4

@Fetta Niech gra Pedri, De Jong i Puig. Alena pierwszy z ławki.

15

Najlepsze, że te podania celne nie tylko były celne dla statystyk, jak Pjanića, tylko faktycznie ruszały grę do przodu. Nie wiem, co Puig ma zrobić, żeby grać od pierwszych minut. Ale nie rozumiem też tych, którzy chcą go za Pedriego - Pedri ma 18 lat, on ma prawo mieć wahania formy, im więcej będzie grał tym lepiej. Wg mnie to Pjanić i Busquets powinni grzać ławę i grać ogony, a pierwszy skład tworzyć De Jong, Puig i Pedri. A jak to nie pasuje to tej jego taktyki, to niech zmieni taktykę.

2

@Pertezm A, no to w tym kontekście się zgadzam. To nie zrozumiałem w takim razie, o co Ci chodziło. Ja po prostu uważam, że nawet pomimo tych kilku dobrych meczów nie jest to zawodnik warto tego, ile mu płacimy i ile zapłaciliśmy za niego, zwłaszcza w kontekście pandemii. Musiałby naprawdę zacząć decydować o naszej grze, żeby moje nastawienie się zmieniło. No niestety, szkoda, bo generalnie go lubię.

0

@JarekS To podziwiam. Ja liczę na sukces Riquiego, ale Pjanića mam nadzieję, że sprzedadzą jak najszybciej, bo nie powinien w ogóle nosić numeru 8 na koszulce.

1

@Pertezm Tak, dwa czy trzy. A ile już zagrał? Naprawdę nie widzisz problemu z jego pobytem tutaj? Z tym jak dużo pieniędzy już utopiliśmy w zawodniku, który praktycznie nic nam nie dał do tej pory? I może byś powiedział coś więcej, jakieś argumenty np., a nie "nie pierdziel", jak argument z pierwszej gimnazjum.

1

@Pertezm Jeden? XD Serio, jeden? To nie jest jeden zły mecz, jak on zagra jeden niezły, to jest święto. On jest nam kompletnie niepotrzebny na ten moment, może po odejściu Messiego, ale nawet wtedy ten transfer to porażka. Nie kupuje się następcy Messiego, który ma 28 lat za 120 mln i na takiej pensji. Następcy Messiego to można szukać u młodziaków, jak Pedri.

Rozumiem Francuza, nie ma dla siebie tyle miejsca i takiej swobody jak w Atleti i dlatego wygląda mizernie. Ale nie zmienia to faktu, że tracimy na nim ogromne pieniądze za zerowy zysk. Tak jak on mógłby na luzie grać de la Fuente i przynajmniej mielibyśmy ogrywanego młodziaka za procencik pensji. Więc jak dla mnie pozbyć się go jak najszybciej i zapomnieć.

1

Nawet jeśli pierwszy karny to żart (bo to był żart wg mnie i nikt mnie nie przekona, że to był faul), to nie przystoi trenerowi Barcelony szukania problemu wszędzie, tylko nie u nas. To było 0-1 raptem, chyba klasowa drużyna umie się podnieść po czymś takim, prawda? Wg mnie gdyby Koeman tę samą energię włożył w zbudowanie fajnej taktyki pod najmocniejsze obecnie punkty zespołu, jak Riqui, to zyskalibyśmy więcej. I mam nadzieję, że Pjanić nie powącha murawy do stycznia, a od stycznia kulturalnie pójdzie sobie gdziekolwiek indziej, razem z Busquetsem.

0

@maroon Tzn. ja mówię stricte o antyszczepionkowcach, czyli ruchu, który twierdzi, że szczepionki powodują downa i inne upośledzenia i próbują przekonać do tego innych ludzi. Takie sianie fermentu w dobie COVID-a nie jest dobre. Nie mówię o ludziach, którzy chcą dowiedzieć się jak najwięcej o obecnej szczepionce przed jej przyjęciem, bo to jest dla mnie oczywiste, że chcemy.

1

@normasubiektywna @Vito9 Macie obaj dużo racji. Wrzuciłem kilka wpisów wyżej dłuższy post, w którym napisałem też o tym, że jako kibic Barcy liczę nie na zwycięstwa i trofea, a na ogrywanie młodziaków na przyszłość. A co do krzyków na boisku to właśnie dziś było słychać, jak Juventus się nawzajem motywował. Pod tym kątem naprawdę zazdroszczę każdej drużynie CR7 - ten facet to chodząca motywacja, on po prostu zawsze daje z siebie maxa. U nas jedynym, który naprawdę walczy, to Riqui.

1

@parpe Antyszczepionkowcy i płaskoziemcy byli kiedyś tak samo śmieszni i tyle. W dobie pandemii ci pierwsi są po prostu niebezpieczni.

1

@Vito9 To prawda! Rzeczywiście, od kilku meczów tak to wygląda. Ekipy na nas cisną (z czym sobie nie radzimy), potem nas wyczuwają, czego nie umiemy wykorzystać, a potem się bronią, czego nie potrafimy rozmontować. Najgorzej...

0

XD hahahah. Tia....

1

@normasubiektywna Ok, słuszna uwaga. Myślę, że prawda leży po środku, tzn. myślę, że z tej kadry da się wycisnąć znacznie, znacznie więcej, niż Koeman wyciska. Ale to niekoniecznie oznacza, że Koeman jest beznadziejny, a bardziej, że mamy niewygodny team i tylko jakiś geniusz psychologiczno-taktyczny potrafiłby wykrzesać z nich ogień. A to rzeczywiście jest niepokojące, bo to jednak zawodowcy, którzy powinni z samej ambicji chcieć dawać z siebie 100%. Nie wspominam nawet o pieniądzach, jakie dostają za to dawanie z siebie 100%.

1

@DJ6 Oj tak, tym wywiadem sobie nie pomógł :( Nie wiem, dla mnie sam fakt tego, że facet ma 30 lat i nie jest geniuszem powinien wystarczyć, żeby grał ogony kosztem młodych.

0

@barbariasz No z dwojga złego lepiej Pjanić i gdybyśmy nie mieli innych opcji, to bym nie marudził tak na tego chłopaka. Ale mamy, więc po co on na tym boisku?

1

Na początku tego sezonu, kiedy dowiedziałem się, że Koeman nie chce stawiać na Puiga, byłem wściekły i kompletnie straciłem wiarę w projekt Koemana. Nie rozumiałem, jak można odrzucić takiego chłopaka, bo nie pasuje mu do taktyki. Uważałem (i dalej uważam), że dobry trener buduje taktykę pod najlepszych zawodników. I nie najlepszych z nazwiska czy z kwoty transferu, tylko najlepszych, bo robią swoje na boisku. Ale przede wszystkim, czułem, że oznacza to kolejny sezon w plecy nie tylko pod kątem trofeów, ale również pod kątem perspektyw dla klubu. Dzisiejszy mecz pokazał dobitnie, że chyba coś w tych obawach było.

Potem był moment, w którym zacząłem wierzyć w jego koncepcję, ale okazało się niestety, że to fajny trener na dobre momenty. Podejrzewam, że gdyby Koeman przyszedł do nas wtedy, kiedy Luis Enrique, moglibyśmy odnieść podobne sukcesy. Podobnie nie sądzę, aby Lucho dziś sobie poradził. Kiedy jest ciężko, Ronald kompletnie nie umie reagować. Jest zamknięty w swoim jednym jedynym pomyśle taktycznym i nie ma elastyczności, aby w tym momencie zmienić taktykę pod tych piłkarzy, którzy kiedy są na boisku, dają z siebie maxa.

I jasne - to na pewno kwestia sytych dziadków, to na pewno kwestia pandemii i wielu kontuzji spowodowanych COVID-em oraz krótkim pre-sezonem i OCZYWIŚCIE - przede wszystkim - to wina Bartomeu i tragicznego pod każdym względem projektu sportowego z fatalnym planowaniem kadry. Dlatego nie chcę tutaj robić z Koemana największego złego. Ma swoje wady, ma swoje braki, nigdy nie był geniuszem trenerskim i to było do przewidzenia. Ma trudną sytuację i nie wolno oczekiwać, że będzie cudotwórcą. Ale skoro nie potrafi nawet natchnąć drużyny do podjęcia rękawicy, to mam nadzieję na jedno - niech już w tym sezonie nie stawia na dziadów typu Pjanić, Busquets, Griezmann, Alba, czy nawet Messi. Ich albo już mentalnie nie ma u nas, albo po prostu najlepsze lata mają za sobą i nie są żadnym perspektywicznym pomysłem tego klubu. Jak będą chcieli, to niech sobie udzielają wywiadów, że nie grają - teraz w internet wszystko idzie, to nawet drzewa nie ucierpią na ich żalach z dołu pleców. A Koeman niech poświęci ten sezon na ogrywanie chłopaków takich jak Trincao, Pedri, Puig, Alena, Ilaix Moriba, Dest, Araujo, po powrocie z kontuzji Fati.

Niech przegrywają, niech się uczą, niech się cieszą grą, niech popełniają błędy po to, żeby za rok, za dwa, nowy zarząd z planem nie musiał budować wszystkiego od zera, a miał solidne fundamenty. Tylko tyle i aż tyle możemy wyciągnąć z tego sezonu. Piłowanie dziadów tylko po to, żeby MOŻE wygrać jakieś trofeum jest idiotyczne. Tak uważam i domyślam się, że zbierze to sporo hejtu, ale ja jestem zmęczony doraźnym radzeniem sobie z problemami. Pierwszy raz od lat mamy na kim budować kadrę na przyszłość, więc wykorzystajmy to w końcu.

1

@Artur97 No i dobry trener tak by zrobił. Nie mam nic do Koemana, siebie nie przeskoczy - jeśli umie grać tylko tym systemem, to szkoda. Najbardziej wkurza mnie, że ten zdolny chłopak, który od dwóch lat powinien być w wyjściowym składzie, znowu gra ogony przez niedopasowanego do Barcy szkoleniowca.

1

@ToJa79 Oby! Niech idzie i nigdy nie wraca.

31

Puig oczywiście wszedł i pokazał jak powinien wyglądać pomocnik Barcelony. Pewnie w nagrodę nie powącha murawy.

0

@normasubiektywna Nie zgadzam się. Praktycznie tych samych zawodników miał Valverde i umiał z nich wykrzesać tyle, żeby wygrali. To jest zadanie trenera, żeby zmotywować zawodników. Poza tym motywacja to jedno, ale dobór zawodników to drugie. Jak będzie dalej stawiał na Pjanićów w środku pola to będziemy grali smęty i na pewno ni zareagujemy na porażkę z werwą.

3

Wiecie co? Za Valverde nie dało się oglądać tej drużyny, ale w sumie dalej ciężko o to, a tamta ekipa przynajmniej potrafiła odpowiedzieć na to, kiedy przegrywała. Z Koemanem strata bramkę oznacza porażkę za każdym razem.

2

Mistrz świata, Panie i Panowie. 120 mln.

0

@DJ6 Tak tak, choć obecny Pjanić a Rakitić z ostatnich dwóch sezonów to dla mnie właśnie ta sama jakość. Duża przewidywalność i nudy.

1

@normasubiektywna Stary... Ja od początku mówię, że powinien grać Riqui, ani Busquests, ani Pjanić. Więc tak - mi nie dogodzisz, jeśli będzie grał któryś z nich.

0

@DJ6 Podobała Ci się jego gra? To podziwiam :P Ja wolałem patrzeć na grę Rakitića i mówię to zupełnie serio - nie ma w Pjaniću nic, co by było jakkolwiek ciekawe.

0

@WaFen Dobrze mówi, polecam obejrzeć sobie odcinek Ćwiąkały na ten temat. To wcale nie była wymiana Arthur + 15 mln. To była wymiana gotówkowa tak naprawdę, na domknięcie budżetów - Arthur za 80, Pjanić za 65 mln. Jedna płatność od razu, druga rozłożona na raty, czy jakoś tak. Krótko mówiąć - Bartomeu ratujący swoją dupę. Ale i tak nie rozumiem, po co Koeman nim gra.

0

@barbariasz O ile z Pjanićem zgadzam się w 100 %, to z Trincao bym nie przesadzał. Niech się chłopak rozkręci spokojnie. Kto wie, może za rok okaże się kapitalny. Jest bardzo młody i wiele może jeszcze osiągnąć.

3

@tomasthc Dlaczego tak mówisz?

0

@MysticCat Ogląda, ja też oglądam - kompletnie nie rozumiem, po co on gra. Nie jest jakimś geniuszem środka pola, jest solidnym i odpowiedzialnym rozgrywającym - jak Ivan Rakitić. Nie ma to jak sprowadzić 30-letniego Rakitića 2.0. I żeby nie było - Chorwata uwielbiałem, bo przez kilka lat dał nam wiele. A Pjanićw tym wieku? Ten transfer od początku był idiotyczny, ale miałem nadzieję, że Koeman go po prostu zleje i będzie stawiał na Puiga. Natomiast widzę, że nie. I kolejny mecz musimy go oglądać.

3

Okej, można narzekać na Messiego, można marudzić, że błędy w kryciu lub że brakuje nam skrzydeł czy 9-ki. Ale to czego nam nie brakuje, to naprawdę fajni rozgrywający. Problem jest taki, że non stop wystawiamy przewidywalny i nudny środek pola. Jak nie Busquets, to Pjanić. Znając życie dzisiaj znowu wprowadzi Braithwaite'a, żeby mieć 5 napastników na siłę i oczywiście Puiga zostawi na ławie, bo po co nam kreatywny pomocnik.

I tak, powtarzam się pod każdym meczem, ale wpienia mnie, że mając taki talent i tak żywego pomocnika w drużynie, stawia na jakiegoś Pjanića, który daje mniej niż Rakitić, którego tu wszyscy hejtowali (co było przesadą wg mnie też). De Jong też wygląda blado, ale przynajmniej jest młodszy, więc niech gra i się rozwija. Ale Pjanić - naprawdę, był jakimś tępym pomysłem Bartka i teraz ma się okazać zbawcą środka pola? To już lepiej Moribę wprowadzać i tak samo przegrywać mecze.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?