak samo skomercjalizowanym tworem, jak Real, United, czy Chelsea. Może nie jest to poziom City czy PSG, ale niestety niewiele niżej.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?