1

Jak można się tak pogrążać... Widzę, że Amor złapał tego samego wirusa co Brzęczek - Bullshit Virus. Sikają i plują na nas? To tylko mżawka. Przegrywamy? Gra była dobra, rywal trudny. Wąska kadra? Oj tam, się będziemy przejmować takimi pierdołami, Koeman se poradzi. Topowi piłkarze w drużynie nie potrafią znaleźć dla siebie miejsca na boisku? Jest dobrze, mamy piłę, potrafimy ją podawać, a że akurat Atletico to trudny rywal, no to co zrobisz.

0

@liberoFCB Bo wtedy kadrę planowali jeszcze ludzie, którzy się na tym znali.

1

@lukas10 Po błędzie Stegena straciliśmy bramę, ale przegraliśmy przez kompletny brak pomysłu na ten mecz, indolencję w rozgrywaniu piłki i brak odpowiedniego kreatora w trudnych momentach. I @Undertaker87 ma sporo racji, jeśli chodzi o człapanie - nie da się wygrywać w 2020 roku, jeśli w pressingu nie gra 11 zawodników. Tym bardziej przeciwko drużynom typu Atletico, które biega 90 minut non stop.

1

@tomczkin A jesteśmy? Bo w tym sezonie ze słabszymi wcale nie kozaczymy tak bardzo.

0

@DzizuSS *Todibo :D

4

Nie rozumiem, jak w takim meczu można trzymać Puiga na ławce, a wprowadzać Braithwaite'a. Naprawdę, był moment, kiedy wizja Koemana zaczynała mi się podobać, ale takie decyzje i sytuacje pokazują, że facet albo jest uparty (co jest w takich sytuacjach fatalną i głupią cechą), albo po prostu nie potrafi odmieniać losów meczu zmianami. Jak można wprowadzać samych napadziorów, kiedy nie ma nikogo, kto potrafiłby im posłać piłę. To w końcu jesteśmy Barceloną, która powinna opierać się na środku pola, czy jesteśmy Crystal Palace, które gra lagę na napastników i próbuje strzelić?

9

Uwielbiam Rakitića, wyciągnąć takiego piłkarza za 20 baniek? Zubi był świetny. A Rakitića będę pamiętał, jako maksymalnie oddanego drużynie i taktycznie świetnego pomocnika. W wielu sezonach spajał naszą pomoc i myślę, że najbardziej zaszkodziły mu kompletnie bezpodstawne porównania do Xaviego, którym nigdy nie miał prawa być. Ale też dobrze, że odszedł, to był ten moment, o ile nie za późno nawet. Niech inni budują swoją legendę.

0

@kiper09 No ja się zgadzam, że był. Ale bardzo często takich nie gwiżdżą i nie dziwi mnie, że piłkarze tak grają mimo wszystko.

0

A naprawdę kapitalnie dziś graliśmy w obronie. Wkurzające są te karne, w niektórych meczach nie gwiżdżą ewidentnych, w niektórych gwiżdżą takie coś jak to. I co z tego, że rękami popracował? A kto nie pracuje w polu karnym. Niech ujednolicą te przepisy, bo ja się nie dziwie, że piłkarze non stop tak grają, skoro równie dobrze inny sędzia by tego nie gwizdał.

0

@Barcaa12 No też prawda. Ewidentnie takie założenia, podejrzewam, że nie jesteśmy na tyle zgrani, żeby w 10-kę wysoko pressować. Szkoda.

0

@Uukasz_93 Masz rację, zwłaszcza ta druga kartka nieodpowiedzialna. Choć pierwsza też, po prostu się zapalił. No i to normalne, że swojego rozgrzeszysz prędzej, zwłaszcza w kadrze.

0

@Barcaa12 Bo gramy w 10-kę.

0

Kurde, szkoda. Strasznie mi się podoba Góralski, bardzo potrzebujemy takiego pomocnika, ale niestety zupełnie niepotrzebne dwie żółte. Inna sprawa, że szanuję mega za tę pierwszą - to sędzia spieprzył, nie dyktując faulu dla nas.

0

@tobiasson92 Powinien był najpierw odgwizdać faul dla nas, gdyby Bereś zaczął się turlać, to na bank byłoby żółtko dla Włocha.

5

@Destiny dobry troll, szanuję :D

0

@LuisSalvano W normalnych warunkach i budżecie na miliard euro wszystko o czym piszesz miałoby nawet sens. Okej, można nie chcieć Neymara (jak ja), można go chcieć (jak Ty), ale niewątpliwie to genialny zawodnik i dla części cules byłby silnym argumentem kandydata na prezydenta.

Niestety, myślę, że nasze problemy finansowe są na tyle duże, że nie możemy sobie na to pozwolić. Już teraz musimy oszczędzać na pensjach. W normalnych warunkach wymiana Griezmann za Neymara oznaczałoby również wymianę wysokiej pensji na niewiele wyższą i okej. Obecnie potrzebujemy pozbyć się pensji takiego Griezmanna, żeby w ogóle mieć płynność finansową. Tak samo odejście Leo - ono nie tyle zwolni budżet płacowy i stworzy miejsce dla Neya, a zwolni budżet płacowy, który natychmiast zostanie wykorzystany na związanie końca z końcem.

Jeśli zaś chodzi o sam transfer - fakt, że Neymar przyszedłby potencjalnie bez opłaty dla PSG nie oznacza wcale tak dobrych warunków dla nas. Agenci takich piłkarzy w przypadku wolnych transferów prawie zawsze wołają bardzo wysoką prowizję dla siebie oraz bonus lojalnościowy dla zawodnika. A mówimy o Neymarze - to samo w sobie pochłonie lekko kilkadziesiąt milionów.

Ja myślę, że chcąc, nie chcąc, trzeba przygotować się na naprawdę chude transferowo lata dla nas. Opieranie się na wychowankach nie będzie zachcianką, stanie się koniecznością. Pandemia dała nam ostro popalić i nie wyjdziemy z tego prędko, tym bardziej, że inwestycja w stadion również będzie nas drogo kosztować. Dlatego szczerze wątpię w to, że Neymar kiedykolwiek do nas wróci.

0

@kuz Sport to mimo wszystko nie Fakt i raczej mało jest w futbolu przypadku. po prostu mówię, że te plotki, same plotki, brzmią w kontekście naszej sytuacji wyjątkowo bez sensu.

1

Wg mnie w obecnej sytuacji jakikolwiek komunikat wychodzący z Barcelony o tym, że rozważamy sprowadzenie Neymara, jest równie absurdalny, jak decyzja zadłużonego po uszy w chwilówkach Kowalskiego, który postanawia wymienić swojego Volkswagena na Porsche. Dobry plan, nie ma co.

Mam nadzieję, że ktokolwiek zostanie prezydentem, skończy z tak absurdalnymi plotkami w dobie kryzysu.

1

@stone80 Nie, to tylko pokazuje, że wiem, jak ważne są pieniądze. I nie masz pojęcia, na co bym je przeznaczył, ale - co jest typowe dla wielu osób - chęć zarobienia większej ilości uważasz za źródło zepsucia moralnego. Współczuję. Pieniądze to narzędzie, dzięki któremu można zrobić wiele dobrego dla siebie i innych.

I wybacz, że będę dosadny, ale to jest kompletnie naiwne z Twojej strony, mówienie, że oni mają wszystko i nie potrzebują więcej. Naprawdę nie rozumiesz, że poziom życia można zwiększać w nieskończoność i potem trzeba go również utrzymać? I że nie ma w tym nic złego, skoro zarabiali takie pieniądze legalnie? Nie rozumiesz, że zobowiązania finansowe, jakie oni mogą mieć być może wymagają tych milionów? I znów wybacz bezpośredniość, ale sam ją prowokujesz swoimi wpisami - kim Ty niby jesteś, żeby móc z całą stanowczością powiedzieć, że kilka milionów nie zmieni nic w ich życiu? Czyżbyś miał wgląd w ich salda bankowe, był w stałym kontakcie z ich doradcami finansowymi? A może sam masz 50 milionów na koncie i nie miałbyś problemu, żeby nagle nie zarabiać nic? Bo wiesz, jeśli nic z powyższych, to sorry, ale Twoje przeświadczenie o tym, że kilka baniek im nie zrobi różnicy jest zwyczajnie naiwnie i brzmi po prostu komicznie.

Oczywiście może być tak, że nie robi im to różnicy, ale nie wiesz tego tak samo jak ja. Po prostu Ty myślisz z perspektywy osoby, dla której jeden milion zmieniłby wszystko i nie potrafisz spojrzeć z innej. I to jest naiwne. Ja zwyczajnie potrafię sobie wyobrazić ich sytuację i ich po prostu rozumiem. I dopuszczam myśl, że te kilka milionów coś im jednak w życiu zmienia.

Co do mojej duszy, to możesz twierdzić, że jestem smutnym materialistą. Mi wystarczy, że jestem szczęśliwym człowiekiem, który potrafi pomóc innym.

0

@MesQueUnClub_87 Jasne, ale to zupełnie inny temat. Też bym wolał mieć w Barcy samych Puyolów, ale nie lubię myśleć życzeniowo. Poza tym mogą bardzo lubić nasz klub, a jednocześnie lubić pieniądze.

Chodzi mi po prostu o to, że nie znamy ich sytuacji finansowej i nie wiemy, ile naprawdę znaczą dla nich te miliony, z których mają zrezygnować. I zwyczajnie nie dziwi mnie, że szukają idealnych opcji pod kątem swoich finansów.

1

@MesQueUnClub_87 Nie masz pojęcia, czy to wpłynie na ich standard życia, czy nie. Mogą mieć ogromne inwestycje dogadane z międzynarodowymi koncernami, które upadną, a ich postawią w złym świetle. Równie dobrze osoba zarabiająca 2000 zł na miesiąc mogłaby powiedzieć, że osoba zarabiająca 20 tys. na miesiąc mogłaby spokojnie zrezygnować z połowy, przecież przeżyje. No przeżyje, ale myślisz, że osoba zarabiająca 20 tys. żyje tak, jak ta za dwa? Nie i ma do tego pełne prawo. Oni też mają prawo planować wielomilionowe deale, bo to jest ich świat i ich realia. A teraz coś temu zagraża i walczą o swoje albo przynajmniej o to, żeby jak najmniej na tym ucierpieć.

1

@MaTt_BarcaFan Ale to bez znaczenia, czy mają miliony czy nie. W innych klubach nie ma takiej sytuacji, więc czemu oni mają tracić. I argument multimilionerów wcale nic nie tłumaczy - my mamy na utrzymaniu mieszkania, kredyt hipoteczny i oszczędności na emeryturę, a oni mają jacht, inwestycje, domy, itd. Mają swój poziom życia, który sobie ustalili dzięki kontraktowi na konkretną kwotę i niby czemu mają z tego rezygnować? Bo klub ma problemy? To nie ich wina, równie dobrze mogliby powiedzieć, żeby Bartomeu płacił.

Też bym chciał, żeby się zgodzili i pewnie się zgodzą, ale pytanie "o co im chodzi?" jest trochę groteskowe, nie sądzisz? No chodzi o kilka milionów - nie wiem jak Ty, ale ja bym walczył zaciekle o kilka milionów i wcale tak łatwo bym ich nie skreślił ze swojej wypłaty. I to niezależnie czy miałbym na koncie 10 milionów, 100 milionów czy miliard - kilka milionów, to kolejne inwestycje, to kolejne dobra i przede wszystkim wynagrodzenie, na jakie obie strony przystały.

A Twojej siostrze pewnie obcięli 20%, jak mi, na dwa miesiące, za 20% mniej pracy (jeśli nie, to niech wie, że to nielegalne). A oni pracują tyle samo, presja ta sama, wymagania te same. I ryzyko kontuzji nawet większe.

0

@busquets5 Powiem tak - też uważam Zielińskiego za bardzo klasowego zawodnika i uważam, że ze wszystkich pomocników ma największy potencjał. Problem w tym, że co nam po potencjale, którego nie widać na boisku? Bo on nie ma 21 lat, a 26 - w tym wieku piłkarz najczęściej osiąga pewną stabilność i staje się (bądź nie) kluczowym elementem swoich drużyn. Nie twierdzę, że Piotrek nie umie grać w piłkę - twierdzę, w oparciu o obserwacje, że w kadrze po prostu nie daje nic wyjątkowego. A taki Moder w kilku meczach pokazał świetne umiejętności i odwagę. Nie wiem, czy to problem głowy, czy czego, ale fakty są takie, że nie można w nieskończoność mieć misji "budowania Zielińskiego w kadrze" - to jest dorosły i świadomy piłkarz, niech sam o to zawalczy. A jeśli nie umie i się boi, to są inni. No przykro mi, ale tak to widzę. I chciałbym się mylić.

0

@takisobiektos Myślę, że dałby więcej w środku pola, dzięki czemu Klich miałby więcej swobody z przodu.

0

@busquets5 Tak tak, nie chodzi mi o dzisiejszy mecz, a o przyszłe spotkania.

1

@cchesterr43 No tak, dziś to rozumiem ten skład, ale chodzi mi o to, że Zielu będzie (prawie na pewno) wyborem nr 1 w pomocy przy poważniejszych spotkaniach, a tak naprawdę kompletnie nie dał ku temu powodów. Albo inaczej - są tacy, którzy dali mocniejsze argumenty, by stawiać na nich, nie na Piotrka.

9

Powiem szczerze, że naprawdę nie widzę sensu usilnego stawiania na Ziela, jeśli mamy kogoś takiego jak np. Moder. Gramy przeciwko Ukrainie i Piotrek znowu kompletnie niewidoczny, z nim na boisku ta gra wcale nie jest płynniejsza. Moder z Włochami potrafił pchać nas do przodu. Jest różnica jednak. A Góralski jest naprawdę świetny, gra praktycznie zawsze na tym samym, dobrym poziomie.

3

@QuentinTarantino Fati też kiedyś nie wąchał murawy, a jak powąchał, to raz a dobrze. O każdym piłkarzu tak można było powiedzieć, póki się nie przebił - normalna kolej rzeczy, że kontuzje jednych są szansą dla innych.

Ale powiem Ci, czemu ja zagłosowałem na Konrada. Po pierwsze - mamy problemy finansowe i najlepszym posunięciem będzie pozbycie się balastu w postaci np. Dembele. Uważam, że ten gość to chodząca niepewność - nie wiadomo, jak zagra, nie wiadomo, kiedy cośodwali, nie wiadomo, kiedy się połamie. A kosztuje nas krocie.

Konrad pokazał się z niezłej strony w przedbiegach i jest obecnie tani - powinniśmy przynajmniej dać mu szansę. Po drugie - Coutinho, czy Pedri są świetni, ale chyba najlepiej wyglądają jednak jako 10-ki. Po trzecie - nie widzę sensu grania 29-letnim Braithwaitem, skoro można ogrywać młodziaka. Z Trincao i Griezmannem, to po prostu lewe skrzydło mi do nich nie pasuje. I tyle - stąd wybór Konrada w moim przypadku. @Borys811 - Ty również możesz sobie przeczytać

3

@BarcaKings965212 Ale po co? My nie mamy pieniędzy, tego rodzaju deale są bez sensu. Jak chcą kogoś sprzedawać, niech sprzedają Dembele - przynajmniej na transferze i pensjach wyjdą na plus.

6

Dobra decyzja. Szkoda chłopaka, straszny pech. Oby tylko nie rozpoczęło to u niego regularnych problemów. Eto’o miał kiedyś problemy z łękotką, ale tak to nie pauzował jakoś regularnie. Oby tu było podobnie.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?