PJ777
Dołączył/a: sierpień 2014
Warszawa
7 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@urbipl Mówicie o tych niedzielach, jakby to była najgorsza rzecz na świcie. Jeśli są dodatkowo płatne, to jaki problem? A przy okazji tak - mogę dodatkowo zrobić zakupy w niedzielę. Czy bardzo tego potrzebuję? Nie, daję radę. Ale czy byłoby mi wygodniej? Tak i nie rozumiem co w tym dziwnego.
W niektórych pracach pracuje się w nocy i nie jest to opcjonalne. Ale też dodatkowo płatne. I też na pewno utrudnia rodzinne życie. Tego też powinni zakazać? Pytam szczerze, jak uważasz, bo nie wiem. I od razu uprzedzę, że mam sporo znajomych, którzy w nocy pracują i się cieszą, bo pensja wygląda bardzo ładnie.
5
@zuang1995 Jest bardzo dużo prac, w których nie musisz pracować w niedzielę. Wiążą się po prostu z większymi kwalifikacjami i wykształceniem. Ludziom na kasie często nikt nie bronił się uczyć. Może brzmi to brutalnie, ale niestety taka jest prawda. Rozumiem, że ta wolna niedziela dla wielu osób robi ogromną różnicę na plus, ale równie wielu osobom utrudnia życie. Ja osobiście jestem za tym, żeby państwo się nie wpieprzało w takie rzeczy. Jeśli mamy wolny rynek, to niech sobie sklepy będą otwarte jak chcą, a ludzie normalnie pracują. A jeśli nie chcą pracować w weekend - jest cała masa zawodów, która tego nie oczekuje.
4
@pax Ponieważ ma 18 lat i w tym wieku można wybaczyć wiele. Lepiej, żeby próbował i popełniał błędy, niż nie miał strat i podawał do najbliższego.
4
Właśnie najbardziej boli tu Busquets. Nie jestem jego naczelnym hejterem - bardzo go szanuję i uważam, że jest legendarnym pomocnikiem, swego czasu najlepszy na świecie DM. Ale niestety - doświadczony pomocnik DEFENSYWNY, o charakterystyce Busquetsa, tracący z CADIZEM 10 piłek - to jest dramat :( Innego słowa na to po prostu nie ma. Pedriego można zrozumieć, Dembele i Messiego też, Jordi Alba i Dest - tu już ciężej, zwłaszcza Alba, ale mają często te swoje wrzutki, więc powiedzmy, że jeeeszcze. Ale Busi? Właśnie na tej pozycji powinien być opoką tej ekipy. Jeśli z Cadizem nie może być, to o czym my w ogóle mówimy.
19
No i kurde szacun za jeden punkt! Nie dali sobie wklepać kilku bramek, strzelili z karniaka i mają swoje ugrane na wyjeździe. Nic dziwnego, że tak a nie inaczej podchodzą do meczu z Barcą.
5
Gdydy taki błąd popełnił Araujo czy Mingueza, nie miałbym takiego żalu - byłaby to lekcja na przyszłość. Ale Lenglet? Masz chłopie swoje lata, powinieneś wiedzieć, że zza pleców może wyskoczyć szybszy napastnik. Dramat.
0
@Magicc89PL Być może, ale był ograny. O to chodzi właśnie - przykro, że mieliśmy kontuzje ważnych grajków, ale nie powinniśmy byli wystawiać takich zawodników.
0
Kurcze, chłopak nigdy nie grał na takiego rywala w swoim życiu, a na dodatek nie miał rytmu meczowego. Kylian miał i to było widać. To samo Pique. Koeman nie miał łatwej decyzji, ale myślę, że jednak powinien był postawić na ogranego Minguezę, który np. pełnił by rolę stricte defensywną i zabezpieczał prawą flankę. Na tym poziomie ułamki sekund robią różnicę i tego często brakuje piłkarzom wracającym po kontuzjach.
0
@wpwelement A mi się to bardzo podoba i wg mnie czytasz okej. Zgadzam się z kolegą @adi7adi8 , że przebiegnięte kilometry byłyby ekstra. Nie wiem też, na ile byłoby to do zrobienia, ale dla co ważniejszych spotkań może heatmapa?
3
@gonzo2006 pewnie nie byłoby ani 4-0, ani Romy, ani Bayernu, bo Mbappe by po prostu grał w piłkę, a nie w gry z nogą w gipsie.
7
@barcelonaLM oczywiście, że można było, zwłaszcza, jeśli Twoją główną pracą jest SKAUTOWANIE ZAWODNIKÓW. Dembele akcją z buntami powinien dać sygnały, że to fatalny transfer. Nie widzę usprawiedliwienia dla wybrania Ousemanne’a.
4
To jest absolutnie chore, CHORE! Gołym okiem w zachowaniu Dembele było widać brak profesjonalizmu, a Mbappe nic takiego nie przejawiał. Absolutny skandal, Bartomeu ze swoimi ludźmi powinni siedzieć za sabotaż Barcelony, a nie tylko być na biznesowej emeryturze.
0
@budzik To ja bym wolał Leo, który robi swoje i młodzików ze szkółki w miejsce Dembele, Coutinho, Pjanića, Firpo, Busquetsa i Bratihwaite'a. A Leo niech im pomaga i mentoruje, bo jest wzorem na wielu płaszczyznach piłkarskich.
0
@dominikm Przecież walczył, bardziej odpowiedzialnie zagrał w obronie, niż Dembele. Nie wiem, mnie boli wizja Leo w koszulce Paryża i nie jest mi to obojętne po prostu - wg mnie w tej drużynie jest przynajmniej 10 zawodników, którzy powinni opuścić klub przed nim.
0
A tak w ogóle to straciliśmy dzisiaj dużo więcej niż 4 gole i szanse na 1/4 - straciliśmy Messiego na rzecz PSG.
2
Ten mecz pokazał, jak w piłce na najwyższym poziomie ważne jest ogranie i rytm meczowy. Co z tego, że Dest i Pique są lepsi umiejętnościowo od Minguezy czy Firpo - nie grali bardzo długo. Wyglądali okej, ale w kluczowych momentach zabrakło tego ułamka sekundy szybszego dołożenia nogi, o pół kroku lepszego ustawienia lub o pół metra lepszego przeczytania gry. To jest ta różnica. Jak zobaczyłem dziś Pique w pierwszym składzie pomyślałem, że może być źle. Nie mówię, że bramki to jego wina, prędzej Dest zawalił, ale po prostu nie był to taki monolit, jak gdyby chłopaki grali regularnie. Niestety. A Mbappe pokazał, jaką klasę prezentuje.
0
@Magicc89PL Ale zrobił to raz na dwa lata pobytu. No ale dokładnie - Vidal XD
43
Pjanić jest u nas mniej niż rok, a już dwukrotnie żalił się prasie, że nie gra. Nie pamiętam tak żałosnego gościa. Nikt go tu nie chciał poza Bartkiem, jeśli nie zdaje sobie z tego sprawy, to IQ ma na tym samym poziomie co zwinność.
2
Moment moment - to VAR nie sprawdza akcji niezależnie od tego, co uważa sędzia? To jaki jest jego sens, skoro arbiter, który nie ma dostępu do technologii jest "przekonany", że coś się stało, a VAR może to zweryfikować, ale tego nie robi. Przecież to jest szczyt absurdu.
0
Jedna rzecz to ewidentny brak trenowania tego (i jestem w stanie to zrozumieć, trener ma swoje priorytety), ale zupełnie inna kwestia to nieumiejętność kopnięcia piłki w pole karne, jak ostatnio Dembele - no tego już serio nie jestem w stanie pojąć, dla piłkarzy na poziomie 2. ligi portugalskiej to nie powinno być wyzwanie, a co dopiero w Barcelonie.
0
@RR Chodziło mi o piłkarzy.
0
@Nerowing2 Zgadzam się, Koeman robi jeszcze dobrą rzecz w tym, że ogrywa młodych. Być może powinien robić to nawet odważniej, np. dawać szansę Moribie, który mógłby wnieść trochę fizyczności do środka pola (wczoraj wybitnie nam jej brakowało). Na kimś będzie trzeba budować Barcę z nowym zarządem i dobrze, żeby taki Pedri, Trincao, Puig, Fati, Araujo czy Ilaix byli gotowi.
2
Sevilla świetnie rozgrywa ten mecz taktycznie. Perfekcyjnie zamyka nasz środek pola i wykorzystuje fizyczną przewagę. Niby brak zmian ze strony Koemana, ale prawda jest taka, że nie ma kogo wpuścić. Puig nie zagra dziś lepiej niż Pedri (te sam braki fizyczne), Pjanić nie zagra lepiej niż Busquets (Busi lepiej się ustawia niż Bośniak). De Jong to jedyny wybiegany pomocnik, jakiego mamy i nie zejdzie na pewno. Ciężka sprawa. Jedyne co, to zdjąć można Griezmanna, przesunąć Dembele na lewo i dać szansę Trincao. Ale czy to tak wiele zmieni?
1
Chyba pierwszy raz widziałem, żeby arbiter ukarał jakiegoś żałosnego symulanta żółtą za takie zachowanie. I to Lahoz :P Nieźle
1
@th@les Bartomeu :) Tutaj naprawdę nic więcej nie trzeba dodawać.
2
@mat32 Stary, spójrz na to szerzej. Jeśli przepchną ten nowy podatek, to myślisz, że telewizja i radia pomyślą "no tak, teraz będziemy płacić, trudno" czy pomyślą "walić to, niech płaci konsument"? Podpowiem, że żyjemy w kapitalizmie.
Serio, daj sobie kilka sekund, weź głęboki oddech i naprawdę nad tym pomyśl. Póki co rząd jeszcze tego nie przepchnął, więc to idealny moment na strajk. A jest to jedna z rzeczy, która będzie miała bezpośredni wpływ na Twoje i nasze finanse w perspektywie kolejnych 10 lat. Poza tym można chyba wytrzymać 24h w XXI wi., prawda?
0
@El Plutoninho No tak, ogólnie się jak najbardziej zgadzam, np. mecz z Granadą jest dobrym przykładem. Po prostu akurat dzisiejsze spotkanie nie miało prawa być proste dla nas.
14
@El Plutoninho Nie przesadzaj, Betis jest świetną drużyną, taki Fekir na luzie odnalazłby się w Barcy. Mają bardzo dobrego i doświadczonego trenera, są poukładani taktycznie, grali bardzo odważnie i grali u siebie. Więc myślę, że akurat tutaj ta różnica klas wcale nie jest tak kolosalna.
10
Brawo Traincao! Kurde, oby chłopak uwierzył w siebie, bo ile razy widzieliśmy takie strzały lecące poza stadion. Trzymam kciuki, żeby nie był to wyskok, a moment, który go umocni.
0
@JarekS Puig dużo pracuje w obronie, np. nie raz naciskał już bramkarza. Ewidentnie ma takie założenie taktyczne, żeby nie pressować za bardzo się przy tym cofając, bo pewnie ma być tym, do którego idzie piła w kontrze.